Zakaz spożycia wody z ujęcia w Miedziance!

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach wydał dzisiaj decyzję zakazującą spożycia wody pochodzącej z ujęcia w Miedziance. Wody nie wolno także używać do przygotowywania potraw i kąpania noworodków. Powodem wydania zakazu jest mętność wody oraz zawartość w niej podwyższonej ilości manganu i żelaza.

O mętności wody i płukaniu sieci wodociągowej ZUK w Piekoszowie informował już 7 czerwca, dwa dni później spółka wydała komunikat, że podczas weekendu 9-10 czerwca do mieszkańców będzie dowożona woda do picia w butelkach, a do celów gospodarczych przywożą ją strażacy.

Podczas badania wody okazało się, że norma dotycząca mętności jest przekroczona ponad 200-krotnie, manganu ponad 3-krotnie, a żelaza ponad 25-krotnie!!!

223
Dodaj komentarz

avatar
58 Comment threads
165 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
147 Comment authors
kronikaszLukaszAleksanderAleksanderZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wb
Gość
Wb

Fajnie że dopiero dziś po monitach mieszkańców w mediach, Sanepidzie i u wojta wyszło na jaw że woda nie nadaje się praktycznie do niczego tylko do kibla bo sama barwa nie świadczyła o niezdatnosci wody. Polecam artykuł w echu bo jest dość rozpaczliwy i ujawnia bezduszmosc władzy.

ela
Gość
ela

Zagrożenie zdrowia i życia ludności powinno zainteresować odpowiednie organa!!!

Irek
Gość
Irek

W poprzednim artykule Iza zwróciła uwagę na olbrzymi problem pompowania wód podziemnych do rzeki Hutki. Z naszego zapasu wody, skarbu dla przyszłych pokoleń. Polecam do przeczytania artykuł https://noizz.pl/ekologia/susza-w-polsce-wkrotce-bedzie-brakowalo-wody-pitnej/hfszwes

Aleksander
Gość
Aleksander

Mangan a kwestie zdrowotne
Jak informują naukowcy z Uniwersytetu Prowincji Quebec w Montrealu na łamach „Environmental Health Perspectives”, nadmiar manganu może się przyczynić także do obniżenia IQ. Z ich testów wynika, że dzieci narażone na wysokie stężenia manganu w wodzie pitnej miały niższy iloraz inteligencji niż rówieśnicy mający w domu wodę z niewielkimi ilościami tego pierwiastka lub zupełnie go pozbawioną. Co jednak ciekawe – ilości manganu pochodzące z diety, mimo że były znacznie wyższe niż te w wodzie, nie przekładały się na niskie IQ.

Aleksander
Gość
Aleksander

Czy mangan da się zobaczyć gołym okiem? Jeśli dojdzie do utlenienia manganu do formy nierozpuszczalnej, można go zobaczyć w formie czarnych, smolistych cząsteczek. Takie najczęściej osadzają się wewnątrz rur oraz na elementach urządzeń AGD, także na armaturze. Osady manganowe są jeszcze większą zmorą niż te, które pozostawia po sobie żelazo. Zamanganiona woda nie sprawdzi się również do celów użytkowych. Osady z łatwością wytrącają się i gromadzą w błyskawicznym tempie w instalacjach domowych i sieci wodociągowej. W taki sposób dochodzi do miejscowych przegrzań, spadku wydajności, znacznego zmniejszenia się światła rur. Nadmiar manganowego osadu może doprowadzić do kosztownych awarii. Osad z manganu… Czytaj więcej »

Zz
Gość
Zz

Czy ktoś wie jaki jest program sesji na poniedziałek bo nigdzie nie ma informacji.

ZZ
Gość
ZZ

Zz już raz prosiłem o zmianę „nicka”

anonim
Gość
anonim

Ja z innej beczki czy laur piekoszowa moze otrzymac uczen nie uczacy sie w gminie

borówka
Gość
borówka

Tak, bo rozsławia imię swojej szkoły (to nic, że kieleckiej…). Tak na poważnie, to dziewczyna na pewno jest zdolna i zasłużyła na stypendium, ale rzeczywiście powinna je otrzymać (i może jeszcze otrzyma) z puli Wojewody (np. „Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących”), lub Prezydenta Kielc. „Laur Piekoszowa” jak sama nazwa mówi powinien być przyznawany dla uczących się w „naszych” szkołach. Ciekawe czy nagrodę Wójta dla nauczycieli może otrzymać nauczyciel pracujący w… Kielcach?

Lukasz
Gość
Lukasz

jesli chodzi o „Laur…” to w regulaminie przyznawania tej nagrody nie ma zapisu iz uczen musi byc z terenu gminy Piekoszow badz uczyc sie w szkole na terenie gminy
jesli chodzi o nagrode wojta dla nauczycieli to wystepuje zapis ze jest to nagroda wojta dla nauczycieli zatrudnionych w szkolach prowadzonych przez gmine

borówka
Gość
borówka

Może i nie ma w regulaminie, ale jest coś takiego jak etyka i zdrowy rozsądek. Subwencje na tę uczennicę dostało miasto Kielce, więc to z puli miasta powinna otrzymywać stypendium, a nie z kasy gminy Piekoszów (czyli z kieszeni nas – podatników). Wójtowi powinno zależeć na tym, żeby w gminnych szkołach uczyło się jak najwięcej dzieci. Powinien zachęcać do nauki w placówkach oświatowych na terenie gminy, bo jak tak dalej pójdzie, to najzdolniejsi uczniowie będą się uczyć w Kielcach, a szkoły w gminie Piekoszów trzeba będzie pozamykać.

Lukasz
Gość
Lukasz

ale w tym wypadku Jej rodzice miesszkaja na terenie gminy wiec tu odprowadzaja poddatki…
biorac pod uwage iz w wieku szkolnym jest ok 4000 mieszkancow gminy Piekoszow tych najzdolniejszych niech bedzie nawet 10% to gdzie pozostale 3600 osob bedzie sie uczyc jesli zamkniesz szkoly???

anonim
Gość
anonim

jest tylko jedno pytanie ,kto wiedział ze taka zdolna jezeli nie uczy się w gminnej szkole.

Lukasz
Gość
Lukasz

§6. Prawo zgłaszania uczniów o przyznanie nagrody stypendialnej przysługuje dyrektorom szkół
i placówek oświatowych, klubom sportowym oraz innym instytucjom i organizacjom o charakterze
oświatowym, naukowym i sportowym.

§4. Wnioski o przyznanie Nagrody Stypendialnej Wójta Gminy Piekoszów,, Laur Piekoszowski”
składa się w formie papierowej w terminie do 20 czerwca każdego roku do Urzędu Gminy
w Piekoszowie.
Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu wniosku do Urzędu).

http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?xtyp=14&xmenu=0&schemat=&menu=72&dzialy=72&typ=13&akcja=artykul&artykul=2596

czy mi sie tylko wydaje czy obecna wladza nie przestrzega prawa ktore samo ustanowila???

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli dziewczyna jest mieszkanką gminy Piekoszów, to gdzie problem?
Ważne jak, a nie gdzie się uczy!

Marzena
Gość
Marzena

Z tego wynika że o nagrodę może się ubiegać każdy uczeń w Polsce. Czyli regulamin jest wadliwy i trzeba to poprawić

Hg
Gość
Hg

Kto i ile wpłacił na fundusz wyborczy PiS. „Wszystko kosztuje”. Trzeba płacić i to słono żeby potem zarabiać a robić niewiele żeby niepowiedzieć nic.

Aleksander
Gość
Aleksander

W bip ukazała się informacja, że w dniu 27 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 9:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się XII sesja Rady Gminy Piekoszów. Należy zaznaczyć, że jest to bardzo ważna sesja dla mieszkańców gminy.

bachaaaaa
Gość
bachaaaaa

dlaczego tak wazna?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

bachaaaaa
Przeczytaj ze zrozumieniem porządek obrad sesji to będziesz wiedzieć jak bardzo jest ważna. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to może ktoś Ci wyjaśni.

