Sesja Rady Gminy 28 sierpnia 2019 [nagranie]

28 sierpnia 2019 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie odbyła się 14. sesja Rady Gminy Piekoszów. Głównymi tematami były: plan rozwoju wodociągów i kanalizacji, komunikacja autobusowa oraz rozpatrywanie (a w zasadzie odrzucanie) petycji, wniosków i skarg. Szczegóły – na nagraniu wideo.

Porządek sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z XI sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
 5. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) uchwalenia „Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych  na lata 2019 – 2027” Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie Spółka z o.o. – pobierz (pdf)
  2) zapewnienia uruchomienia linii autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie gminy Piekoszów w ramach „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej” – pobierz (pdf)
  3) zabezpieczenia środków finansowych jako wkładu własnego na realizację przewozów autobusowych o charakterze publicznym w ramach „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych   o charakterze użyteczności publicznej” – pobierz (pdf)
 6. Stanowisko Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji w sprawie analizowania skarg, petycji i podjęcie uchwał:
  1) petycja z dnia 14.03.2019 r. – pobierz (pdf)
  2) petycja z dnia 31.05.2019 r. – pobierz (pdf)
  3) wniosek z dnia 12.03.2019 r – pobierz (pdf)
  4) skarga z dnia 18.03.2019 r. – pobierz (pdf)
  5) skarga z dnia 29.04.2019 r. – pobierz (pdf)
  6) skarga z dnia 14.06.2019 r.- pobierz (pdf)
  7) skarga z dnia 16.06.2019 r. – pobierz (pdf)
  8) skarga z dnia 11.07.2019 r. i 22.07.2019 r. – pobierz (pdf)
 7. Zakończenie obrad.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

126
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
108 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
72 Comment authors
AmelinumZZAmelinumRobZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Powtórzę : Mieszkańcy Gminy Piekoszów, apeluję ponownie do Was, abyście dostrzegli i uszanowali istnienie Piekoszów Bloga. Korzystajcie z jego istnienia i kreujcie poprzez niego otaczającą rzeczywistość. Bo to jedyny sposób. Innego nie macie. Wpływ na funkcjonowanie gminy poprzez swoich radnych to zwykła fikcja. Wiedzcie, że jak zniknie ten Piekoszów Blog, to do pełnego głosu dojdą ci, co to Wam taką rzeczywistość wykreują, że ani Wy, ani wasi potomni się nie pozbierają. Czyt. obudzicie się z ręką w nocniku pełnego śmierdzącego gówna którego już nie da się wylać. Na razie budzicie się tylko z palcem w tym nocniku.

Taavetti
Gość
Taavetti

Taki bardzo obszerny program posiedzenia Rady Gminy. Mnie szczególnie spodobał się punkt 6. W szczególności podpunkty 1,2 petycje. I mamy wiele takich spraw , które można by zgłosić do Rady Gminy z podpisem kilku lub kilkudziesięciu osób. Mnie tak na razie przychodzą takie tematy: – petycja by Wójt Gminy Piekoszów dwa razy w tygodniu przyjmował mieszkańców, -petycja by Wójt Gminy Piekoszów przynajmniej raz w roku organizował zebranie wiejskie w każdej miejscowości. -petycja by Przewodniczący Rady Gminy prowadził dziennik chętnych mieszkańców do zabierania głosu na danej sesji Rady Gminy, -petycja by Wójt , Radni i kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Piekoszów… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

-petycja by Wójt Gminy Piekoszów przynajmniej raz w roku organizował zebranie wiejskie w każdej miejscowości

To zostanie na pewno odrzucone bo takie zadania stoją przed sołtysami a nie Wójtem, który jedynie jako zaproszony może w takich zebraniach uczestniczyć

Taavetti
Gość
Taavetti

Nie do końca to jest prawda. Wszystko jest uzależnione od tego co jest zapisane w statucie danej miejscowości. I tak na przykład w statucie wielu miejscowości jest taki punkt
,,
§ 5
1. Zebranie Wiejskie zwoływane jest przez Sołtysa z własnej inicjatywy lub na pisemny wniosek złożony Sołtysowi przez :
a) co najmniej 10 % uprawnionych mieszkańców,
b) Wójta,
c) większość członków Rady Sołeckiej. ”

Nawet Wikipedia pisze ,że prawo zwoływania zebrania wiejskiego posiada Wójt. Wszystko jest uzależnione od zapisu w statucie danej miejscowości.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zebranie_wiejskie
Co do Gminy Piekoszów ja przynajmniej na stronie UG Piekoszów nie znalazłem żadnego gminnego statutu sołectwa.

