Sesja Rady Gminy 30 stycznia 2020

XIX sesja Rady Gminy Piekoszów odbędzie się w czwartek 30 stycznia 2020 o godz. 9:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66.

Porządek obrad:
1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XVIII sesji Rady Gminy Piekoszów.
4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
5. Sprawozdanie Przewodniczącej Rady z działalności Rady Gminy za 2019 rok.
6. Sprawozdanie z działalności stałych Komisji Rady Gminy za 2019 rok.
7. Sprawozdanie merytoryczne z działalności Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie za 2019 rok.
8. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2020 rok
  • projekt – pobierz (pdf)
  • uzasadnienie – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 1 – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 2 – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 3 – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 4 – pobierz (pdf)
  • załącznik Nr 5 – pobierz (pdf)

b) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2020 -2030

c) wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Piekoszów

d) zmiany obszaru i granic aglomeracji Piekoszów

e) ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych

f) wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej w ramach Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej

g) powołania Komisji Konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie

h) zmieniająca uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie przez Gminę Piekoszów wraz z gminami ościennymi Stowarzyszeniami Gmin „Geoland Świętokrzyski”

i) przyjęcia „Programu współpracy Gminy Piekoszów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok”

j) zmieniająca uchwałę Nr XVI/130/2019 Rady Gminy Piekoszów z dnia 31 października 2019 roku w sprawie ławników

k) określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Piekoszów, na rok szkolny 2019/2020

9. Zakończenie obrad sesji.

(źrodło: BIP UG Piekoszów)

71
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
51 Comment authors
ZZZZOloDamian GórnikLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iwo
Gość
Iwo

Oj chyba bieda ogromna bo już zastawia się hipoteką działki majątek gminy, czy rada pozwoli na taką ostateczność by pogrążyć mieszkańców na kilka naście lat co w rezultacie ma być przetrwonine na bieżące wydatki, a nie na większe inwestycje.

Marek
Gość
Marek

Rada ma podjąć uchwalę w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomościach gminnych takich jak m.in.:ujęcie wody w Lesicy, ujęcie wody w Piekoszowie,działki na której się znajduje ZUK, GOPS ,żłobek …..Hipoteka ma być zabezpieczeniem pożyczki dla ZUK-u z WFOSiGW na rozbudowę oczyszczalni ścieków.I najistotniejsze zdanie z uzasadnienia do projektu uchwały”Srodki na spłatę pożyczki pochodzić będą ze wzrostu taryf cenowych za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków”.Pożyczka to kwota ok 30 mln. zł, a roczny przychód spółki ZUK Piekoszów tak średnio to 3,5 mln zł.Dobrej nocy życzę.

Lukasz
Gość
Lukasz

Tu jest dochód ważny a nie przychód

Marek
Gość
Marek

Pewnie,że ważny jest dochód,ale w przypadku naszego ZUK-u to nierealne.Od daty powstania spółki rok w rok w to strata finansowa czyli koszty są większe od przychodu a tym samym ZUK staje się generatorem kosztów i strat finansowych.Ja celowo podałem szacunkowy roczny przychód w celu wyobrazni jaką to prognozę finansową co do opłat za wodę i ścieki nam się rychtuje.Nasuwają się pytania : przy takim przychodzie ile lat potrzeba na spłatę pożyczki? jaki musi być wzrost przychodu a tym samym opłat za wodę i ścieki?dlaczego wzorując się na innych gminach ZUK nie korzysta z dofinansowania unijnego? Proszę zauważyć taki stan faktyczny:… Czytaj więcej »

Pop
Gość
Pop

Ja ostatkiem wierzę w radnych, że rozsądek do nich przemówi. 😉👍

piko
Gość
piko

to nie wierz

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Od kilku lat mówię, że to co się dzieje w ZUK i w UG wygląda na zamiar przejęcia przez kogoś całości zaopatrzenia Naszych Mieszkańców w wodę. Oni doprowadzą do takiej zapaści, że ktoś to przejmie za bezcen, ale w doskonałym stanie, wyremontowane za wyrwane nam z portfeli pieniądze. A wtedy z pozycji monopolisty nie liczącego się z nikim i niczym przypierdoli takie ceny za wodę i odbiór ścieków że się nie pozbieramy. Klika która usadowiła się w Naszej Gminie musi przecież zapewnić sobie na przyszłość suty dopływ gotówki do której się już przyzwyczaiła Naszym Kosztem. Liczą się przecież z tym,… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ludzie ocknijcie się, bo jak nie przepędzimy tej części pasożytów z Naszej Gminy to za jakiś czas nie będzie Was stać żeby dziecku śniadanie kupić.

