Czy referendum jest potrzebne naszej gminie? [SONDA]

Stowarzyszenie Pro Civitas zorganizowało w ubiegłym tygodniu spotkanie z mieszkańcami naszej gminy, na którym padła propozycja zorganizowania referendum w sprawie odwołania władz naszej gminy.

Co Wy na to? Jesteście za czy przeciw? Ja swojego zdania na razie nie będę ujawniał, za to uruchamiam sondę i zapraszam do pisania w komentarzach, co myślicie o pomyśle zorganizowania referendum. Pod sondą umieszczam link do postu na temat wspomnianego zebrania.

Czy referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy jest potrzebne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

102
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
80 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
85 Comment authors
LukaszAleks.FranekAnonimAnonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marek
Gość
marek

Pytanie: kto by zastąpił obecnego wójta? Jeśli byłby to Michał Gaweł to nie jestem za zorganizowaniem referendum.

Marek
Gość
Marek

marek .Nie myl odwagi z odważnikiem ,pisz pod swoim imieniem i za siebie

Rob
Gość
Rob

Wójt i RG zupełnie zapomnieli w czyim imieniu i dla czyjej korzyści sprawują władzę. Przewodnicząca RG zupełnie pobładzila odbierając mieszkańcom prawo głosu na spotkaniach RG. Zaprzestano organizowania zebrań mieszkańcow. Nikt u władzy nie potrzebuje nas wysłuchać to chyba wystarczająco by zacząć działać. Jestem za zmianą tego stanu rzeczy.

Aleks.
Gość
Aleks.

W tym miejscu zadaję mieszkańcom pytanie: czy godzicie się w niedalekiej przyszłości na bardzo dużą podwyżkę wody i ścieków? Więc jeśli dalej będziecie siedzieć cicho i nic nie będziecie robić to oznacza to, że jesteście gotowi w niedalekiej przyszłości spłacać nw. kredyt. Rada Gminy Piekoszów „wysilając swe szare komórki mózgowe” podjęła uchwałę na ustanowienie hipoteki na wielu nieruchomościach stanowiących własność gminy. Tym samym wyraziła zgodę na ustanowienie hipoteki łącznej do kwoty 30.000.000 00 złotych. Ustanowienie hipoteki ma służyć zabezpieczeniu pożyczki inwestycyjnej na realizację zadania pod nazwą „Zabezpieczenie przed przenikaniem do środowiska ścieków z istniejących reaktorów biologicznych oczyszczalnio ścieków poprzez budowę… Czytaj więcej »

jeden z wielu
Gość
jeden z wielu

W tej gminie moZna nie płacic za smieci to może i za wode będzie wolno nie płacic.

Aleks.
Gość
Aleks.

jeden z wielu to o czym piszesz, że mieszkańcy nie płacą za śmieci, czy wodę jest własnie świadectwem nieudolności właściwego zarządzania, a zarazem świadczy o braku nadzoru ze strony wójta.

Anonim
Gość
Anonim

Jak byłeś u władzy to strasznie kontrolowałes straże zamiast było się zająć poważnymi nieudolnymi działaniami władzy.teraz piejesz jak to jest be.byles przewodniczącym rady i komisji rewizyjnej i co i nic,mówienie że chciałem ze pisałem to wymówka pozwalająca uciec od prawdziwych problemów i działania pozorne.teraz jesteś mądry bo jesteś z boku.narod ma jak wybrał a wybrał z tego co miał do wyboru a że wybór był jaki był to teraz jest jak jest.za błędy trzeba płacić.startujacy w wyborach mają prawo mówić i obiecywać co tylko chcą to są prawa kampanii a że wyborcy na to się łapią to do kogo teraz… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim, czy raczej strażak, podczas kontroli wydatków gminy na OSP stwierdziłem nieprawidłowości w wydatkowaniu publicznych pieniędzy i i tu Cię boli. Pomimo sprzeciwu radnych z „drużyny marzeń”, o tych nieprawidłowościach powiedziałem publicznie na sesji Rady Gminy Piekoszów. Te nieprawidłowości nie są jedynymi w tej gminie. Od wielu lat w gminie mamy do czynienia z nieudolnym zarządzaniem, brakiem właściwego nadzoru ze strony Wójtów Gminy Piekoszów, jak i Rady Gminy Piekoszów. W związku z tym, gmina pomimo dużego budżetu balansuje na granicy utraty płynności finansowej. Chciałbym jeszcze dodać, że podczas tej kadencji, gdy byłem radnym, gmina spłaciła ok. 20.000.000 złotych zadłużenia. Ponadto… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Czy zawiadomiles prokurature o tych nieprawidlowosciach?

