Podwyżka przegłosowana. Zapłacimy więcej za wywóz śmieci od 1 stycznia 2020

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy 12 radnych zagłosowało za podwyżką, dwóch było przeciw (Piotr Bąk i Stanisław Kotwica), jeden się wstrzymał od głosu (Julian Walas).

Oznacza to, że od 1 stycznia zapłacimy za śmieci zbierane selektywnie (segregowane) miesięcznie 13,50 zł za osobę, natomiast za zmieszane – dwukrotnie więcej. To już kolejna podwyżka cen wywozu śmieci w naszej gminie – 1 kwietnia stawka wzrosła z 5 do 11,50 zł za osobę!!!

55
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
32 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
53 Comment authors
gośćRobLukaszRobAmelinum Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Elias
Gość
Elias

Będziemy pamiętać przy wyborach 🙂

Aga
Gość
Aga

Oj będziemy pamiętać

Aga
Gość
Aga

Oj będziemy pamiętać, na pewno państwo radni i panie wójcie

Aleks.
Gość
Aleks.

Aga, Elias stwierdzam, że społeczeństwo nie będzie pamiętać. Gdyby pamiętało, to nie popełniało by tych samych błędów podczas wyborów np. głosuje na pracowników samorządowych ( będących na „garnuszku” wójta). Więc, czego można oczekiwać od nauczycielek (maja się bardzo dobrze) lub innych osób, które są związane z gmina bezpośrednio lub pośrednio. Czy zagłosują przeciwko wójtowi? Nigdy bez względu na skutki

Anna
Gość
Anna

Pogratulować radnym rozsądnych wyborów.

anonim
Gość
anonim

To są radni bezradni rączka w górę zero rozmów metorycznych w temacie Kogo wy reprezentujecie na pewno nie mieszkańców WSTYD

Aleks.
Gość
Aleks.

Anno to społeczeństwu należą się te gratulacje. Wybrało tak wspaniałych i mądrych radnych z PIS-u (w tym dwie nauczycielki). Więc społeczeństwo ma to na co zasłużyło.

Paww
Gość
Paww

Żyjemy na śmietniku Piekoszowskie i jeszcze musimy za to płacić

Mesi
Gość
Mesi

To jest przekręt,śmieci są wstępnie segregowane a opłaty coraz większe to dotyczy całego kraju.Ktoś postanowił zarabiać na tej pseudo ekologii.Wój i radni bez komentarza niczym nie zaskoczyli.

Wiktor
Gość
Wiktor

Kto jest kierownikiem w gminie od śmieci. Głosowałem na jedynego radnego i wójta teraz myślę że to był błąd .A propo radnych tych z pis i tych bezpartyjnych dla nich się liczy że kasa jest co miesiąc.To są pierdolone świnie przy korycie.Kielce mają najdroższe przystanki a Piekoszów bedzie miał najdroższe śmieci w Polsce .Pogratulować tym naszym solą i baranina.

Jawor 33
Gość
Jawor 33

Tu jest chora ustawa!!! Radni nie mają nic do gadania tyle ile zaśpiewa firma za wywiezienie śmieci oni muszą się zgodzić bo to gmina odpowiada za wywóz śmieci. Będą podnosić bez końca i tyle ile będą chcieli. Te przetargi są bez sensu firmy wywożące śmieci maja swoje rejony nikt nikomu się nie wcina. Jedynie zmiana ustawy mogłaby coś zmienić. Niech każdy płaci za tyle śmieci ile produkuje!!!Jedynie co mnie interesuje to ile za wywóz śmieci płaca firmy czy tez sklepy na terenie gminy…bo rozmawiałem w gminie kiedyś z panią przez telefon i nie była w stanie mi odpowiedzieć.

Marek
Gość
Marek

Niegdyś wywozem śmieci zajmowała się spółka gminna ZUK Piekoszów w posiadaniu której była śmieciarka , kontenery i kosze na śmieci itp. Co z tego zostało tego nie wiem.Na dzień dzisiejszy zapobiegając corocznym podwyżkom za odbiór śmieci jedynym rozwiązaniem jest powrót do koncepcji odbioru śmieci przez komunalną spółkę gminną.Gmina może ją wesprzeć finansowo a tym samym ulżyć w opłatach mieszkańcom.

Gienek
Gość
Gienek

Bardzo dobry pomysł jak będzie konkurencja nie będą z nas tak zdzierać, ale w tej gminie trzeba ruszyć trochę głową a tu nie ma kto. Decydenci pilnują tylko kont, resztę mają w duuuupie.

Kosz
Gość
Kosz

Jak długo będziemy płacić za wybryki naszych byłych wójtów

Aleks.
Gość
Aleks.

