Co mamy zrobić ze śmieciami? Od 14 stycznia 2020 gmina wstrzymuje odbiór odpadów zmieszanych!

Urząd Gminy poinformował, że od 14 stycznia 2020 do odwołania zostaje wstrzymany odbiór odpadów zmieszanych. Co mieszkańcy mają robić ze śmieciami?

Odpowiedzi na to pytanie niestety w komunikacie opublikowanym przez Urząd Gminy nie znajdziemy. Znaleźliśmy za to w skrzynkach pocztowych zawiadomienia o podwyżce cen za odbiór śmieci.

Co ciekawe – w piśmie tym czytamy, że „nieterminowe regulowanie należności obciążone będzie odsetkami za zwłokę”. Skoro mieszkańcy muszą ponosić finansowe konsekwencje swojego zaniechania, to jakie konsekwencje poniesie gmina za to, że nie odbiera śmieci? Dostaniemy zwrot części opłaty?

AKTUALIZACJA 19 stycznia 2020:

Jak informuje Urząd Gminy, od 21 stycznia wznowiony zostanie odbiór odpadów.
Zastępcze terminy odbioru odpadów zmieszanych dla miejscowości, w których nie nastąpił odbiór w dniach od 14-17 stycznia:

21.01.2020 r. (wtorek)
– Jaworznia, Gniewce, Zagórze

22.01.2020 r. (środa)
– Brynica, Julianów, Podzamcze,

23.01.2020 r. (czwartek)
– Wincentów, Zręby, Łubno, Losień, Losienek
– Bławatków, Skałka, Zajączków, Wesoła, Młynki, Wierna Rzeka

W przypadku pozostałych miejscowości odbiór odpadów zmieszanych i segregowanych, odbywa się zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Źródło: UG Piekoszów

69
Dodaj komentarz

avatar
27 Comment threads
42 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
MarekLukaszJaworrysRyszard Stepień Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sandra
Gość
Sandra

W takiej sytuacji wypada nie płacić za te miesiące w których nie zostaną zabrane śmieci bo my płacimy a śmieci i tak nam nie zabiorą i jeszcze te ceny kosmiczne masakra co się tu wyprawia

Gienek
Gość
Gienek

Sami mieszkańcy gminy wybrali takie władze (pis) to o co pretensje, płakać i płacić. Zero odpowiedzialności, wyrwać ile się uda z koryta. Tak na szczeblu centralnym jak i na samorządu. Ludzi mają głęboko w d… ie, przy następnych wyborach kościół pomoże i może się uda. Myślę że tak bo wyborcom nie zależy na tej gminie. Od dwóch dekad nic się nie zmieniło na lepsze i nie zmieni

Janek
Gość
Janek

Kosmiczne jaja po piekoszowsku! Gdzie jest wójt, sekretarka i inni? Czy gmina ma z promnikiem podpisaną umowę na odbiór zmieszanych, czy z firmą świadcząca usługi odbioru od mieszkańców. I co oznacza ten komunikat wójtowej kadry kierowniczej,że nie będą odbierać ? To ich obowiązek za nasze pieniądze.!!!

Obserwator
Gość
Obserwator

W irlandi tez chcieli obarczyc oplatami za wode za ktora wogule sie nie placi.mieszkancy wyspy zaczeli palic rachunki juz wystawione.rzad sie ugiol i po oplatach ani sladu.to nie oni maja wladze tylko mieszkancy

Gienek
Gość
Gienek

Gdzie jest wójt? A gdzie są teraz mieszkańcy, wyborcy którzy na niego głosowali – pytam gdzie? gdzie, gdzie, można powiedzieć że w d…. ie tak ich obchodzi ta gmina 😘

Kryś
Gość
Kryś

A to akuratnio prowda.