Karol
Gość
Karol

Pracownicy na głodowych pensjach, raz za razem ktoś odchodzi a obowiązki przekazywane są na pozostałych oczywiście bez dodatkowego wynagrodzenia. Na ludzi którzy rzeczywiście pracują na rzecz gminy to nie ma, ale na remonty i marmurowe schody to zawsze się znajdzie. A odnośnie Pani przewodniczącej i odebrania prawa głosu mieszkańcom to ja proponuję przyjżeć się ogólnie kosztom wprowadzenia tej elektronicznej sesji. Od jednego z radnych usłyszałem że tablety które otrzymali (z niewiadomych przyczyn otrzymali je nie tylko radni) są na takich umowach że Neostrada w latach 90tych proponowała lepsze warunki. A Wójt a tym bardziej Pani sekretarz się cieszą bo pod… Czytaj więcej »

Michalina
Gość
Michalina

Wszyscy widzimy jak pracują ludzie w naszej Gminie (To nie dotyczy wszystkich pracowników ) Do czego doprowadził wcześniejszy Wójt . I co chce zrobić obecny Wójt . Nie dopuśćmy do tego zjednoczmy się i bądźmy za Referendum . Z Poważaniem dla Marka 👏👏👏👏

Olo
Gość
Olo

Ludzie, zastanówcie się! Przecież obecny wójt wygrał już wybory 3 RAZY!!! To chyba oznacza, że mieszkańcy chcą, żeby rządził. Co da referendum? Przedterminowe wybory, które znowu wygra on i drużyna marzeń. A my za te wybory zapłacimy…

Anonim
Gość
Anonim

Majcher na wójta!!Majcher na wójta!!

gość
Gość
gość

ha hahahaha z deszczu pod rynnę

Aleks.
Gość
Aleks.

Olo to Ty się zastanów co zrobić, aby tak się nie stało. A jeśli popierasz wójta i obecną władzę, to uświadom nas i napisz co dobrego zrobili, być może ja źle to postrzegam. Czy piszę nieprawdę?

Rob
Gość
Rob

Olo taka postawa to zgoda na dalsze podmiotowe traktowanie mieszkancow nawet tych wyborcow wojta i rady. To wladza jest dla nas nie my dla wladzy. Brak reakcji to milczaca zgoda na dalsze dzialania przeciwko mieszkancom. Trzeba pokazac wladzy ze na to sie nie godzimy i jak nie zmieni swojego podejscia to te wladze moze utracic. Dlatego moim zdaniem ten glos powinien byc uslyszany w UG i dobrze zrozumiany.

Rob
Gość
Rob

Choć odwołanie wójta i tej rady mogło by być dobre dla gminy to obawiam się, że do tego nie dojdzie. Mimo iż procentowo ta ankieta wskazuje na sukces to weźcie pod uwagę, że wypowiadają się na tym forum (i odwiedzają go) raczej nie ci którzy głosowali na obecną władzę. Ukryty elektorat zrobi swoje w czasie referendum. Smutne to ale prawdziwe. Ważne jednak aby władza zobaczyła że nie wszystko a raczej większość działań nie służy mieszkańcom i zmieniła swoje nastawienie do ludzi. Śmieci (ceny i ostatni kryzys), cola w wodzie (temat powraca jak bumerang), ścieki (hipoteka na 30 mln ), komunikacja… Czytaj więcej »

gość
Gość
gość

gaz ziemny miał być i gdzie jest. A co to za gość ten Majcher

borówka
Gość
borówka

„…drogi (są ważniejsze pominięte inwestycje niż niektóre procedowane)”
Jakie?

Aleks.
Gość
Aleks.

Są miejscowości, gdzie mieszkańcy czekają na drogi od czasów wojny.Osiedle 40 -lecia czeka już 40 lat. Osiedle „Czarne Stoki”. Osiedle Inwest-Projekt”. A tu Rada Gminy z wójtem na czele bez logicznego uzasadnienia realizują w trybie „pilnym” ulicę Przemysłową, gdzie zarośnięte są chaszczami dwie działki (w tym jedna u zbiegu ulic Przemysłowej i Czarnowskiej) a na trzeciej jest firma, która najprawdopodobniej produkuje styropian. Dlaczego akurat ta ulica jest priorytetem, a nie inne ulice, drogi gdzie mieszkańcy toną w błocie?