„Strateg” wójta i rady gminy działanie na szkodę mieszkańców podzielił. Na sesji 31 października 2019 zmniejszono częstotliwość odbioru odpadów BIO na 1 raz w miesiącu bez względu na porę roku, a miesiąc później podniesiono opłatę za śmieci. Skutki negatywnych działań Rady Gminy są takie same, ale jakby mniej widoczne. Więc niewiele osób zwróciło na to uwagę.

Aleks.
Gość
Aleks.

Sądzę, że niewiele osób wie, jak w rzeczywistości wygląda gospodarka śmieciami w naszej gminie. Liczba nieruchomości objętych systemem gospodarki odpadami wynosi- 4 049 (wg. danych pochodzących z systemu gospodarki odpadami na dzień 15.01.2019 roku). Natomiast z danych statystycznych wynika, że w roku 2017 było 4670 mieszkań. Należy dodać jeszcze nowe nieruchomości oddane w 2018. Więc co się dzieje ze śmieciami z domów, które nie są objęte systemem gospodarki odpadami?
Dlaczego wójt i rada gminy przy podejmowaniu uchwał odnośnie gospodarki odpadami nie interesuje się tym stanem rzeczy?
SKANDAL!!!

Rob
Gość
Rob

Aleks śmieci odbierane są ze wszystkich posesji bo jest to obowiązek gminy realizowany przez firmę świadcząca usługę. Pytanie należało by zadać raczej takie Co robi gmina w stosunku do właścicieli tych kilkuset posesji. Prawdopodobne jest, że nie sa zlozone deklaracje a tym samym brak wnoszonych opłat. Grono nieplacacych jest pewnie większe niż zdaje sobie sprawę z tego gmina. Brak działań gminy wobec niepłacących to działanie na szkodę gminy i brak realiz acji swoich uprawnień i realizacji zapisów ustawy ale tym jak na razie nikt w gminie a szczególniw wojt sie nie przejmuje. Sytuacja trwa praktycznie od poczatku obowiazywania ustawy „smieciowej”… Czytaj więcej »

Jawor 33
Gość
Jawor 33

Czy jest tutaj ktoś kto wie ile np Biedronka lub inny sklep płaci za wywóz śmieci? Przeciez ten sklep jest na terenie gminy więc chyba gmina jest odpowiedzialna za wywóz śmieci? Takie duże sklepy to dziennie maja tyle śmieci co zwykłe gospodarstwo miesiecznie. A wogóle pora zmienić naliczanie opłat. W sasiedniej gminie jest tak…http://checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=635&strona=1&sub=324&subsub=632

Lukasz
Gość
Lukasz

Sklepy tego typu maja zazwyczaj podpisana wlasna umowe na odbior smieci

Aleks.
Gość
Aleks.

W związku z tak wysoka ceną za odbiór śmieci dokonałem analizy dostępnych mi danych, z których wynika, że osób zameldowanych jest 16.356 osób ( dane z RAPORTU O STANIE GMINY za 2018). Co się tyczy liczby osób wykazanych w deklaracjach (wg danych pochodzących z systemu gospodarki odpadam) i wynosi – 13 924 osoby. Do tej liczby należałoby dodać jeszcze osoby ( liczba mi nieznana), zamieszkałe na terenie gminy, lecz niezameldowane, które posiadają tu domy/mieszkania. Od tej sumy należałoby odjąć osoby (liczba mi nieznana), które są zameldowane, lecz nie zamieszkują na terenie gminy. W związku z tym, aby było prościej można… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Osoba zameldowana a nie zamieszkala na terenie gminy smieci „produkuje” na terenie gminy zamieszkania, Gmina zamieszkania smieci odbiera wiec teoretycznie Gminie zamieszkania placi za smieci

Aleks.
Gość
Aleks.

Z moich pobieżnych wyliczeń wychodzi na to, że ok.2500 osób nie płaci za śmieci w naszej gminie. Aby utwierdzić się w tych wyliczeniach dokonałem analizy nieruchomości ( w poszczególnych sołectwach naszej gminy. Objętych systemem gospodarki odpadami, w naszej gminie jest – 4 049 domów/mieszkań. Natomiast z danych statystycznych wynika, że w roku 2017 było 4670 mieszkań/budynków. Wobec tego w ewidencji gospodarki odpadami brak jest 580 mieszkań/domów. Do tej liczby należy dodać jeszcze domy wybudowane w roku 2018. Więc mamy ok. 650 domów nieobjętych systemem gospodarki odpadami, w których mieszkają ludzie i nie płaca za śmieci. Należy podkreślić, że w naszej… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Aleks Twoje wyliczenia mozna by tak podsumowac:
13924x2zlx12mieś = 334 176zl tyle da podwyżka od stycznia
2432×13,50złx 12 mies = 393 984zł a tyle brakuje gdyby założyć Twoje wyliczenia. JAKOŚ DZIWNIE TE WARTOŚCI SA PODOBNE.

