8. Sesja Rady Gminy 28 marca 2019 [NAGRANIE]

VIII sesja Rady Gminy Piekoszów odbyła się 28 marca 2019 roku o godz. 1230 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad sesji.
 3. Przyjęcie protokołów z I, II, III, IV sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Sprawozdanie Wójta na temar pracy w okresie między sesjami.
 5. Raport z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii za 2018 rok.
 6. Sprawozdanie z funkcjonowania Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie.
 7. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie za 2018 rok.
 8. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny i sysytem,u pieczy zastępoczej za 2018 rok oraz przedstawienie potrzeb związanych z realizacją zadań w 2019 roku.
 9. Rozstrzygnięcie Rady Gminy w sprawie wyrażenia zgody lub nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2020 roku – podjęcie stosownej uchwały:
  1. ) w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego – pobierz (pdf)
  2. ) w sprawie nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego – pobierz (pdf)
 10. Zakończenie obrad Sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

16
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
JESTEM STADZZPBanonimLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

Uważnie słuchałam sprawozdania dyrektora ośrodka zdrowia.Jest super.Ani słowa o kolejkach do lekarza od godziny 5,30 i o odpłatności 5 zł za pocałowanieklamki

Rob
Gość
Rob

Cz.2 fundusz sołecki. Czy to nie jest jakieś chore podwójne głosowanie raz za raz przeciw wyodrębnieniem funduszu. Czy ja czegoś nie rozumiem czy może zdroworozsądkowo wystarczyło by zagłosować w sprawie wyodrębnienia fuunduszu. Wtedy mamy ileś głosów za ileś przeciw i już fudusz jest lub go nie ma. Po co to drugie głosowanie???

Rob
Gość
Rob

Dobrze że była dyskusja nad funduszem bo w poprzednich latach było tylko głosowanie. Ciekawe po co Wójt zabrał głos. Chyba tylko po to by wskazać kierunek niezdecydowanym (po pracach komisji budżetowej) radnym. Nikt nie bierze pod uwagę tego, że nawet 20 czy 30 tyś może być wkładem własnym sołectwa w staraniu o dofinansowanie np z UE lub innych pieniędzy nawet tych państwowych/centralnych z programów krajowych. Główny argument przeciw to to, że za takie małe pieniądze nie da się nic zrobić. Głosy radnych i sołtysów będących za funduszem mówią zupełnie coś innego. Zwyciężyła obawa, że może się coś udać komuś spoza… Czytaj więcej »

Krk
Gość
Krk

Funkcja funduszu sołeckiego to też EDUKACJA, ostatnio pogardzana. Problemem może być też obawa przed dopuszczeniem mieszkańców do głosu. Wiadomo parking na miejscu organistowki z terenem rekreacyjnym to jest Pomysł. Jedyny w swoim rodzaju, cudownie nieziemski, wszystkim potrzebny wybuch geniuszu. Reszta gęby w kubeł. A może powód jest banalny – ni ma kasy?

Amelinum
Gość
Amelinum

na stronie UG dowiadujemy się, że Wójt w alei sław polskiego kolarstwa, a głównym jego osiągnięciem jest zwycięstwo w Tour de Pologne w 1987. A oo co podaje Wikipedia o tym osiągnięciu „Na przedostatnim etapie żółtą koszulkę lidera stracił w dość wyjątkowy sposób Marek Leśniewski, ponieważ dwukrotnie korzystał z niedozwolonej pomocy (30-sekundowa kara od sędziów). Wyścig w tej sytuacji wygrał młody Zbigniew Piątek, który oprócz zwycięstwa na etapie …drużynowym nic szczególnego nie pokazał, a najlepszą jego pozycją na etapie była 19. lokata na etapie do Dębicy”.

kronikasz
Gość
kronikasz

Chrystus zmartwychwstał Alleluja.

ZZ
Gość
ZZ

Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!

kronikasz
Gość
kronikasz

Przywracasz wiarę w człowieka.

ZZ
Gość
ZZ

Te 2 minusy to pewnie od piekoszowskich innowierców 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

Ale ich jest szescioro w domu

ZZ
Gość
ZZ

Trójka widocznie nie ma dostępu do internetu 😉

Natalia
Gość
Natalia

I biogazownia odpuściła pachnie wiosną

anonim
Gość
anonim

Panie blogu może nowy temat sesja 30,04 ważne sprawy

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

CHCIALBYM ZAADAC PTYANIE PANI PRZEWODNICZACEJ DROGOSZ,,,,,GDZIE PANI BYLA JAK CBA W KAJDANKACH WYPROWADZALO BYLEGO WOJTA DABROWE..MAM DOSYC PLACENIA W FORMIE PODATKOW TAKIM PSEUDO PRZEWODNICZACYM RADY.PANIENKA PRZETRZYMALA TREZECH WOJTOW…..PIATEK ROBISZ ZA PIONKA ZA CHWILE ZAMIENISZ SIE Z DROGOSZ FUNKCJAMI……TY NA ROWER A PANI DROGOSZ NA WOJTA……ZENADA……KTO JEST WLODARZERM TEJ GMINY….NAPEWNO NIE KOLARZ…

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

PANIE PIATEK,SZANOWALEM PANA ZA OSIGNIECIA SPORTOWE……I NA TYM ETAPIE ZAKONCZYL SIE MOJ SZACUNEK……JAKO SPORTOWIEC SUPOER…..JAKO WOJT PIEKOSZOWA….DNO…..PANIE WOJCIE NIE PANUJE PAN NAD PODWLADNYMI,,,,,JEZELI CHODZI O DROGI GMINNE PO KILKU E-MAIL DO UG NIE UZYSKALEM POMOCY””’CZY UG.PIEKOSZOW JEST TO JAKAS KORPORACJA….PRYWATNA FIRMA