Sesja Rady Gminy 20 grudnia 2019

XVIII sesja Rady Gminy Piekoszów odbędzie się w piątek 20 grudnia 2019 o godz.10:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66.

Porządek obrad:
1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XVII sesji Rady Gminy Piekoszów.
4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
5. Przedstawienie przez pełnomocnika właściciela nieruchomości położonych w miejscowości Janów planów  dotyczących inwestycji na te tereny.
6. Uchwalenie Statutu Gminy Piekoszów
  • projekt – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 1 – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 2 – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 3 – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 4 – pobierz (pdf)

7. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmieniająca uchwałę Nr XVI/121/2019 z dnia 31 października 2019 roku w sprawie ustalenia pomocy finansowej dla Powiatu Kieleckiego

b) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2019 rok

c) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata   2019 -2030

d) uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2020 -2030

e) uchwalenia budżetu Gminy Piekoszów na 2020 rok

f) przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020

g) powołania doraźnej Komisji Statutowej

h) zatwierdzenia planu pracy Rady Gminy Piekoszów, planu pracy i kontroli Komisji Rewizyjnej oraz planów pracy poszczególnych stałych Komisji Rady Gminy Piekoszów na 2020 rok

i) zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu

j) regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Piekoszów

k) przyjęcia Gminnego Programu Wspierana Rodziny na lata 2020-2022 dla Gminy Piekoszów

l) włączenia utworzonego ośrodka wsparcia pod nazwą Klub Senior + w strukturę organizacyjną Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie

m) przystąpienia Gminy Piekoszów do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020 realizowanego ze środków      Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

n) wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości oznaczonej działką nr 270, położoną w Brynicy

o) wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości niezabudowanej położonej w Piekoszowie

p) wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości oznaczonej działkami nr 1832/223 i 1832/235, położonymi w Piekoszowie

q) wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości oznaczonej działką nr 541/2, położonej w Piekoszowie

8. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

32
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
RobAleks.RobAnonimmieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleks.
Gość
Aleks.

W mojej ocenie Rada Gminy w nowym Statucie Gminy Piekoszów ogranicza rolę sołtysa. W starym Statucie. Gminy Piekoszów mógł zabierać głos w różnych sprawach dotyczących mieszkańców. Natomiast teraz zgodnie z § 15.4. Sołtys może zabrać głos na sesji wyłącznie w sprawach objętych porządkiem obrad sesji za zgodą Przewodniczącego Rady. Różne są miejscowości a problemy są niejednorodne i nie można ich objąć porządkiem obrad.

ZZ
Gość
ZZ

Zapowiada nam się w Brynicy w 2020 porządna inwestycja drogowa.
Ciekawe czy poprawią podłoże i odwodnienie/rowy, czy może kasy starczy tylko na kolejną warstwę asfaltu i chodnik?
Jeżeli tylko następna łata, to za dwa lata na górce przy szkole znowu wyjdą dziury.

Aleks.
Gość
Aleks.

ZZ ja nie jestem drogowcem, ale stan drogi powiatowej prowadzącej przez Szczukowice w kierunku Bugaja jest w kiepskim stanie. Ja zastanawiam się na tym ile jeszcze wytrzyma mostek na rzeczce Ostróżek w Szczukowicach. Coraz częściej ta drogą jeżdżą 30 tonowe ciężarówki.
Z tego co mi się wydaje to dawnej było na tej drodze ograniczenie do 6 lub 8 ton? Gdy ten mostek się zapadnie to wówczas Brynica i część Szczukowic będą jeździć do domu okrężnymi drogami.

Rob
Gość
Rob

Tam nadal jest 12 ton. Znak tuż za przejazdem kolejowym.

ZZ
Gość
ZZ

Mostek w Brynicy koło remizy już w 2016 się walił – zrobiłem wtedy to zdjęcie:

Dzisiaj jest jeszcze gorzej!

Zrobię zdjęcie po remoncie 😉

Aleks.
Gość
Aleks.

ZZ stąd wniosek, że remonty są bardzo wskazane i raczej pilne. Sądzę, że w gminie brak jest rzetelnego i gruntownego przeglądu dróg i mostów. W oparciu przeglądy dróg, mostów powinien być sporządzany strategiczny plan remontów, z którym powinna być zapoznana Rada Gminy i mieszkańcy.