Rob
Gość
Rob

Aleks juz pisalem wczesniej pod jednym z Twoich postów. Smieci tych niepłacących są normalnie odbierane a płacimy za to my systematycznie płacący za śmieci. STAD TEZ TA NAJNOWSZA PODWYŻKA BO SIE SYSTEM NIEBILANSUJE TO TRZEBA PODNIESC ABY PLACACY ZA SMIECI ZAPLACILI ZA NIEPLACACYCH.

Aleks.
Gość
Aleks.

Rob ja tego nie neguję co napisałeś. Być może tak jest, ale tego nie jestem pewny, gdyż ostatnio będąc na wycieczce widziałem dużo śmieci przy drodze. A śmieci są tam, gdzie prawie 30% sołectwa nie płaci za odbiór odpadów. Ja wykazałem, ile w rzeczywistości płaci osób, a ile powinno płacić. Dlaczego gmina nie egzekwuje prawa? W tym miejscu nalezy zapytać dlaczego wójt, radni nic nie robią lub robią bardzo niewiele, aby poprawić ściągalność opłat za śmieci. Ponadto nalezy dokonać kontroli mieszkań/domów, firm co robią ze śmieciami?

heban
Gość
heban

dziwnie to wygląda z opłatami za śmieci.Kielce utrzymały opłatę 9,50 zł a u nas w kwietniu i listopadzie pdwyżki.Kto zyskuje na tym?

Jolka
Gość
Jolka

Ceny wyższe od 2020 ale popiół nie będzie już odbierany czy ktoś wie dlaczego

xyy
Gość
xyy

Będzie odbierany ze śmieciami zmieszanymi

Amelinum
Gość
Amelinum

Ze zmieszanymi odbieraja również bio i „mieszają” w jednej smieciarce. Po co wobec tego segregowac bio osobno?

Rob
Gość
Rob

Skąd taka informacja? Proszę o wskazanie gdzie to jest zapisane.

xyy
Gość
xyy

Napisane jest w dodatku głosu Piekoszowa .

Grzegorz 1
Gość
Grzegorz 1

Gmina jest dla mieszkańców a nie odwrotnie.Głosowałem na Piątka i to był duży błąd może on był dobrym kolażem ale nie jest dobrym menagerem gminny. Dobry gospodarz nie działa tak jak nasza władza najłatwiej szukać pieniędzy u mieszkańców, a nasi radni jak stado baranów przegłosują wszystko co wójt im podsunie. Nie wierze że radni aż tak finansowo są zależni od gminy. Kiedy my jak społeczeństwo piekoszowskie się przebudzimy i pokażemy władzą gminy czerwoną kartkę chyba nigdy.Po ostatnich podwyżkach opłat za wywóz śmieci pisaliśmy i co z tego wynikło nić.Czy poza Piątkiem nie ma w tej gminie innego lidera, który będzie… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

a czy to jest jakiś akt prawa miejscowego?

heban
Gość
heban

ja osobiście nie widzę potrzeby segregacji smieci. W Janowie segregujemy w oznaczone pojemniki papier,szkło,plastiki i mieszane.W piątek podjeżdża śmieciara i wrzuca po kolei do bębna każdy pojemnik mieszając i mieląc wszystko razem.I po co ta segregacja i podwójne opłaty??Kto za to odpowiada??

Rob
Gość
Rob

Nie zgodzę się z brakiem konieczności segregacji. Nawet w PRLu za dzieciaka zbierało sie makulaturę i odnosiło buteki szklane do skupu lub na podmianke do sklepu – plastiku nie było. Natomiast sytuacja jaka opisałeś z mieszaniem śmieci w smieciarce jest karygodna bo cały wysiłek wszystkich jest marnowany a smieci dopiero ponownie sa segregowane tak jakby były zebrane jako nie posegregowane. Najważniejsze to oddzielić SUCHE od MOKRYCH bo gdy te frakcje sa zmieszane to całośc nie nadaje się do rozdzielenia. SUCHE (plastik papier metal szkło) mogą byc pomieszane i rozdzielanie ich w domu to robota trochę niepotrzebna gdy te śmieci trafiają… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

