Tak zagłosowała gmina Piekoszów – wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Są już wyniki wczorajszych wyborów do sejmu i senatu. Zrobiłem porównanie preferencji wyborczych mieszkańców naszej gminy z resztą Polski.

Frekwencja w całej Polsce wyniosła 61,74%, a w gminie Piekoszów 58,98% – czyli minimalnie mniej, więc nie mamy się czego wstydzić. Natomiast porównanie wyników wyborów mieszkańców naszej gminy z całą Polską przedstawia wykres poniżej. Jak Wam się podoba?

36
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
ZZZZZZLukaszOlo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To wynik wręcz Bajkowy 🙂 Jak ja bardzo żałuję, że nie potrafię wprowadzić się w stan pt : Życie jak w Bajce. Że też Bozia stworzył mnie z gliny przeznaczonej dla realistów.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zapewne nie bez znaczenia na osiągnięty wynik PiSu miał szereg wpisów zamieszczonych przez Pana Józefa Wijasa na blogu Piekoszów Natura w których namawiani byliśmy do głosowania na PiS. Ta partia powinna być dozgonnie za to wdzięczna Panu Józefowi Wijasowi.

ZZ
Gość
ZZ

Jak widać – brak komentarzy!

Były Mieszkaniec
Gość
Były Mieszkaniec

Nie zgadza się Pan, Panie Pawle z wynikami wyborów? Proszę nie przeceniac siły bloga Pana Wijasa, po prostu taka jest wola wyborców na wsi…pytałem ludzi wprost dlaczego Pis to mówią „bo kasę dają, a robić nie trzeba”…nic tu Pan Wijas nie pomoże i nie przeszkodzi..to rolnicy powiatu kieleckiego zagłosowali.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ proszę Pana Byłego Mieszkańca, w pełni zgadzam się z wynikami tych wyborów 🙂 . Absolutnie mnie nie dziwi ten wynik, nieskromnie nawet powiem, że spodziewałem się tego nadzwyczaj odstającego od normy krajowej wyniku. Na ten wynik na pewno nie złożył się mój głos. Stan umysłów wyborców Naszej Gminy dało się czuć już od dawna. Nie mam zamiaru oczywiście też ani tego wyniku pochwalać ani też ganić. Wyborcy wybrali to co chcieli. Dziś patrząc na ludzi w gminie należy mieć świadomość , że co trzeci z nich jest wyborcą PiSu. Ludziom tym gratuluję percepcji świadomości. Myślę, że należy im dać… Czytaj więcej »

Bc
Gość
Bc

Były wójt z zarzutami za chemikalia przy Krakowskiej. Ziemia bardzo zanieczyszczona

Aleksander
Gość
Aleksander

Bc Zarzuty były wójt już miał w innej sprawie. Teraz doszły nowe. Gdyby wymiar sprawiedliwości nie był tak opieszały w swoim działaniu nie byłoby odpadów na Krakowskiej i w innych miejscach.
Jest to szkodnik, który swoim działaniem wyrządził ogromne szkody dla gminy Piekoszów i nie tylko.
Skutki tych działań będziemy odczuwali jeszcze wiele lat.

Aleksander
Gość
Aleksander

Chemikalia na Krakowskiej to sprawa miasta Kielce, które będzie musiało zapłacić za utylizację i zrobienie porządku na tym terenie. Sądzę, że mnie i innych mieszkańców bardziej martwią odpady przywożone w ogromnych ilościach na teren Kopalni w Szczukowskich Górkach, a to sprawa gminy Piekoszów. Na razie wójt i Rada Gminy Piekoszów nie widzą problemu. A gdy pojawi się problem to co będzie?

Rafał
Gość
Rafał

Gmina Kielce nie zapłaci za utylizację w gminie Piekoszów. To będzie.

Rob
Gość
Rob

Skażenie wód podziemnych nie tylko ujęcia dla gminy ale również dla Kielc. Tyle że gdy to nastąpi tzn zostanie wykryte będzie za późno na jakiekolwiek działania

Aleksander
Gość
Aleksander

W tym miejscu pragnę nadmienić, że Kopalnia Szczukowskie Górki znajduje się w obrębie Głównego Zbiornika Wód Podziemnych 417 Kielce o powierzchni 42 km2 oraz w pobliżu studni głębinowej Szczukowskie Górki, z której zaopatrywane są wodę miejscowości naszej gminy.
Czy wójt, sołtysi, radni tej gminy nie widzą zagrożeń?

Gienek
Gość
Gienek

Mnie też martwią gromadzone odpady w Szczukowskich Górkach, kto jest gospodarzem byłej kopalni? Czy ktoś wie jakie tam trafiają odpady? Druga sprawa tycząca tej kopalni to skandaliczne zabłocenie drogi, nikt na to nie reaguje, ani policja ani zarząd dróg.