Rob
Gość
Rob

W tej gminie to brakuje gospodarza, który by miał pomysł na jej rozwój w każdej dziedzinie. A to co się dzieje to wygląda na chaotyczne wydawanie pieniędzy na to co się komuś w gminie (wśród urzędników i samego wójta) przypomni. Rada gminy nie ma na nic wpływu tylko „wspiera” wójta we wszystkim nie mając własnego zdania. Jedyny plus zamieszkania tu to bliskość Kielc bo sama gmina nie oferuje nic ciekawego.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A słyszeliście Państwo o czymś takim, że ma być akcja zadeklarowania się ludzi co do preferencji wyborczych? Będzie można udowodnić właściwej obecnie partii jak się głosowało, trzema następującymi sposobami, a mianowicie: 1. zdjęcie właściwie zakreślonej karty wyborczej i swojego dowodu osobistego obok, 2. Poświadczenie co najmniej trzech świadków o właściwym zakreśleniu, z czego co najmniej jeden świadek będzie musiał mieć poświadczenie partyjnej lojalności ( wzór już jest w opracowaniu), oraz trzeci sposób to zaświadczenie miejscowego proboszcza o złożeniu przed nim przysięgi o właściwie zakreślonej rubryczce na karcie głosowania. Obecnie biskupi, i chyba arcybiskupi też, debatują nad wzorem takiego zaświadczenia i… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Na inny oddział Cię przenieśli?

Anonim
Gość
Anonim

Leki przestały działać no i to globalne ocieplenie a i smog pewno robi swoje dużo zdrowia dla PANA Pawła

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie zapominaj o promieniowaniu sieci 5G, wiatrakach i fotowoltaice

Aleks.
Gość
Aleks.

Pani Przewodnicząca Panie i Panowie Radni coś się mi się wydaje, że ten nowy Statut Gminy Piekoszów to jakaś niedoróbka, a może gniot. Dlaczego w statucie tym nie określono jednoznacznie zadań dla organu wykonawczego Gminy tj. wójta? W tym miejscu należy zaznaczyć, że w poprzednim statucie zadania wójta były dość jasno sprecyzowane, ale można było dodać jeszcze parę istotnych punktów. Oj oj tylu radnych bezradnych, a nie dostrzegają bardzo merytorycznych kwestii.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Czyżby radni bezradni zlekceważyli wójta gminy?

Aleks.
Gość
Aleks.

Co Rada Gminy chce ukryć nie publikując w bip wszystkich informacji publicznych m.in.: 5 szt. załączników do Zarządzenia Nr 0050.71.2019 Wójta Gminy Piekoszów w sprawie projektu budżetu gminy na 2020 roku? 8 szt. załączników do uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2020 rok? Zastanawiam się, w jakich kategoriach należy traktować ograniczenia prawa dostępu do informacji publicznej, które co jakiś czas serwuje nam Przewodnicząca Rady Gminy nie publikując w bip stosownych informacji publicznych?

Anonim
Gość
Anonim

Wiewiórki donoszą że wójt ma dać 50 000 na remont zabytkowego samochódu strażackiego dla piekoszowa.pogratulowac pomysłu.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Anonim czy to zabytek? Czy stary samochód, których w kraju jest tysiące? Jeśli zabytek to oddać go do muzeum. Kolejne fanaberie strażaka. Wójt w ten sposób chce w ten sposób zyskać sympatię strażaków. Te 50.000 zł przeznaczyć na służbę zdrowia, posiłki dla dzieci, dofinansować do jakiejś linii autobusowej lub inne ważniejsze cele.

Anonim
Gość
Anonim

To ostatnia rzecz na jaką można dać taka kwotę.stare rumple powinny stać w muzeum.zreszta jeszcze trochę i te nasze straże będą muzeami z tymi samochodami co mają.

Aleks.
Gość
Aleks.

Planowane dochody i wydatki w 2020 roku są wyższe niż w 2019 roku. Dochody budżetu gminy na rok. 2020 wynoszą 86.853.563,73 zł. Planowane wydatki budżetu gminy wynoszą 86.053.563,73 zł. Należy podkreślić, że znacznie wzrosły wydatki bieżące (plan 2019 rok) z 62.533.532,64 zł do 71. 636.101,14 zł w roku 2020. Krótko mówiąc „przejadamy” budżet. Pomimo tego, że dochody w 2019 były niższe o ok. 11 milinów to wydatki na programy i projekty realizowane ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz innych źródeł zagranicznych niepodlegające zwrotowi były wyższe niż w planowanym 2020 roku tj.: 2019- 9.919.061, 43 zł, a w 2020… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, na obszarze pomiędzy Rykoszynem, Gałęzicami Łaziskami i Zawadą kręcą się dwa piękne harty odmiany długowłosej w kolorze rudo biały i czarno biały. Możliwe, że zostały podrzucone/wyrzucone, ale możliwe też że komuś się oddaliły i są szukane.

Aleks.
Gość
Aleks.

