Wpisy z miesiąca : luty 2020

W Gałęzicach przez dobę nie będzie wody

Przyczyną przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Gałęzic jest czyszczenie i dezynfekcja zbiorników wody na terenie Zakładu Nordkalk Sp. z o.o. w Miedziance. Jak informuje Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie przerwa w dostawie wody planowana jest od 26 lutego 2020 od godz. 20.00 do godz. 20.00 następnego dnia.

Sesja Rady Gminy 27 lutego 2020

Przewodnicząca Rady Gminy w Piekoszowie zaprasza na XX sesję Rady Gminy Piekoszów, która odbędzie się w dniu 27 lutego 2020 (czwartek) o godz. 9:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66.

Czy referendum jest potrzebne naszej gminie? [SONDA]

Stowarzyszenie Pro Civitas zorganizowało w ubiegłym tygodniu spotkanie z mieszkańcami naszej gminy, na którym padła propozycja zorganizowania referendum w sprawie odwołania władz naszej gminy.

Bakterie coli w wodociągu w Lesicy. Nie ma zakazu spożycia wody

Po badaniach próbek wody z wodociągu w Lesicy okazało się, że są w niej bakterie z grupy coli. Ponieważ jednak ich poziom nie przekracza dopuszczalnych 10 jtk na 100 ml oraz nie wykryto bakterii escherichia coli – nie wydano zakazu zakazu spożywania wody.

Wybrałem się na spacer do lasu i…

… ręce mi opadły do ziemi. Gdzie się nie obejrzeć – śmieci. Jest tu wszystko – butelki szklane i plastikowe, ciuchy, opony, elementy samochodów, rozbite sedesy… Nawet rozbity nagrobek i kamienny krzyż!!!