Aleksander
Gość
Aleksander

Nie należę do żadnej partii. Suweren wybrał swoich przedstawicieli. Czas pokaże, czy był to dobry wybór? Mnie interesuje, czy nowy rząd podejmie działania zmierzające do zwiększenia wartości nabywczej złotówki? Jakie będą skutki podniesienia płacy minimalnej? Jakie będą konsekwencje podwyżki energii elektrycznej? Jakie będą następstwa tych oraz innych działań dla całego społeczeństwa? Jakie będą najbliższe lata?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Życzę dobrego samopoczucia tej części elektoratu która zagłosowała wg tego najwyższego słupka powyżej na PiS https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-nowa-odslona-afery-vat-szerokie-plecy-arkadiusza-b/xbyg67b Oni na pewno zaopiekują się wami w krytycznej sytuacji.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
az
Gość
az

Wyniki w świadczą o katastrofalnym stanie świadomości większości głosujących w gminie.Jak można się tak dać omamić ultraprawicowym demagogom i karierowiczom politycznym.To wręcz haniebne

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co jak co, ale trzeba przyznać, że partia PiS która wygrała ( tzn została wybrana przez światłych i świadomych swoich czynów wyborców) jest bardzo wiarygodna pod względem prawdomówności. Oni od co najmniej dwóch lat przed ostatnimi wyborami do parlamentu bardzo wyraźnie mówili co zrobią z Polakami po wyborach. W kontrolowanych przez siebie mediach wyraźnie zapowiadali wszelkiego rodzaju podwyżki, drożyznę, niszczenie polskich firm, niszczenie wszelkich przejawów rozwoju społecznego, słabość służby zdrowia itd . No i teraz konsekwentnie jest to realizowane. Nikt im kłamstw nie ma prawa zarzucić. Bo tych kłamstw nie było. Nie rozumiem dlaczego ludzie zaczynacie psioczyć teraz na to… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak sobie patrzę Proszę Państwa na te słupki wyborcze powyżej które zamieścił Pan Blog i nasuwa mi się taki jeden moim zdaniem rewelacyjny pomysł, który pozwolę sobie tutaj publicznie zaproponować, a nawet wręcz z naciskiem żądać do realizacji. Mianowicie jak się patrzy na te słupki, to aż ciśnie się żądanie wystawienia w Gminie Piekoszów pomnika o identycznym kształcie jak te słupki. Nawet kolory można zachować. Będzie to takie wręcz futurystyczne i nowoczesne w swoim kształcie. Na pewno zasłyniemy w Polsce z tego pomysłu. Pomnik ten o wysokości słusznej oczywiście, myślę że tak do 15 metrów w górę wystarczy, oczywiście obowiązkowo… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nasunął mi się następny rewelacyjny pomysł z którym śpieszę się podzielić ze społeczeństwem. Otóż wnoszę pomysł, aby do tego słupka który wskazuje procent głosujących na wygraną partię przymocować dłuto i młotek, aby każdy kto zechce mógł wykuć swoje imię i nazwisko, ku wiekopomnej gminnej pamięci. Dłuto i młotek oczywiście należy przymocować na łańcuchach, bo ukradną. Ale wiecie co mi moja intuicja podpowiada? Nikt nie wykuje swojego nazwiska, bo to są tchórze którzy już wiedzą co zgotowali sobie i swoim bliskim. Bo tylko wyjątkowy debil nie jest w stanie dziś połapać się co się dzieje wokół i co niesie nam przyszłość… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A może Pawle zaczniesz pisać książki? Marnujesz się na tym blogu!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, no nie wiem czy klika której się wysługujesz pochwali Cię za ten wpis. Przecież Ty masz jasno sprecyzowane zadanie tu na PB. A może coś się w waszych rozliczeniach przestało zgadzać i dajesz klice do zrozumienia, że możesz zmienić w każdej chwili kierunek tak jak zmienia kierunek chorągiewka na wietrze?