Aleks.
Gość
Aleks.

Szanowni mieszkańcy jestem bardzo zaniepokojony zastawieniem w hipotekę ogromnego majątku gminy a także ogromnym kredytem. Każdy z nas wie, że kredyty bierze się łatwo. Ale to jest bardzo, bardzo duży kredyt. Planuje się zastawić ogromny majątek gminy, (czyli nasz majątek). W związku z tym nasuwa się wiele pytań i wątpliwości. Czy zrobiono w gminie symulację spłat kredytu? O ile procent wzrosną taryfy za wódę i ścieki? To my mieszkańcy będziemy spłacali ten kredyt, a nie gmina, czy spółka z o.o. Zakład Usług Komunalnych?. Więc, czeka nas kolejna podwyżka. Jeśli będziemy się przeciwstawiać podwyżkom taryf to spółka o.o. ZUK nie będzie,… Czytaj więcej »

Pop
Gość
Pop

Ale radni to wybrańcy narodu, lud tak chce, to ma. Co tu dużo pisać
Wiedzą co robią 😎

Aleks.
Gość
Aleks.

Pop myślisz, że Ci wybrańcy narodu wiedzą co robią? Ten naród wybierając ich nie wiedział co czyni. Radni tej gminy są bezradni, którzy nie myślą o przyszłości gminy, nie są zaniepokojeni zastawieniem ogromnego majątku gminy i ogromnym kredytem 30 mln złotych, który my mieszkańcy gminy musimy spłacać. Pragnę przypomnieć, co niektórym, że kilka lat temu gdy zadłużenie gminy wynosiło około 38 mln to gmina straciła płynność finansową. Więc mam wiele wątpliwości w tej sprawie.Społeczeństwo ocknie się z letargu, jak wzrosną taryfy za wodę i ścieki i przyjdzie im o wiele więcej płacić za wodę i ścieki. Zastanawiam się, czy wzrost… Czytaj więcej »

Kamieniarz
Gość
Kamieniarz

Społeczeństwo Piekoszowa tak się ocknelo zewybralo tych samych radnych kturych odwołało

Pop
Gość
Pop

No raczej nie tych samych, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Ostał się tylko jeden i ten nie ma nic do gadania. Nowa jakość przyszła. Mamy demokrację w pełnej krasie i okazałości. Liczyłem na rozsądek kilku radnych z ekipy trzymającej i dzierżącej władze. Ale się przeliczyłem. Ludzie pogadają i zapłacą jak inne podwyżki .

Pop
Gość
Pop

Oczywiście to sarkazm co wyskrobałem😉

piko
Gość
piko

to taki żart co?

Gienek
Gość
Gienek

Oczywiście że wiedzą. 30 mln kredytu nie spłacą przez podwyżki cen wody i ścieków, bo w końcu ludzie się tak wk… ą że pogonią to towarzystwo, a wtedy bank przejmuje hipotekę i żeby odzyskać chociaż część kasy wystawia wszystko na sprzedaż za psie pieniądze i wtedy zostanie kupiony przez SWÓJ podmiot. O to właśnie w tym chodzi. Może się mylę ale pożyjemy zobaczymy. Zuk nigdy nie spłaci takiego kredytu z podwyżek wody i ścieków.

Aleks.
Gość
Aleks.

