Zebranie wiejskie w Micigoździe w sprawie planowanej inwestycji

W poniedziałek 18 marca 2019 o godz. 18.00 w szkole w Micigoździe odbędzie się spotkanie wiejskie w sprawie planowanej inwestycji na terenie zakładów mięsnych.

Musimy tam w jak największej liczbie osób! Szczegóły na ogłoszeniu:

58
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
44 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
49 Comment authors
JanekGOŚĆanonimLukaszjasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rob
Gość
Rob

Zakłady mięsna i …drobne frakcje wapienne ??? Proszę o kilka słów więcej

Lukasz
Gość
Lukasz

przeciez p. Hochel jest wlascicielem jednej kopalni wiec moze tu chce otworzyc druga albo jakis zaklad przeróbczy

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

W Gazecie Wyborczej z dnia 14.03.2019 roku jest artykuł dot. gospodarki wodno-ściekowej ZUK w Piekoszowie i nie tylko.

Kx
Gość
Kx

A czy ktoś wie co powstajnie na Wrzosowej?Na przeciwko recyklingu grodzone jest kilka hektarów?

Gienek
Gość
Gienek

Pewnie nic fajnego a napewno „zdrowego”

Mesi
Gość
Mesi

Wójt i radni mówią cicho!!!

Rob
Gość
Rob

Jeśli coś tam powstaje to powinny być na to zgody środowiskowe na naszym gminnym lub powiatowym BiP-ie. Często przeglądam ale nic takiego nie rzuciło mi się w oczy.

Rob
Gość
Rob

jest ogłoszenie (z września 2018) o rozbudowie MB Recycling na sąsiednich działkach ale po tej samej stronie drogi a nie naprzeciwko

ZW
Gość
ZW

Po co te zebranie wystarczy weto wlodarza gminy z poparciem radnych(wiekszosc pisowcy) i po ptokach.Taktyczna zagrywka
Dlaczego nie organizowali zebran przed podwyzka cen za odbior smieci.Prawie najwyzsze ceny w powiecie.Gminy odlegle od wysypiska o 30 km.placa mniej a my mamy ten smietnik pod nosem.Dobra zmiana jak w rzadzie jak wol pierdzi to obora slucha

Aleksander
Gość
Aleksander

Nie minęło wiele czasu, od kiedy chciano wybudować spalarnię odpadów niebezpiecznych. Podjęte szeroko zakrojone działania między innymi: przez radnych gminy Piekoszów, mieszkańców zablokowały budowę. Teraz kolejna inwestycja, która może negatywnie oddziaływać na środowisko. Po pierwsze w Micigozdzie nie ma kopalni. Więc, co tu będzie przywożone i przerabiane? Co oznacza te drobne frakcje wapienne, urządzenia towarzyszące? Może chcą produkować mączkę wapienną lub coś innego? W naszej gminie powinny być blokowane przez władze gminy wszystkie inwestycje, które negatywnie oddziaływają na środowisko. Takie stanowisko powinno być zarazem twarde i jasne dla wszystkich inwestorów, aby mieszkańcy mogli spokojnie żyć. Na terenie gminy mam dość… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

Jakiekolwiek przetwarzanie wapieni = zapylenie. Biała trawa, okna, samochody itp itd.

ZW
Gość
ZW

Panie PB a moze by tak zorganizowac przed gmina protest przeciw tak drastycznym cenom za odbioru smieci .Najdrazsze w powiecie.A wysypisko na rzut bereteom

Rob
Gość
Rob

Z tego co da się przeczytać bez prenumeraty jasno płynie przesłanie do władz gminy. Róbcie co chcecie prokuratura krzywdy wam nie zrobi.

Rob
Gość
Rob

Spotkania na temat możliwości uzyskania dofinansowań na termomodernizację małych gospodarstw i wymiany kotłów

TERMOMODERNIZACJA ŹRÓDŁEM OSZCZĘDNOŚCI !

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie zaprasza mieszkańców Gminy Piekoszów na cykl spotkań ze specjalistami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w celu pozyskania informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowań na termomodernizację małych gospodarstw i wymiany kotłów grzewczych.