Aleksander
Gość
Aleksander

Więc Taavetti jeśli masz wiele spraw to działaj. Być może przyniesie to jakiś skutek pozytywny dla Ciebie i mieszkańców. Sądzę, że zostaną rozpatrzone podobnie jak inne petycje, czy skargi. Ale tym się nie zrażaj. Ustawa nakłada na gminy obowiązek niezwłocznego umieszczania na stronach internetowych składanych petycji (Art. 8.1) oraz aktualizowania informacji o zasięgane opinie, przewidywany termin oraz sposób załatwienia petycji (Art. 8.2). Może gdzieś w jakiejś gminie to prawo jest przestrzegane, ale nie w naszej.

Aleksander
Gość
Aleksander

Taavetti w mojej petycji z dnia 13 marca 2019 roku zwróciłem się do Rady Gminy Piekoszów o wyjaśnienie: dlaczego w porządku obrad sesji Rady Gminy Piekoszów brak jest punktu dotyczącego zapytań, wolnych wniosków. Należy zaznaczyć, że w poprzedniej kadencji był taki punkt w porządku obrad sesji. W tym miejscu zadaję sobie pytanie. Jaki jest sens przychodzenia na sesję Rady Gminy, skoro nie mogę zadawać pytań, czy składać ustne wnioski w innych punktach porządku obrad. W mojej ocenie brak punktu dotyczącego zapytań, wolnych wniosków to zaniechanie, które ogranicza w szczególności moje prawa i innych obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, tu jest klucz to zrozumienia sytuacji , między innymi w Naszej Gminie. Obejrzyjcie https://www.youtube.com/watch?v=jQ0-OkWTdMM i zacznijcie myśleć. Wasze bleblanie bez zrozumienia sytuacji nic nie da. Jesteście na ten moment rozmienieni na drobne. Dlatego zrobią z Wami co zechcą. I robią. Są dziś zaślepieni zagarniętą władzą, dlatego w Wami się nie liczą. Piszę, że z Wami, bo ja od 2014 roku nie mam złudzeń co do realiów w Naszej Gminie.Szkoda tylko, że Wy tego nie chcecie dostrzec.

Amelinum
Gość
Amelinum

Paweł co to jest ?!!!! prezydent II RP ???? tak samo nawiedzony jak szeregowy poseł obecnej RP

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Amelinum, ja lubię mieć szerszy pogląd na to co się przedwyborczo dzieje w Polsce, więc oglądam sobie i tego kandydata do Sejmu wraz z jego partią. Póki co wszystko co mówi i co przewiduje pokrywa się z rzeczywistością. Mówi o rzeczach które są zakłamywane przez media głównego nurtu. Ponadto on sam jest całkowicie pomijany w mass mediach. Prawdą przecież jest tez że Polska ma rząd na uchodźctwie, prawda jest, że mamy niereprezentatywną konstytucję Kwaśniewskiego ( brak wymaganej frekwencji), a realną konstytucją jest ta z 36 roku która tysiące aferzystów ulokowała by za kratkami, prawdą jest, że formalnie jesteśmy w stanie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Musiałbym być głupi, żeby zagłosować na PIS,
ale jeszcze głupszy, żeby oglądać takie filmy!
MINUS!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sugeruje to też obejrzeć.https://www.youtube.com/watch?v=EkhK4oooBQA Niech to zrobią zwłaszcza matki wychowujące dzieci.

ZZ
Gość
ZZ

Obejrzałem połowę i krew mnie zalewa! Wytłumacz mi Paweł hasła z pierwszej połowy: 1.) od 5:15 (minuta:sekunda filmu) – Polska sprowadza produkty z Ukrainy, płaci za to miliony, aby wykończyć Polskiego rolnika. Ile tego jest procentowo? Czy oglądający ma mieć wrażenie, że Polski rząd finansuje Ukrainę? A może to polski konsument woli kupić coś z Ukrainy za 10zł niż polski produkt za 12? Czy rząd ma wprowadzić cło na produkt Ukraiński? Kto za to zapłaci – my wszyscy, bo i jeden i drugi produkt będzie kosztował 13 zł? Czy Ukraina nie wprowadzi ceł w odwecie? Przecież to logiczne, że Ukrainiec… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Nie zgadzam się z Korwinem Mikke, ale niektóre jego hasła są naprawdę dobre! Jego zdaniem demokracja to głupi system, bo głupia większość decyduje o losach kraju, a inteligencja, która jest w mniejszości nie ma nic do powiedzenia. Nie zgadzam się z tym, bo zadaniem inteligencji jest uświadamianie reszty społeczeństwa. Tak też to działało się do tej pory, bo człowiek mógł przeczytać książkę kogoś mądrego, obejrzeć sztukę w teatrze, film w kinie lub TV, dowiedzieć się czegoś na studiach… Wszystko to przekazywali nam ludzie inteligentni, którzy dzięki swojemu talentowi i wiedzy byli wstanie wydać książkę, napisać scenariusz, dostać się na stanowisko… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Czyli calkiem tak samo jak Paweł…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, osobiście ja chcę tutaj na PB unikać tematów politycznych, ale na ewidentne Twoje kłamstwa muszę zareagować. Jan Zbigniew Potocki tytułujący się legalnym prezydentem Polski na uchodźctwie udziela wielu wywiadów, odpowiada na trudne pytania, nie wyślizguje się z nich. Programy z nim można spotkać tylko na YT póki ono jeszcze funkcjonuje. Domaga się on również publicznego spotkania z Dudą, którego uważa za prezydenta bez umocowania prawnego, nazywa go prezydentem niekonstytucyjnym. Domaga się również wielu konfrontacji z różnymi politykami w tym również z Kaczyńskiim przed kamerami rządowej telewizji. Wszyscy boją się go jak ognia i uciekają przed nim. Nie kłam więc… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jak on się tego wszystkiego domaga?
Wypowiadając takie słowa na youtube?
Czyli jednak unika konfrontacji.
Zresztą co tu gadać – nawet gdyby się udał w odpowiednie miejsce, by takie spotkanie załatwić, to i tak nie ma szans – poparcie znikome, więc ani prezydent, ani telewizja kimś takim się nie zainteresuje.
Szkoda, bo chętnie bym taką debatę obejrzał!

