Środa 20 marca godz. 16.30 kolejny protest w Micigoździe [NAGRANIE]

Naszą sprawą zainteresowała się TVP Kielce i Radio Kielce. Obie redakcje przeprowadziły półgodzinny program transmitowany na żywo w radiu.

Mimo, że informacja o dzisiejszej akcji pojawiła się zaledwie kilkanaście godzin wcześniej a o 16.30 sporo ludzi jeszcze pracuje to mieszkańcy dopisali. Na miejscu zjawiło się około 50 osób. Był pan wójt Zbigniew Piątek, radny z Micigozdu Paweł Zaleski i pani sołtys Krystyna Krzysztofik. Tym razem także nie pojawił się ani inwestor ani jego przedstawiciel. Wszyscy wypowiadający się mieszkańcy byli przeciwni planom rozbudowy zakładu.

Całość nagrania jest dostępna na stronie internetowej Radia Kielce a relacja pojawiła się w wieczornych wiadomościach TVP Kielce.

Kolejne zebranie mieszkańców Micigozdu, na którym ma być inwestor, ma się odbyć 30 marca 2019.

51
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
ZZNataliaRobmieszkaniecAA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lukasz
Gość
Lukasz
Aleksander
Gość
Aleksander

Lukasz przeczytałem reportaż „CHCIAŁ CHRONIĆ PRZYRODĘ, TERAZ MA KŁOPOTY… Polecam warto przeczytać. Po przeczytaniu tego reportażu mogę z całą stanowczością stwierdzić, że w Naszej gminie, też są takie zamknięte układy. Proszę przeczytać artykuł ” Z rur znika co trzecia kropla” z Gazety Wyborczej – dodatek Wyborcza Kielce z dnia 14.03.2019 roku. Jak ktoś przeczyta artykuł to zada sobie pytanie…? Myślę, że z powodu tych układów, większość ludzie milczy i boi się narazić ludziom z układu. Ponadto z powodu tych układów zamkniętych rozwój gminy jest bardzo zaniedbany i mamy coraz droższe koszty utrzymania.

kronikasz
Gość
kronikasz

Z całym szacunkiem do dysputy ale: reportaż oglądamy, artykuł czytamy.Dbajmy o nasz język.

ZZ
Gość
ZZ

Przecież reportaż to gatunek literacki? Więc jak go nie czytać?

ZW
Gość
ZW

Jest sposob na mniejsza oplate za wywoz smieci nie dla wszystkich ale jak w gospodarstwie mieszkaja dwie rodziny jedna moze sie wymeldowac np.zostaja dziadkowie i placi sie mniej .Prawo ponoc nie wymaga stalego meldunku.Luka w prawie mozna skorzystac.Moze sie myle?

ZZ
Gość
ZZ

Ja już też myślę o przemeldowaniu dzieci 😉

Aleksander
Gość
Aleksander

Zastanawiam się czy budowa, czy też przebudowa jest tematem zastępczym gminy, gdyż jest bardzo ważna dla mieszkańców. W związku z tym, czy nie odwrócono uwagi mieszkańców od podwyżki opłat za śmieci? Nie znam powodów, z jakich wójt zmienił terminu podpisania umowy na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości do końca 2019 roku˝, z dnia 19.03.2019 roku na 1.04.2019 roku.
Na terenie gminy mamy już dość różnych uciążliwych działalności gospodarczych. Nie można się godzić na budowę jakichkolwiek uciążliwych zakładów.

ZW
Gość
ZW

Mysle ze on jak wszyscy z pisu czeka na komunikat z Nowogrodzkiej

Gosc
Gość
Gosc

Oczywiście że tak, to stary pisowski numer. O rozbudowie gmina wiedziała od listopada i wszyscy milczeli natomiast teraz larum. W larum znika temat podwyżek i zagraniczne wojaże naszej *elyty*.

Senior
Gość
Senior

http://em.kielce.pl/miasto/potezna-inwestycja-w-piekoszowie-zjada-najwieksi-inwestorzy-w-polsce
Dopóki nie powstanie strefa ekonomiczna, to co krok będziemy musieli odpierać ataki takich „inwestycji”.