Amelinum
Gość
Amelinum

Wszystkie są ważne… a ich wynik (głosowań) z góry przesądzony. Radni nawet Ci opozycyjni to marionetki obecnej władzy ucieleśnionej w naszej gminie w osobie Wójta. Czy ktoś się jeszcze tym interesuje skoro nawet nie ma prawa się wypowiedzieć. Władza dopięła swego. Może robić co chce pozbawiwszy głosu mieszkańców.

Aleksander
Gość
Aleksander

Zgadzam się, że wszystkie sesje są ważne. Ale na tej sesji była m.in.: 1.Debata nad „Raportem o stanie Gminy Piekoszów za 2018 rok”. W mojej ocenie stan Gminy Piekoszów jest mizerny. 2.Udzielenie Wójtowi Gminy Piekoszów absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. 3.Informacja dotycząca stanu ochrony środowiska na terenie gminy. W mojej ocenie niska jest ochrona środowiska na terenie gminy, zanieczyszczona woda, śmierdzące powietrze, i śmieci, odpady 4 Informacja o wynikach ekonomiczno-finansowych za 2018 rok spółki prawa handlowego: Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Piekoszowie. Skoro do porządku obrad nie załączono informacji na piśmie to wniosek nasuwa się… Czytaj więcej »

ela
Gość
ela

Najciekawszy jest punkt 6 porządku obrad. Wotum dla wójta. Ci wszyscy „zadowoleni” będa za wójtem, za zabawami, hulankami, za festynami ale nie samą zabawa się żyje. Niezaradność władz ewidentnie odsłonił problem wody dla znacznej części mieszkańców gminy. Wójt nawet nie uważa poinformować mieszkańców o postępach bądź nie w tak ważnej sprawie.

Marek
Gość
Marek

Pkt 8 w podjęciu uchwał-przyjęcie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków czyli prawa miejscowego.
regulamin pisany chyba na kolanie w większości to obowiązki odbiorców/mieszkańców/. Szczególnie polecam art 21 w którym to przyjmuje się,że w przypadku niedotrzymania odpowiednich parametrów dostarczanej wody p-two wod-kan ma obowiązek zawiadomienia odbiorców w sposób zwyczajowo przyjęty czyli jaki?Tylko tyle i aż tyle w przypadku skażenia wody a to już jest kpina z mieszkańców i skandal.Szanowni radni a gdzie jest unormowania zasad dystrybucji wody butelkowanej i tej dostarczanej przez OSP?

anonim
Gość
anonim

prawda boli,po co coś ustalać dla zasady rączka w górę

ZZ
Gość
ZZ

Ja się zastanawiam, po co te imprezy w gminie co drugi tydzień!
Kiedyś jak pamiętam, to były dożynki i coś tam jeszcze – wtedy ludzi były tłumy, a teraz to aż wstyd! Wydaje się kasę a przychodzi 1% mieszkańców.

az
Gość
az

Kiedyś właśnie nie było żadnych dożynek w gminie(no chyba że przed 1989 rokiem)Natomiast od kilku lat ta wątpliwej jakości impreza niestety zagościła w gminie.Promują się na niej pisowcy towarzysze i aparatczycy różnych szczebli.No i zasila się budżet parafii bo a jakże,bez guseł religijnych się nie obejdzie

Aleksander
Gość
Aleksander

Od chwili ujawnienia braku przydatności wody do spożycia upłynęło już dużo czasu. Jakie podjęto działania w tej sprawie? Czy woda jest przydatna do spożycia?

Anonim
Gość
Anonim

Nie jest przydatna.wozi żuk,cysterna z wodociągów i strazacy

Lukasz
Gość
Lukasz

nie jesstes na biezaco

Hg
Gość
Hg

Czy ma pan jakieś wieści z programu Alarl,który był nagrywany dziś właśnie w tej sprawie

Gw
Gość
Gw

Trochę nie w temacie, ale mamy nowe władze w Zuk, nową radę, nowych kierowników a nigdzie nie ma oświadczeń majątkowych w innych gminach już dawno są, tylko nie u nas. Nowe rzady.

Gienek
Gość
Gienek

Kiedy gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa będą w 100% opomiarowane jeśli chodzi o zużycie wody. Ryczałtowcy, jak również nie posiadający umowy na dostarczanie wody szczególnie w obecnych warunkach pogodowych zużywają ogromne ilości wody do podlewania swoich ogródków. Jak to jest, że instalacja jest doprowadzona do posesji, a właściciel nie posiada umowy z ZUK-em na dostarczanie wody.

Aleksander
Gość
Aleksander

Z art. 33 ustawy z dnia 7.06.2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wode i zbiorowym odprowadzeniu ścieków wynika, że w terminie 12 miesięcy od dnia uzyskania zezwolenia, o którym mowa w art., 16 ust. 1 przedsiębiorstwo wodociągowo -kanalizacyjne (w naszym przypadku ZUK spółka z o.o. w Piekoszowie) obowiązane jest zainstalować odbiorców usług brakujące wodomierze główne, czego nie uczyniły władze spółki ZUK w Piekoszowie. Z analizy (sporządzonej na mój wniosek) przez ZUK (pismo nr ZUK567/16) wynika, że 175 odbiorców indywidualnych podłączonych do sieci nie posiada wodomierza głównego. Natomiast 1 podmiot prowadzący działalność gospodarczą nie posiada wodomierza jest na ryczałcie. Z wypowiedzi… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

ciekawe czy mieszkancy zapomnieli juz o klopotach z woda i tlumnie stwia sie na igrzyskach 15 sierpnia no i czy tym razem ktorys z panaow badz pan bezradnych da popis swoich mozliwosci ???

anonim
Gość
anonim

Są oświadczenia majątkowe tylko pracowników i zastanawia mnie jedno dlaczego nie ma wszystkich oświadczeń osób które powinny je złożyć/szkoła piekoszów/

Bc
Gość
Bc

Pożar składowiska śmieci w Promniku pozamykajcie okna. My zbieramy smrody a Strawczym profity.

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli o mnie chodzi, to te plusy i minusy można by spokojnie wyłączyć. Jeżeli ktoś chce, to może napytać 20 plusów lub minusów w przeciągu 10 min. Jako przykład proszę spojrzeć na post Pawła poniżej. Właśnie podwyższyłem licznik z 80 na 100. Jak ktoś jest troszeczkę bardziej sprytny i się zna to może w jedną dobę napykać 2000. Wystarczy mały skrypcik na laptopie typu hotkey i karta SIM. Raz klikasz (automat) na minusik raz przełączasz sieć z 3G na 4G, znowu minusik i znowu z 4G na 3G i tak w kółko.

Lukasz
Gość
Lukasz

Propinuje zmienic nazwe z blog piekoszow na np blog pawel

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dzień dobry. Opowiem Wam szanowni blogowicze na podstawie autentycznego przypadku do jakiego rozkładu moralnego, etycznego, religijnego i społecznego dochodzi w społeczeństwie w którym żyjemy. Otóż pewna pani w wieku obecni około 40tki znalazła swojego czasu sposób na życiowe ustawienie się. Zaszła sobie w ciążę kiedyś z pierwszym samcem – dawcą, po czym związała się z drugim samcem- dawcą z którym ma drugie i trzecie dziecko. Tego dawcę porzuciła i związała się z trzecim dawcą. Niby nic, ot życie, koś by skwitował. Ale dzięki tym zabiegom pani do rączki otrzymuje 7 tys zł miesięcznie, nie licząc ile dostaje od trzeciego dawcy… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Zatkało mnie!

ZZ
Gość
ZZ

Czy te 5 minusów wie dlaczego mnie zatkało?

Amelinum
Gość
Amelinum

Paweł reaktywacja – będzie nowy serial

anonim
Gość
anonim

mnie nie zatkało cieszę się że Pan powrócił

ZZ
Gość
ZZ

Ja tam się nawet cieszę!