ZZ
Gość
ZZ

Paweł wybacz, ale ten film jest jeszcze gorszy od Twoich spacerów z kamerą po polu!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja od 8 maja 2015 roku, czyli ponad cztery lata czekam na odpowiedź od Piątka, Tatarowej i Grosickiego w sprawie pomocy Nam mieszkańcom odsady Piekoszów pod Lasem w przypadku gdy zabraknie wody w naszych studniach. Bo u nas wodociągu nie ma. Jest kanalizacja za kilka mionów zł ale wodociągu nie ma. Nikt tego nie rozumie, ale tak jest. Ale ja o czym innym, mianowicie, że skoro i tak nie mam co liczyć na odpowiedź z UG to tutaj poruszę i zadam następujące pytanie publiczne: Otóż w mass mediach kontrolowanych przez władze PiSu ( czyli wszystkich głównego nurtu) ciągle straszy nas… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę szykować się też na podwyżki opłat za wodę i za odbiór ścieków.

anonim
Gość
anonim

Pawle dodaji podwyżki za śmieci

Marek
Gość
Marek

Woda i ścieki raczej nie,wszak taryfy cenowe zostały zatwierdzone na 3 lata.Natomiast ceny za odbiór śmieci tak.

Aleksander
Gość
Aleksander

Marek być może woda i ścieki nie zdrożeją. Ale spółce się nie przelewa. Zapoznałem się Wieloletnim Planem Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych na lata 2019 – 2027” dla Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie Spółka z o.o. Muszę przyznać, że dokument ten pisany był w „pośpiechu” i brak w nim wielu istotnych rzeczy. A Ty co o nim myślisz?

Marek
Gość
Marek

Hm.Plan inwestycyjno-modernizacyjny został sporządzony i przyjęty nie wg.potrzeb mieszkańców ,a wg. chwilowej potrzeby złożenia wniosku o dofinansowanie zewnętrzne ZUK-u. Odbieram to z dużym dystansem.Radni i my mieszkańcy jesteśmy oszukiwani,ponieważ wraz z uchwałą zatwierdzającą ten plan powinna być przyjęta uchwała dokonująca zmian w wieloletniej prognozie finansowej gminy.Tak to jest to tylko zapis papierowy.Nie wiem czy dobrze usłyszałem ale priorytetem dla prezesa ZUK-u jest budowa drugiego ujęcia wody w zachodniej części gminy.A gdzie Piekoszów i radni z Piekoszowa? Odnośnie ujęcia Lesica to gmina poniosła wszelkie koszty z budową /a może i płaci za energię elektryczną/ .Natomiast ZUK ponosi koszty chlorowania i wystawienia… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ tu odpowiem na Twoją antyspołeczna i co bardzo przykre na Twoja antypolską retorykę w sposób następujący: po pierwsze to gdzie Ty widziałeś ukraińskie produkty na półkach. Nigdzie ich nie mogłeś widzieć, bo nie istnieją jako takie oznaczone jako ukraińskie. Są one lawinowo przewożone przez granicę a następnie sprzedawane z oznaczeniem Produkt Polski. To właśnie między innymi o to protestują Polscy rolnicy, aby chociaż taki cichy import badać na zawartość chemii. A wiesz dlaczego? Bo te ukraińskie produkty produkują światowe korporacje na żyznych ukraińskich ziemiach. Nie ma się co łudzić, ze są to zdrowe produkty, tam liczy się gotowy wysokowydajny… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Tak Paweł, nie zaprzeczę – słowo patriota ma dla mnie znaczenie raczej negatywne. Dwa kroki dalej jest już nacjonalista, a jeszcze dwa – faszysta.
Czuję się Europejczykiem i nie widzę różnicy między czarnym, białym, żółtym – wszędzie znajdziesz takich którzy myślą jak Paweł, PB lub Kronikasz. Nie widzę też powodu dlaczego miałbym kogoś traktować lepiej bo jest Polakiem?