Mietek
Gość
Mietek

Brawo! Drogi to podstawa aby przyciągnąć kolejnych inwestorów (czytaj mieszkańców) do Piekoszowa, którzy zostawią część swojego podatku w gminie. Na tą chwilę jest syf. Ulice Brzozowa, Akacjowa, Lawendowa wizytówką i zaproszeniem dla lekarzy, prawników i innych dobrze zarabiających inwestorów. Patologia w gminie i tyle. Polecam przejechać się do Bilczy i zobaczyć jak tam gmina przyciąga nowych mieszkańców np ulica Kryształowa gdzie wybudowała się moja siostra. Porobione chodniki, latarnie, asfalt a drogi były prywatne, gmina je przejęła i porobiła. Sąsiedzi też konkretni „klienci” dla gminy Morawica: na przeciwko małżeństwo znanych lekarzy ok 50 tys dochodu miesięcznie, dalej facet z zarządu z… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Brawo!!!! Proszę nam więc pomóc.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Natchnął mnie Pan, żeby jednak nakręcić film jak wygląda dziś droga gminna do naszej osady. Jest ona w zdecydowanie gorszym stanie jak nagrana w 2015 roku https://www.youtube.com/watch?v=KdR-mpxxJnQ Tak dba ta władza o mieszkańców. Jesteśmy bez drogi, bez jakiegokolwiek oświetlenia, bez wodociągu. Myślę, że w średniowieczu tu ludziom lepiej się żyło jak teraz.

Mietek
Gość
Mietek

Panie Pawle proszę o kontakt na konrad83@int.pl to wymienimy się telefonami i umówimy. Postaram się ruszyć media lokalne i załatwić TVN. Na Youtube oczywiście też wrzucimy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Pana, ja nie kryję swojego imienia , nazwiska i telefonu, jestem realną osobą która nie boi się samego siebie 🙂 . Mój numer to 531129013

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście!
Będzie trochę szumu i za dwa miesiące gmina znowu wyrzuci 20 tyś!
Pewnie to wszystko zostanie pokryte z podatku Pawła?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ jakim prawem krytykujesz prawo 7 rodzin z naszej osady do bezpiecznego przejazdu naszą drogą? Jesteśmy porządnymi pracującymi oraz uczącymi się mieszkańcami. Mamy prawo do przejezdnej drogi gminnej.

ZZ
Gość
ZZ

Bo wiem, że takie prawo które panuje w prawie całej Polsce, gdzie cudzoziemcy z zachodu nie mogą się nadziwić, że ludzie jeszcze dzisiaj dostają pozwolenia na stawianie się w środku pola / lasu, wykończy bardziej przyszłe pokolenia niż ta pożyczka na 30 kbaniek. Tak wiem – to nie Ty, ale myślę, że Twój dziadek nie liczył na jakiekolwiek remonty tej drogi, a w średniowieczu na pewno nie było lepiej, bo legiony rzymskie w te tereny nie dotarły, tylko wszyscy chodzili piechotą, więc drogi nie niszczyli (oczywiście Twoja jeszcze wtedy nie istniała). Masz las i spokój to się ciesz! A dziećmi… Czytaj więcej »

Olo
Gość
Olo

Zgadzam się – też wolałbym mieć święty spokój na końcu dziurawej drogi i dookoła las, niż tak jak teraz – asfaltową, lokalną drogę bez chodników, po której samochody gnają 2 razy szybciej niż można, a w promieniu 100 metrów – 3 zakłady przemysłowe, które generują hałas, ruch ciężarówek i pył.

Mietek
Gość
Mietek

Oczywiście jest trochę prawdy w tym co piszesz (nie wiem czy Pan czy Pani) jednak sprawę Pana Pawła należy dokładniej przeanalizować. Pamiętać trzeba, że ktoś kiedyś zezwolił na budowę domu „przodkowi” Pana Pawła. Jeżeli droga jest własnością gminy nie widzę powodu aby go krytykować. Ma prawo walczyć w swojej sprawie a gmina ma obowiązek utrzymywać drogę w takim stanie aby ów Pan nie był zmuszany do zakupu auta terenowego aby moc dostać się do swojej posesji, gmina ma zapewnić przejazd autem, które posiada homologacje i tyle, choćby było to Lamborghini. Inna sprawa to czy gmina musi zrobić tam asfalt. Oczywiście,… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