Lukasz
Gość
Lukasz

az BP sie ozywil

Lukasz
Gość
Lukasz

Wybory, komisje …

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Minęły dwie doby od mojego wpisu i …..tylko pięć minusów? Czuję się „zawiedziony i zdyskredytowany” w sytuacji, gdy trafne komentarze innych blogowiczów powyżej są „docenione” nawet 35 minusami. Czyżby rozumek co niektórym wracał? Czy przez ostatnie siedem miesięcy co niektórzy w was połapali się w jakim gównie się znaleźliście wszyscy na wasze osobiste życzenie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przerażające jest, że nikt tutaj nie wyraził choćby cienia współczucia osobom dotkniętym skażeniem wody. A jest ich kilka tysięcy. Proszę wyobrazić sobie obszar dotknięty skażeniem w Naszej Gminie, nie będzie to widok budujący. Przejrzałem komentarze w Echu Dnia w tym temacie, ręce opadają jak widać stan umysłowy naszych mieszkańców. Jak widać Chocholi Taniec nadal trwa i jakoś nikomu nie zależy żeby go przerwać. Ciężko stwierdzić co jest tego przyczyną, czy chlor w wodociągu który swoje robi z mózgami, czy też radosna kontemplacja nad szalejącymi cenami podstawowych produktów żywnościowych a zwłaszcza warzyw.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dopowiem tylko dla leniów w nauce, że Chocholi Taniec to jedno z najniebezpieczniejszych zjawisk społecznych.

ZZ
Gość
ZZ

Jak dla mnie to czy ceny są wysokie, czy niskie to nie ma różnicy. Ważne, że takie same dla wszystkich.
Jak ceny na warzywa wysokie, to może opłaci się coś zasadzić i sprzedać?

ZZ
Gość
ZZ

Jeszcze dodam, że paliwo powinno kosztować conajmniej dychę/litr.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie od dziś wiadomo, że w miejscu gdzie rządzi kurewstwo, pijaństwo, rozpusta, dupodajstwo, sprzedajność, fałsz, zakłamanie, podziały, złodziejstwo to dobrze nigdy nie będzie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Witaj , dawno cię nie było.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

kronikarz Ciebie tez nie było.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kronikasz, a za co to blogowicze dali Ci aż 11 czystych minusów? Gdzie są twoi kolesie którzy tak cię przez ostatnie lata podpuszczali do siania zamętu tutaj na PB? Już cię nie lubią? Już cie nie wspierają? Już stałeś się dla nich wyrzutem sumienia czy też wyrzutkiem społecznym? Stałeś się dla nich bezużyteczny? Nie przejmuj się, nie jesteś sam. Po ostatnich wyborach rzesza …murzynów która swoje zrobiła i teraz może odejść… powiększyła się.

ZZ
Gość
ZZ

Daj już spokój z tymi minusami!
Coś się tak tego uczepił?
Masz jakiś kompleks?
Jak chcesz to mogę Ci posiać parę plusów.

Hg
Gość
Hg

Rozpoczęli wywózkę niebezpiecznych odpadów. Miasto i powiat słono zapłacą.Nie tylko nas wyprowadziłw pole. Nadal go śądzą i nic z tego my płacimy za jego machloje zapłaci i miasto. Szkoda tylko że on za nic nie płaci.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkańcom korzystającym z wody z ujęcia Cielętnik sugeruje, abyście bacznie przyglądali się jakości tej wody i jej wpływowi na organizm. Doszły mnie niepokojące wieści. Oby były nieprawdziwe.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, dziś zaniepokoiły mnie maszty z zainstalowanymi różnego rodzaju antenami. Najbardziej niepokoją mnie te dwa maszty stojące na szkole w Piekoszowie. Sugeruję z wielkim naciskiem rodzicom których dzieci uczą się w tej szkole, aby uzyskały od dyrekcji zaświadczenie, że praca tych urządzeń nie wpływa negatywnie na zdrowie dzieci. Nie patrzcie na powiązania partyjne nauczycieli tej szkoły, tylko żądajcie zapewnienia na piśmie. Patrzę na dzisiejszą młodzież i jestem pełen niepokoju o stan ich zdrowia. Dawniej dzieci wyglądały inaczej.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dla lepszego zrozumienia problemu https://www.youtube.com/watch?v=pA2NIzXqQPA

ZZ
Gość
ZZ

Bzdury!
Jeżeli ktoś podaje, że norma została przekroczona x razy i nie podaje wartości, a nawet jednostki, to już jest wiadome, że film ma taką samą wartość ja te z serii o ufo lub dowodach na to że człowieka nie było na księżycu!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Drugim masztem który budzi moje ogromne obawy jest ten zainstalowany za piekarnią w stronę Czarnego Stoku. Tu powiem brutalnie : Jesteście ślepi i głusi, że pozwoliliście sobie zainstalować to urządzenie nad swoimi głowami. Jeśli wprowadzą instalację 5G to jest po Was. Dlaczego ksiądz nie dał sobie zainstalować na kościele tych urządzeń? Bo wie, czym to skutkuje. A Wy tacy mądrzy, tacy poprawni, tacy elokwentni, tacy wykształceni, tacy wszystkowiedzący pozwoliliście sobie na to. Jesteście truci chemtralisem, żywnością, lekami, chlorem, infradźwiękami, promieniowaniem elektromagnetycznym, skażonym powietrzem ale i tak do was nic nie dociera. Żryjcie się między sobą dalej podpuszczani przez cwaniaków.

ZZ
Gość
ZZ

Skażone powietrze – zgadzam się
Żywność z „dodatkami” – zgadzam się
Reszta to „science fiction” bez „science”

ZZ
Gość
ZZ
ZZ
Gość
ZZ

A coś takiego:
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=0A8244A2
To może wymyślić tylko Szyszko lub Macierewicz!
Kto wybiera takich p.l.n.t.w?

ZZ
Gość
ZZ

Tutaj też gościu prosto tłumaczy temat:
https://m.youtube.com/watch?v=zJPN5BSnC0M

Aleksander
Gość
Aleksander

Pani Przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów, w czym jest problem, że do obecnej chwili w BIP brak jest ujawnienia oświadczeń majątkowych Radnych Gminy Piekoszów?
Myślę, że zna Pani cel składania oświadczeń majątkowych przez samorządowców i ich publikacja nie budzi wątpliwości. Jest nim przede wszystkich zapewnienie przejrzystości życia publicznego oraz umożliwienie istnienia kontroli społecznej nad osobami sprawującymi władzę.
Miejscem właściwym dla publikacji oświadczeń majątkowych, przedstawicieli samorządu terytorialnego zobowiązanych do ich składnia, jest Biuletyn Informacji Publicznej.

Marek
Gość
Marek

Aleksander.
Piszesz i masz.Wczoraj w godzinach południowych opublikowano w BIP-ie oświadczenia majątkowe radnych.Te pierwsze z ponad półrocznym opóznieniem,a drugie z miesięcznym.Ale są.Myślałem,że musimy czekać cierpliwie do pasterki.Oświadczenia te to ciekawa lektura i tak wśród pracowników jeden z kierowników jednostki organizacyjnej nie złożył obowiązującego prawem oświadczenia .Będą jaja?
Na podstawie oświadczeń radnych – nauczycieli mam wątpliwości co do wysokości zarobków nauczycieli.Czy wszyscy nauczyciele w naszej gminie tak zarabiają?Albo jest inna, odrębna nieformalna siatka płac.