ZZ
Gość
ZZ

Nie spodziewałem się tego plusa 🙂

kronikasz
Gość
kronikasz

Plus od marnego kronikasza, poplecznika.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A dlaczego ZZ nie spodziewałeś się plusów? Przecież dziś plucie we własny naród z którego się wywodzisz i sranie przez Ciebie we własne gniazdo jest w cenie. Przecież jest was takich więcej w tej gminie.

az
Gość
az

To że ktoś nie jest nacjonalistą,szowinistą,czy nawet tym samozwańczym patriotą nie oznacza że pluje na własny naród Po prostu obiektywnie obserwuje otaczającą go rzeczywistość.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z onetu ….Shawn Rosenberg twierdzi, że dziś widać bardziej wyraźnie niż kiedykolwiek, że ludzkie umysły nie są przystosowane do dzielenia się decyzjami wewnątrz swoich społeczności ……i wszystko w temacie.

ZZ
Gość
ZZ

Wybrałeś pasujący Ci kawałek, a może lepiej niech każdy sobie sam poczyta? Polecam!: https://wiadomosci.onet.pl/politico/demokracja-sama-sie-pozera-i-wkrotce-nastapi-jej-koniec-komentarz/v3k0nmj jak dla mnie to ciekawe i prawdziwe są następujące fragmenty: „…O ile elity wcześniej mogły skutecznie demaskować spiskowe teorie i wytykać populistom ich niekonsekwencje, to dziś coraz mniej obywateli traktuje elity poważnie…” – ja widzę tu filmiki wstawiane przez Pawła „…Kiedy ludziom pozostawi się podejmowanie decyzji politycznych, w nieunikniony sposób dryfują oni w kierunku prostych rozwiązań oferowanych przez prawicowych populistów na całym świecie: śmiertelnej mieszanki ksenofobii, rasizmu i autorytaryzmu…” „…Prawicowi populiści nie muszą kierować się logiką. Mogą jednocześnie obwiniać imigrantów o to, że zabierają pracę Amerykanom… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
Aleksander
Gość
Aleksander

Nasza gmina jest takim śmietnikiem. Wszyscy to widzą, ale nic nie robią. Co w tym względzie robi nasza władza?

ZZ
Gość
ZZ

Zgadzam się – brońmy się, ale nie popierajmy szowinistycznych haseł, że to Żydzi, Niemcy, Tal Aviv, uchodźcy i tylko nie My! Wiadomo jest przecież, że światem rządzi „pieniądz” (wielkie korporacje, koncerny, akcjonariusze…), a te nie mają narodowości – już dawno pozbyły się takich ograniczeń! Wszystkie te ogromne firmy kierują się jednym – maksymalizacja zysku i niczym innym, nawet akcje charytatywne, są tylko po to, by ocieplić wizerunek, przypomnieć o sobie, zareklamować, czyli w efekcie końcowym wpłynąć na zysk. Jeżeli na śmieciach można zrobić pieniądze, to będzie się je robiło – więc szuka się najtańszych sposobów – w skali światowej odbiorcami… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty tu ZZ wyjeżdżasz z jakimiś bzdurami? A kto tu pisze o żydach, Tel-Avivie ( Izraelu) czy Niemcach? Akurat jeśli chodzi o Izrael to zdecydowanie powinniśmy brać z niego przykład. Wystarczyło by uchwalać takie same ustawy jak w Izraelu i dziś Polska była by potęgą, a średnia życia Polaków nie była by 40 lat tylko 100. Np w dziedzinie zakazu systemu 5G, gdzie w Izraelu za jego instalacje grozi kara więzienia bo tam wiadomo o jego niezwykłej szkodliwości. Bologowiczu ZZ, proszę nie wciągać Piekoszów Bloga w antysemityzm.

ZZ
Gość
ZZ

Kto? – Twój hrabia-prezydent!

Lukasz
Gość
Lukasz

z tym Izraelem to delikatnie mowiac mijasz sie z prawda

Aleksander
Gość
Aleksander

ZZ w Piekoszowie można wyjść na spacerek, czemu nie. Właśnie z niego szybko wróciłem. Smród jaki był na osiedlu Ogrodnik przyprawiał mnie o mdłości. Pomimo gęstej zabudowy na osiedlach w Piekoszowie nie można narzekać na smog, który przy tym smrodzie (zapach psującego się ludzkiego ciała) jest ambrozją.

ZZ
Gość
ZZ

Ja tam bardziej boję się Twojej „ambrozji” 😉

Aleksander
Gość
Aleksander

ZZ wydajesz mi się mądrym człowiekiem, ale czasami piszesz straszne głupoty.