I to jest post!
5 „+” dałem!
Panów i Pań w internecie nie ma, ważne żeby się nie wyzywać od debili i kanalii jak to czyni Paweł. A walczyć o swoje oczywiście trzeba!
Paweł wypowiadał się tu parę razy negatywnie o sołtysie Piekoszowa – nie powiem, żebym za nim przepadał, bo nie jest moim faworytem w gminnej polityce, ale jedno trzeba mu przyznać – jest to facet z klasą, inteligentny, potrafiący się wypowiedzieć i z kimś takim można porozmawiać, a jak czytam wpisy Pawła, to dostaję gorączki!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

I znów ZZ kłamiesz publicznie na moją niekorzyść. Kłamiesz, aby zyskać sobie taniego poplecznika i napuścić jednego na drugiego. Informacja o tym, że sołtys Piekoszowa był przewodniczącym rady gminy w czasie rządów Dąbrowy, czyli w czasie gdy Nasza Gmina upadała finansowo jest negatywną wypowiedzią? Niewygodną dla kogoś to tak, ale nie negatywną. To wypowiedź prawdziwa.

Mietek
Gość
Mietek

Nie 20 tys tylko liczymy na 300 tys+, za 20 tys to cieżko się wyrobić nawet podtykajac chłopkami z łopatą. Nie rozumiem krytyki skoro Panu/Pani też wolno walczyć w swojej sprawie. Ewentualnie wyczuwam jakieś powiązanie z kimś z Urzędu lub samym „bratem gwałciciela”.

ZZ
Gość
ZZ

Przelicz te 300 tyś na liczbę mieszkańców, a potem cenę drogi osiedlowej w przeliczeniu na mieszkańca.
Muszę Cię zawieść – gminą nie śmierdzę.
Na żadnym osiedlu też nie mieszkam.
Staram się tylko trzeźwo myśleć – na co bym wydał kasę w swoim gospodarstwie?
Na drogę przed domem, czy za domem w stronę lasu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cóż to ZZ? Blogowicz Mietek nie dał Ci się otumanić to już Ci nerwy puszczają?

ZZ
Gość
ZZ

Gdzie ty Paweł u mnie nerwy widzisz? Spokojny jestem jak baranek, wszystko mi się od jakiegoś czasu układa i nerwy to bardzo rzadko! Tobie też spokoju życzę!

Aleks.
Gość
Aleks.

ZZ jest na pensji urzędu. Ma ciepłą posadę. W związku z tym krytykuje innych mających odmienne poglądy.

ZZ
Gość
ZZ

Gdybym był na pensji urzędu to nie wiem, czy byłbym wstanie wyżywić rodzinę!
Strzelaj dalej Aleks!

Nn
Gość
Nn

Takich dróg ta jest większość w naszej gminie ostatnio pokazało to stowarzyszenie Pro Civitas u siebie na stronie,w gminie nikogo nie ruszyło, to nie pora żeby poprawiac drogi w zimie. A mieszkańcy niech se radzą.

Rob
Gość
Rob

tego właśnie dowiedział by się wójt gdyby zapytał ludzi

ZZ
Gość
ZZ

Odwołanie Wójta raczej na pewno nie będzie dobre dla gminy, bo nie wystarczy odwołać, ale trzeba mieć jeszcze dobrego kandydata na to stanowisko, a ja jeszcze takiego nie widziałem w naszej gminie (chodzi o takiego co by się i nadawał i chciał).
Mimo, że odwiedzający bloga są raczej za odwołaniem, to nawet ta Ankieta nie jest taka jednoznaczna.
Najpierw dobry kandydat, a dopiero potem odwoływać, inaczej to tylko kasa wyrzucona w błoto.
Ja jestem przeciwny!

ZZ
Gość
ZZ

I czekam, aż PB zdradzi nam swoje zdanie 😉

Michał. Z
Gość
Michał. Z

Szanowni Państwo… koniecznie trzeba rozważyć kwestie odwołania wójta i rady gminy, ponieważ ich poczynania są szkodliwe dla nas zwykłych odbywateli.Nikt nie pyta czy jesteśmy w stanie My jako mieszkańcy gminy podołać w splacaniu zaciągniętych kredytów przez Z. U. K Piekoszów i Gminę. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę że opłaty za wodę i ścieki pobierane w formie prognozy całorocznej są nie zgodne z prawem i każdy mieszkaniec ma zawarte w umowie że rozlicza się na zasadzie odczytu z wodomierzy, tak mówi ustawa o zaopatrzeniu w wodę, i nikt nie pytał mnie i wielu z Państwa czy wyrażam na to zgodę, poprostu… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Tak – dla takiej firmy będzie się liczył zysk i wreszcie wszystko wróci do porządku!
Jestem za!

