Gaz ziemny w gminie Piekoszów

Na stronie Urzędu Gminy przeczytałem, że rozpoczęły się prace nad doprowadzeniem sieci gazowej do naszej gminy z sąsiedniej gminy Małogoszcz.

Budowa 16-kilometrowego gazociągu do miejscowości Młynki już się rozpoczęła, a ma być on gotowy w połowie przyszłego roku. Wtedy też rozpocznie się drugi etap – budowa 7-kilometrowego gazociągu do Miedzianki. Ma być gotowy do końca 2020 roku. „W kolejnych latach zgazyfikowana zostanie cała gmina Piekoszów” – zapowiedział Radosław Słoniewski, dyrektor Polskiej Spółki Gazownictwa.

Generalnie wiadomość jest bardzo dobra, bo gaz jest u nas bardzo potrzebny. Dzięki niemu może być wreszcie szansa na czyste powietrze. Szkoda jednak, że nie wiadomo, kiedy dokładnie sieć gazowa zostanie doprowadzona do końcowych odbiorców…

25
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
ZZHeniekRyszardRobertoOlo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rob
Gość
Rob

Podłączam się

ZZ
Gość
ZZ

Ja oczywiście tak samo!

Aleksander
Gość
Aleksander

Obietnica kolejnych wójtów była podobna, lecz dotyczyła dróg i chodników na osiedlu 40-lecia w Piekoszowie. „W kolejnych latach zgazyfikowana zostanie cała gmina Piekoszów” Pytanie kiedy? Kupiłem od gminy działkę w Piekoszowie, na osiedlu 40 lecia, bardzo wiele lat temu. Gmina obiecała wybudować infrastrukturę drogi, chodniki, które buduje już 40 lat. Były już plany i projekty. Jest ciągłość władzy i kolejne bardzo realistyczne obietnice, a budowa ulic się oddala. Z Kielc, gdzie jest gaz, do pierwszej wsi w gminie Piekoszów jest 4 lub 5 km, od najbliższej nitki gazociągu. Więc gazociąg byłby bardziej efektywnie wykorzystany (Czarnów, Niewachlów). Wniosek z tego jest… Czytaj więcej »

Gienek
Gość
Gienek

Dzisiaj tj 11.11.2019r. Pan z firmy Trakt chodził z jakimś planem i mierzył chyba długość ulic, bo używał przyrządu takiego jak policja przy wypadkach drogowych. Czy może ktoś wie w jakim celu to robił, czy może przygotowuje się ta firma do budowy ulic. Oczekuję na informację od radnych reprezentujących nasz okręg.

Marek
Gość
Marek

Już w grudniu będzie wiadomo jaki jest plan po stronie dochodów i wydatków w roku budżetowym 2020 i czy np. wzrosną podatki ,ile środków finansowych przeznaczonych zostanie na wydatki inwestycyjne i jakie to będą zadania.Jeżeli nie będzie ta inwestycja zaplanowana w przyszłorocznym budżecie i wieloletniej prognozie finansowej to jest próba oszukania mieszkańców.Kopalnia jak chce mieć gaz to niech płaci za służebność przesyłu każdemu właścicielowi nieruchomości gruntowej przez które będzie instalowany rurociąg gazowy.

Aleksander
Gość
Aleksander

W zadaniach inwestycyjnych rocznych było zaplanowane 30.000 złotych na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulic Żeromskiego, Witosa, Reja na Os. 40-lecia w Piekoszowie wraz z budową. W tym zadaniu w załączniku do Uchwały Rady Gminy z dnia 31.10.2019 roku jest O. Więc pieniądze z tego zadania gdzieś „poszły”.
W limitach wydatków na wieloletnie przedsięwzięcia planowane do poniesienia w 2019 roku pokazało się bardzo wiele nowych zadań. Zbliżają się kolejne wybory, więc trzeba mieć o czym mówić.

Aleksander
Gość
Aleksander

Marku. Jeżeli inwestycja była zaplanowana budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, lecz nie została zrealizowana, to czy komuś w obecnym czasie spadnie włos z głowy? Ile było w tej gminie inwestycji, gdzie wykonano projekty, gmina poniosła pewne koszty, lecz zadania nie zrealizowano?

Amelinm
Gość
Amelinm

Aleksander taki przykład „inwestycji”: parking przy kościele w Piekoszowie. Wielkie plany i nic… Tylko kasa została przekazana kościołowi a co dalej czy pleban uzył jej na remont czy inaczej to juz inna bajka TYLKO PARKINGU DALEJ NIE MA

Marek
Gość
Marek

Aleksander. Jeżeli inwestycja była zaplanowana w budżecie/to też uchwała rady gminy/i wieloletniej prognozie finansowej/też uchwała /lecz nie została zrealizowana to w ustawie jest coś co nazywa się absolutorium.Absolutorium jest narzędziem rady w ocenie i kontroli działalności wójta w zakresie wykonania uchwały budżetowej w tym również zaplanowanych zadań inwestycyjnych i nie jest istotna kwota.Absolutorium musi być bezwzględnie związane tylko z oceną budżetu , nie z dywagacjami np czy wójt jest degustatorem okowity,miłośnikiem długonogich blondynek itp. itp.Rzeczywiście gdyby za okres ostatnich 5 lat zsumowano kwoty wydane z kasy gminnej na projekty które są jeszcze ważne lub straciły ważność a nie są zrealizowane… Czytaj więcej »

Olo
Gość
Olo

Pieniędzy w ostatnich latach na projekty wydano bardzo wiele. Ludziska się cieszą, że będą mieli gaz, drogi, chodniki. Czy my doczekamy tych czasów? Z całą pewnością drogi i chodniki oraz gaz kiedyś będzie. Tylko ja zadaję pytanie kiedy? Gmina nam na to pytanie nie odpowie, gdyż brak w tej gminie perspektywicznych planów rozwoju tej gminy, gruntownej analizy budżetu gminy i poszczególnych jednostek budżetowych gminy.

Roberto
Gość
Roberto

Tylko kogo na ten gaz bedzie stac aby ogrzewać dom tylko nie licznych! Ja mam w Kielcach znajomych co ogrzewaia gazem to troche wiem ile ta przyjemność kosztoje

Ryszard
Gość
Ryszard

Jaka powierzchnia domu,jakie ocieplenie,proszę o podanie konkretnej kwoty za sezon grzewczy.

Heniek
Gość
Heniek

Zdrowie własne i sąsiadów jest ważniejsze niż pieniądze, które później trzeba wydać na leczenie.

ZZ
Gość
ZZ

Dobrze się gada, jak się te pieniądze ma, ale niestety nie jest to jeszcze takie powszedne!