ZZ
Gość
ZZ

Widocznie tylko Tobie się wydaje, bo do mądrego mi daleko.
Powiedz mi proszę po co używasz określenia „zapach psującego się ludzkiego ciała” i czy jest to inny zapach niż zapach padliny? Jeżeli tak, to jaka jest różnica?
Czy nie stosujesz takich określeń tylko po to by zwrócić na siebie uwagę?
A co do tych dwóch niechcianych „dodatków” w powietrzu, to smog jest groźniejszy, bo właśnie tak nie śmierdzi i może nas niezauważalnie truć.

Aleksander
Gość
Aleksander

Jest różnica w zapachach. Ja nie zwracam na siebie uwagi, tylko chce podkreślić, że fetor z biogazowi w Piekoszowie, jest bardziej dokuczliwy i niebezpieczny dla mieszkańców wschodniej części Piekoszowa niż smog. Ty ZZ uważasz, że dla nas smog jest groźniejszy. Sądzę, że smog jest groźny, ale nie dla nas i dla naszej gminy, gdyż jesteśmy zbyt małą aglomeracją. To, czy jest smog i jaka jest teraz jakość powietrza w Piekoszowie i Kielcach, ostatnio sprawdzałam o 13:07 w dniu 15.09.2019 roku. Uśrednione dla Kielc pomiary, jakości powietrza wynosiły wtedy: •skażenie PM2.5: 20% normy (5 µg/m³). Zanieczyszczenie nie zmieniło się. • skażenie… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

Urzadzenie pomiarowe w Brynicy zamontowane jest na szkole która znajduje się na zachodnim skraju wsi. Wiatry w przeważającej większości wieja od zachodu lub północnego zachodu. W kierunku skad wieje wiatr na dużym obszarze nie ma gospodarstw wiec i brak zanieczyszczeń tych z tzw niskiej emisji. Takie usytuowanie miernika mija się z celem i pomomo że wieczorem czuć palony plastik powietrze w Brynicy jest czyste jak łza. Takie moje wnioski z obserwacji wskazań urzadzenia w Brynicy.

Amelinum
Gość
Amelinum

Dziś wieje ze wschodu i w ciągu dnia miernik na szkole wskazuje ok 50% normy w porownaniu do 5% gdy wieje z zachodu.

Amelinum
Gość
Amelinum

Zainteresowanie wskazaniami i…od kilku dni brak odczytow?! Czujnik uszkodzony czy ktoś odlaczył …

ZZ
Gość
ZZ

Przecież napisałem wyraźnie, żeby się cieszyć ostatnimi dniami bez smogu!
Dzisiaj jeszcze tego problemu nie mamy.
Teraz to ty piszesz głupoty, że Piekoszów nie ma problemu ze smogiem, bo w okresie grzewczym ma go prawie cała Polska – widziałeś już mapy Europy stężenia substancji szkodliwych pochodzących z pieców?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dla mnie niepojętym jest, że mieszkańcy wschodniej części Piekoszowa w ostatnich wyborach nie potrafili wyborczo opowiedzieć się za kandydatami, którzy byli w stanie realnie przeciwdziałać zaśmiecaniu Naszej Gminy. Dziwny jest ten świat.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Patrzcie Państwo, jeszcze kilka miesięcy temu była cała zgraja chętnych do „poprawiania bytu” Naszej Gminy. Była zgraja zarejestrowanych, ale była też zgraja tych którzy w przebłyskach świadomości chcieli ale wystraszyli się samych siebie i …poszli na piwo. Ta zgraja wychodziła z założenia ” moze sie udo”. No ale nie udało się. Gdzie oni dziś są? Patrzcie jak dziś walczą o lepszą przyszłość Naszej Gminy. Zachodzi pytanie, kim oni byli i kim tu chcieli być jak by się do władzy dorwali. Jakież to wszystko zapyziałe i chore. Nic dziwnego, że ci którym się udało dziś czują się całkowicie bezkarni w swoich… Czytaj więcej »

Mola
Gość
Mola

Jak mieszkańcy wybrali to co wybrali to niech teraz mają, to na co zasłużyli.