Harmonogram spotkań:
Zajączków (biblioteka) 14.03.2019 godz. 16.00
Jaworznia (szkoła) 18.03.2019 godz. 17.30
Brynica (szkoła) 10.04.2019 godz. 16.00
Piekoszów (BCK) 25.06.2019 godz. 17.00

Kampania społeczna objęta patronatem Wójta Gminy Piekoszów przy współpracy z WFOŚiGW

Rob
Gość
Rob

Powyższe to kopia ze strony gminnej. Ciekawy rozrzut spotkań od marca do czerwca.

Lukasz
Gość
Lukasz

taka nagonka na wojta powiina byc na kazdym zebraniu

Taavetti
Gość
Taavetti
Gość
Taavetti

,,Na poniedziałkowym spotkaniu wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek informował, że gmina ze względu na wysoką cenę usług, odrzuciła dwa postępowania przetargowe na wywóz odpadów. – Trzeciego już odrzucić nie mogliśmy. Do każdego przetargu przystępowała też jedna firma, więc nie mieliśmy nawet szansy na wybranie korzystniejszej oferty – tłumaczył Zbigniew Piątek……Na cenę nie mamy wpływu, przetarg musieliśmy ogłosić. W każdej gminie tak jest. Ceny idą w górę, wszystko drożeje. Wywóz odpadów też – mówił do zdenerwowanych mieszkańców wójt.” Jeśli w dwóch postępowaniach przetargowych firma zoferowała wysoką cenę to jaka to była cena w tych dwóch pierwszych postępowaniach przetargowych ? A i… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

zdrozalo paliwo zdrozal prad przemyslowy stawka godzinowa tez poszla do gory najnizsza srednia krajowa juz nie wynosi 1800 a 2250

Taavetti
Gość
Taavetti

Średnia ?! Minimalna pensja.

ZZ
Gość
ZZ

A ja tam pamiętam, że kiedyś to paliwo zbliżało sie do 6 PLN?

Taavetti
Gość
Taavetti

W tym roku podwyżka ponad 100%.W przyszłym roku trzeba zakładać ,że znowu wszystko będzie drożeć i ceny za śmieci znowu wzrosną o 100%.( Nie wiadomo na jaki okres czasu firma wygrała przetarg na wywóz śmieci? Moim zdaniem obecna cena usługi jest z księżyca wzięta). I tylko przeciętnemu mieszkańcowi daleko do pensji urzędników samorządowych. I jak kto nie zapłaci komórka Urzędu zajmująca się śmieciami będzie wydawać nakazy egzekucyjne w zakresie ściągania zaległości. Takie zwiększanie obciążeń administracyjnych w gminie wiejskiej moim zdaniem zmierza do obniżenia poziomu życia mieszkańców. Dodatkowo obecna podwyżka nie jest prospołeczna a przecież PiS ma program prospołeczny i prorodzinny.… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

Mieszasz pojęcia prawo i sprawiedliwość nigdy nie idą w parze a partia która ma to w nazwie jest na to najlepszym dowodem

Normalny
Gość
Normalny

Pragnę nadmienić ze obecny rząd przyjął ustawę, w której firmy przyjmujące odpady i zagospodarowujące je musza ponieść ogromne nakłady inwestycji do przygotowania placu pod składowanie, oprócz tego musza wnieść bardzo duża opłatę do każdej tony odpadu, jako zabezpieczenie czy coś takiego, ta ustawa zamknie małe firmy zbierające odpady od mieszkańców a zostaną duzi gracze, oni tez ponoszą o wiele większe koszty z prowadzona działalnością, „regulacja rynku odpadami” niż wcześniej, wiec startując do przetargu podnieśli ceny, i tak jest wszędzie, ludzie zarabiają więcej, prądu płaca wiecej, dodatkowo dodatkowe koszty z nowej ustawy, i cena gotowa. A zapłacą mieszkańcy. Ale chyba każdy… Czytaj więcej »