Rob
Gość
Rob

„Prace remontowo modernizacyjne” w Promniku jak czytamy w komunikacie to jak wskazują media (a te zwykle wiedzą co mówią – no poza niektórymi)nie są prace remontowo-modernizacyjne tylko naprawianie kolejnych awarii. Najpierw części instalacji do gazowania śmieci a potem tego co pozostało sprawne ale pracowało przeciążone. To sytuacja kryzysowa o której milczano długo aż doszło do niewydolności zakładu. O sprawie już od lata 2019 roku wiedziały osoby „odpowiedzialne” ale jakoś nic nie zrobiono aby kryzysu uniknąć. Teraz pojawia się komunikat pod którym podpisuje się urzędnik a to nie on tylko Wójt odpowiada za działanie urzędu przed mieszkańcami. Czyżby wójt chciał uniknąć… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Co mamy robić z popiołem i żużlem, czy jak rozumiem mamy go wsypywać do kontenerów (pojemników) na odpady zmieszane? Kontener ma ograniczoną pojemność, a perspektywa że śmieci nie będą odbierane do odwołania widzę to w czarnych kolorach. Co na to służby odpowiedzialne za gospodarkę odpadami.

Jawor
Gość
Jawor

No proszę jacy dobrodzieje… segregowane będą zbierać…bo jadą prosto na skup z tym…Ludzie przecież my płacimy haracz. Dlaczego nie jest tak że każdy płaci za tyle śmieci ile wyprodukuje?? Jeżeli by tak było to większosć śmieci mozna sprzedać na skupie. A wogóle to powinno wrócić to co było… to znaczy każdy powinien mieć taką możliwość żeby indywidualnie podpisać umowę z firmą na wywóz śmieci. A tak to firma wywiezie przykładowo 100 ton śmieci a poda że wywiozła 200 ton a my wszyscy się na to składamy i za to płacimy!!!

anonim
Gość
anonim

szkło białe w hucie Sława na Herbach przyjmują w cenie około 300 zł za tonę

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To, że ten chory system będzie się potykał i zatykał Naszym kosztem, bo gmina jest fatalnie zarządzana, to, że są i będą nakładane na Nas coraz większe obciążające Nasze budżety domowe daniny żeby pokryć nieprzyzwoitą i niczym nie uzasadnioną pazerność opłacanych pieniędzmi gminnymi notabli to są to rzeczy oczywiste i nie ma co sobie strzępić niepotrzebnie języków, bo to i tak nic nie zmieni. Mamy niestety to co sobie szanowni mieszkańcy – wyborcy wybraliście. Głowy trzeba pospuszczać, pieniądz bulić i płakać. Wyjścia nie ma. Mnie akurat bulwersuje najbardziej w tym akurat przypadku tania cwana ucieczka wójta od odpowiedzialności moralnej i… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kiedy Wy Szanowni ogłupieni różnymi metodami mieszkańcy połapiecie się, że w Naszej Gminie jedynym ratunkiem dla Nas jest wprowadzenie idei Samorządności i mądrego Samorządowca na czele, a nie tak jak teraz jest polityka i polityk karierowicz dla którego najważniejsza jest realizacja linii partii której służy, a nie dobro mieszkańców gminy. Kiedy też połapiecie się, że Naszą Gminą mają kierować mieszkańcy a nie obce Nam osoby z nadania politycznego? Oni Nas zasmrodzą, zatrują, zawalą odpadami, zainstalują w Naszej Gminie szkodliwe Nam instalacje tak jak każe im partia, ogołocą z pieniędzy a potem znikną.A My z tym zostaniemy i będziemy płakać, bo… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Poniższy wpis blogowicza Franka dobitnie świadczy o tym, że ważniejsze jest drenowanie Naszych kieszeni na rzecz sutych uposażeń politycznych wybrańców, niż dobro społeczeństwa któremu składało się ślubowanie po wyborze.

Franek
Gość
Franek

Totalna ściema o jakiejś awarij na Promniku proszę zwrócić uwagę przez Piekoszów na dobe przejeżdża kilkadziesiąt samochodów typu TIR z napisem odpady na numerach rejestracyjnych woj. Mazowieckiego, Śląskiego. Wszystkie te samochody wjezdzaja z odpadami komunalnymi na wysypisko w Promniku ul. ŚW Tekli. Proszę podjechać sobie tam na godzinę i się przekonać. Szanowni Państwo mieszkańcy województwa Świętokrzyskiego Panu Bogdanowi Wencie chodzi o podwyższenie cen śmieci przyjmowanych do jego wysypiska w Promniku PGO Kielce.