W mojej ocenie spółki ZUK nie będzie stać na spłatę tak ogromnego kredytu, gdyby nawet taryfy za ścieki i wodę wzrosły o 100%. Należy zwrócić uwagę, na to co pisał Marek. Więc hipoteka i kredyt mogą zmierzać w kierunku bankructwa spółki z o.o. ZUK. Więc kto kupi bankruta za przysłowiową złotówkę?
Ludzie zastanówcie się, czy lepiej jak właścicielem spółki z o.o. Zakład Usług Komunalnych jest gmina (my mieszkańcy), czy prywatna firma Pana X lub Y. Jakie wówczas będą ceny?
Zastawiony w hipotekę będzie żłobek w którego gmina wpompowała wiele milionów. Ilu rodziców będzie stać dziecko do prywatnego żłobka?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pop, dopisz jeszcze, że ci wybrańcy są wyrazicielami woli ludu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Mieszkańcy Gminy Piekoszów, nie wiem jak Wy się czujecie w obliczu tego co się teraz dzieje i co się będzie z Wami działo, ale ja jakoś tak mam poczucie czystego sumienia i spełnionego obowiązku wobec społeczności Naszej Gminy. Ja już w 2014 roku wykazałem Wam w czym Nasza Gmina tkwi, jakie układy ją oplotły. Aby Wam to wykazać sprowokowałem sytuację której finał znalazł się w sądzie http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html , ale i tak nie potrafiliście wyciągnąć z tego wniosków na przyszłość. Dwa lata później czyli w 2016 roku aby wykazać Wam, że dzieją się bardzo złe rzeczy w dziedzinie zaopatrzenia Was… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.Dokonałeś aktu apostazji?Pytam kolejny raz.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sugeruję Wam mieszkańcy Naszej Gminy zastanowić się i przemyśleć to……Marian Turski, był jednym z ocalałych z Auschwitz-Birkenau, który przemawiał podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu. W swoim przemówieniu zwrócił się do „pokolenia swojej córki i wnuków”. – Kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana. (…) Nie bądźcie obojętni kiedy jakakolwiek władza narusza prawa już istniejące. Nie bądźcie obojętni, bo nawet się nie obejrzycie, jak na was, na waszych potomków, „jakiś Auschwitz”, nagle spadnie z nieba – mówił Turski w swoim przemówieniu.

kronikasz
Gość
kronikasz

Był?Kiedy umarł?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przy całkowicie hipotetycznym założeniu, to pomyślcie ludzie: Taki dół wykopać i wybetonować to wyjdzie góra 5 milionów zł. 25 milionów jest do hipotetycznego podziału. Czy wy zwykli zjadacze chleba,udręczone matki ledwo wiążące koniec z końcem, urobione mięso wyborcze, wyrobnicy, alkoholicy, narkomani, kalecy, chorzy, niedołężni będziecie brani pod uwagę jak ktoś komuś coś obieca? Myślicie , że komuś zadrży ręka przed zatwierdzeniem tego czego trzeba? Hipotetycznie to oczywiście hipotetyczne założenie. Hipotetycznie możemy też założyć, że kiedyś ci i owi zostaną wyprowadzania skuci w kajdanki, ale to kiedyś. Po drodze będzie potworny dług do spłacenia. Dług już nie będzie hipotetyczny. On będzie… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Gościu przestań bredzic posprzątaj psom dotlen mozg,posiej pomidory.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, tak szacunkowo licząc, że w Naszej Gminie jest ( lub będzie) około 10 tys osób od których ( lub za których) uda się ściągnąć płatności to wychodzi na to, że na starcie teoretycznie przeciętna osoba będzie obciążona 3000zł długu. Biorąc pod uwagę, że kredyty mają to do siebie, że bierzesz złotówkę a spłacasz trzy to wychodzi nam już suma 9000zł. Przy czteroosobowej rodzinie uczciwych ludzi jest to już 36tys zl. Jeśli przez ten czas część społeczeństwa zubożeje i z różnych powodów odpadnie z grona szczęśliwych odbiorców wody z gównami, gnijącymi zwłokami i chlorem z piekoszowskiego ZUKu, to obciążenie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jeszcze wczoraj cytowałeś Mariana Turskiego, a dzisiaj już chcesz stawiać ludzi pod ścianą?
Pamiętasz to 11-te przykazanie?
Staram się nie być obojętny, jak ktoś nawołuje do postawienia pod ścianą, lub straszy mnie uchodźcami!

ZZ
Gość
ZZ

Wytłumacz mi Pawełku, jak według twojego rozumowania gmina wyciągnie z mojej kieszeni te 40 tyś?
Obecnie płacę za wodę około 400 zł na rok.
Dajmy na to, że woda w Piekoszowie 2x zdrożeje i będzie najdroższa w Polsce – zapłacę wtedy 800 PLN / rok (400 pójdzie dla Zuku, a 400 na kredyt).
Wychodzi mi, że na 40 tyś potrzeba będzie 100 lat.
Czy do tego czasu nie będzie już stała trzecia oczyszczalnia?