ZZ
Gość
ZZ

😂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chciał bym zapytać tą jedną trzecią mieszkańców – wyborców jak się dziś czuja , jaki jest stopień ich euforii, samozadowolenia, ekstazy itp w obliczu dzisiejszych realiów jak np https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-badanie-infakt-niemal-9-na-10-przedsiebiorcow-spodziewa-sie-,nId,5257102 oraz dzisiejszej szalejącej drożyzny, zniszczonego zdrowia i psychiki swoich dzieci, zniszczonego szkolnictwa, zdeprawowanej służby zdrowia, zniszczonego swojego zdrowia, braku perspektyw na rozwój, strachu o przyszłość, eksplozjii alkoholizmu, eksplozjii nienawiści międzyludzkiej, rozbicia w rodzinach, niespotykanych podziałów społecznych, rozpasania urzędniczego, upadku praworządności, grabieży dobra społecznego itp. W naszej gminie sytuacja jest jednak o tyle „korzystna”, że wg statystyk wyborczych zamieszczonych w niniejszym artykule jest wszystko na tyle jasne, że szukanie winnych tego stanu… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mam wielki żal do wyborców z Naszej Gminy którzy są ujęci w tym najwyższym słupku tj, tych 1/3 mieszkańców o prawach wyborczych którzy wybrali PiS. Mam do was żal, że sprowadziliście na Naszą Gminę upadek finansowy, zniszczenie zasad na których funkcjonowaliśmy, biedę, głód, upadek przedsiębiorczości, załamanie systemu zdrowia, upadek szkolnictwa, nienawiść, wrogość, potworną drożyznę, inflację, brak jakichkolwiek perspektyw rozwojowych oraz śmierć nieświadomych sytuacji ludzi. Mam nadzieję, że ci z was którzy pozostaną po tym Szaleństwie które wymyślili i zapoczątkowali ci których wybraliście, zostaną również właściwie rozliczeni przez własnych sąsiadów, rodziny.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na dzień dzisiejszy średnia cena 100kg pszenicy to 140zł. Cena w przeciągu niecałego pół roku wzrosła z 80zł na 140zł. Tj grubo ponad 60%. Ale to nic, nie ma się co przejmować, bo cena czteropaku piwa w Dino utrzymuje się na względnie „przyzwoitym” poziomie 7,36zł, tak więc tragedii nie ma. Cieszmy się i fikajmy koziołki z radości. No i oczywiście milczeć, milczeć.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, czy tylko ja mam przekonanie, że sławne srebrniki pt 500+ to dziś co najwyżej 200+ ?

ZZ
Gość
ZZ

Pewnie nie tylko Ty, moim zdaniem jednak znowu przesadziłeś.
Trzeba porównać ceny teraz i z czasów wprowadzenia 500+
Ja bym obstawiał coś w okolicach 350+

ZZ
Gość
ZZ

Według tych danych:
https://www.fakt.pl/pieniadze/koszyk-dudy-porownanie-cen-najwyzsza-inflacja-w-polsce-od-20-lat/z283nsh
wynika, że 399+
ale to było parę miesięcy temu a inflacja nie śpi, więc dzisiaj z 500+ zostało coś koło 375+ Panie Arabaszu

Olo
Gość
Olo

ZZ – trzeba zwrócić uwagę, o ile wzrosły ceny podstawowych artykułów spożywczych, kosztów utrzymania i eksploatacji mieszkań czy też domów ( prąd, woda, ścieki,śmieci, opał i remonty) ceny niezbędnych artykułów przemysłowych tj: środki ochrony osobistej, chemia gospodarcza itp. Ile obecnie kosztuje cena 1m2 budowy domu, czy koszty 1m2 mieszkania? Myślę, że do tych 350+ będzie wiele brakować. Być może jestem w błędzie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Mieszkańcy , w zwiążku z tym, że w Sejmie ruszył poselski projekt tzw Norymberga 2.0 mająca na celu ustalenie i ukaranie sprawców obecnej zapaści Naszej Ojczyzny oraz Waszego Zdrowia, sugeruję Wam Mieszkańcy Gminy Piekoszów abyście przypomnieli sobie i udokumentowali każdy dla siebie, zdarzenia które doprowadziły Was pod strzykawke z igłą. Pozwoli Wam to w przyszłości uzyskiwać wysokie odszkodowania z powództw cywilnych wobec winnych Waszego stanu zdrowia , zwłaszcza od lekarzy, przełożonych w waszych w instytucjach państwowych, samorządowych oraz zakładach pracy. Proszę przypomnieć sobie i udokumentować osoby które zwłaszcza z racji swojej pozycji namawiały, zachęcały, przypominały, sugerowały, podpuszczały, straszyły, naciskały,… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

1. Poselski projekt tzn co konkretnie?

2. A czy jesli wykaze, ze szczepiac sie zrobilem to specjalnie jako akt sprzeciwu wszystkim antyszczepinkowca to tez dostane odszkodowanie?

ZZ
Gość
ZZ

Znam jedną osobę, która nie dała się skrzywdzić i dzisiaj nie żyje, a miała szanse dzięki szczepionce jeszcze być z nami.
Czy Ty znasz jakąś z sąsiedztwa która przez szczepienie zmarła?

ZZ
Gość
ZZ

Czy Barabasz zdaje sobie sprawę, że pisząc o Norymberdze 2.0 porównuje wielu lekarzy i ludzi nauki do nazistów skazanych 75 lat temu w tym procesie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W nawiązaniu do powyższego mojego wpisu chcę dodać,że wczoraj ratownik medyczny publicznie poinformował społeczeństwo, że za nagonienie do ukłucia lekarz miał płacone 800zł. Ja w to nie wierzę wręcz, bo przecież w handlu np ceny owiec kształtują się na poziomie około 400zł. Natomiast ceny samców gatunku owczego o nazwie barany kształtują się na poziomie tym samym. Jak są wiekowe lub chore to nawet dużo taniej.

ZZ
Gość
ZZ

Lekarz miał płacone za pracę, za to, że musiał kilka godzin przesiedzieć poza domem.
A Ty Arabaszu mogłeś się kształcić, a nie teraz lekarzowi zazdrościć paru groszy.