Lukasz
Gość
Lukasz

to ze tablice rejestracyjne sa z wojewodztwa mazowieckiego lub slaskiego nie oznacza ze ladunkek ktory wioza tez jest z tego wojewodztwa…

i wg Ciebie jakie to odpady sa w wozone na to wysypisko?

Anonim
Gość
Anonim

To wszystko to jest wina tuska

Franek
Gość
Franek

To wejdź sobie na stronę BDO i sprawdź po numerach rej. co te samochody wiozą. Żeby dyskutować trzeba mieć minimum wiedzy. Od 01.01.2020 wszystko masz w necie w bazie BDO. Ale pewnie twoja składnica wiedzy jest TVP 1 i tu zaczynam rozumieć twój ,, intelekt”

rys
Gość
rys

Co ma do tego TVP a może TVN 24 ?

Amelinum
Gość
Amelinum

Wojewoda uspokaja – http://www.radio.kielce.pl/pl/post-98038

Fragment o tym jak zapobiegać w przyszłości sytuacjom kryzysowym z jaka mamy teraz do czynienia: „Drugim tzw. bypasem, mającym na celu zniwelować trudną sytuację awarii jest wprowadzenie aneksowania umów z przedsiębiorcami, którzy dostarczają odpady do sortowni w Promniku – dodaje. Zbigniew Koniusz twierdzi, że po zmianie kontraktów, firmy dostarczające odpady z powiatu kieleckiego będą mogły przywozić je do PGO, ale w nieco mniejszej ilości.”
Firmy będą wozić smieci w zmniejszonej ilości – czy będa odbierać z co drugiej posesji aby wozić mniej śmieci? Gdzie nagle ta nadwyżka smieci zniknie? a lasach czy w kominach????

Amelinum
Gość
Amelinum

PGO – Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami do którego należny Zakład Utylizacji Odpadów w Promniku ()w sumie to jedno i to samo przedsiębiorstwo) zabezpieczyło się w umowach z firmami na wypadek sytuacji jak obecna. czyt. tutaj https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25595247,smieciowy-kryzys-w-promniku-nie-przyjmuja-odpadow-spoza-kielc.html?disableRedirects=true cyt.”PGO zabezpieczyła się w umowach z firmami zapisami umożliwiającymi nieprzyjmowanie odpadów w razie awarii, „braków technicznych”.”Czy Wójt podpisując umowę wiedział o tych zapisach?? Przecież można było juz wcześniej zabezpieczyć inne kanały odbioru śmieci na wypadek awarii w Promniku. Winna sytuacji zaniedbania procedur awaryjnych firma czy Wójt, czy jedni i drudzy? Kto to rozstrzygnie i kto odpowie za taką sytuację? Jedynie pocieszające to jest to że… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

dalszy cytat z tego artykułu :”Kiedy Promnik może wznowić przyjmowanie odpadów dla gmin spoza Kielc? Nie wiadomo. Być może – częściowo – uda się to w przyszłym tygodniu. Póki co, firmy muszą na gwałt szukać innych, dalszych lokalizacji do zostawiania śmieci.” Nasza firma chyba postanowiła przeczeka c a nie szukać alternatyw a Wójt na to się godzi publikując informację na stronie gminy pod którą nawet nie raczy się podpisać.
Czy „częściowy” odbiór odpadów obejmie naszą gminę czy zostaniemy pominięci a może firma będzie częściowo opróżniać kubły

Amelinum
Gość
Amelinum

Brakuje moich dwóch wpisow z linkami do artykulów. Drogi PB wyciagnij je ze spamu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

„Pośle Kaczyński, wraz ze swoją świtą, bądźcie przeklęci, za to, że tak bardzo skłóciliście i podzieliliście naród na dwa wrogie rozpalone, zwalczające się obozy, gotowe skoczyć sobie do gardeł przy pierwszej iskrze. Za to, że wczorajsi przyjaciele, są dzisiaj zaciętymi wrogami. Za to, że wykrzesaliście z Polaków ogromne pokłady wzajemnej nienawiści. Za to, że brat staje przeciw bratu. W końcu do krwi” – słowa obecnego senatora niezależnego. To w tym proszę Państwa tkwi sedno naszych ciągłych gminnych niepowodzeń, zacofania, zadłużenia, rozgrabiania majątku, utrudnień, staczania się, wstecznictwa itd.

rys
Gość
rys

Jak świat światem Ruski Niemiec i im podobni żyjący w Polsce.. nie był nie jest i chyba długo nie będzie bratem, choćbym chciał inaczej.Historia Polski jest dość wymowna w tym temacie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Siemandero.Nie o śmieciach i nie na temat.Dopingujecie Maćka Giemzę?Dziś ostatni etap Dakaru.Chłopak tam płuca wypluwa ku chwale ojczyzny.