Pop
Gość
Pop

To ty kurna mega matematyk jesteś, jak ci sto lat wychodzi. Nie bredź już, co masz za to… wstyd żeby mącić przeciw swoim

ZZ
Gość
ZZ

400PLN/rok * 100lat = 40 000 PLN
Matematyk, to z Pawełka niezły, że nagle obciążył mnie długiem na 40 tyś!
A ja to nigdy gminie nie zapłacę takich pieniędzy za wodę – co najwyżej będę brał tylko metr wody do celów spożywczych, choć to i tak wątpliwe, czy jest zdrowsza niż ta ze studni.

Bc
Gość
Bc

Zdaje się że płyniemy.

Aleks.
Gość
Aleks.

Może i płyniemy wpław i pod prąd. Więc daleko nie popłyniemy.

Jurek
Gość
Jurek

Rządziciele. Festyny. Wyścigi, remonty urzędu, świecidełka na żłobkach,latarniach, rondach, kupowania działek na tereny rekreacyjne itd. I inne artykuły pierwszej potrzeby ku..a. I co żeśta wymyślili, pożyczkę w miejsce rozp..j kasy? Nawet dziecko wie, że jak się wydaje na głupoty to później nima?! Wami rządziciele, powinien się zająć prokurator.

Aleks.
Gość
Aleks.

Gdy Rada Gminy podejmie tą szkodliwą dla mieszkańców uchwalę w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomościach gminnych, to mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak podjąć działania mające na celu odwołanie tej rady.

Aleks.
Gość
Aleks.

W naszej gminie władza nie zdoła przeanalizować istotnych problemów gminy, ich źródła i potrzebnych rozwiązań w najbliższych latach. Niestety nasi przedstawiciele są z innego kręgu zawodowego.

Anonim
Gość
Anonim

Aleks jaki ty mądry teraz.szkoda że cię nie wybrali latał byś po prokuraturach bo to twoje kręgi zawodowe

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim widzę, że cieszysz się z tego, iż nie zostałem radnym.Ja z tego powodu nie ubolewam i wiem, że dzięki temu mam dużo więcej wolnego czasu i jestem zdrowszy. Anonim Ty czegoś się boisz? Kto nie robi przekrętów, jest uczciwy nie boi się moich kręgów zawodowych? Ja jestem pokojowo usposobiony, wiec nie wiem czego się obawiasz?

Anonim
Gość
Anonim

Nie mam czego się obawiać.stwierdzam tylko fakty.

Iwo
Gość
Iwo

Ależ społeczeństwo wybrało tęgie umysły na radnych, nawet żadne nie zapytało ileż to długu będziemy spłacać po skończonej ich kadencji. Obligacje, hipoteki a do końca jeszcze daleko. Mieszkańcy mają spłacać długi nie udacznikow.

Michał Z.
Gość
Michał Z.

To co wyprawia władza naszej gminy jest naprawdę nieprzewidywalne. Dopóki włodarze nie będą odpowiadać swoim majątkiem tak jak w niektórych spółkach prywatnych za niewłaściwe decyzję to nic się nie zmieni.Ja nie mam zamiaru wspierać tej gminy i jej zobowiązań… Jest to przykre ale myślę o sprzedaży domu, przeprowadzce w inne miejsce ponieważ tutaj niedługo moje dochody nie będą w stanie pokryć kosztów utrzymania gospodarstwa domowego i długu gminnego który My wszyscy będziemy zmuszeni spłacać.

Aleks.
Gość
Aleks.

