Nowa linia komunikacyjna Łaziska – Jaworznia – Piekoszów – Kielce [ROZKŁAD JAZDY]

Pisałem już o problemie z busami na trasie Łaziska – Kielce. Linia jest nierentowna, a gmina nie zgodziła się na jej dofinansowanie. Operator tego połączenia postanowił jednak je zmodyfikować, aby stało się rentowne.

Jak informuje właściciel firmy Oparka, busy będą jeździć z Łazisk przez Jaworznię i Piekoszów do Kielc na ulicę Seminaryjską przy bazarach. Połączenie będzie funkcjonować na tej trasie na razie do końca roku. Oto rozkłady jazdy:

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AmelinumGośćbusMagdaJawor 33 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amelinum
Gość
Amelinum

To trochę jakby konkurencja dla rozpatrywanej lini gminnej której glosowanie mialo odbyc sie na RG ostatnio ale zostalo zdjete z obrad.
Moim zdaniem gminna linia powinna łączyć koncowe przystanki biezacych lini z miejscowosciami gdzie komunikacja nie dociera a po srodku mógłby byc Piekoszow aby mozna bylo do niego dojechac z roznych stron gminy. Rysowalem sobie takie warianty i jest to do zrobienia nawet tylko dwoma liniami.

Magda
Gość
Magda

Nie ma czegos takiego jak linia gminna, ta która miałą być rozpatrywana na RG to propozycja tego samego przewoźnika. Była infotmacj że radni nie zgodzili się na dofinansowanie tejże linji dlatego została zdięta z obrad. Zmiana wynika z tego że przewżnik próbuje utzymać linię i szuka sposobu aby jej nie likwidować.

Jawor 33
Gość
Jawor 33

Pali mu się grunt pod nogami i próbuje klonować pomysły…Przeciez miał już nie jeździć to po co jeździ i jeszcze kopiuje pomysły innych??? Wystarczy puścić gminnego busa który będzie jeździł w kółko Łaziska-Jaworznia-Piekoszów-Łaziska i będzie za darmo tzn. bez biletów… finansowany oczywiście z funduszu. Albo będzie to autobus MPK zsynchronizowany z 18 i 28 i wtedy wszyscy byliby zadowoleni z połączenia. To jest najprostsze rozwiązanie…

Lukasz
Gość
Lukasz

A dlaczego tylko na tej trasie mial by byc bus „bez biletow” a co z innymi miejscowosciami?

bus
Gość
bus

No i BUS przestaje jeździć od 23,12,2019

Gość
Gość
Gość

23.12 to jest ostatni dzień kiedy bus będzie jeździł. Czy wiadomo coś czy będzie jakiś inny przewoźnik ? Przecież nie może tak być, że miejscowość zostanie bez dojazdu. Są osoby, które codziennie dojeżdżają do pracy czy do szkoły…

Amelinum
Gość
Amelinum

Niestety może. Do Janowa nie jeździ juz bus od ponad roku.

Gość
Gość
Gość

Czy będzie ten autobus/bus gminny, który miał być od Nowego Roku ?

Gość
Gość
Gość

Wiadomo od kiedy będzie ten bus ?