Rafał
Gość
Rafał

NIE MA CO SIĘ CACKAĆ J OSOBIŚCIE DZIŚ ZABIERAM ŚMIECI POD URZĄD GMINY I WYWALAM JE W BUDYNKU ZAPŁACIŁEM NIECH SOBIE SAMI RADZĄ I MOGĄ ZROBIĆ TO WSZYSCY !!!

ZZ
Gość
ZZ

Daj może jakąś relację?
Ciekawy jestem reakcji otoczenia!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cwaniaczku ZZ czyimś kosztem szukasz sensacji i wrażeń? Sam tchórzu wywal śmieci pod gminą i zdawaj sobie z tego relację. Tylko skarpetę na głowę załóż, bo Twój mocodawca może Cię rozpoznać.

ZZ
Gość
ZZ

Nie szukam sensacji, tylko nie lubię takich co to wykrzykują i grożą, a w rzeczywistości nic nie robią. Ty masz podobnie – mocny w gębie!
Ja nie wywalę śmieci przed gminą, bo nie widzę powodu.
Raczej należę do tych co przyjmują wszystko w spokoju, ale za to myślę i na PIS nigdy nie zagłosowałem!

ZZ
Gość
ZZ

Nie ma relacji, czyli skończyło się na wykrzykiwaniu na blogu?
Ogon podwinięty, w śmietniku się trochę ubiło i czekamy dalej?

Lukasz
Gość
Lukasz

A czy w zwiazku z tym ze w tym roku nie ma wyborow to tez kibicowania nie bedzie?

Marek
Gość
Marek

Jesienią ub. roku , dokładnie 28 listopada radni ochoczo ustalili wysokość opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych/w podwyżkach mają doświadczenie ,ponieważ tuż po wyborach na 1 sesji podwyższyli sobie diety/a umknęło im to, że nowelizacja ustawy śmieciowej z września ub. r.dopuszcza obniżkę opłaty śmieciowej za posiadanie kompostownika.Chodzi o to, żeby odpady biodegradowalne nie były dodawane do odpadów komunalnych co jest zaprzeczeniem istoty selektywnej zbiórki śmieci/ przykładem jest nasza gmina/.A pozwala to na wykorzystanie odpadów biodegradowalnych np w ogrodzie i z drugiej strony zmniejsza się masa odpadów trafiająca na wysypisko.Jeżeli radni będą bronić interesu wykonawcy usługi odbioru śmieci ,a nie nas mieszkańców… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A czy z tym kompostownikiem, to nie było już coś jakieś 10 lat temu?
Pamiętam, że wypełniałem jakiś formularz i zakreśliłem, że odpady „bio” wędrują u mnie na kompostownik.

Jawor
Gość
Jawor

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest odpowiednia reakcja ludzi …podobna do takich jak to się dzieje we Francji. Każdy człowiek w demokratycznym kraju powinien mieć prawo wyboru a tu nie ma wyboru bo trzeba płacić tyle ile gmina ustali. Każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość indywidualnego wywozu smieci ze swojej posesji…Większośc śmieci można oddać na skup jako surowce wtórne. Na skupie wydają faktury co i w jakich ilościach się oddaje i to powinno być jako dokument utylizacji śmieci.