Co zrobiła nasza władza, aby pozyskać dofinansowania, jak robią to inne gminy? Górno (ponad 25 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Skorzeszyce), Nowa Słupia (14, 7 mln zł na przebudowę istniejącej oczyszczalni ścieków w miejscowości Stara Słupia oraz rozbudowę sieci wodno- kanalizacyjnej na terenie Gminy Nowa Słupia), Oleśnica (prawie 10 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Oleśnica), a także do gmin Daleszyce, Kunów, Łączna, Suchedniów, Sobków, Bieliny, Pacanów, czy Stąporków. Alokacja środków w ramach przedmiotowego konkursu wynosiła 60 000 000, 00 PLN, maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu z EFRR wynosi 80% kosztów kwalifikowanych.… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Co zostanie wykonane za 110000,- zł przy realizacji inwestycji – przebudowa ulic Żeromskiego i Witosa, przecież plany były wykonane w latach poprzednich. Ulica Reja jak rozumiem jest oddzielną inwestycją, bo tam z kolei przeznaczono 20000 zł na wykonanie planów.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Padalec zjadający własny ogon, jest przykładem wyjątkowej głupoty. Pożerając fragment swojego ciała, działa na własną szkodę. Ktoś lub coś zjadający własny ogon działa nieracjonalnie, chwilowo poprawia swoją sytuację, by ostatecznie ponieść całkowitą klęskę.

Anonim
Gość
Anonim

Oj oj co za mądrość życiowa co za sentencja

Rob
Gość
Rob

Przeszło?

ZZ
Gość
ZZ

Przeszło! 😉

Rob
Gość
Rob

To bedziemy spłacać kolejne długi gminy. Tylko czekać na nowe stawki za wodę i ścieki. Czy na takie przedsięwzięcia nie ma środków z funduszy krajowych lub unijnych??? ZZ czy użyczysz mi swoich nieruchomości jako zastaw pod hipoteke ja kupie piec do pizzy i bede zarabial na jej sprzedaży a Ty bedziesz splacał hipoteke. Taki interes robi ZUK. Gmina zostanie z hipoteka a spółka ZUK z ewentualnym zyskiem. A mieszkańcy z jak to ktoś juz tu powiedzial z najwyzszymi oplatami za scieki w kraju.

ZZ
Gość
ZZ

Miałem na myśli, że nam przeszło, bo przestaliśmy pisać 😉
A co do pożyczania – to nie bardzo.
W życiu nie wziąłem kredytu i nie mam zamiaru brać, ani niczego zastawiać.
Dlaczego ma na mnie zarabiać jakiś bank?
Jak mnie na coś nie stać, to czekam, aż będzie, albo całkiem o tym zapominam.
Jeżeli będę miał jakiś pomysł na 100-procentowy biznes, to może się zastanowię 😉
Jak będziesz głodny, a mnie będzie jeszcze stać, to możesz kiedyś wpaść na obiad.

Aleks.
Gość
Aleks.

Dobry gospodarz nim weźmie kredyt to analizuje wszystkie za i przeciw.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobry gospodarz to tak gospodaruje, że żadne kredyty nie są mu potrzebne. Kredyty biorą nieudacznicy, cwaniacy, ludzie pazerni, ludzie głupi, tępi, pozerzy. Kredyt gminny to upadek gminy. Dąbrowa nabrał kredytów na gminę, gmina upadła. Teraz Piątek weźmie 30 000 000
milionowy kredyt na grzbiety mieszkańców, to sami sobie odpowiedzcie kto tym razem upadnie. Podpowiem wam, upadniemy My wszyscy, a majątek gminny i tak stracimy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W mass mediach można znaleźć artykuł o zakusach dygnitarzy PiSowskich na tzw oligarchizację. Już im nie wystarczają miliony które doją z państwowej ( czyli Naszej kasy). Im się marzą imperia osadzone w ziemi, w budynkach oraz podmiotach przynoszących zyski a najlepiej o profilu monopolistycznym. Zgadnijcie skąd oni niby to mają wziąć? Radzę Wam znaleźć sobie odpowiedź na to pytanie. Pytanie to kieruję głównie do mas wyborczych które wyniosły PiS znów do władzy. Mas o których znani ludzie piszą, że są to osobnicy gotowi nawet uwierzyć, że ziemia obraca się na żółwich jajach. Do tych mas się zwracam : wiedzcie, że… Czytaj więcej »

Franek
Gość
Franek

Narzekanie,wytykanie obecnej Radzie Gminy „jej nieporadności” to tylko bicie przysłowiowej piany.Może należy spojrzeć na gminę Bałtów woj.swiętokrzyskie o wiele mniejsza ,a 23 lutego wybory Rady Gminy.Chyba ,że znów czekamy na Komisarza bo to będzie już tradycja.

Aleks.
Gość
Aleks.