Yt
Gość
Yt

Były wójt nie stawił się na rozprawę jako świadek. Okazało się, że siedzi w więzieniu. To co nam mieszkańcom uczynił TD jako wójt okazuje się że to nie koniec jego grzechów. Bogata przeszłość.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Yt, nie pisz tu takich rzeczy.Tu do nikogo to nie dotrze. Piszesz do najbardziej winnych, bo w tej gminie 95 % dorosłych świadomych mieszkańców w tamtych latach bez mydła pchało mu się w dupe. To mieszkańcy tej gminy są najbardziej winni tego stanu rzeczy, bo na własnej piersi takiego człowieka tuczyli, wzmacniali, pozwalali mu na wszystko. Dziś każdy będzie udawał, że tematu nie ma, że dziś nikt nie ma nic wspólnego z tamtymi czasami. Dziś wszyscy chcą być świętsi od papieża. Nikt publicznie się nie wypowie na temat tamtych przewałów, bo zaraz znajdzie się 10ciu takich którzy powiedzą takiemu komuś… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Publicznie składam wniosek do władz gminy o ustanowienie Gminnego Dnia Chloratora. Proszę Państwa, dzięki temu niepozornemu urządzeniu z przestrzeni publicznej zniknęły częste, jakże dokuczliwe ostrzeżenia o skażeniach wody pitnej w Naszej Gminie w ostatnich latach. Nie możemy nie docenić tego jakże ważnego dla Naszej Społeczności kroku poczynionego przez władze Naszej Gminy. Mało tego, wnoszę o organizowanie w tym dniu procesji z udziałem proboszcza, najlepiej po wszystkich wsiach gdzie to niepozorne urządzenie uzdrowiło problem. Chlorator niech niosą w lektyce najbardziej zasłużeni w tej sprawie decydenci, mam jedynie problem z podpowiedzią, czy ma on być niesiony przed księdzem czy za. Tu muszą… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Od lat apeluję do Waszej świadomości, abyście otworzyli oczy i wypracowali w ramach Naszej Gminnej Społeczności sposób dbałości o siebie. Powtarzam ; Dla siebie, nie dla mnie. Prosiłem, nie musicie słuchać mnie, słuchajcie siebie i innych, mądrzejszych, specjalistów. Dziś już oficjalnie możecie się dowiedzieć, że leżymy i kwiczymy https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/maria-klosinska-w-onet-rano-o-szczegolach-akcji-polska-to-chory-kraj/07bwne5 , Niech każdy z Was zrobi sobie teraz rachunek sumienia, co zrobiliście dla siebie, dla swojego otoczenia, dla swoich dzieci żeby zabezpieczyć swoje zdrowie i możliwość przetrwania? Nadszedł kryzys żywnościowy w tym roku. Drożyzna produktów żywnościowych powala. Ale nie drożyzna jest największym problemem tak naprawdę. Problemem jest to, co będziecie zmuszeni… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i popatrzcie Państwo, znów siła Piekoszów Bloga zrobiła swoje. Kilkanaście dni temu zwróciłem uwagę na ewidentne okłamywanie społeczeństwa przez f-szy PiSowskich ( są, lub byli na zdjęciu na stronie UG) w sprawie rzekomej budowy 1200 metrów nowej nawierzchni drogi przecinającej Łaziska, w którym to wpisie zasygnalizowałem już kruszącą się w niebezpiecznym miejscu nawierzchnię i……..zalepili dwie dziury. Starym zwyczajem co prawda zalepili, bo dwie zalepili, trzy zostawili w bardzo bliskiej odległości, niemniej coś zrobiono. Zapewne wynika to z klapek na oczach, jak dawniej u koni, żeby widzieć tylko tam, gdzie jeździec skieruje łeb takiego konia. Jednak urzędnicy czytają PB, co… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, w sierpniu br na Wawelu nastąpiło zaprzysiężenie Jana Zbigniewa Potockiego na Prezydenta Polski https://www.youtube.com/watch?v=ncwbD2k0cd0 Można sobie z tego drwić, prześmiewać to, niemniej takie zdarzenie miało miejsce. Ten zaprzysiężony człowiek wydał już pierwsze dekrety, w tym o uniewinnieniu tego który ujawnił nagrania w warszawskich restauracjach obrazujących jaka była prawda o stanie kraju. Ma też wydawać dekrety o zdjęciu zadłużenia z frankowiczów i rolników. Może się zdarzyć, że fala niezadowolenia społecznego wyniesie go na przywódcę Naszego Kraju, ale wtedy biada wam wszyscy przekręciarze którzy grabiliście Majątek Narodowy. Oddacie wszytko z nawiązką i będziecie gnić w więzieniu. Tak on zapowiada. A… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

Paweł odleciał całkowicie 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Odlot będziesz miał jak Ci rodzina zacznie umierać w ramach planu depopulacji. Wrócimy do tematu za rok, a prze ten czas licz ludzi z Twojego otoczenia którzy zmarli lub zapadli na ciężkie schorzenia.

ZZ
Gość
ZZ

A Ty Paweł pewnie zdrowy umrzesz?