Jawor
Gość
Jawor

Zobaczcie jak wyglada sytuacja w gminie Łopuszno https://www.lopuszno.pl/dla-mieszkanca/odpady-komunalne/zawiadomienie-o-zmianie-wysokosci-stawek-oplaty-za-gospodarowanie-odpadami-komunalnymi zwróćcie uwage na oferty w przetargu…firma która obsługuje naszą gminę życzy sobie prawie 2 razy wiecej niż inni. Ciekawe dlaczego w Piekoszowie nie ma konkurencji?? Przecież jest blizej do Promnika ooo przepraszam do Micigozdu…niz z Łopuszna

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakiś rok temu wspomniałem Wam o legalnym prezydencie RP na uchodźctwie Zbigniewie Potockim, oczywiście zostałem opluty i wyszydzony przez usłużnych klice klakierów na tym blogu, a tu nagle masz https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-prezydenckie-2020-jan-zbigniew-potocki-deklaruje-start/z48qjjz nawet reżimowy Onet w obawie przed jego zwycięstwem w wyborach prezydenckich na wszelki wypadek gdyby nim został, zamieścił go na swoich stronach. Onet nawet zniżył się do wzmianki o przebiegunowaniu ziemskim, co próbowałem Wam Państwu tu na PB kiedyś zasygnalizować abyście mogli się na nie przygotować, a za co również byłem tu wyszydzany i lżony przez ZZ, kronikasza lukasza i innej maści ślepych i przepełnionych ślepotą społeczna i nienawiścią osób.… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

I znowu zaczynasz z tymi bredniami?
Głupich nie sieją!!!

gosc
Gość
gosc

Na parkingu przed Urzędem Gminy jest dużo miejsca

Amelinum
Gość
Amelinum

Będą odbierać znowu. Czy jednak ktoś wyciągnie z tego wnioski i odpowiednio przygotuje się na kolejna „awarię” Promnika? Panie Wójcie czas się zastanowić czy „jakoś to będzie” to wszystko na co Pana stać w „zarządzaniu” gminą?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak sobie dumam Proszę Państwa i dochodzę znów do niezwykle odkrywczej myśli, a mianowicie śpieszę pochwalić mądrość wyborców, a zwłaszcza w Naszej Gminie gdzie co trzeci wyborca wybrał Nam rzeczywistość, w której sukcesywnie Proszę Państwa będziemy produkować, wytwarzać, tworzyć, wyrabiać ( czy jak by to zwał) coraz mniej śmieci. czy też ładniej to ujmując – odpadów. No bo przecież jak zostaną zarżnięte polskie podmioty gospodarcze, ludność zubożeje, ustanie wszelka inicjatywa społeczna, wszelkie produkty zdrożeją zgodnie z zapowiedziami polityków, to i śmieciowego odpadu będzie mniej bo mniej będzie kupowane czy też wytwarzane. Cieszmy się więc ze świetlanej przyszłości. Co prawda powstałą… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Czytasz Żeromskiego?Człoeku?

Ziom
Gość
Ziom

Polecam informację z Łopuszna. Niezły materiał porównawczy. Wiocha w tym Piekoszowie albo robią wiochę z Piekoszowa. Do wyboru😁 https://www.lopuszno.pl/aktualnosci/informacja-firmy-tamax-w-sprawie-odbioru-odpadow-komunalnych-z-terenu-gminy-lopuszno

Aleks.
Gość
Aleks.

Szanowni mieszkańcy dlaczego w gminie Łopuszno, która o wiele dalej znajduje się od wysypiska śmieci i od firmy odbierającej śmieci stawki są niższe?
-8,00 zł/mieszkańca/miesiąc – jeśli odpady zbierane są w sposób selektywny i
-16,00 zł/mieszkańca/miesiąc – jeśli odpady są zbierane w sposób nie selektywny (zmieszany).

anonim
Gość
anonim

cena za śmieci powinna być wszędzie jednakowa i po kłopocie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zwracam się z apelem i prośbą do mieszkańców Naszej Gminy, dla których wyrzucanie do kosza resztek żywności jak chleb czy inne produkty jest wysoce niemoralne ( co zresztą i ja wyznaję), że jeśli będziecie w stanie dogadać się z sąsiadami i wystawiać lub zawieszać wspólną torbę czy też paczkę w określonym miejscu i czasie np w poniedziałek rano, to ja odbiorę i zagospodaruję te pozostałości z Waszych stołów. U mnie nie zmarnuje się nawet okruszek. Osobom zainteresowanym podaję mój numer telefonu 531129013 . Proszę Państwa o przemyślenie sprawy. Pamiętajmy, że chleb utożsamiany jest z bożym ciałem.

anonim
Gość
anonim

aż mi dziwno dlaczego ten minus

ZZ
Gość
ZZ

Brawo Paweł!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, jakie brawo? Publicznie pochwalasz, a minusa wstawiłeś.