w PRL za makulature mozna bylo dostac papier toaletowy a po butelki przyjezdzal „smodcorz” i mozna bylo u Niego wymienic butelki na kubki czy miski (a jak wiesz w PRL nie bylo gdzie i nie bylo co kupic) wiec tego typu transakcje byly mile widziale w spolecznstwie w Nibylandii na wiosne organizowany jest festiwal Ekologiczny podczas tej akcji min. butelki PET, makulature, batrie i inne mozna wymienic na rosliny miododajne akcja ta cieszy sie bardzo duza popularnoscia mysle ze zamiast wydawac pieniadze na neon na zlobku czy tez kolejne obsadzanie ronda roslinnoscia ktora ewidentnie sobie w tym miejscu nie poradzi… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

do radnego z Podzamcza ,wstydu gościu nie masz

Gienek
Gość
Gienek

Ty gościu zamiast pomagać mieszkańcom, to zwąchałeś się z wójtem i golicie nas równo czyim jesteś przedstawicielem? Będziemy pamiętać!!!! Pomyśl trochę zanim bezmyślnie podniesiesz łapę

gość
Gość
gość

Co się stało nie było jeszcze radnego Podzamcza z życzeniami noworocznymi.Zawsze chodził przed księdzem.

Amelinum
Gość
Amelinum

Może boi sie spojrzec w oczy mieszkańcom ??

Jarek
Gość
Jarek

PRL. W tej gminie króluje w najlepsze,najbardziej w głowach rządzacych. No bo jak inaczej wytłumaczyć to, że niedawno włodarz chciał zabrać 1/4 wynagrodzenia blisko stu pracownikom. De facto zabiera się mieszkańcom pieniądze przez podwyżki opłat m.in.za śmieci, inne podwyżki w kolejce. Najważniejszymi zaś sprawami stają się podświetlane napisy w żłobkach, szkołach i osp. Na dokładkę a w zasadzie na podsumowanie rocznego PRLowskiego myślenia: „ma się świecić!” zamontowano nowe iluminacje świąteczne na rondzie kamiennym obok terenu rekreacyjnego(organistówka) i przy ug. Wesołych Świąt.

Yt
Gość
Yt

Były wójt Piekoszowa oskarżony za groźne chemikalia na terenie dawnej Agromy. Grozi mu 5 lat tylko tyle? A miasto wydało 5 miljonów na utylizacje. A za sprawy naszej gminy pewnie się przykombinuje i nie odpowie wogóle.

Radny
Gość
Radny

Brawo, tak trzymać, jeszcze dorzucę że nad każdym smietnikiem powinien być ledowy napis który zmienia kolor od zielonego do czerwonego w zależności od stopnia napełnienia. Amen

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Dostałem harmonogram odbioru śmieci na 2020 rok. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że nie ma w nim pozycji odbioru popiołu i żużla, zadzwoniłem więc do UG z wątpliwościami. Tam poinformowano mnie, że nie jest to przeoczenie, że teraz popiół i żużel mają być traktowane jako śmieci zmieszane i odbierane nieselektywnie wraz z nimi. Jest to o tyle bezmyślne – żeby nie powiedzieć bezmózgie – że są to odpady zupełnie innego rodzaju niż odpady zmieszane i nie powinny trafiać na wysypisko ogólne. Sami zabijamy środowisko.

Paweł
Gość
Paweł

Czyli teraz w styczniu oddajemy zmieszane odpady komunalne i do tego zabiorą Nam popiół jak wystawimy?? Dobrze rozumuję??? I dlaczego nie ma o tym wzmianki na terminarzu wywozu śmieci na 2020 r.??

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Dokładnie tak. Popiół i żużel będą odbierane razem ze zmieszanymi i wrzucane „do jednego wora”, czyli do śmieciarki. Pani z UG stwierdziła, że była przeciwna, ale nec Hercules… Podobno tak jest taniej.Rozwijając twórczo ten pomysł, to najtaniej jest utylizować własne śmieci via komin, a nie dające się spalić wywozić do lasu. Po prostu zgroza.

Amelinum
Gość
Amelinum

Dostaniemy jakies oficjalne zawiadomienie o wysokości opłat?

anonim
Gość
anonim

ŁOPUSZNO NOWE CENY PO PRZETARGU OD 2020 roku 8 zł segregowane a 16 zł niesegregowane

Rob
Gość
Rob

W radio słyszałem, że „Promnik” przestał odbierać śmieci z powiatu kieleckiego. Ponoć ma pełne magazyny a przyczyniła się do tego jakaś awaria.
Czy ktoś to potwierdzi? Mam nadzieję, że nisze śmieci zostaną odebrane terminowo (w Brynicy zmieszane i bio już 15 ego w środę).

gość
Gość
gość

Witam może ktoś się orientuje dlaczego nie zabierają popiołu