Kłusownicy w Jaworzni!

Po raz kolejny dostaję od Was informację o wnykach zastawionych w lesie koło Rezerwatu Moczydło w Jaworzni. Tym razem został w nie złapany koziołek, który niestety tego nie przeżył.

Nie dość, że został uwięziony we wnykach, to był atakowany przez psy i w efekcie skręcił sobie kark. Rozpaczliwe odgłosy, które wydawał przyciągnęły okolicznych mieszkańców, którzy go uwolnili ale niestety obrażenia były tak poważnie, że zwierzę nie było w stanie stać ani się poruszać i w końcu padło…

Najgorsze jest to, że nie jest to pierwszy przypadek wnyków znajdywanych w tej okolicy. Z tego co wiem, było to już wiele miesięcy temu zgłaszane odpowiednim służbom ale nic się nie zmieniło. Dlaczego kłusownicy ciągle są bezkarni???

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Aleks.AnonimAmelinumkronikaszZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleks.
Gość
Aleks.

Kłusownictwo jest dużym problemem. Każdy z nas chce oglądać przyrodę w jej pełnej krasie. Chcemy podziwiać wszystkie gatunki zwierząt i nie przejmować się tym czy nasze dzieci też tego doświadczą. Dlatego dobrze mieć oczy szeroko otwarte, jeżeli zauważysz w lesie coś podejrzanego, nie bój się, powiadom odpowiednie służby. Nie można być obojętnym na krzywdę zwierząt.

ZZ
Gość
ZZ

Jak pozbędziemy się kłusowników, to i tak nie będzie to miało wpływu na liczbę dzikiej zwierzyny, bo zjawią się legalni kłusownicy (myśliwi) i dla dobra ogółu skorygują pogłowie!
Koło mnie na łąkach co jakiś czas strzelają do bażantów – zastanawiam się komu te ptaki tak przeszkadzają?
A co do kłusowników, to są to przeważnie amatorzy mamrotów spod sklepu – sam dostałem niedawno propozycję zakupu bażanta.

kronikasz
Gość
kronikasz

Kłusownictwo było, jest i będzie.Żadna władza tego nie zwalczy.Zjawisko to jest przez niektórych wyssane z mlekiem matki.

Amelinum
Gość
Amelinum

Podobnie jak palenie śmieci czy to w kopciuchu czy za stodołą, jak wyrzucanie śmieci przy drodze czy wywózka do lasu, przekracAnie prędkości czy innych przepisów ruchu drogowego. Oszustwo, kłamstwo …buractwo.

Anonim
Gość
Anonim

Tyle się mówi o ekologicznej żywności to znaleźli sposob.a że najgorszy z możliwych to maganne

Aleks.
Gość
Aleks.

W dniu 20 grudnia 2019 r. (piątek) o godz.10:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się sesja Rady Gminy Piekoszów. Jest to bardzo ważna sesja.