ZZ
Gość
ZZ

Wstawiłem Ci plusa niedowiarku!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakiś czas temu pisałem tutaj o zagrożeniach powodowanych przez promieniowanie masztów które są rozmieszczone na budynku szkoły, obok szkoły, oraz ten największy nad Piekoszowem, z sugestią, aby rodzice dzieci zainteresowali się, czy nie jest to szkodliwe dla ich dzieci. Oczywiście tradycyjnie zostałem tutaj wydrwiony przez „usłużnych. Sygnalizowałem niebezpieczeństwo związane z wprowadzaniem niezwykle niebezpiecznej sieci tzw 5G. Nawet sam Pan Blog zachwalał wtedy to 5G. No ok, róbcie sobie tam co chcecie, mnie nie musicie wierzyć. Ale proszę zwrócić uwagę na ten artykuł w reżimowych mediach https://noizz.pl/design/fotel-offline-agaty-nowak-blokuje-zasieg-sieci-5g-swiatowe-media-znow-o-nim-pisza/xf1b233#slajd-4 , gdzie już niejako przy okazji zasygnalizowano że jednak istnieje coś takiego jak strach… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dodam do mojego wpisu ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=wfd_5_wv5Ms , nie śmiem nawet sądzić, że obejrzycie to do końca, bo na pewno ważniejszy jest jakiś serial w tym czasie w Tv, ale chociaż spójrzcie co zostało z człowieka który pracował przy takich masztach.

ZZ
Gość
ZZ

Ale specjalista się znalazł!
Obejrzałem parę fragmentów – gościu nawet nie potrafił odpowiedzieć na pytanie prowadzącego co oznacza 900MHz!

Lukasz
Gość
Lukasz
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Artykuł stworzony dla takich baranów jak Ty i Tobie podobni żebyś jape trzymał zamkniętą jak Ci będą maszty pod oknem istalowac. Dobrze, że parę osób w komentarzach coś prawdy wykazało.

ZZ
Gość
ZZ

Czy zauważyłeś może, że nikt nie zwraca się do Ciebie per „baran”?

ZZ
Gość
ZZ

Czasami masz jakieś przebłyski normalności (to z tym chlebem), ale za chwilę znowu przeskakujesz na swoje ulubione teorie spiskowe, które są tworzone tylko po to, aby wywołać w społeczeństwie strach i umożliwić dalsze prowadzenie dotychczasowych działań, interesów, polityki… Reżimowe media – noizz.pl ??? a może „pudelek”? Nikt w sposób naukowy, eksperymentalny nie udowodnił jeszcze wpływu sieci 5G na zdrowie człowieka. Częstotliwość podobna do tej w mikrofalówce, ale porównaj sobie moce przypadające na powierzchnię. W mikrofalówce cała moc skupiona jest na właśnie tych dwóch parówkach, a wokół anteny chodzą tony ludzi, zwierząt, metry sześcienne wody, gruntu, betonu… Weź teraz koło twoich… Czytaj więcej »

Ryszard Stepień
Gość
Ryszard Stepień

Deklaracje o zagospodarowaniu odpadów poprzez własny kompostownik w innych gminach w Polsce skutkuje obniżką cen za śmieci od osoby, a u nas ? Po co są te deklaracje?

Jawor
Gość
Jawor

Bo gminę nie interesuje kto ile i jakie śmieci wyrzuca ich interesuje żeby jak najwięcej haraczu uzbierac!! A gdyby pozwolili na jakieś zniżki to wiedzą jakie by to straty przyniosło. Ta ustawa śmieciowa jest w ogóle do poprawy bo tak sie zastanawiam czy to wogóle zgodne z demokracją żeby w ten sposób naliczać opłaty za te śmieci.

Lukasz
Gość
Lukasz

Na wysypisku wzrosly ceny ciekawe kiedy my zaplacimy wiecej

Marek
Gość
Marek

Dlaczego mamy płacić więcej?Przecież przetarg jest rozstrzygnięty i obowiązuje umowa.Chyba że UG będzie grał znaczonymi kartami.Ostatni wzrost opłat za śmieci tłumaczono m.in. wzrostem opłat w Promniku a to się okazało bujdą