Lukasz
Gość
Lukasz

Jednego radnego brakuje tez

A prezes ZUK to ile zarobil bo sie pogubilem w cyferkach?

anonim
Gość
anonim

już jest dopisany

Lukasz
Gość
Lukasz

Pomyliles kadencje

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pod jednym z artykułów Echa Dnia dot skażenia wody w Gałęzicach jest niezwykle trafny komentarz o mieszkańcach Gałęzic o treści mniej więcej takiej:… Oni wszyscy są tacy mądrzy tylko im ciągle głupio wychodzi….. A ja uważam, że to powiedzenie jak ulał pasuje do całej Gminy Piekoszów. Nasza Gmina cały czas nieubłaganie pogrąża się w czarnej odchłani bez wizji powrotu do normalności. Życzę zdrowia każdemu który sądzi inaczej.

ela
Gość
ela

Ja też uważam, że komentarz jest niesprawiedliwy. Głupio to wyszło podpięcie do ujęcia wody w Lesicy mieszkańców Miedziankiz Gminy Chęciny a mieszkańców Gałęzic z Gminy Piekoszów po ludzku pominąć. Ma Pan rację powiedzenie pasuje do całej Gminy. Pozdrawiam.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, zbliża się wekend, radzę znaleźć trochę czasu i jeśli chcecie zrozumieć pewne sprawy to obejrzyjcie ten film pt Mafia Świętokrzyska. https://www.youtube.com/watch?v=0HCmkVB5NDc Nie chodzi mi o tego człowieka z pierwszej części filmu którego wywlekli z lasu i zrobiono wielkim mafioso, tylko o to z drugiej. Widzę, że ten film jest przegrywany na YT, bo jak za długo wisi to pojawiają się tam komentarze stawiające włos na głowie. Spróbujcie zrozumieć i zadać sobie pytanie, czy takiej rzeczywistości chcemy.

Bol
Gość
Bol

Obejrzałem Panie Pawle, film dosyć interesujący. Widzę byłego burmistrza Włoszczowy i co tamta sytuacja ma wspólnego z gminą? Może jaśniej i kawę na ławę bo nie rozumiem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeśli blogowiczu Bol nie jesteś w stanie połapać powiązań to może lepiej zajmij się pielęgnacja pelargonii na swoim balkonie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na początku 2015 roku był wolny wakat sekretarza Naszej Gminy. Apelowałem wtedy wielokrotnie do radnych i do Was mieszkańcy tu na Blogu aby nie obsadzać tego stanowiska, ponieważ gmina realizowała program naprawczy i nadmiernie rozbudowany aparat biurokratyczny Naszej Gminy nie był potrzebny. Apelowałem, aby zaoszczędzone na tym nieobsadzaniu stanowiska Sekretarza Gminy kilkaset tysięcy złotych przeznaczyć na budowę nowych ujęć wodnych i przepompowni ciśnieniowych aby w sytuacji kryzysowej mieć możliwość sterowania przepływem wody pitnej dla Was. Drwiono wtedy tutaj ze mnie, naśmiewano się, przy milczącym aplauzie reszty mieszkańców. Minęły tylko 4 lata i dziś Wy którzy jesteście dotknięci skażeniem płacicie za… Czytaj więcej »

Bol
Gość
Bol

Panie Pawle zajmuje się ogrodnictwem bo to lubię. Myślę ,że nie był to przytyk do mojej osoby ponieważ nie miałem złych intencji. Mam nadzieję ,że jeśli mają miejsce takie nadużycia w gminie czy w innych jednostek to tą sprawą zajmą lub Już zajmują się odpowiednie służby.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Żadne służby państwowe się tym nie zajmą. Tam jest paraliż spowodowany strachem. Te służby przyczaiły sie i czekają na nowe wiatry. Wtedy się zemszczą za obecne poniżanie ich. Póki co Jedną „służbą” która może się tym zająć jest Naród i jego prawa wyborcze.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Bol, proszę, może to Ci w czymś będzie pomocne https://echodnia.eu/swietokrzyskie/burmistrz-wloszczowy-bartlomiej-dorywalski-w-sadzie-proces-o-milosc-w-gminie/ar/8066990 Ja osobiście nie życzę sobie niejasnych sytuacji związanych z osobami publicznymi.

ZZ
Gość
ZZ

Nie denerwuj się Paweł, bo i tak nie ma sensu – za 20 lat nikt nie będzie miał czystej wody, a wiele ludzi wcale – taka jest niestety przyszłość świata, bo tak długo jak da się żreć i srać, to tak długo człowiek to będzie czynił i nic na to nie pomoże, a to czy ktoś komuś włazi w d czy nie, to żadnej różnicy w tym temacie nie robi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ja chcę, żeby to było za 40 lat, a nie za 20.

ZZ
Gość
ZZ

Nie szkoda Ci dzieci?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Twoich nie. Ani Ciebie też nie. O moje dbam swoimi sposobami.

ZZ
Gość
ZZ

No to w takim razie nie rozumiem różnicy między 20 a 40 lat, bo Twoje będą piły deszczówkę filtrowaną przez beret po dziadku?
Czy może jakimś cudem woda w Twojej studni zostanie czysta?

Lukasz
Gość
Lukasz

pamietasz jak x lat temu w tv byl taki program z Kaszpirowskim ustawialo sie wtedy butelke z woda przed odbiornikiem i machalo recami nad nia

kronikasz
Gość
kronikasz

Podobno karmi swoje psy padliną.

kronikasz
Gość
kronikasz

Mój komentarz został ocenzurowany.Napisałem czym prawdopodobnie karmi swoje psy pan z pod lasu.To tak apropo wody , ekologii , ogrodnictwa, zdrowej żywności.

Aleksander
Gość
Aleksander

Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji Pani Przewodniczącej Rady Gminy na mój wpis na blogu dot. braku oświadczeń majątkowych Radnych Gminy tej kadencji. Pani Przewodnicząca dziękuję za szybką reakcję. Dokonując analizy oświadczeń złożonych przez pracowników gminy, jak i radnych stwierdzam, że oświadczenia sporządzane niechlujnie i pełne pomyłek. Poziom niechlujstwa jest zatrważający.

anonim
Gość
anonim

czy oświadczenie pani przewodniczącej jest brutto czy netto bo nic nie napisała a jest to bardzo wazne

Aleksander
Gość
Aleksander

Dziś nad ranem ok. 5.00 smród mnie obudził. Zamknąłem okna. Fetor wszedł do domu. Jednak dalej czułem ten smród. Nie mogłem usnąć.W dzień nie czułem tego smrodu. Dziś ok. 20.30 ponownie poczułem smród. Jest 23.00 dalej śmierdzi.Jak tu dalej żyć kiedy smród nas wykańcza? Piszę kolejne pismo do PIOŚ o interwencję. Czy Inni tego nie czują?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Aleksander, zgłoś ten problem swojej radnej.Przecież chyba też tam mieszka w pobliżu.

Aleksander
Gość
Aleksander

W ostatnim okresie śmierdzi okropnie w różnych godzinach. Jest to smród trudny do opisania, podobny do psującego się mięsa. Zastanawiam się jakie bakterie wdychamy? Paweł radna mieszka daleko na ul. Wolności, ponad 2 km od mojego domu i sądzę, że niewiele w tej sprawie zrobiła lub zrobi w czasie tej kadencji.

ZZ
Gość
ZZ

Smród to jedno, a bekterie to co innego chyba?
Bakterie raczej nie mają zapachu, a w smrodzie też ich nie ma.
Smród to związki chemiczne które nasz nos wykrywa nawet w ilościach śladowych.
Nie twierdzę, że mogę się mylić, smród oczywiście mi też przeszkadza, ale może nie róbmy paniki z bakteriami?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Aleksander, mam dwa pytania: 1./ Ile razy odwiedziła Was Wasza radna zapytać jak Wam się żyje?. 2./ Czy to prawda, że jest ona nauczycielką?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A jaką Ty masz ZZ pewność, że wraz z dymem nie dostają się do powietrza szkodliwe bakterie, grzyby, pleśnie, czy inne związki chemiczne które następnie z wiatrem roznoszone są na ludzi? Ja osobiście takiej pewności nie mam. Za to faktem jest, że w pobliżu biogazowni, na 300 metrowym odcinku pewnej drogi naliczyliśmy 16 osób chorych na różne nowotwory.

