Po co na żłobku gminnym podświetlany napis za 20 tysięcy złotych?

Na najbliższej sesji radni będą głosować nad zmianami wydatków z budżetu. Jedną z nich ma być przeznaczenie 20 tysięcy złotych na wykonanie podświetlanego napisu na budynku żłobka gminnego.

Zwróciliście na to uwagę w komentarzach pod programem sesji. Ja też się długo nad tym zastanawiałem i nie udało mi się znaleźć powodu, dla którego w ogóle celowe jest wykonywanie podświetlanego napisu na żłobku.

Rozumiem wykonywanie podświetlanych szyldów czy logotypów przez firmy, które w ten sposób chcą przyciągnąć klientów lub polepszyć rozpoznawalność marki. Jednak żłobek to nie firma prowadząca działalność komercyjną, która świecącym szyldem ma przyciągnąć klientów. Jeśli ktoś chce zaprowadzić dziecko do żłobka, to taki napis do niczego mu potrzebny nie jest.

A chyba w naszej gminie jest wiele innych pilniejszych potrzeb, na które można by przeznaczyć te 20 tysięcy złotych?

W związku z tym mam apel do radnych – przemyślcie jeszcze czy zasadne jest wydawanie w ten sposób naszych wspólnych 20 tysięcy złotych, a Was – czytających to – proszę, piszcie w komentarzach, na co według Was można by przeznaczyć takie pieniądze w naszej gminie.

44
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
RadnyAmelinumZZLukaszLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Widocznie to nie żłobek tylko „Bizancjum”. Jakie trzeba mieć względy u wójta, aby otrzymać tak duże pieniądze na taki zbytek?

Anonim
Gość
Anonim

Pozazdrościli szyldu jaki jest na remizie w Rykoszynie.Tez pewno niemałe pieniądze kosztował.ale co tam kto bogatemu zabroni.A na zdrowy rozsądek radnych nie ma co liczyć zagłosują jak wójt zagra.byle do następnych wyborów może będzie ciut lepiej.

Aleks.
Gość
Aleks.

To nie pierwszy tego typu wydatek. Opracowanie projektu graficznego i wykonanie liter przestrzennych wolnostojących stanowiących nazwę szkoły w Zajączkowie – 20. 000 złotych. Opracowanie projektu graficznego i wykonanie liter przestrzennych wolnostojących stanowiących nazwę szkoły w Łosieniu -11.000 złotych. Wójt i rada gminy lekko wydają publiczne pieniądze.

Amelinum
Gość
Amelinum

na B Z D U R Y

Aleks.
Gość
Aleks.

Należy znaczyć, że w tym roku gmina przeznaczyła na inwestycję 'Zmiana sposobu użytkowania parteru Żłobka+tarasy”- 1 134 888,00 złotych.
A może wójt i radni tej gminy nie widzą innych pilniejszych potrzeb mieszkańców tej gminy?

Aleks.
Gość
Aleks.

Przeoczyłem jeszcze jedną inwestycję z tego roku „Zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń parteru budynku Żłobka Gminnego wraz z rozbudową budynku o tarasy zewnętrzne” – Rozbudowa Żłobka
Gminnego – 38 000,00 złotych.+ 1 134 888,00=1.172.888,00 złotych. Po co tyle tarasów? Zastanawiam się, jakie w żłobku jest przeznaczenie tarasów?

xxx
Gość
xxx

Może porozmawiasz z rodzicami??? Ich zdanie się nie liczy????? To są dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 lat!!!!!!!!!!!! I na koniec: skąd ta kwota??????? Masz złe dane

Aleks.
Gość
Aleks.

Szanowna Pani XXX. Moje dane są dobre i wynikają z dokumentów UG. Czy tak małym dzieciom potrzebne są tarasy? Czy tarasy poprawią bezpieczeństwo? Może Pani XXX wyjaśni, w którym żłobku w Kielcach wybudowano tarasy na życzenie? Proszę mnie i społeczeństwo tej gminy uświadomić. W żłobku jest może 30 lub 40 dzieci. W naszej gminie jest multum rodziców, których dzieci nie są żłobku, i nie mają tak komfortowej sytuacji. W gminie jest o wiele więcej dzieci i rodziców, które nie „marzą o złotych tarasach”, lecz marzenia są bardziej przyziemne i z całą pewnością chcieliby, aby byli bezpieczni, ulice były należcie oświetlone… Czytaj więcej »

xxx
Gość
xxx

Szanowny Panie Aleks. Skąd wiadomo że jestem Panią??? Złote tarasy??? Dobre.Zapomniał Pan o dotacji , to prawie połowa kwoty. Powstaną nowe miejsca. W żłobku jest może 30 lub 40 dzieci????? Znowu złe dane.

Aleks.
Gość
Aleks.