gość
Gość
gość

nawet mój ojciec zagorzały pisowiec jest za odwołaniem wójta

Górki
Gość
Górki

Po co referendum jak Piekoszow znów wybierze sobie tych samych nieudolnych radnych co ostatnio. Najpierw ich odwołali a potem przywrócili do władzy hahahaha pytań brak

Golden128
Gość
Golden128

Jeżeli chodzi o referendum, to po pierwsze należałoby zaznajomić opinię publiczną o co właściwie chodzi. Ktoś wspomniał o dużej inwestycji, o hipotece pod zastaw działek gminnych, o nie wiadomo jakich podwyżkach za wodę i ścieki. Proszę kogoś, kto zna temat o szczegółowe opisanie sprawy a nie wypuszczanie fake news-ów. A może ta inwestycja przyniesie wymierne korzyści w zakresie klimatu za kilka lat… Kto tutaj jest fachowcem w tej dziedzinie, proszę niech się wypowie. P.S. Co do pracowników gminy… Proszę nie ,,wyjeżdżać” z głodowymi pensjami, ponieważ nikt nikogo na siłę nie trzyma, można pójść do Biedronki czy Lidla, tam pensje wzrosły.… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Golden128 o szczegóły inwestycji za 30.000.000,00 złotych należałoby się zwrócić do Wójta lub Rady Gminy Piekoszów, którzy powinni znać szczegóły dotyczące tej budowli. Projekt uchwały podany do publicznej wiadomości nie zawierał bardzo wielu podstawowych i istotnych informacji dot. tej budowli. Dlatego też wątpię, czy ktokolwiek z gminy lub ZUK jest wstanie odpowiedzieć na pytania: związane z tą budowlą, planowanym zastawieniem w hipotekę majątku gminy, zaciągnięciem pożyczki do 30.000.000,00 zł, jej wydatkowaniem, a następnie spłatą zaciągniętej pożyczki.

Golden128
Gość
Golden128

No więc właśnie Aleks. Ktoś kto organizuje referendum czyli zbiera podpisy za odwołaniem Wójta czy Rady Gminy powinien znać szczegóły tejże inwestycji. Dlaczego nie podzieli się z Nami swoją wiedzą? Skoro potencjalnie Ktoś przyszedłby pod moje drzwi i spytałby czy się podpiszę, to chciałbym wiedzieć pod czym się podpisuję a raczej z jakiego powodu. Bić pianę po to, żeby bić to prawie każdy potrafi.

Rob
Gość
Rob

Moim skromnym zdaniem zaden bank nie powinien zgodzic sie na taka pozyczke ktora ma byc splacana pozniej przez mieszkancow. Sknadal to ze wogole ktos to tak wymyslil. Srodki na takie inwestycje powinny byc pozyskane z roznych funduszy strukturalnych a nie zaciaganie komercyjnego kredytu i planowanie splaty pieniedzmi z naszych kieszeni.

Lukasz
Gość
Lukasz

tej pozyczki nie udziela bank tylko wojewodzi fundusz ochrony srodowiska
o ilekwestia splaty jest istotna to wg mnie wazniejsza jest sama nazwa inwestycji ” zabezpieczenie przed przenikaniem sciekow z istniejacych rektorow…”
Czy Wójt/ZUK/RG ma informacje na temat iz istniejace reaktory nie spelniaja norm badz sa nieszczelne a przez co nieczystosci wyplywaja na okoliczne tereny i wraz z woda gruntowa dostaja sie do nizszych parti skad pobierana jest woda do spozycia?

ZZ
Gość
ZZ

Czyli to Gaweł ma być nowym wójtem? A może Paweł?

Oo
Gość
Oo

A może ty będziesz nowym liderem

ZZ
Gość
ZZ

Ja? – nigdy!
Mam lepsze pomysły na życie!

Anonim
Gość
Anonim

Najwygodniej jest krytykować i pouczac.mial Aleks swój czas był w drużynie marzen to kontrolował nieprawidłowości w GOPS,ile zużywali pracownicy kawy i cukru,i nie bądź śmieszny że twoja osoba przyczyniła się do spłaty zaległości gminy.moja rada weź kijki worek na śmieci,pospaceruj i zrób coś pożytecznego dla tej gminy to ci powinno się udać nikt ci nie będzie przeszkadzał.milego dnia bez hipokryzji.

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim być anonimowym i oczerniać innych to Ty potrafisz. To najlepiej Ci wychodzi.