Lukasz
Gość
Lukasz

Ze względu na temperaturę, w której bakterie utrzymują żywotność, dzielimy je na: bakterie psychrofilne – giną poniżej temperatury 0°C i powyżej 30°C, najlepiej rozwijają się w temperaturze: 15°C bakterie mezofilne – giną poniżej temperatury 10°C i powyżej 45°C, najlepiej rozwijają się w temperaturze: 30-37°C. W tej grupie znajdują się bakterie chorobotwórcze, dla których optymalna jest temperatura ciała ludzkiego bakterie termofilne – giną poniżej temperatury 40°C i powyżej 70°C, najlepiej rozwijają się w temperaturze 52°C. Bakterie te żyją w gorących źródłach siarkowych, żelazowych oraz w gorących ściekach. Grzybnia grzyba domowego może przetrwać 3 godz w temp. -30°C i 40 min. w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Lukaszu nie ustaj w wysiłkach. Jesteś mi tu bardzo potrzebny 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, dziś powrócę ponownie do tematu który dwa lata temu tu poruszyłem za co byłem wyszydzany i szkalowany przez kronikaszów, lukaszów, nataliów, ZZtów elów i wszelkiej maści anonimów, o ilości minusów nie wspominając bo dochodziły do 40. Otóż chodzi mi o temat pt Przebiegunowanie ziemskie. W internecie jest dużo informacji na ten temat, więc nie będę tu się nat tym rozwodził. Piszę tutaj powodowany dwoma aspektami na ten moment. Pierwszy to taki, ze gołym okiem widać pierwsze symptomy tego niebezpiecznego w krańcowej konsekwencji śmiertelnego zjawiska jakie zaobserwowałem. Mianowicie jak zauważyliście Państwo zapewne sami, słońce grzeje po prostu inaczej jak… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Tak , słońce grzeje inaczej….Bardziej intensywniej twój łeb.Jakiej maści? Jak zwykłeś używać tego określenia , tego nie nie pomnę…

ZZ
Gość
ZZ

Pierwsze pytanie do Pawła – po co ta warstwa ołowiu?

ZZ
Gość
ZZ

Wikipedia może nie jest najlepszym źródłem informacji, ale Twoje Paweł Arabasz nie są chyba lepsze.
Tutaj wiedza poparta badaniami naukowymi:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi
Proces przebiegunowania trwa od 1000 do 10000 lat, więc jak si

ZZ
Gość
ZZ

… się zacznie to będziesz miał dużo czasu na budowanie schronu dla siebie i następnych 50-ciu pokoleń.
Organizmy żywe, a nawet człowiek przeżyły taki proces już kilka razy bez jakichkolwiek zauważalnych skutków ubocznych.

ZZ
Gość
ZZ

Jeszcze coś dodam: Zgadzam się z tym, że na świecie dzieje się źle, ale winni jesteśmy tylko my – ludzie. Nie trzeba więc szukać winy UFO, chemtrailsów i innych głupot. Klimat się zmienia – to też jest już pewne. Nie wiadomo jeszcze czy z winy człowieka, czy jest to naturalny proces (moim zdaniem i jedno i drugie) Jedno jest jednak pewne – nic nie stanie się nagle – nie zaleją nas morza z dnia na dzień, słońce nas nie zabije, udusić też się nagle zatrutym powietrzem nie udusimy. Nie musimy więc marnować czasu na budowanie schronów lub ewakuować się z… Czytaj więcej »

Bol
Gość
Bol

ZZ ty musisz być strasznie mądry, taki alfa i omega. Obyś głowy nie musiał ścinać wchodząc na bloga. Wiesz co się stanie, pewnie masz wszystko opanowane . Podziw i szacunek, załóż kapelusz i do przodu

ZZ
Gość
ZZ

Bol – daleko mi do takich myśli. Myślę, że to będzie gdzieś trochę poniżej przeciętnej. Opanowanego nic nie mam, raczej zdaję sobie sprawę z tego że jestem ziarenkiem piasku.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Bol, ZZ poniekąd ma dużo racji w tym co napisał, tyle tylko, że jego problemem jest to, iż jemu się wydaje, że będzie stał z boku tych procesów. To jest ten sam problem co mają ludzie uzależnieni od gier komputerowych o tematyce wojennej. Każdemu się wydaje, że jest po tej stronie co to tylko strzela, zabija innych i ciągle wygrywa. Zapominają, że w rzeczywistości są jeszcze ci do których się strzela i którzy mogą oberwać. ZZtowi wydaje się, że on do tych drugich nigdy nie będzie należał.

ZZ
Gość
ZZ

Co ty piszesz – dlaczego ma mi się wydawać, że będę stał z boku?
Oczywiście, że ucierpią i moje dzieci.
Ja to jestem w takim wieku, że już mam raczej z górki!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W takim razie jesteś totalnym idiotą, że nie walczysz o przyszłość swoich dzieci.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To co ZZ piszesz to akurat ogólnie wiadomo. Kto jako tako obserwuje sytuację polityczno gospodarcza na świecie i w naszej ojczyźnie to akurat to widzi. Dziwne dla mnie jest, bo napisałeś to, co ja mówię ludziom w bezpośrednich rozmowach. Muszę baczniej patrzeć z kim i o czym mówię. No i ponadto nie zdziwcie się, jak szybciej niż się komuś wydaje nadejdzie era zoombie, to jest to z czego śmiejecie sie w filmach. Wystarczy jak wprowadzą system 5G i zrobią co zechcą z psychiką ludzką. O wielu lat sygnalizuje tutaj, ze daliśmy sobie zarzucić na szyję pętle która zaciska się coraz… Czytaj więcej »

Jin
Gość
Jin

W końcu w tej gminie zaczyna się dobrze powodzić. Wedle oświadczeń majątkowych dyrektor Goku zarobił blisko 22 tysiące więcej niż w poprzednim roku.Co było powodem takiego oderwania się od peletonu? Jakie to szczególne zasługi w roku 2018, wie zapewne Pracodawca czyli wójt no i oczywiście sam doceniony? Super. Może dożynki w gminie bez rolnictwa. Tym cudownym pomnożeniem pieniędzy powinien zająć się Aleksander i Paweł. Stąd moja prośba Panowie zajmijcie się tymi tajemnymi zasługami.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jin, tym człowiekiem równie dobrze możesz zająć się sam zapytaniami w ramach dostępu do informacji publicznej. Ja kilka lat temu sygnalizowałem tutaj, że gość stworzył sobie imperium poza wszelka kontrolą społeczną. Temat został zignorowany społecznie. To imperium pożera ogromną część Naszych budżetowych pieniędzy. Jak wiecie zgłosiłem w 2018 roku swoją kandydaturę na radnego, jednym z moich zamierzeń było właśnie prześwietlenie działalności tego tworu. Zamierzałem doprowadzić do poddania publicznej ocenie społecznej jego wydatków. Niewykluczone, że ruszylibyście po tym ” zburzyć Bastylię” Znamienitym jest, że jak kiedyś o nim tu napisałem, to pod moim wpisem pojawiło się grubo ponad 30 plusów. Rzecz… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

A widziales ile prezes ZUK zarobil to dopiero zaslugi musi miec…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty Lukaasz, etatowy rozwalaczu Piekoszów Bloga, pochwalający od lat wszelkie antyspołeczne zachowania w Naszej Gminie, pochwalający grabienie Naszego Dobra nagle zmieniasz front? Zmądrzałeś nagle? Teraz niestety pozostaje Ci tylko łykać gorzką ślinę swojej wieloletniej głupoty i zaślepienia widząc milionowe dochody Prezesa ZUK.

pikok
Gość
pikok

Oj to musi być bardzo zasłużony, tylko żeby wójtowi się czkawką taka niedźwiedzia przysługa nie odbiła. Może być zaskoczony jego przywiązaniem do wartości ?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zamieszczę tutaj link do niezwykle ważnej sprawy https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/nowotwory/news-rak-jelita-grubego-atakuje-coraz-mlodszych-jakie-sa-wczesne-,nId,3135905 co by mi nie umknęło, ponieważ zamierzam znów powrócić co tematu który poruszałem trzy lata temu tu na PB a za który również byłem wściekle atakowany i wyszydzany przez grupę usłużnych władzy ludzi jak kronikasz, lukasz, ZZ, Natalia, ela i innej maści anonimy.

kronikasz
Gość
kronikasz

A ty jakiej maści jesteś?Krymek?A może Garloc?Nie, ty pewnie jesteś nieokreślonej maści.Bardziej jak kukułka i sroka.Takiej maści jesteś.