Na stronie UG w bip (modyfikacja strony 8.01.2020 roku godz. 8.16) czytam: „ Wyjaśnienie MB Recykling Sp. z o.o. do raportu odnośnie uwag i wniosków mieszkańców. Otwieram plik i widzę jakiś dokument, który nie posiada strony tytułowej, strony nieponumerowane, nie wiadomo, kto go sporządził i dla kogo, na jakie potrzeby? Czy tak powinno wyglądać wyjaśnienie inwestora? Sprawa jest bardzo poważna, gdyż dotyczy planowania do realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów. Urząd Gminy w Piekoszowie zamieszczając takie wyjaśnienie ośmiesza się. Czy urząd w ten sposób chce zakpić z mieszkańców gminy?

Amelinum
Gość
Amelinum

Gdzie ta spalarnia ma byc?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

W Micigoździe, ale oddziaływanie takiego obiektu jest o wiele większe. System utylizacji odpadów jest w Polsce nieszczelny. Należy podkreślić i zwrócić uwagę, że zwykle niedoceniane i bagatelizowane procedury postępowania oraz rzetelna dokumentacja akurat w tym wypadku są zbyt ważne, by je zaniedbywać. Prowadzi to do kłopotów z monitorowaniem niebezpiecznych odpadów. Jakie będzie oddziaływanie na środowisko, a wynikającej zagrożeń w przypadku różnych awarii? Poza tym sąsiedztwie miejsca, w którym planowana jest budowa termicznego przekształcania odpadów, znajduje się już składowisko odpadów komunalnych i biogazownia, których oddziaływania są duże. Wszystkie te proekologiczne inwestycje są bardzo uciążliwe. Dlatego radni tej gminy, wójt powinni być… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Ale to już miało być w Micigozdzie (2-3 lata temu??)i zostało zablokowane przez mieszkańców. Czy to jest ta sama inwestycja czy jakaś nowa?

Aleks.
Gość
Aleks.

Planowania inwestycja w Micigóździe może jeszcze bardziej odbić się na zdrowiu mieszkańców i gminie Piekoszów. Gdzie są dziś radni, stowarzyszenia, które działają rzekomo na rzecz mieszkańców i ekologii? Dlaczego siedzą cicho?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pomimo, że zadawałem już tutaj publicznie wielokrotnie to pytanie, za co byłem lżony i wyszydzany przez klakierstwo kliki która zagarnęła Naszą Gminę, to zadam je jeszcze i dziś: Gdzie są schrony dla ludności Gminy Piekoszów ?

Anonim
Gość
Anonim

Schrony są pod lasem.

Rob
Gość
Rob

Obrona cywilna jak i zarządzanie kryzysowe LEŻY i KWICZY nie tylko w gminie ale w całej Polsce. Jeżeli jeszcze kwestie ochrony przeciw powodziami są w województwie ogarnięte to inne leżą. Schronów przynajmniej w gminie gdzie mieszkańcy są mocno rozproszeni to nikt nie planuje ale ich brak w Kielcach to już poważny problem. Raz w roku prowadzone są ćwiczenia w gminie i emitowany sygnał alarmowy za pomocą syren strażackich. Czy to napad powietrzny (w czasie wojny) czy skażenie chemią czy ewentualnie zdarzenie oddziałujące na dużą grupę mieszkańców (najbardziej prawdopodobne dla naszej gminy w czasie pokoju)??? bo takie ewentualne mogą być zagrożenia.… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

https://noizz.pl/ekologia/susza-w-polsce-wkrotce-bedzie-brakowalo-wody-pitnej/hfszwes Plujcie dalej na tych z nas którzy od lat walczymy o zasoby wodne i bezpieczeństwo zdrowotne wody pitnej w Naszej Gminie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wnoszę publicznie o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady Gminy Piekoszów i przegłosowanie uchwały, że wszystko to co jest w tym artykule https://www.zadluzenia.com/co-zdrozeje-w-2020-roku/ jest wierutnym kłamstwem i nieprawdą oraz perfidnym wprowadzaniem bogobojnego społeczeństwa Naszej Gminy w błąd. No przecież podobno to nie tak miało być.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wzywam publicznie kościół katolicki, aby umożliwił zamieszkanie w swoim kilkudziesięcio pokojowym pałacu przy kościele w Piekoszowie matkom samotnie wychowującym dzieci oraz młodym małżeństwom z dziećmi nie posiadąjacych własnego lokum. Wychowywanie dzieci w warunkach jakie mają miejsce w Naszej Gminie w obliczu przepychu kk woła o pomstę do nieba. Tak nie może być. Chociaż część tego pałacu powinna być przeznaczona na ten cel.