Sesja Rady Gminy 31 października 2019

W czwartek 31 października 2019 odbędzie się sesja Rady Gminy Piekoszów. Początek o godz. 9:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołów z XIII, XIV i XV sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
 5. Funkcjonowanie Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie Spółka z o.o. za I półrocze 2019 roku.
 6. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Piekoszów w roku szkolnym 2019/2020.
 7. Informacja dotycząca oświadczeń majątkowych.
 8. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) ustalenia pomocy finansowej dla Powiatu Kieleckiego – projekt – pobierz (pdf)

  2) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2019 rok
  projekt – pobierz (pdf)
  uzasadnienie – pobierz (pdf)
  załącznik Nr1 – pobierz (pdf)
  załącznik Nr 2 – pobierz (pdf)
  załącznik Nr 3 – pobierz (pdf)
  załącznik Nr 4 – pobierz(pdf)
  załącznik Nr 5 – pobierz (pdf)

  3) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2019 -2030
  projekt – pobierz (pdf)
  wykaz przedsięwzięć do WPF – pobierz (pdf)

  4) zmiany uchwały Nr XLVI/311/2017 Rady Gminy Piekoszów z dnia 28 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia udzielających schronienia osobom tego pozbawionym, w tym osobom   bezdomnym,   które ostatnie stałe miejsce zameldowania posiadły na terenie Gminy Piekoszów
  projekt – pobierz (pdf)

  5) regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Piekoszów – projekt – pobierz (pdf)

  6) określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi
  projekt – pobierz (pdf)

  7) ustanowienia pomnikiem przyrody drzewa gatunku dąb szypułkowy, rosnącego w miejscowości  Łaziska, gmina Piekoszów
  projekt – pobierz (pdf)

  8) wskazania wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych w ciągu drogi gminnej wewnętrznej, w obrębie ewidencyjnym Łaziska oraz w ciągu drogi powiatowej nr 0283T,  w obrębie ewidencyjnym Jaworznia
  projekt – pobierz (pdf)

  9) zabezpieczenia środków finansowych jako wkładu własnego na realizację przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w ramach „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”
  projekt – pobierz (pdf)

  10) o zapewnieniu uruchomienia linii autobusowej o charakterze użyteczności publicznej na terenie gminy Piekoszów w ramach „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”
  projekt – pobierz (pdf)

  11) wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej
  projekt – pobierz (pdf)

  12) regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Piekoszów
  projekt – pobierz (pdf)

  13) ustalenia regulaminu głosowania w wyborach ławników do sądów powszechnych i wyboru Komisji Skrutacyjnej
  projekt – pobierz (pdf)

  14) wyboru ławników
  projekt – pobierz (pdf)

 9. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

22
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
ZZRobRobRobPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rob
Gość
Rob

Projekt określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi pkt 6 ZMIENIA m.in. CZĘSTOTLIWOŚĆ odbioru odpadów Bio na raz w miesiącu a do tej pory w miesiącach letnich było DWA RAZY. CZY TO OSZCZĘDNOŚĆ kosztem mieszkańców. Odbiór dwa razy w miesiącu byl „wywalczony” aby te odpady nie gniły nie lęgło się w nich robactwo w warunkach wysokich temperatur. ZATEM DLACZEGO TAKA ZMIANA?

Rob
Gość
Rob

W czasie sesji projekt przeszedł jednogłośnie. Czyli zmniejszono częstotliwość odbioru odpadów BIO do 1 raz w miesiącu bez względu na porę roku. Przypominam w lecie dotychczas BIO odbierane były co dwa tygodnie. PAŃSTWO RADNI DLACZEGO DZIAŁACIE NA NIEKORZYŚĆ SWOICH WYBORCÓW KTÓRYCH MACIE REPREZENTOWAĆ? Nikt z radnych ani obecnych w czasie obrad nie zwrócił na to uwagi. Zastanawia mnie to czy przez przypadek czy UMYŚLNIE to zmieniono.