Anonim
Gość
Anonim

Ja nikogo nie oczerniam stwierdzam tylko fakty tylko ty nie potrafisz zrozumieć swojej hipokryzji.jeszcze raz ci przypomnę że byłeś przewodniczącym rady i co i nic wpadło parę groszy więcej.byles przewodniczącym komisji rewizyjnej i co i też nic.teraz się wymadrzasz?startowałeś drugi raz i co też nic z tego nie wyszło. ludzie i ja tez mam już dość bicia piany bez sensu.widze że smigasz z kijkami i tak trZymaj świata nie naprawisz,głową muru nie rozbijesz no chyba że to może ci się uda.

Aleks.
Gość
Aleks.

Gdy byłem Przewodniczącym Rady Gminy Piekoszów to mieszkańcy przychodzili na sesję,(brali czynny udział w sesji), gdyż w porządku obrad był punkt gdzie interpelacje mogli składać radni, a zapytania sołtysi
i mieszkańcy. Za obecnej Rady Gminy, gdzie Przewodniczącą Rady Gminy jest Barbara Drogosz zlikwidowano ten punkt w porządku obrad,ograniczając tym samym w szczególności moje prawa i innych obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. wynikającego z art. 61.Konstytucji RP oraz art. 11b ustawy o samorządzie gminnym i § 28, podpunkt. 6 statutu gminy Piekoszów.

Aleks.
Gość
Aleks.

Golden128 jesteś w „drużynie marzeń” i nie wiesz, na co ma być wydane ok. 30.000.000, 00 złotych? Dlaczego nie pozyskano na to zadanie środków z Unii Europejskiej? Jak będzie wyglądała spłata tej pożyczki i o ile wzrosną ceny wody i ścieków? To skąd mają to widzieć zwykli zjadacze chleba z naszej gminy? Jedną z kluczowych zasad w funkcjonowaniu organów gminy jest ich jawność. W związku z tym obywatele ci mają pełne prawo zaznajomienia się ze sprawami realizowanymi przez te władze. W wykonywaniu zasady jawności władze gminne mają obowiązek udostępniania na stronach urzędowego publikatora teleinformatycznego – Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) –… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

ZZ jakiego Pawła masz na myśli. Czy chodzi Ci o Pawła Arabasza ?

ZZ
Gość
ZZ

Chodziło mi o tych dwóch:
https://m.youtube.com/watch?v=wLKCxQCFmbA

Lukasz
Gość
Lukasz

naszej Gminie jest potrzeba zmiany ale zmiany myslenia wladzy o zarzadzaniu Gmina i ojej mieszkancach potrzebny jest program rozwoju Alek pytales co ta wladza zrobila dobrego a no nic poza podniesieniem diet bo i czas maly i okres zimowy nie wplywa na jakies inwestycje ale biorac pod uwage iz 90% obecnej wladzy sprawowalo ja w poprzedniej kadencji to 1 co chwile slyszymy o pozyskanych nowych srodkach na budowe drog 2 wyremontowano budynek gminy, zlobek (chyba kazdy by chcial aby jego dziecko spedzalo tam czas w przyjaznej atmosferze) ZUK, GOPS 3 pojawila sie mozliwosc gazyfikacji gminy 4 wkrotce bedzie remont starego… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Lukasz nie mogę zgodzić się z Twoimi tezami. Po pierwsze co nam mieszkańcom przyjdzie z myślenia władzy o zarządzaniu? Po drugie wójt nie jest u władzy pierwszy rok ani też drugi, a programu rozwoju (o którym piszesz) jak nie było tak nie ma. Ja stoję na stanowisku, że w naszej gminie bardzo potrzebna jest rzetelnie opracowana strategia rozwoju gminy. Lukasz piszesz, że co chwile słyszymy o pozyskanych nowych środkach na budowę dróg. I co z tego wynika, wielkie nic? 40 lat temu mieszkańcy osiedla 40-lecia kupili działki od Gminy Piekoszów. Od 40 lat poszczególni wójtowie obiecują piękne ulice, sporządzają projekty… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Czy komuś wiadomo kiedy BCK opublikuje nagranie z tego spotkania?
Bo podobno było filmowane.

Mieszkaniec Piekoszowa
Gość
Mieszkaniec Piekoszowa
Lukasz
Gość
Lukasz

Teraz sie beda na pisma scigac???
A te dni to robocze czy kalendarzowe?