Franek sądzę, że społeczeństwo naszej gminy ocknie się z tego marazmu gdy zapłaci znacznie więcej za wodę, ścieki, śmieci i podatki. Zadłużenie gminy rośnie. Wcześniej, czy później kredyty trzeba spłacać. Władza nie rozwiązuje piętrzących problemow tej gminy. A te rosną z roku na rok i jest ich coraz więcej. Więc to tylko kwestia czasu i będzie „burza”.

Lukasz
Gość
Lukasz

1. W gm Bałtów wojt z PiS rada gminy nie z PiS i sie nie mogli dogadac
2. Od „dnia” odwołania wojta i RG do dnia pierwszego posiedzenia nowej Rady władze w gminie sprawuje Komisarz…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, pamiętajmy tych radnych którzy zagłosowali nad nałożeniem na Nas obciążenia w kredycie wartości 30 000 000 zł który my i nasi potomni będziemy musieli spłacać w podwyższonych rachunkach z ZUK. Oto te osoby : DROGOSZ Barbara – Przewodnicząca Rady Gminy – Okręg 2 (Piekoszów) CHUK Lucjan – Okręg 14 (Bławatków (osiedle Bławatków), Skałka (Osiedle Skałka), Lesica, Jeżynów (Lasek)) GROSICKI ZDZISŁAW – Okręg 9 (Rykoszyn, Gałęzice) KOPYŚĆ Wiesław – Okręg 15 (Janów) KOTWICA Stanisław – Okręg 12 (Wincentów, Wincentów Zręby) KURCZYŃSKA Dorota – Okręg 7 (Łosień, Łosienek, Łubno) ŁUKASIK Dorota – Okręg 10 (Górki Szczukowskie, Szczukowice) MALINOWSKA Ewelina –… Czytaj więcej »

Irena
Gość
Irena

Może zobowiązać radnych bezradnych za zastawienie swoich bogatych nieruchomości jako hipotekę pod ten kredyt, jeżeli to jest prawda to szokuje jak można być tak nieodpowiedzialnym radnym żeby tak dokuczać ludziom za to że powierzyli im mandat zaufania do reprezentowania w Ich imieniu w podejmowaniu ważnych spraw w gminie. Boże przywróć im rozum żeby się wreszcie opamiętali, i nie słuchali ludzi ktorym nie zależy na dobru w naszej gminie. Mało złego zrobił poprzedni gospodarz z naszą gminą. Radni opamiętajcie się, nie bądzcie klakierami za parę srebrników , poszanujcie ludzi którzy wam zaufali, wstydu nie macie zupełnie czy co. Liczę na opamiętanie… Czytaj więcej »

Franek
Gość
Franek

Aleks a czy ta „burza”nie będzie zbyt póżnym opadem choć demokracja ma swoje prawa „lud wybrał”. A to co napisał Pan Paweł ,aby pamiętać, kto do góry łapkę podniósł to dobre dziś ,ale jutro nie pamiętam.I jak ktoś śpiewał ” ale to już było” może być faktem.Woda ,śmieci / jest już zysk czy nie?/, podatek śpiew miesiąca lutego, ale z demokracją nie będzięmy się spierać.I jeszcze jedno na koniec tego wpisu „miałeś ch złoty róg”.

Irena
Gość
Irena

Franek ale ja nie głosowałam na radnego tego który jest , mam sumienie czyste
zaznaczam że zawsze chodzę na każde wybory a to co się teraz dzieje to jest zasługa wyborców nie z mojej” bajki”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gdzie są konsultacje społeczne, gdzie społeczeństwo mogło by się w tym temacie wypowiedzieć? Proszę zwrócić uwagę, jak oni już Nas traktują. Jak bydło na rzeź.

Aleks.
Gość
Aleks.