ZZ
Gość
ZZ

Wyluzuj kronikasz! – Pawła nie znasz?
Może głupoty pisze, ale bez niego, to cisza na blogu, więc już lepiej tak!
😉

Lukasz
Gość
Lukasz

a Ty wogole czytasz to co ON pisze?

Anonim
Gość
Anonim

Pan Paweł taki zatroskany o środowisko,miłośnik zwierząt a psy karmi zdechlymi kurczakami to jak to jest z panem panie Pawle.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A normalnie jest Anonimie. Po pierwsze to tak jak napisałem wcześniej nie daję moim psom żywych zwierząt do jedzenia bo to wysoce nie humanitarne, a po drugie to jako uzupełnienie żywienia suchą karmą podaję im te same ” zdechłe kurczaki” które Ty Anonimie zjadasz na co dzień. Tyle, że Ty je kupujesz w czasie funkcjonowania sklepów, a ja kupuję to czego Ty nie kupisz ale ja kupuję 10 razy taniej. Niemniej jest to to samo.

ZZ
Gość
ZZ

A co to za różnica czym karmi?
Po co ma się białko marnować 😉
Dla takiego żołądka, to wielkiej różnicy nie robi – kwas wszystko rozpuści!
Ważne, że nie popsute.

anonim
Gość
anonim

A CO ŻYWYMI MA KARMIĆ

Lukasz
Gość
Lukasz

ktos tu ewidentnie pccha sie na sale sadowa pewnie droga dziurawa albo chwasstami zarosla

Lukasz
Gość
Lukasz

jestem ciekaw tylko jednego co to nagle oszywienie i te wszystkie komentarze WIELCE SZANOWNEGO PANA PAWŁA ARABASZA maja tym razem ukryc

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cóż za wspaniałe zainteresowanie problematyką przebiegunowania ziemskiego. Ajajajaj. Zwolnijcie z tymi pomysłami, bo miejsca na PB zabraknie. Tak jak napisałem wcześniej, nie interesuje mnie co ce sobą zrobicie Państwo w obliczu tego zjawiska, to naprawdę Wasza wola. Ja pozwolę sobie tylko na pewnien rodzaj przewidywania w związku poruszoną przeze mnie tutaj tematyką. Otóż „dzieki” waszym trafnym wyborom politycznym w trakcie głosowań wybraliście sobie w przeciągu ostatnich lat ekipy które totalnie zarżnęły Polskie Rolnictwo, zamiast wdrażać programy pomocowe i naprawcze. Ten obecny minister dopełnia dzieła zniszczenia. W tym roku zabraknie na półkach marketów polskiej żywności. Sprowadzą wiec ją nam z zagranicy.… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

To kiedy to przebiegunowanie nastąpi Twoim zdaniem?
Jeszcze w tym wieku?
Masz jakieś dokładne dane?
Może zdradzisz nam źródło informacji?

Rob
Gość
Rob

Jak komunikują media zakończyło się zbieranie wniosków o dodatkowe „autobusy z piątki Kaczyńskiego”. Ciekawe czy nasza gmina o coś wnioskowała. Jazda autobusem w moim przypadku to zdarza się raz w roku i nawet to wystarczyło aby ostatnio słyszeć a autobusie z Brynicy rozmowę pasażerek jak by to było dobrze gdyby był dodatkowy kurs wieczorem. Przypomnę, że mieszkańcy już wielokrotnie zgłaszali taką potrzebę na rożnych zebraniach wiejskich i gminnych i bezpośrednio wójtowi. Niestety Pan Wójt jest obojętny na to żeby nie powiedzieć że ma to w … Jeżeli kiedyś argumentem był brak pieniędzy (koszt jednego dodatkowego kursu to ok 6-7 tys… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Po ilości minusów wnioskuję, że dodatkowy kurs nie jest potrzebny. Nie dziwi mnie to z jednej strony gdy spojrzy sie na podwórka gdzie stoi po kilka samochodów. Z drugiej strony jednak ten glos w autobusie nie byl przypadkowy. Rolą gospodarza gminy jest zadbać o wszystkich jej mieszkańców. Nasz gospodarz idealnie wywiazuje sie z jednej roli KOLARZA i wygrywa wyścig amatorow

ZZ
Gość
ZZ

Akurat Brynica, to się już przyzwyczaiła do obietnic bez pokrycia – autobusów stale ubywa – od 1990 roku chyba.
Aktualnie to krąży nowa „nadzieja” – chodnik 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Rob, czy Ty jeszcze nie połapałeś się, że tu minusy dostaje się za samo to, że dokonuje się wpisu na PB? Klika związana z władzą w ten sposób zniechęca innych do wypowiadania swojego zdania. Przejrzyj pierwsze komentarze, tam niektórzy blogowicze za bądź co bądź mądre wpisy mają już około 50 minusów. Co do Twojego wpisu to oczywiście, że wskazana jest prężna komunikacja w Naszej Gminie, w tym również i do Brynicy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pozwolę sobie przypomnieć swój wpis sprzed dwóch lat tu na blogu przy okazji bardzo ważnego zdarzenia. Sami oceńcie……samych siebie, jacy jesteście jako mieszkańcy gminy samorządowej. I żebyście do nikogo nie mieli pretensji w przyszłości. Na końcu są takie cyferki 17-28. !7 to plusy, 28 to minusy. Paweł Arabasz – Ratujmy Gminę Moje zdanie jest takie: Pan Wójt Zbigniew Piątek wg mnie złamał przepisy ustawy. Wskazują na to co najmniej trzy fakty, a mianowicie 1./ Świadome zasiadanie w Radzie Związku Kolarskiego, 2./ Przekazanie gminnych pieniędzy ( 12 tys zł) Związkowi kolarstwa górskiego oraz organizacja jego zawodów na naszym terenie, 3./ Osiągnięcie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A dlaczego to chcesz nam przypomnieć o tym wpisie?
Nie lepiej było wstawić link, zamiast mnożyć kilobajty?

Grzegorz
Gość
Grzegorz

https://www.youtube.com/watch?v=EwHoqMkehZg&t=2s
Czy to ten sam Paweł Arabasz?

Grubymi szyćmi nita!
Gość
Grubymi szyćmi nita!

Nic nie piłem!

ZZ
Gość
ZZ

Są dwa nowe, lepsze odcinki!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A który z nich ZZcie Ci się bardziej nie podoba, ten co mówię w nim o kanaliach społecznych https://www.youtube.com/watch?v=YrdEj5pbDoU&t=510s , czy ten drugi?

ZZ
Gość
ZZ

Podobają mi się wszystkie z serii „chodzę po polu i gadam”. Gołębiarzem, ani hodowcą psów nie jestem, więc innych filmów nie jestem w stanie oglądać. Szkoda tylko, że niedługo pewnie znowu je usuniesz!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W temacie skażeń Naszej wody pitnej powiem Wam, że coś chyba na rzeczy jest z jej oddziaływaniem na ludzkie mózgi. Otóż pewien ktoś był za granicą pewien czas lat i mówi, że powrocie ludzie wydają mu się jacyś dziwni, nie kontaktowi, tacy jacyś otumanieni. Oceńcie sobie sami czy tylko mu się tak wydaje.

