Busy przestaną jeździć na trasie Łaziska – Kielce

Pytaliście mnie, czy to prawda, że połączenie Łaziska – Kielce obsługiwane przez firmę Oparka zostanie zlikwidowane. Zapytałem o to właściciela firmy, która obsługuje linię. Niestety – potwierdził to.

Jestem do tego zmuszony, gdyż linia jest nierentowna – potwierdza pan Robert Opara. Oto treść informacji, którą od niego otrzymałem:

Podjąłem próbę utrzymania tej linii, prowadziłem rozmowy w Urzędzie Gminy Piekoszów, przedstawiłem możliwość pozyskania środków z funduszu autobusowego. Taki wniosek został złożony do Wojewody. Wojewoda zaopiniował wniosek pozytywnie i z dniem 15.10.2019 przygotował umowę na dofinansowanie linii. Głównym źródłem finansowania byłoby Ministerstwo, natomiast gmina Piekoszów ponosiłaby koszt dofinansowania zaledwie 10% całej kwoty, tj. kilkaset złotych miesięcznie. Umowa jest przygotowana natomiast radni gminy nie wyrazili zgody na takie rozwiązanie, tym samym zmuszając mnie do likwidacji linii. Do tej pory wykonywane jest 18 kursów, taka ilość kursów mogłaby pozostać przy dofinansowaniu kilkuset złotych ze strony gminy Piekoszów. Dla porównania na linii Łosień – Kielce, na której MPK wykonuje zaledwie 6 kursów gmina dopłaca kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Jest możliwość utrzymania w/w linii, jeżeli tylko radni gminy Piekoszów zdecydują się na zawarcie umowy dofinansowania. Mam nadzieję, że dla dobra mieszkańców takie rozwiązanie zostanie wprowadzone, jestem gotów w każdej chwili podpisać umowę i w dalszym ciągu świadczyć usługi przewozowe z niewielką zmianą przebiegu trasy.

7
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZZLukaszIrenaPolAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Gość
Aleksander

Likwidowanie białych plam na autobusowej mapie Polski to jedna z obietnic piątki Kaczyńskiego. W naszej gminie jest wiele białych plam. Według Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w 2018 r. już 26 proc. sołectw nie miało dostępu do komunikacji publicznej. To oznacza kłopoty z dojazdem do pracy, szkoły czy lekarza. Od początku sierpnia samorządy mogą składać do wojewodów wnioski do funduszu autobusowego powołanego ustawą, która weszła w życie 18 lipca. Nie rozumiem dlaczego Rada Gminy nie chce dofinansować 10% do 18 kursów busa? Czy tak ma wyglądać likwidowanie białych plam przez samorząd, który u nas w zdecydowanej większości… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

Może Oparka nie jest z pis

Aleksander
Gość
Aleksander

Rozpoczął się drugi nabór wniosków na dofinansowywanie autobusów. Województwo otrzymało na ten cel 56 mln złotych. Czy nasza gmina z tego skorzysta?

Pol
Gość
Pol

A gdzie są te połączenie, które już miały być Brynica, Gałęzice i jeszcze jedno bo rada już podjęła stosowną uchwałę i co nic, chyba jest problem z wykonaniem a czas leci, kasa rzekomo jest na ten konkretny cel w budżecie.

Irena
Gość
Irena

jak nie jest ,gdy na ich busach przed wyborami do parlamentu woziła się poseł Krupka z PIS

Lukasz
Gość
Lukasz

Za pieniadze ksiadz sie modli, za pieniadze lud sie podli

ZZ
Gość
ZZ

Nie wiem co bardziej prawdziwe!!!