Autor
Gość
Autor

A kto to ta nowa osoba w radzie nadzorczej Zuku? Nazwisko mi znane takie piekoszowskie 🤝

Zen
Gość
Zen

Kto jest nowym członkiem rady nadzorczej Zuk?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Ludzie którzy chcą referendum odwołania rady to karierowicze którzy po przegranych wyborach tak jak PO próbują zaistnieć poprzez robienie mieszkańcom wody z mózgu . Panowie tego planu nic dla gminy i ich mieszkańców nic do tej pory nie zrobili ale wiedzą że ludzki umysł jest chłonny sensacji i myślą że zmobilizują mieszkańców do referendum

ksiąze
Gość
ksiąze

W 100% zgadzam się z Mieszkańcem. Garstka osób, które przegrały wybory notorycznie są na nie, wszystko źle! Czytam tego bloga i ciągłe narzekanie a brak propozycji co zrobić? Czyżby w oczy kole,że nareszcie coś się dzieje (wymiana oświetleni ulicznego, Fotowoltaika, remonty i budowy dróg,termomedernizacja budynków itd. Ale plan jest chyba taki: gmina pięknieje bo postraszyliśmy władzę referendum,to wszystko dzięki Nam.
Ps. Całe szczęście,że jeszcze nie poskarżyli się w Brukseli.

Fretka
Gość
Fretka

Czy ktoś coś wie o planach skanalizowania Brynicy?

ZZ
Gość
ZZ

Plany są, ale dopiero na XXII wiek, teraz podłączanie nowych gospodarstw do i tak niewydolnej oczyszczalni jest niewskazane 😉

Aleks.
Gość
Aleks.

ksiąze -człowieku z „drużyny marzeń”, gdzie ta władza buduje drogi i komu? Za wiele milionów pełną parą idą prace przy budowie ulicy Przemysłowej w Piekoszowie. Jest to łącznik pomiędzy drogą wojewódzką DW 761 a DW 786. W ramach inwestycji na długości 1200 metrów zostanie położony dywanik asfaltowy. Wybudowany też będzie chodnik po jednej stronie drogi i wykonane zostanie odwodnienie. Stanie też oświetlenie. Poza tym, wybudowany będzie parking z miejscami postojowymi dla dziesięciu samochodów ciężarowych i trzydziestu samochodów osobowych. Skoro jesteś taki „bystry” to może uświadomił byś mieszkańców dlaczego droga ta jest priorytetem gminy? Dla kogo budowany jest parking na samochody… Czytaj więcej »

gość
Gość
gość

Gdzieś czytałem że tą drogę budują żeby jakaś Pani miała bliżej do pracy z Jaworzni.Czy to prawda.

Anonim
Gość
Anonim

Ktoś kto chce zbudować firmę musi mieć zapewnione minimum warunków tj.droge dojazdowa,oświetlenie i inne media każden nawet prosty czlowiek to wie ale oczywiście nie Aleks.styropiany,tartak i elektrociepłownia płacą do kasy gminy po ok 100 tys,Alma pewno jeszcze więcej.przejedz się droga do tartaku i powiedz czy ty chciałbyś mieć taki dojazd do firmy płacąc takie podatki.ale to zbyt trudne byś to ogarnął swoim mózgiem.

Aleks.
Gość
Aleks.

A kto budował drogę do ” Murówki” i ALMY-ALPINEXU?

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim piszesz, że firmy maja mieć zapewnione minimum warunków, a co z mieszkańcami oni mogą tonąć w błocie?

borówka
Gość
borówka

Wymiana oświetlenia ulicznego na LED-owe i termomodernizacje własnych budynków to raczej korzyści dla urzędu gminy (mniejsze rachunki za prąd i ogrzewanie przez kolejne lata), a nie dla mieszkańców. Wysokość dopłat do instalacji fotowoltaicznych są w niektórych gminach nawet do 90%, więc na tym polu też szału u nas nie ma. Budowy dróg to na razie tylko osiedle „Ogrodnik” (ciekawe dlaczego właśnie to osiedle? przypadek?). Dobrze, że nazwałeś rzeczy po imieniu: „coś się dzieje”… Ale chodzi chyba o to, żeby działania zaspokajały najważniejsze potrzeby jak największej liczby mieszkańców, były z nimi konsultowane, a nie na zasadzie robienia czegokolwiek byle tylko chwalić… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

„(mniejsze rachunki za prąd i ogrzewanie przez kolejne lata)” to oszczednosc w budzecie ktora mozna przeznaczyc np. na dodatkowy kurs autobusu miejskiego

borówka
Gość
borówka

Taaa… Już widzę jak te oszczędności idą na dodatkowe autobusy… Prędzej na nowe etaty dla „znajomych królika” w UG, ZUK, BCK i innych i tak już przeludnionych do granic możliwości instytucjach gminnych.