ZZ
Gość
ZZ

Tak samo mają Rosjanie którzy wracają po latach do rosji – słyszałem już od kilku Rosjan!
To po prostu znika zaściankowość Pawle!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bzdura. Rosja to wspaniały odradzający się kraj. Pod rządami Putina to coraz bardziej prężna potęga gospodarcza i militarna. Poza tym ludzie tam życzliwi i wspaniali. Gdyby to było możliwe, to bez zastanowienia spakował bym manatki i zamieszkał w Rosji. Rosjanie to Nasi Bracia Słowianie. Tak my jak i oni jesteśmy ciągle opluwani w tzw ” polskich mediach głównego nurtu”. Pasowało by może wreszcie przejrzeć na oczy. Może pora by było wreszcie umieścić w niebycie idiotyczne stwierdzenia, że „ruskie to złe”. W Rosji powinniśmy mieć doskonałego sąsiada, a nie dawać się wciągać w ciągłe ujadanie przeciwko niemu.

ZZ
Gość
ZZ

Napiszę tak samo: Bzdura! (przynajmniej w połowie) Rosja to wspaniały (oczywiście!) odradzający się kraj (nie zgadzam się). Pod rządami Putina to coraz bardziej prężna potęga gospodarcza i militarna. (co Ty pijesz?) Poza tym ludzie tam życzliwi i wspaniali (zgadzam się – dobrobyt niszczy ludzi moralnie). Gdyby to było możliwe, to bez zastanowienia spakował bym manatki i zamieszkał w Rosji. (postaraj się) Rosjanie to Nasi Bracia Słowianie. (oczywiście) Tak my jak i oni jesteśmy ciągle opluwani w tzw ” polskich mediach głównego nurtu” (ja nie czuję się opluwany). Pasowało by może wreszcie przejrzeć na oczy. (?) Może pora by było wreszcie… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie Państwo, na terenie Naszej Gminy rośnie niezwykle cenna roślina lecznicza. Kilka kobiet zbiera ją w odpowiednim czasie. Ale te kobiety z nikim się nie podzielą wiedzą na jej temat. Takie właśnie mamy społeczeństwo. Każdy grabi pod siebie nie patrząc na innych, a na tzw Dobro Ogólne to już kompletnie w ogóle. Takie postawy zemszczą się na naszej przyszłości.

ZZ
Gość
ZZ

Rośnie ich wiele – lipa, dziurawiec, mięta, „krew pana jezusa”, szałwia, liście malin i tysiące innych o które bym musiał zapytać starsze osoby.
U mnie w domu zawsze były ręcznie zbierane zioła – albo na konkretne przypadłości, albo jako zamiennik zwykłej herbaty (z biedy), czyli mieszanka z kilku ziół – niezapomniany smak z dzieciństwa, z którym żadna z herbat kupionych w sklepie nie może się równać!
A co do tej cudownej rośliny – to dlaczego nam nie zdradzisz jej nazwy?

Lukasz
Gość
Lukasz

Wrotycz
hamerykance ponoc jakis lek na bazie wrotyczu zrobili ponoc bardziej skuteczny niz chemio czy raditerapia
Niechcialbym snuc spiskowej teorii ale moze to hamerykance Je oplacaja co by wyzbietaly/wyciely w pien caly wrotycz z naszego terenu…(?)

Korzen mniszka lekarskiego
Tez ponoc ma podobne dzialanie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wrotycz jest bardzo silną trucizną rozwalająca narządy wewnętrzne przy nieumiejętnym stosowaniu. Zalecam wielką ostrożność. Jest to roślina zakazana w ziołolecznictwie. Mniszek super rzecz, tyle, że gorzki jak jasna cholera.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To jak działa PiS jest potwornie podłe https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-piebiaka-fala-komentarzy-po-publikacji-onetu/nty1cn5 Skąd my to znamy na Naszym Własnym podwórku ?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zamieszczę tutaj link do bardzo ważnej sprawy, później odniosę się szczegółowiej do tego tematu https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wzrost-ubostwa-w-polsce-przyczyny-polityka-insight/vdl5pg7?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne Zobaczymy czy dalej będziecie się wymądrzać.

ZZ
Gość
ZZ

Co do PISu to nie musisz mnie uświadamiać – nigdy nie byłem ślepy na ich metody.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ty ZZ jesteś tym bardziej winny pogłębiania się ubóstwa i rozpadu moralnego w Naszej Gminie, ponieważ od lat atakujesz tutaj wszelkie próby wyrwania tej gminy z marazmu i wstecznictwa.

ZZ
Gość
ZZ

Pokaż mi proszę przykłady tych prób!

kronikasz
Gość
kronikasz

ZZ nie był , nie jest i nie będzie odpowiedzialny za żadne wstecznistwo.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jest tak samo odpowiedzialny jak i Ty kronikaszu. A który bardziej to sobie sami rozsądźcie i zapałki z uciętym łebkiem ciagnijcie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Sam ciągnij

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W kontekście powyższego artykułu do którego zamieściłem link, przypominam wam, ze od lat apeluję tu do Was, abyście nie dawali robić z siebie kaleków życiowych. Rząd Was kupuje za Wasze pieniądze, kupuje Wasze głosy. Daliście się omamić, a w tym czasie zrobiono z wielu z was kaleków życiowych. Zapłacicie więcej , wielokroć więcej niż dostaliście. Nauczyliście się tylko wyciągać łapy po czyjeś, bo nie umiecie myśleć inaczej jak tylko Daj, Dawać mi, Należy mi się. Wielu z was już nie potrafi pracować, no bo po co, prawda? Zresztą nawet coś takiego jak praca do głowy wam nie przyjdzie. Z głodu… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Witamy PB z powrotem!
Chyba jakiś urlop był 😉

PaweŁ Arabasz
Gość
PaweŁ Arabasz

Jest w Europie kraj bardzo znany, gdzie lud potulny jest jak barany, gdzie czas nie płynie, czas w miejscu stoi, używać mózgów ten lud się boi, ten kraj to My, to skansen Europy, gdzie pańszczyźniane żyją chłopy, gdzie moherowe krążą zastępy, gdzie purpurowe żerują sępy, gdzie zwykły poseł władzę sprawuje, gdzie facet w kiecce to człowiek święty, gdzie lud mentalnie tkwi w średniowieczu, gdzie lud wytycznych słucha tylko z ambony, gdzie krzywda dzieci o pomstę woła, ale ich krzyk nie dociera do matoła, bo on w purpurach w pałacu siedzi i popija drinki, gdzie dziecko cierpi, dziecko się lęka bo… Czytaj więcej »

Ten kraj to gdzieś tam pod lasem?
Gość
Ten kraj to gdzieś tam pod lasem?

?

Anonim
Gość
Anonim

Poeta tylko głową nie ta

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kronikasza oraz Anonima informuję, że moja hodowla psów jest zarejestrowana w stosownym związku , podlega kontroli weterynaryjnej, jest zgłoszona do gminy, zgłoszona do Urzędu Skarbowego oraz posiadam zarejestrowane konto z prawem sprzedaży zarobkowej. Wasze wpisy ze zwrotem o karmieniu „zdechłymi kurami” mogę wywołać u potencjalnych kupujących złe wyobrażenia które mogą naruszyć moje dobro osobiste oraz interesy finansowe w postaci utraconych zarobków. Informuję więc was już dziś, że jeśli wasze oszczercze wpisy wpłyną w sposób udokumentowany na poziom mojej sprzedaży lub negatywne postrzeganie jej w oczach osób zainteresowanych zostaniecie pozwani do sądu jako przyczyniający się do utraty moich zarobków. Bardzo łatwo… Czytaj więcej »

Paweł nie ośmieszaj się!
Gość
Paweł nie ośmieszaj się!

!!!

kronikasz
Gość
kronikasz

Jakiego sikora używasz konusie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Spójrzcie Państwo do czego doprowadziła głupota i fanatyzm religijny. Postawiony metalowy krzyż spowodował śmierć kilku osób na Giewoncie. Bo ciężko było to przewidzieć przy montażu.

ZZ
Gość
ZZ

Ty jesteś po prostu DEBIL!