Lukasz
Gość
Lukasz

A te „ciezkie schorzenia” to jakie??? I gdybys mogl zdefiniowac to „moje otoczenie” bo nie wiem czy wg Ciebie to ulica przy ktorej mieszkam, wies, gmina… ?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Paweł daj sobie spokój z tym prezydentem.Lepiej zainteresuj się sprawami ze swojej okolicy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale ja mieszkańcu cały czas zajmuję się sprawami ze „swojej okolicy”. To o czym piszę jest ściśle związane ze „swoją okolicą” w której żyję. To mieszkańcy tej „swojej okolicy” rozpędzili walec który właśnie zaczyna ich miażdżyć. To do mieszkańców tej „swojej okolicy” kieruję swoje wpisy i zawarte w nich apele o zachowania które spowolniły by ten miażdżący ich walec. A robię to po to, aby mnie ten walec nie najechał, bo jakoś tak się składa, że mam ogromną ochotę jeszcze żyć. Nie chcę aby mieszkańcy „swojej okolicy” umierali pośród tych 30tys oczekujących w kolejkach do lekarzy https://vod.pl/programy-onetu/onet-opinie-renata-kim-lukasz-jankowski-jakub-sieczko-1709/y7vq20q, nie chcę aby… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Mieszkańcy wschodniej części gminy wykazali się wielka rozwagą i mądrością nie głosując na p.Pawla i p.Aleksandra.ten drugi przecież był przewodniczącym rady i co? I nic.dobrze że jest blog to obaj mogą się wykazywać swoimi „ja mówiłem” „ja pisałem””ja chciałem ale mi nie dali” mogą zadawać publiczne pytania,składać wnioski-tylko do kogo i po co.bicie piany -bzdurne.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jesteś Anonimie w wielkim błędzie jeśli tak myślisz o mnie. Dziękuję od kilku miesięcy losowi, że nie zostałem wybrany. Dzięki tym wyborom zrozumiałem jacy tu ludzie mieszkają. Nie daj boże mieć za placami ludzi którzy głosują na człowieka siedzącego na ławie oskarżonych za przyczynienie się do defraudacji milionów publicznych zł, czy ludzi którzy głosują na znaczek partyjny a potem dopiero dopytują kim jest ten na którego zagłosowali. Pomijam tych co pomylili moje nazwisko z tym innym bo też ostro brzmiało. Od lat działam społecznie tutaj, piszę to co piszę na zasadzie „ja z tej ziemi i z tej soli i… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i gwoli ścisłości Anonimie ja nie mam nic wspólnego ze wschodnią stroną gminy.

Aleksander
Gość
Aleksander

Anonimie jesteś albo nieświadomy tego co piszesz, albo działasz w błędzie.Piszesz, że nic? A to nie jest prawdą. Nie wiem dlaczego kłamiesz i to publicznie. Moje działania i innych radnych (będących w mniejszości) przyniosły widoczne rezultaty i nie było to bicie piany.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Następny odcinek, zwłaszcza dla osób zadłużonych głównie we frankach https://www.youtube.com/watch?v=OT9MxOVJovw

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ten link jest właściwy https://www.youtube.com/watch?v=RLlMA7uxpOw&t=562s To jest ten sam film. Poprzednie nagranie zostało wycofane ze względu na wady techniczne.

ZZ
Gość
ZZ

Żeby ten Twój prezydent przynajmniej trochę inteligencji posiadał!
Za długo przesiedział w tej dziurze Oedheim!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, gdzie tu jaka wiarygodność wyborów , jak kandydat PiS na długo przed losowaniem wiedział jaki będzie miał nr listy https://dorzeczy.pl/kraj/113818/Kandydat-PiS-na-posla-przewidzial-numer-listy-Juz-w-sierpniu-mial-gotowy-baner.html

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, zainteresujcie się antenami które stoją nad Waszymi głowami w kontekście tego programu https://www.youtube.com/watch?v=DxePFHZL0Rg To nie są żarty. Pisałem Wam o tym kilkanaście dni temu, oczywiście zostałem wydrwiony przez kilku z Was, niemniej ponawiam temat.

ZZ
Gość
ZZ

Tak!
Najlepiej to dalej byle co „żreć” a problemy zdrowotne zwalać na niewidzialne fale z anten lub elektrowni wiatrowych!
Jeszcze nikt nie udowodnił jakiegokolwiek wpływu pola elektromagnetycznego na organizmy żywe, a już na pewno nie takich minimalnych mocy!

kronikasz
Gość
kronikasz

Arabaszu.Chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat anten?Profesjonaliści postarają się wytłumaczyć szkodliwość anten.Wszelakiego rodzaju.Remote SP.Najlepsi specjaliści w Polsce.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moje wpisy o nadchodzącym kryzysie doczekały się tutaj już ponad 100 minusów i masę drwin, a jednak to co pisałem staje się faktem https://noizz.pl/ekologia/20-wrzesnia-mlodziezowy-strajk-klimatyczny-postulaty-strajku-do-politykow/c5818e8 Co prawda ubrano to w inne słowa, wykorzystano młodzież w tym procesie aby jeszcze banda cwaniaków mogła zbić na tym biznes, niemniej zmiany związane z przebiegunowaniem ziemskim o którym tu pisałem stają się faktem. Śpij gmino !!!! Drwijcie sobie dalej.