Pani XXX skoro złe dane to napisz dobre dane. Czegoś się boisz? Rozbudowa żłobka pochłonęła już z gminnej kasy ogromne środki finansowe i Ty o tym wiesz.Należy zaznaczyć, że utrzymanie żłobka nie jest zadaniem obowiązkowym gminy. Po rozbudowaniu żłobka, tym samym zwiększą się koszty utrzymania żłobka. Teraz nalezy zastanowić się czy gminę Piekoszów będzie stać na utrzymanie jeszcze większego żłobka. Skoro zwiększą się koszty utrzymania żłobka, to gmina będzie musiała zrezygnować z jakiś inwestycji. „Coś kosztem czegoś”. Może się okazać, że gminy nie będzie stać na utrzymanie tak dużego żłobka? To kto przejmie żłobek? Ile rodzice będą musieli zapłacić za… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

utrzymanie żłobka dla gminy to koszt około miliona zł

Aleks.
Gość
Aleks.

Ananim w planowanym budżecie gminy na 2019 rok w rozdziale 85505 w pozycji „Tworzenie i funkcjonowanie żłobków”, zaplanowane były środki w kwocie 1.247 735 złotych. Do tego planu trzeba doliczyć jeszcze inne wydatki. Koszty utrzymania żłobka w ostatnich latach znacznie wzrosły i ciągłe rosną. W związku z tym, czy gminę będzie stać na utrzymanie tego żłobka. Zdaję sobie sprawę, że żłobek jest bardzo potrzebny. Ale oprócz żłobka są jeszcze szkoły, przedszkola. Plan na 2019 rok na oświatę i wychowanie – 30.5269 990 złotych. W oświacie też bardzo rosną koszty. Jak będą wyglądać wydatki w tych rozdziałach zobaczymy na koniec roku?

Aleks.
Gość
Aleks.

Szanowna Pani XXX nie wiem jak niskie pobudki kierowały Panią, pisząc o mnie, że podaje na blogu złe dane cyt.: „W żłobku jest może 30 lub 40 dzieci????? Znowu złe dane”. Ja pomimo tego, że nie miałem pełnych danych, troszkę umiem liczyć w przeciwieństwie do innych i kojarzyć pewne fakty. Z artykułu, z SPI Gminy Piekoszów z dnia 2.12.2019 roku dowiadujemy się, że rozbudowa żłobka pozwoli nam na stworzenie dwóch kolejnych oddziałów dla 26 dzieci. W sumie do żłobka będzie uczęszczać 64 maluchów. Czyli 64 – 26 = 38. Zatem obecnie mamy w żłobku 38 dzieci. Czy moje dane były… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Choć by na każdym budynku podświetlane napisy pis-y porobiły z wioski miasta nie zrobią.nastepny będzie pewno na remizie w Piekoszowie.

xxx
Gość
xxx

A dotacja z Malucha???? Nie siej zamętu. Dofinansowanie 572.000 zł?????? DZIECI PRZYSZŁOŚCIĄ NARODU – ZAPAMIĘTAJ

klik
Gość
klik

czyje dzieci ? strawczyn czy inne gminy. A my ponosimy wydatki

Anonim
Gość
Anonim

Jeśli dziecko jest z poza gminy to i tak dotacja idzie z tej gm.gdzie jest zameldowane

Rob
Gość
Rob

Była już sytuacja gdzie za dziecmi ze Strawczyna nie poszla odpowiednia kwota bo wójt nie uwazał za stosowne się o nią upomnieć. Wyszlo to przy jakiejs kontroli pare lat temu.

xxx
Gość
xxx

dotacje??? na żłobek??? NIGDY

anonim
Gość
anonim

jaka dotacja kto ją da żłobek jest na rozrachunku gminy

Lukasz
Gość
Lukasz

Dotacja z programu „Maluch plus”
To o czym myslisz to subwencja oswiatowa

Lukasz
Gość
Lukasz

Subwencja oswiatowa zawsze idzie za uczniem
Gmina musi tylko wystapic z wnioskiem o odpowiednie zwiekszenie w zwiazku z nauczaniem dzieci spoza terenu gminy
Dzieci w zlobku nie sa uczniami…

xxx
Gość
xxx

Nie ma żadnego „obcego” dziecka

Amelinum
Gość
Amelinum

Wszystkie dzieci PiSu są. Dziadzia Jarek placi alimenty po 500+ na kazde.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Po co nam ten miś? „To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny” – Bareja.

Janek
Gość
Janek

Modernizacja starego budynku na Żłobek, do tego w terenie przemysłowym to porażka. Brak wyobraźni.

Inka
Gość
Inka

Żenada…

Aleks.
Gość
Aleks.

W nawiązaniu do mojej polemiki z Panią XXX, której po kolejnym moim wpisie brakło argumentów i przestała pisać na blogu, lecz jest takie przysłowie „Uderz w stół
a nożyce się odezwą”. Czekałem, aż się odezwą. W Samorządowym Portalu Internetowym Gminy Piekoszów ukazał się w dniu 2.12.2019 roku artykuł pt. „Rozbudowa żłobka w Piekoszowie dobiegła końca. Jest ponad pół miliona rządowego dofinansowania!”, którego autorką jest Agnieszka Olech.
Ciekaw jestem ile gmina zapłaciła za ten artykuł? Pani XXX można było zaoszczędzić gminie wydatków. Innym razem napiszę dlaczego.Pozdrawiam serdecznie.