Lukasz
Gość
Lukasz

Pamietaj ze emradio to taki tutejszy Rydzyk

Aleksander
Gość
Aleksander

Senior
To są prywatne tereny,nieuzbrojone.Ten temat już był przerabiany za poprzedniej Rady Gminy Piekoszów. Pytanie jakie gmina musiałaby zainwestować środki finansowe, aby uruchomić tam strefę? Jak myślisz, kto musiałby zainwestować w uzbrojenie tych terenów, drogi dojazdowe do strefy?

Lok
Gość
Lok

Nie do wiary, że w listopadzie inwestor składa wniosek do wójta. W końcu marca nadal wójt nie wie na czym ta inwestycja ma polegać ? Niewyobrażalne żeby nie było tego w dokumentach.

Marek
Gość
Marek

W mojej ocenie jest to przykład manipulacji zasobami ludzkimi w tym przypadku mieszkańcami.Umiejętnie wykorzystano technikę strachu,obaw o miejsce zamieszkania bazując na doświadczeniach z budową spalarni i biogazowni.Od listopada taka informacja winna być na BIP, tablicach ogłoszeń w tym sołectwie i dalej radny + sołtys powinni znać szczegóły.Stosowanie takich chwytów socjotechnicznych mamy na co dzień ” u góry” i przechodzi to na szczeble polityki lokalnej, gminnej.Ja tego tematu nie łyknąłem .Jest to temat zastępczy i tzw. przykrywka wzrostu cen za odbiór śmieci. Jutro napiszę jak my mieszkańcy jesteśmy manipulowani z zebraniami wiejskimi,a są to niebezpieczne praktyki dla naszej demokracji i samorządności.Można… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Być może dzisiejsze słońce przygrzało i spowodowało wyparowanie ze strony BIP Urzędu Gminy terminarzu kolejnych zebrań sołeckich rozpoczynających się od dnia 26 marca do 10 kwietnia z tematem cytuję”Informacja z działalności Wójta za okres 4 miesięcy”.A tym samym już nie mogę zakładać że jesteśmy manipulowani z zebraniami wiejskimi.

Jasia
Gość
Jasia

W Internecie nic nie ginie, no może z wyjątkiem BIP w Piekoszowie 🙂 Harmonogram o którym piszesz nadal jest do wglądu na FB radnego powiatowego.

RT
Gość
RT

Oczywiście Panie Marku

Anonim
Gość
Anonim

Brynica wykazała się nie lada mondrscia i dała prztyczka p.borowskiemu.niech się zajmie tym co powinien.

Amelinum
Gość
Amelinum

54 do 51 Znalazło się trzech takich „mondrych” jak ty i dalej będzie sołtys co nic nie robi ale jest wygodny gminnej władzy

Aleksander
Gość
Aleksander

Po wyborach sołtysów wójt ma większość swoich. Również w radzie gminy ma większość. Więc z czasem zobaczymy. Czy taki układ jest dobry dla mieszkańców? Co myślicie o takim układzie?

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Możliwości sołtysa są niewielkie, Borowski 6 lat był radnym i dla wioski nie zrobił nic(0).a drogi które poasfaltowano to zasługa pani sołtys.a czy chodziło o trzy głosy czy o jeden to nie ma znaczenia – przegrał.jestem przekonany że minie kolejna kadencja i też nic nie zrobi tyle tylko że dieta dużo większa.zreszta po co się rozdrabnia do Brukseli niech startuje tam dopiero kasiorke.

Mm
Gość
Mm

A czy wybór sołtysa w Brynica odbył się zgodnie z prawem bo z tego co widziałam to listy osób były do końca w obiegu i była możliwość dopisywania się i nie zostały zamknięte a na podstawie nich winny być byly wydrukowane listy do głosowania […]

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Jak widziałaś to trzeba było interweniować a teraz po fakcie to sobie gadaj.z dowożeniem przez syna to kłamstwo nic takiego nie miało miejsca.

Rob
Gość
Rob

O jakim „dowożeniu przez syna” piszesz? Nikt tu czegoś takiego nie wspomina. To brzmi jak zaprzeczenia złodzieja że nie ukradł tego złotego zegarka gdy peokurator oskarża go o włamanie. Coś z tym „synem” musi być na rzeczy. A tak przy okazji to w Brynicy listy do głosowania na radę sołecką rozdane były hurtem w plikach po kilkanaście na zasadzie „podajcie dalej”. To raczej nie tak powinno wyglądać. Poza tym nikt nie sprawdzał czy głosujący uprawnieni są do głosowania. Aby dostać kartkę do głosowania trzeba było wpisać się na listę i już. Powiecie tu wszyscy się znają ale nie zmienia to… Czytaj więcej »

Mm
Gość
Mm

Gdy by zależało kontrkandytowi to może by interweniował ale mu nie zależało a ktoś zrobił wszystko żeby się pokazać jaki jest.