W ostatnim numerze gazety „ Głos Piekoszowa” ukazał się artykuł pt.: ”Umowy na remonty dróg podpisane”. Z treści tego artykułu wynika, że zostanie przebudowana ulica Przemysłowa w Piekoszowie pomiędzy drogami wojewódzkimi 761 i 786, gdzie powstaną chodniki i oświetlenie, za kwotę ponad 4 miliony 127 tysięcy złotych. Autor A. Olech pisze, że jest to droga w Specjalnej Stefie Ekonomicznej i dzięki temu wzrośnie wartość terenów inwestycyjnych. Po pierwsze, czy działki są gminne? Raczej nie. Więc kto zyska na wartości działek? Przy ulicy Przemysłowej są tylko trzy działki przemysłowe od strony wschodniej( na jednej ostatniej prowadzona jest działalność). Inne działki od… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Oj tam Aleks takie destrukcyjne emocje.Nie widzisz w tym „plusów ujemnych”. Do roboty Pelagia będzie miała bliżej a i ulicą Południową też będzie bliżej do śmietniska,złomowiska, spalarni i innego badziewia.Więcej wiary ,będzie dobrze -nieważne dla kogo

Aleks.
Gość
Aleks.

Marek może i Pani Dyrektor czasami będzie jechać tą ulicą. Ale czy będzie miała krótszą i szybszą drogę to bym się spierał. Na pewno ktoś na tym skorzysta to pewne. Ale dlaczego nie budować dróg, którymi porusza się wiele pojazdów, a mieszkańcy czekają na drogę od kilkudziesięciu lat?

Xx
Gość
Xx

Czy ktoś z byłych radnych podejmie wreszcie wezwanie i będzie coś robił aby odwołać te pokorne owieczki czy tylko będziecie się nad sobą użalać nad swoim ego.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, nie mogę tu odnaleźć moich wpisów w których wskazałem osoby które najbardziej przyczyniły się do obecnej zapaści w Naszej Gminie, oraz o tym, że te 30 mln zł pójdzie w miejsce poza wszelką kontrolą społeczną. Bo jak wiecie lub nie wiecie ani społeczeństwo ani radni nie mają żadnej faktycznej kontroli nad tym co się dzieje w ZUK. Tam tą kwotę rozdysponują tylko dwie osoby. Gdzie się więc podziały te moje wpisy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A i mojego wpisu o potrzebie rozważenia Referendum żeby próbować ratować jeszcze to co nam pozostało też tu nie widzę. Gdzie on się podział?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, znów powrócę do 5G. Kilka dni temu testowano ten system w środku Kielc. Z relacji mojego znajomego , bystrego chłopaka, wynikało, że jego i całą jego rodzinę bolała głowa, chodzili jak otumanieni. Ustawało wszystko jak oddalał się na jakiś kilometr od tego miejsca. Ludzie, ocknijcie się z tym tematem i zainteresujcie się tym. Nie wierzcie ludziom którzy Naszym kosztem będą na tym 5G robić kasę sami mieszkając z dala od działania tego systemu.

Damian Górnik
Gość
Damian Górnik

Dodam jeszcze ze podczas działania tego ustrojstwa mój pies i kot nie miały apetytu, siły wyjść na spacer itp. Kot nie był w stanie wskoczyć na łóżko na którym zawsze spał. Po dwóch dniach wszystko wróciło do normy. Ponadto miałem problem z siecią tmob.. brak zasięgu potem mi karta sim padła. Na własnej skórze stwierdziłem że cały czas senny jestem nic mi się nie chciało a z przyzwyczajony jestem do wstawania o 5,30 rano a podzczas testów 5G wstawałem srednio o 10. Po trzech dniach od wyłączenia tego badziewiu wszystko wrociło do normy.. Swoją drogą nadajniki co 300m o częstotliwości… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Coś w tym musi być, bo u mnie wyzdychały wszystkie wróble, a kot zawiesił się pod rynną i wisiał jak nietoperz przez cały dzień!

Lukasz
Gość
Lukasz
ZZ
Gość
ZZ

Karkonosze!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, dziś w budynku GOK w Piekoszowie o godz 18.00 organizowane jest spotkanie mające na celu omówienie potrzeby przeprowadzenia Referendum o odwołanie obecnego wójta Zbigniew Piątka i obecnej spolegliwej mu Rady Gminy, których antyspołeczne działania doprowadzają Nas znów do ruiny, czego dobitnym przykładem jest oddawanie Naszego Majątku w obce ręce i zadłużanie Nas Mieszkańców gminy na kwotę 30 000 000 zł. Nie wiem jak Wy, ale ja idę na to spotkanie. Idę, bo czuję obowiązek wobec Gminy w której mieszkam. Idę, aby sprawdzić też , kto to organizuje, czy aby nie będą to ludzie którzy przed laty są winni… Czytaj więcej »