Amelinum
Gość
Amelinum

Aleks. zauważ, że wszystkie „artykuły” (raczej notki) pisze Agnieszka O. Pani xxx to „podnosi rękę” a teraz naciska guzik zgodnie z wolą wójta więc nie licz, że napisze coś więcej. Może nawet została skarcona przez szefa za aktywność bo w RG aktywni i myślący radni nie są mile widziani a już na pewno nie w obozie władzy. Szkoda tylko, że ci niezależni od wójta poddali się ogólnemu nurtowi i płyną z resztą bo tak wygodnie.

Aleks.
Gość
Aleks.

Amelinum wiem o tym, że aktywni radni nie są mile widziani nie tylko przez wójta. W związku z tym mamy takich radnych jakich wybrało społeczeństwo. Radnych bezradnych.

Aleks.
Gość
Aleks.

Czy tego chcemy, czy nie mamy rozbudowany żłobek i podniosą się znacznie koszty administracyjne utrzymania żłobka. Na utrzymanie tego żłobka w budżecie gminy na 2019 rok w rozdziale 85505 w pozycji „Tworzenie i funkcjonowanie żłobków”, zaplanowane były środki w kwocie 1.247 735 złotych. Czyli 1.247.735:38 (liczba dzieci) = 32.835 złotych tj. roczny koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku. Jeśli 32.835 zł podzielimy przez 12 miesięcy Otrzymamy miesięczny koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku, który wynosi 2.736 złotych. Moim skromnym zdaniem jest to bardzo wyskoki koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku. Mając powyższe dane możemy wyliczyć szacunkowe dane utrzymania żłobka w… Czytaj więcej »

xxx
Gość
xxx

Była sesja budżetowa – proszę sprawdzić budżet na żłobek.Znowu złe dane…

Pop
Gość
Pop

To proszę napisać swoję wyliczenia , żeby można było porównać . Podobny klucz wyliczeń.

xxx
Gość
xxx

Chodziło mi tylko o sprawdzenie ile przeznaczono na żłobek w 2020 r. Plan a wykonanie za 2019 to też duża różnica.

Aleks.
Gość
Aleks.

Pani XXX, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?

xxx
Gość
xxx

Cofam wszystko – przepraszam

Amelinum
Gość
Amelinum

Cofam, przepraszam ??? Najlepsze przepraszam to bedzie zabranie się za potrzeby mieszkańców, przestać ślepo wspierać wojta i zacząć reprezentować lokalną społeczność

Zuzia
Gość
Zuzia

A swoją drogą, przecież rodzice płacą za żłobek i za dowożone dzieciom wyżywienie.

Aleks.
Gość
Aleks.

Zuzia ja wiem, że rodzice płacą za żłobek, ale ile płacą miesięcznie na jedno dziecko? To co płacą rodzice to jedno, a to za co płaci gmina to drugie.Koszty utrzymania żłobka w ostatnich latach znacznie wzrosły i ciągłe rosną. W żłobku jest ok. 10% dzieci kwalifikujących się do żłobka z terenu gminy. W związku z tym, czy gminę będzie stać na utrzymanie tego żłobka? Zdaję sobie sprawę, że żłobek jest bardzo potrzebny. Ale oprócz żłobka, są jeszcze przedszkola, szkoły, których koszty utrzymania są gigantyczne. Nie wiem, czy ktoś dostrzega w tej gminie problem jakim jest oświata tej gminy?

ZZ
Gość
ZZ

To co płacą rodzice, to nawet nie jest 10% sum które tu wydaje gmina.

Lukasz
Gość
Lukasz

A ile rodzice placa???

ZZ
Gość
ZZ

Na pewno poniżej 1000 miesięcznie na dziecko.
Gminie wyszło w tym roku dużo więcej – jak tak mają gospodarować naszą kasą, to chyba będzie lepiej zatrudnić na każdą piątkę opiekunkę z mieszkaniem i zapłacić jej 5 tyś – wtedy wszyscy będą zadowoleni!

Lukasz
Gość
Lukasz

Zamknac wszystko
Nauczycieli wy….ac na zbity pysk ciemnym narodem latwiej sie rzadzi
Zaoszczedzone pieniadze dac na kosciol i kolejne iluminacje jest jeszcze tyle slupow ktore mozna udekorowac

Radny
Gość
Radny

Witam, czytam Wasze wypociny i mnie szarpie, ludzie! Spójrzcie na tą naszą gminę.. Szczerze.?! G…o w d…e jest to tak zaniedbana gmina że bania puchnie. Rozpieprzone lodówki na samym wiezdzie od Kielc, smierdzacy syf z biogazowni, woda z kranu ze szczochami, no i zawistni ludzie którzy by najchętniej zjedli jeden drugiego. To są problemy tej gminy a nie podświetlany napis. Brawo Panie Wojcie, niech będzie ten neon największy w województwie, niech gadają, najlepiej jeszcze żeby wygrywał melodyjki świąteczne a na sylwestra strzelał petardami. Amen