Aleksander
Gość
Aleksander

Anonim 2 piszesz, że „drogi które poasfaltowano to zasługa pani sołtys”. A niby jakie te zasługi miała Pani sołtys? Ale, skoro miała też udział sołtys to chwała jej za to. W mojej ocenie radny Borowski miał też w tym udział. Teraz w Brynicy jest radna i sołtys wójta. Więc zobaczymy, jak wiele zrobią dla mieszkańców. Życzę im sukcesów.

Rob
Gość
Rob

Ciekawe, że są wpisy dotyczące Brynicy a o innych miejscowościach cisza. Czy tam wszystko jest tak super a tylko w Brynicy są tacy co się czepiają?

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Wszędzie jest tak samo.ludzie mają dość tego wszystkiego i każdy macha ręką,woli zostać w domu.w Piekoszowie sołtys wygrał miażdżąco p.Jozef coś tam buczał na swoim blogu ale jemu to wszystko nie pasuje jak zwykle zresztą.

Anonim
Gość
Anonim

W Brynicy jak by był inny kandydat to wynik byłby inny.

Rob
Gość
Rob

Na stronie gminy pojawiła się informacja o zainstalowaniu tych czterech czujników monitorujących jakość powietrza. Objęto monitoringiem całą gminę umiejscawiając czujniki w Piekoszowie, Brynicy, jaworzni i Zajączkowie. Jest tez informacja „Mieszkańcy mają także zapewniony dostęp do ogólnodostępnej platformy informacyjnej, gdzie będą przedstawione szczegółowe dane o jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Mieszkańcy mogą także korzystać z darmowej aplikacji mobilnej działającej w minimum dwóch systemach: Android i IOS.” A moje pytanie czy ktoś wie jaka to platforma i co to za aplikacje? Jakieś linki i nazwy mile widziane.

Gienek
Gość
Gienek

Pojawiła się informacja na stronie Urzędu Gminy, że zakończono wyminę lamp oświetlenia ulicznego, a na osiedlu 40-lecia zostały wymienione tylko na ulicy Sienkiewicza, a co z resztą ulic tego osiedla. Czy na pozostałych ulicach mieszka gorszy sort (ulice dziurawe, oświetlenie nie wymienione). Może ktoś jest w stanie to wyjaśnić?

AA
Gość
AA

Na Oś.Ogrodnik lampy nie wymienione i dziury u ulicy takie że trudno przejechac czy przejść. Niby trochę zasypali ale jest to obraz nędzy i rozpaczy. Jestesmy gorszym sortem. Tylko dlaczego?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Obowiązujące normy stężeń pyłów PM10, PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu i okresy ich uśredniania.comment image

Rob
Gość
Rob

Jaworznia już nie ma odczytu z nowego czujnika. Zepsuł się czy pokazuje za dużo ?

Natalia
Gość
Natalia

Po podwyżce cen śmieci przyszła pora na przedszkola fundacji z Brynicy.rodzice muszą zapłacić 200 zł wpisowego.przy rekrutacji nie było o tym oczywiście ani słowa.przynoszenie mydła,ręczników.papieru toaletowego to już norma.pani H.S wciskała bajeczkę że dużo dzieci nie chodzi dlatego nie dostaje z gminy subwencji i nie ma na pensje.podrozaly też posiłki.to skandal że gmina okrada biedną fundację.ciekawe też jaki czynsz fundacja płaci za korzystanie z pomieszczeń świetlicy, wody, prądu czy w ogóle płaci.czy po to budowana była świetlica żeby prywatna osoba biznes swój prowadziła na mieniu gminy?pani H.S na zwolnieniu lekarskim ale w fundacji pracuje,bryka często stoi pod remiza nie byle… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Akurat Brynica ma pecha do tych naszych biznesmenów. Przyszedł teraz nowy, wydawało mi się, że będzie lepszy a tu okazuje się, że potrafi się tylko podlizywać PISowi, szwendać się po festynach, robić zdjęcia z byle przygłupem i wstawiać na facebooka. Jest chyba jeszcze gorszy od moich dzieci!