Marek
Gość
Marek

Pkt5 porządku obrad. Zarząd jednoosobowy spółki ZUK czyli prezes powinien wyjaśnić jak to się porobiło że :Rada Gminy uchwałą nr III/23/2018 z dn. 20 grudnia 2o18 r wyraziła zgodę na wniesienie gminnej nieruchomości w formie aportu do spółki ZUK /ujęcie wody Piekoszów II,stacja wodociągowa,zbiorniki wyrównawcze/o wartości 335 617 ,00 zł.Odpowiedzialny za sprawy majątkowe w spółce zarząd miał 6-m-cy na sporządzenie umowy notarialnej i wpis do KRS.A tak to jest już „po ptokach”.Drugą ciekawostką jest fakt,że ZUK pobierał należności za wodę/z dodatkiem chloru/ i ponosił koszty z tytułu eksploatacji tego ujęcia a właścicielem była i jest gmina.Czy od tych operacji finansowych… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Znowu mieszkańcy osiedla 40 lecia zostali „wystrychnięci na dudka” realizację wykonania ulic przesunięto na 2021 rok czy to jakaś zemsta. Ważniejsza jest droga łącząca drogi 761-786 przez pola niż ulice na osiedlu na które mieszkańcy czekają niemal 40 lat. Gdzie tu zdrowy rozsądek? Niech radni to uzasadnią.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Heniek, pocieszę Ciebie, że z droga z wysiewki do osady Piekoszów pod Lasem postąpiono podobnie. Jakieś dwa tygodnie temu wysypali i wyrównali wysiewką drogę od Łazisk w kierunku zachodnim, natomiast całkowicie pominięto naszą drogę która styka się z tą pierwszą. Wystarczyły by ze dwa wozy wysiewki i przejazd równiarką. Ale oczywiście pan wójt pominął tą drogę. Też pojawia się pytanie czy z zemsty. Tylko ku..wa na kim? Na mnie? Ja jestem jeden, a okazuje się, że prawie cała reszta tej osady to ludzie zakochani w Pisie. Im zaszkodził. Mi nie zaszkodzi, bo ja mam samochody po 1000zł, jak mi… Czytaj więcej »

Aleksander
Gość
Aleksander

Heniek osiedle 40 lecia jest najstarszym osiedlem w gminie Piekoszów. Działki na tym osiedlu zostały zakupione od gminy Piekoszów, która powinna za te pieniądze wybudować infrastrukturę, ulice i chodniki. Lecz pieniądze za te działki wydano na inne cele, a teraz wszyscy radni i wójt zapomnieli, jakie mają obowiązki wobec tych mieszkańców. Chyba się nie mylę, ale na Czarnych Stokach”, gdzie gmina sprzedała działki jest jeszcze gorzej. Gdy byłem radnym przeciwstawiałem się budowie drogi łączącej ul. Przemysłową z ul. Częstochowską. Przy ul. Przemysłowej z tego, co pamiętam były w strefie przemysłowej trzy działki. Największa (porośnięta chaszczami) u zbiegu ulic Czarnowskiej i… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Uruchomienie linii autobusowej projekt uchwały pkt 10. Opisana trasa to Łaziska Zagórze JAWORZNIA Piekoszów i dalej Szczukowskie Górki pewnie przez Szczukowice i… dalej Łaziska. CZY TO ZNACZY że powrót do Łazisk przez Piekoszów i Jaworznię? Taka refleksja dlaczego Szczukowskie Górki które są skomunikowane z Kielcami i Piekoszowem przez ZTM Kielce a nie inna lokalizacja np Brynica z której dojazd do Piekoszowa codziennie i do Kielc w weekendy jest możliwy tylko własnym samochodem? Przykładów gdzie bardziej była by potrzebna taka linia jest zapewne więcej stąd moje zdziwienie że na linii mają być Szczukowkie Górki dokąd dojeżdza z Kielc 114 i 18.

Aleksander
Gość
Aleksander

Do tak dużej gminy jak Piekoszów dojeżdża mało autobusów.Poza tym autobus MZK, dojeżdżając z Piekoszowa do Kielc powinien jechać najkrótszą drogą. Wówczas czas przejazdu byłby krótki.Szkoda mi tych dzieci, które bardzo wiele czasu spędzają w autobusie lub na przystanku. W Piekoszowie przy ul. Czarnowskiej mamy ZUK, żłobek i sklepy do których nie dojeżdża żaden autobus. Poza tym jak pisze ROB mieszkańcy Brynicy, Szczukowic nie mają autobusu, którym mogliby przyjechać do gminy, ośrodka zdrowia. Oprócz tych miejscowości są też inne, które mają słabe połączenia autobusowe.

Rob
Gość
Rob

Nasuwają się pytania kto będzie obsługiwał tą nową linię jaki przewoźnik jaki koszt biletu gdzie przystanki i jaka częstotliwość kursów??? Czy o tym rozmawia się z mieszkancami? Jakoś nie slyszalem o zebraniach wiejskich naz ten temat. Ostatnio tzn po wyborach samorządowych jakoś wladza nie chce spotykac się z mieszkancami aby uslyszec co maja do powiedzenia. W takich kwestiach jak tworzenie nowych lini komunikacyjnych powinny być konsultacje z mieszkańcami a decyzje poparte badaniem zapotrzebowania a wydaje mi się że są to decyzje urzędników zza biurka. Jeżeli się mylę proszę o dyskusję przed głosowaniem w czwartek. Chętnie poslucham skoro nie mogę zabrać… Czytaj więcej »

borówka
Gość
borówka

Punkt widzenia zależy od… punktu siedzenia. Jeśli autobus będzie jeździł trasą obok ZUK-u, Biedronki i Lewiatana, to pozbawi się autobusu mieszkańców Podzamcza. Czasowo to wcale nie jest dłużej, więc niech Ci nie będzie szkoda „biednych” dzieci, które muszą jechać „aż” dwie minuty dłużej. Zgadzam się z tym, że liczba autobusów jest zdecydowanie zbyt mała (pamiętam czasy, kiedy 18-stka jeździła w godzinach szczytu co 20-25 minut, a w pozostałych porach dnia max. co godzinę).