ZZ
Gość
ZZ

Nareszcie jakiś sensowny link, tylko gdzie Ty znowu widzisz te twoje przebiegunowanie? Strajk ten ma swoje źródło w piątkowych strajkach młodzieży i dzieci w Niemczech. Rozwiązanie obecnej sytuacji jest tylko jedno – zwiększanie podatku na paliwa kopalne co roku o 50% Ustanowienie takiego samego opodatkowania na paliwa lotnicze jak i benzynę/ropę bo kto to widział, żeby bardziej opłacało się lecieć 500km niż jechać pociągiem! Ceny paliw będą rosły – przy poziomie 20zł za litr znikną stacje benzynowe, węgiel też będzie drożał, więc podobnie prąd – na pewno cena podskoczy o 100% wtedy zaczną się opłacać inne źródła. I niech nikt… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Świat staje się chory. Dranie zaczęli wykorzystywać nieświadome niczego dzieci do swoich niecnych celów. Podjudzono dzieci do wyjścia na ulicę z hasłami : nie jeść mięsa czy stop węglowi. Czyli co niby ludzie mają jeść i czym palić? Te teoretyczne „szczytne ” hasła prowadzą do zagłady tejże rozwrzeszczanej dziś podjudzonej młodzieży oraz reszty ludzkości. Jakby część z tej rozwrzeszczanej młodzieży zamieszkała u mnie i czynnie uczestniczyła w procesie produkcji żywności od przygotowania ziemi do zbiorów to by szybciutko pokora do życia i rozumek wrócił. Rozpuszczono dziś dzieci do granic możliwości. To zemści się na ludziach starszych w przyszłości. Wystarczy tym… Czytaj więcej »

Żbik
Gość
Żbik

Piszesz takie brednie, że aż oczy szczypią jak się to czyta. Nikt tych dzieci nie wykorzystuje, są na tyle mądre, że mają świadomość dokąd zmierza polityka, która zatruwa nasze środowisko. Węgiel spalany w domowych kotłach to zło. Jest możliwość korzystania ze źródeł odnawialnych – nawet drewno nim jest. Z węgla mamy smog, a ze smogu choroby. Te choroby są właśnie ze smogu a nie z jakiegoś 5G.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie zgadzam się z Tobą. Proszę posłuchać autorytetów naukowych na temat spalania węgla oraz korzystnego wpływu CO2 na biosferę. Mówmy tylko o czystym węglu, a nie o węglu z toksycznymi dodatkami które spalacie w piecach a które są w ten sposób „utylizowane” przez nieuczciwych handlarzy oraz oddzielnie przez was samych. Czyżbyście nie wiedzieli czym jest nasączany miał węglowy oraz co jest dodawane do węgla? Tego pilnujcie. I proszę ślepy człowieku zwrócić uwagę, że nagonka którą wspierasz ( jesteś zdrajcą polskiego interesu narodowego) prowadzi do upadku kopalń, czyli Naszego Dobra Narodowego, do utraty miejsc pracy tysięcy Polaków oraz pozbawiania się dochodu… Czytaj więcej »

Żbik
Gość
Żbik

Przeczytaj na głos to co napisałeś i pomyśl. Jaki interes narodowy??? To jest interes górników a nie narodu. Interesem narodu jest oddychać powietrzem zawierającym jak najmniej cząstek zawieszonych i trujących gazów. Produktem spalania każdego węgla, nawet czystego w 100% jest między innymi tlenek węgla czyli czad, a także cząstki zawieszone, czyli smog. Jeśli chodzi o dwutlenek węgla, to jego brak wpływu na atmosferę i zmianę klimatu chyba stwierdzili naukowcy po Wyższej Szkole Wędkarskiej.

Lukasz
Gość
Lukasz

Prawda Arabasza jest najprawdziejsza i niech splona w ogniu piekielnym Ci ktorzy mysla inaczej…

Lukasz
Gość
Lukasz

A niby jak te „toksyczne dodatki do wegla” dodaja i niby kto???

ZZ
Gość
ZZ

Następna teoria spiskowa z youtube, bo gdzie by takie teorie? 😉

ZZ
Gość
ZZ

Znowu bredzi – Polska zamyka kopalnie, a tańszy węgiel importuje – normalna kolej rzeczy!

ZZ
Gość
ZZ

Bredzisz Paweł – w 90 % 😉
Co jeść? – Twoje pomidory.
Czym palić – biedny nazbiera sobie chrustu, a przy tym zbieraniu tak się zgrzeje, że mniej potem spali!
To był żart!
Trochę racji masz, bo najwięcej energii zużywa przemysł, najwięcej CO2 i plastiku produkuje przemysł.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty ZZ tak dowaliłeś się do moich pomidorów? Ukradłeś mi z pola i nie smakowały Ci czy co? Już parokrotnie Ci tu pisałem, że ekologicznych pomidorów już u mnie nie będzie do sprzedaży. W tym roku też miało nie być, ale że wspaniale sie udały to i podzieliłem się z ludźmi którzy cenią sobie ich prozdrowotne właściwości. A tak w temacie warzyw, to dziś doznałem szoku jak zobaczyłem w Biedronce cenę 5 za kg dyni. A tego gatunku ja mam dwie fury. I to czyściutkiej ekologicznie. Co prawda była też i za 3 zł, ale w porównaniu z zeszłym… Czytaj więcej »