Lukasz
Gość
Lukasz

No to nie wiem np. na oswietlenie ronda o juz wiem na ten neon na zlobku

anonim
Gość
anonim

trzeba się zapytać czy były oszczędności za oświetlenie ,z tego co wiem to nie

ZZ
Gość
ZZ

Że oszczędności z LED nie będzie, to już się kiedyś rozpisywałem.
Jest jednak mała zaleta – jest jaśniej!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Czy ktoś zastanowił się lub ewentualnie wyliczył ile milionów gmina przeznaczyła na wymianę oświetlenia? Czy już wydano 10.000.000,00 złotych?

Rob
Gość
Rob

Co dalej?

Aleks.
Gość
Aleks.

Pożyjemy zobaczymy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Mieczysławie, jestem bardzo mile zaskoczony tym, ze na PB pojawił się wreszcie ktoś o normalnym, rzeczowym i ludzkim podejściu. A zwłaszcza rozumowym. Intelektem oraz trzeźwością osądu przewyższa Pan wszystko co się tutaj dzieje. Do Pańskiego wpisu odnoszę się w tym miejscu ponieważ bezpośrednio pod Pańskim wpisem mój tekst będzie bardzo zawężony. Na początek proszę Pana, aby z wielką rozwagą oceniał Pan wpisy niejakiego ZZ. To człowiek który od samego początku torpeduje, wyszydza, fałszuje, ośmiesza i obrzydza wszelkie objawy jakiejkolwiek myśli o podłożu rozwoju tej gminy. Bardzo trafnie ocenił go Pan, że jest to osoba powiązana z władzą gminną. ZZ… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zapraszam Państwa do zapoznania się z prawdziwym obliczem Naszej Gminy. https://www.youtube.com/watch?v=tr1LGvEff6E Mój przekaz nie ma nic wspólnego z przekazem w gminnym oglupiaczu pt Głos Piekoszowa.

Anonim
Gość
Anonim

Kasa którą dostał Sorbiana na remont starego rumpla nikomu nie potrzebnego na pewno w dużym stopniu poprawiła by stan tej drogi.bedziesz miał okazję zapytać wojta na zebraniu o te pieniążki.zapytaj też czy to jest nagroda za to że ponad 100 razy nie wyjeżdżali do akcji,olali też mieszkańców gdy była zatruta woda.Rykoszyn i Szczukowice jeździli po Piekoszow a Matecznej miał to w d….

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, nie mam zamiaru o nic pytać, bo i tak odpowiedzi nie uzyskam. To sa mistrzowie fałszywych odpowiedzi. Zawsze tak odpowiedzą, że nic z tego nie wynika. Osobiście czuję się brudny po kontaktach z zakłamanymi fałszywymi ludźmi. A co do tych 100 niewyjazdów o których ktoś ( lub Ty anonimie) napisał ( bo to tak w żargonie potocznie się nazywa) to zwróciłem się kilka dni temu do Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach o informację pisemną, jak to z tymi niewyjazdami było i jak to wyglądało. Poinformuję Was też, czego dowiedziałem się w luźnych rozmowach z funkcyjnymi osobami z Państwowej Straży… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Pytaj pytaj niech się gimnastykują celebryty

Franek
Gość
Franek

Tak czytając wpisy dotyczące referendum i mieszanie przy okazji wielu tematów takich jak drogi , oświetlenie itd jest w tym temacie zajmowaniem się wszystkimi bolączkami gminy .Ważną wiadomością dla mieszkańca jest , kto udziela tej pożyczki.Kto był z osób zaproszonych na sesję z komitetu jaki zabrali głos jeżeli mieli taką możliwość/choć brak punktu w sesji wolne wnioski i zapytania i jak w związku z tym zabrali głos/.Następnym problemem jest więc jak nie obecny włodarz to kto i atak na pana Gaweł M. czy na inną osobę jest delikatnym nietaktem.Jeżeli zawiązał się komitet do spraw referendum to potrzebny jest czas dla… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Franek wytłumacz mi dlaczego ważne dla mieszkańca jest, kto udziela pożyczki?

Franek
Gość
Franek

W kwestii kto udziela pożyczki, czy jak już to bywało parabank,agencja finansowa ,bank .Każdy powinien wiedzieć jakich spodziewać się obciążeń finansowych przy spłacie czy będzie to 20 lat a może 50.Jak będzie bardzo dojony mieszkaniec ,czy znów zgaśnie światło .

Lukasz
Gość
Lukasz

Co z tym referendum?
Łopuszno nie dalo rady