A4
Gość
A4

Arabasz, dlaczego tobie Krzyż przeszkadza?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczko A4, nigdzie nie napisałem, że przeszkadza mi Krzyż ( symbol chrześcijaństwa). Nie napisałem też, że przeszkadza mi osobiście ta metalowa konstrukcja w kształcie krzyża na Giewoncie. Jest mi obojętne co tam będzie stało. Swojego czasu pracując w pododdziałach antyterrorystycznych przechodziłem trzytygodniowe szkolenie wysokogórskie taternicze w Tatrach, na obozie szkoleniowcy przestrzegali nas przed niebezpieczeństwem tego miejsca właśnie ze względu na przyciąganie przez tą instalację wyładowań atmosferycznych.Tam nigdy się nie wspinaliśmy, wybierano nam do wspinaczki inne miejsca. W kontekście tego nieszczęścia w którym zginęło 5 osób oraz wiele zostanie kalekami do końca życia uważam, że niestety do tego nieszczęścia przyczynił się… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu A4, zbieram się i zbieram żeby Ci coś jeszcze dopisać, więc teraz Ci dopisze: Mnie krzyż jako symbol chrześcijaństwa nie przeszkadza, ja mam jedynie zastrzeżenia do tych którzy w cieniu tego krzyża nadużywają Go do własnych niecnych zachowań. To są w moich oczach tzw „zawodowi katolicy pod publiczkę”. Oni na waszych oczach udają wielkich katolików, obnoszą się z zasadami wiary z gębą pełną fałszywych frazesów i co najgorsze z tych zasad tworzą kaganiec na poczciwych chrześcijan aby nimi łatwo było sterować i ich urabiać dla swoich korzyści. Ludzie tacy po szychcie dziennej udawania przed Wami wielkich chrześcijan kurwią się,… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

… minęło 15 minut i postanowiłem jednak odpisać trochę więcej na ten debilny wpis powyżej. Nie byłem na Giewoncie i nie widziałem, ale czy Ty myślisz że ktoś w czasie burzy stał przy krzyżu? Wszyscy lecieli na złamanie karku by jak najszybciej zejść z góry! Niestety nie jest możliwe by zrobić to w 15 minut! (Nie mam pojęcia ile to trwa) Moim zdaniem krzyż jeszcze zredukował liczbę poszkodowanych ściągając uderzenia piorunów na sam szczyt. Niestety burza była tak silna w wyładowania, że wiele wyładowań trafiało w łańcuchy po których schodzili turyści, i to one były główną przyczyną a nie krzyż… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Możesz ZZ pisać co chcesz. Ja nadal uważam, że postawienie tam metalowej konstrukcji przy wiedzy o intensywności burz w tym miejscu jest szczytem niezwykłej głupoty. Uważam, że odpowiedzialność finansową z racji odszkodowań i leczenia poszkodowanych powinien ponieść kościół katolicki. To za decyzją jednego z jego pracowników powstała ta stalowa konstrukcja przyciągająca wyładowania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tam wystarczyła by zwykła mała drewniana kapliczka. Ale megalomania miejscowego klechy zwyciężyła. Zagoniono ludzi do wniesienia tam kilku ton ciężarów. Można znaleźć wiele opisów jak się to wszystko odbywało, jak katowano ludzi i zwierzęta pod…….nadzorem księdza. Tak więc ZZcie to Ty jesteś debilem bez rozumu i uczuć który pochwala takie zachowania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A może to przewietrzy wam poglądy na otaczającą rzeczywistość https://www.newsweek.pl/opinie/biskupi-ruszyli-z-kampania-wierni-wychodza-z-kosciola/cvd81fn

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Następnym bardzo niepokojącym zjawiskiem jakie widzę, jest to, iż na Naszych dzieciach za wszelką cenę chcą położyć łape: rząd, LGBT oraz kościół katolicki. Rząd rozumiem, bo potrzeba im wychować mięso armatnie, ale dlaczego biskupi ostatnio o to krzyczą to nie wiem, bo przecież LGBT przygotuje im fachowo gotowych małoletnich specjalistów. Najgorsze jest to, że czynnik pt rodzice dzieci nie jest w ogóle brany pod uwagę. Rodzice, pilnujcie swoich dzieci.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W temacie przebiegunowania ziemskiego ( na rzazie doceniono mnie tylko 30 minusami za to) który tutaj powyżej poruszyłem to proponuje zapoznać się z tym https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-przygotowuja-sie-na-katastrofe-atomowa-kupuja-tabletki-z-jodem/0wmf22c , niemniej proszę wziąć pod uwagę, że oni nie reaktorów się boją, tylko jest to zawualowana forma przygotowania się tego narodu właśnie do skutków przebiegunowania. Niejako przy okazji przewietrzą schrony, przygotują zapasy żywności, sprawdzą systemy alarmowe. Po to aby wyjsc obronną ręką i z jak największą uratowaną populacją? A u Nas co się w tym kierunku robi? Nic. Bo mamy wyginąć?

ZZ
Gość
ZZ

A gdzie Ty to wszystko wyczytał?
Bo nie w przytoczonym artykule?
A co do uratowanej populacji – ty już był w Niemczech i widział tam jakiegoś Niemca?

ZZ
Gość
ZZ

Jaki związek ze sobą ma jod i przebiegunowanie?
Może w końcu zdradzisz nam źródło swoich informacji?
Domyślam się, że to nie na „haju”, tylko gdzieś wyczytałeś?

anonim
Gość
anonim

28,08 sesja rady gminy przewodnicząca skarg i wniosków nie przygotowana śmię mówić że nawet tego nie przygotowywała ale chociaż by przeczytała

Pol
Gość
Pol

Dziś oglądając sesje rady gminy poczułam zarzenowanie w jaki sposób rada i pracownicy urzędu traktują swoich mieszkańców, kogo my mieszkańcy wybraliśmy przecież oni nawet nie widzą o czym mówią, a już nie mówiąc nad czym głosują.

Aleksander
Gość
Aleksander

Ja natomiast nie jestem zaskoczony takim traktowaniem mieszkańców przez Radę Gminy. W każdej otrzymanej korespondencji z urzędu dot. petycji są rażące mnie nieprawidłowości. Z przykrością muszę stwierdzić, iż Rada Gminy ani też Przewodnicząca nie czyta Pani otrzymanej korespondencji ze zrozumieniem, nie wyjaśnia popełnionych przez siebie błędów lub inne osoby z urzędu. Natomiast Rada Gminy szuka nieistotnych błędów u innych (mieszkańców), unikając w ten sposób odpowiedzi, zamiast starannie rozpatrzyć podane fakty przez mieszkańców i dążyć do lepszego funkcjonowania Rady Gminy i Urzędu Gminy w Piekoszowie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sugeruję klice która nie może spać aby tylko móc zamieścić minusy pod moimi wpisami, aby zaczęli się leczyć. Bo to nienormalne, żeby o 5 rano w niedzielę dostawiać po 3 minusy. 🙂 Przecież to jest chore. Ja wstaję wcześniej do mojego gospodarstwa, ale wy reszta kliki to już chyba tylko jakąś chorą obsesją jesteście powodowani, bo innego wytłumaczenia nie ma. Jeden ZZ się tylko do tego tu kiedyś przyznał.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkańcy Gminy Piekoszów, apeluję ponownie do Was, abyście dostrzegli i uszanowali istnienie Piekoszów Bloga. Korzystajcie z jego istnienia i kreujcie poprzez niego otaczającą rzeczywistość. Bo to jedyny sposób. Innego nie macie. Wpływ na funkcjonowanie gminy poprzez swoich radnych to zwykła fikcja. Wiedzcie, że jak zniknie ten Piekoszów Blog, to do pełnego głosu dojdą ci, co to Wam taką rzeczywistość wykreują, że ani Wy, ani wasi potomni się nie pozbierają. Czyt. obudzicie się z ręką w nocniku pełnego śmierdzącego gówna którego już nie da się wylać. Na razie budzicie się tylko z palcem w tym nocniku.

Anonim
Gość
Anonim

Chwała bohaterom.