Aleksander
Gość
Aleksander

borówka, czy ja pisałem o zmianie kursu autobusu Nr 18? Ja nie dojeżdżam autobusem MZK lub busem do Kielc, więc ja patrzę obiektywnie i nie myślę o sobie. Jeśli autobus będzie jeździł trasą obok ZUK-u, Biedronki i Lewiatana, to nie pozbawi się autobusu mieszkańców Podzamcza, gdyż gmina może wystąpić o przedłużenie linii 114 do Piekoszowa lub Rykoszyna, albo też do „trójmiasta”. Więc na takiej zmianie zyskało by bardzo wielu mieszkańców tej gminy.

Rob
Gość
Rob

„Albo cztery linie albo nic” – punkty usunięto z obrad i co dalej?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W kwestii dodatkowych autobusów to moje zdanie jest następujące: Nie ma jeszcze w kieleckim MZK autobusów terenowo = przeprawowych. Nie wydaje mi się, aby MZK dobrowolnie wysyłało swoich kierowców na takie drogi jak są w Brynicy, Wincentowie, Jaworzni Zagórzu. Drogi w Naszej Gminie nie nadają się poza drogą wojewódzką pod autobusy.

Rob
Gość
Rob

Pawełku akurat do Brynicy dojeżdza autobus miejski nr 24 i stan drogi nie jest przeszkodą. Problem dot. linii 24 to częstotliwość kursów. RAPTEM 5 razy w ciągu dnia w tum ostatni około 17 tej i nie jeździ w weekendy. Porównując do linii 18 to wypada blado. 18 tka jeździ 15 razy w ciągu dnia a ostatni ok 23ej a w weekend to 8 kursów. Mieszkańcy zarówno Brynicy jak i Szczukowic już dawno wystepowali do wójta o conajmniej jeden dodatkowy kurs wieczorem ok 19 czy 20tej ale takie głosy mieszkańców się po prostu BAGATELIZUJE TRAKTUJE JAKO FANABERIE grupki mieszkańców. Zupełnie ZIGNOROWANE… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Miałem na myśli raczej stworzenie połączenia autobusowego Piekoszowa tj tego centrum wszechświata z Brynicą. Natomiast co do tej Linii 24 to i tak uważam, że był to wyraz nadzwyczajnej dobrej woli MZK, żeby ustalić ten kurs po tej rozlatującej się drodze. Tak ja uważam na dzień dzisiejszy. Bezwzględnym priorytetem i wielkim zaniedbaniem ze strony władz jest doprowadzenie do tak fatalnego stanu dróg w Naszej Gminie. .

Amelinum
Gość
Amelinum

Od miesiąca nie działają czujniki smogowe w Zajaczkowi i Brynicy. Akurat na początku sezonu smogowego taki PRZYPADEK? Przypomnę że te dwa czujniki to 50% zainstalowanych w gminie za ponad 20 tys. Panie wojcie KIEDY BĘDĄ SPRAWNE?

Rob
Gość
Rob

Nie działają nadal.

ZZ
Gość
ZZ

Zaczną działać w maju.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Uśmiałem się proszę Państwa czytając relację z masowych protestów w Iraku , aczkolwiek nie ma tam nic do śmiechu bo zginęło już około 250 osób. Przykry śmiech wywołuje powód tych protestów, a mianowicie zarzuca się rządowi irackiemu tzw klientelizm, a przecież taki klientelizm w czystej postaci panoszy się Naszej Gminie. Klientelizm jest jedną z form patologii społecznej.

Aleksander
Gość
Aleksander

Paweł zjawisko klientelizmu widoczne jest doskonale w całej Polsce nie tylko w naszej gminie. Sądzę, że wiele osób nie znało wcześniej tego słowa. Klientelizm – układ nieformalnych zależności typu ekonomiczno-politycznego, w ramach których wpływowy decydent polityczny (PiS – dysponent dóbr ekonomicznych) – (patron) roztacza opiekę nad osobą lub grupą społeczną (500+) – (klientela) w zamian za poparcie polityczne. Zjawisko klientelizmu jest powszechnie uznawane za formę patologii społecznej, ponieważ narusza formalne i oficjalne reguły gry politycznej i ekonomicznej. Powiązania typu klientelistycznego zaburzają prawidłowy (z punktu widzenia obowiązujących urządzeń i instytucji społeczno-politycznych) proces dystrybucji dóbr politycznych i ekonomicznych, doprowadzając do powstania „szarej… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Szanowni blogowicze jakie jest Wasze zdanie w sprawie gazyfikacji gminy Piekoszów. Jak myślicie kiedy sieć gazowa dotrze do miejscowości Piekoszów. Bo z wypowiedzi wójta i posła Lipca, wydaje się, że niebawem. Tylko w budżecie gminy na ten cel nie przewidziano żadnej kwoty. Myślę, że gazyfikacja szczególnie osiedli poprawiłaby jakość powietrza, bo obecnie wieczorem nie da się wyjść z mieszkania.