Sesja Rady Gminy 27 lutego 2020

Przewodnicząca Rady Gminy w Piekoszowie zaprasza na XX sesję Rady Gminy Piekoszów, która odbędzie się w dniu 27 lutego 2020 (czwartek) o godz. 9:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66.

Zaproszeni goście:
Porządek obrad:
1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XIX sesji Rady Gminy Piekoszów.
4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
5. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Kieleckiemu
b) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2020 rok

c) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2020 -2030

d) wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości oznaczonej działką nr 521/1, położoną w obrębie ewidencyjnym Podzamcze

e) zamiaru przystąpienia do prac nad koncepcją utworzenia związku międzygminnego realizującego zadania z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi

6. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

75
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
59 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
gośćLukaszLukaszAnonimmieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lukasz
Gość
Lukasz

Po co zaproszenie skoro w porzadku obrad nie ma debaty na pismami ktore wplynely nie wspominajac juz o prawie do zabrania glosu….

marek
Gość
marek

Duży nietakt.Mam nadzieję,że to nie jest celowa zagrywka.Można to naprawić dokonując zmiany w porządku obrad.

Aleks.
Gość
Aleks.

Brak w porządku obrad punktów dot.zlozonych wniosków, więc po co te zaproszenia?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A gdzie jest punkt obrad pt. wolne wnioski i zapytania? Lub inaczej, dlaczego go nie ma w porządku obrad? To po co na tej sesji mają się zjawiać przedstawiciele ruchu referendalnego? Tła władzy trzeba żeby BCK miało materiał do manipulacji i urabiania społeczeństwa?

Anonim
Gość
Anonim

Mało tego rada będzie głosować nad przekazaniem dla OSP Piekoszow 60 tys zł na renowację starego grata.zenada.

Anonim
Gość
Anonim

Załącznik nr 6

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gratuluję rządzącym w Naszej Gminie dobrego samopoczucia w obliczu zagrożenia koronowirusem. Nie ma nawet cienia zainteresowania się ochroną Naszej Ludności przed tym zagrożeniem. Nie jest nawet ważne na ten moment to czy ta pandemia dopadnie nas czy też nie, istotne jest, że PiSowska nieudolna władza w Naszej Gminie jest bezradna w jej obliczu. Tak samo bezradna jak i w innych dziedzinach i aspektach funkcjonowania Naszej Gminy. Dla nich najważniejsze jest, aby napchać sobie Naszym kosztem swoje kieszenie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Parę dni temu sołtys Piekoszowa rozwoził nakazy płatnicze dla nas mieszkańców tzw Piekoszowa pod lasem. Jechał do nas drogą która w obecnej chwili wygląda jak tor przeszkód dla czołgów. Są miejsca gdzie trzeba się zatrzymać i pogłówkować którędy koła poprowadzić. Jakoś go to w ogóle nie wzruszyło. Nie wzrusza to też w ogóle radego Zegadło. Oni mają asfalt więc plebsem co ma problemy z poruszaniem się nie będą się przejmować. Sołtysa interesuje ile zedrze procentów z podatków a nie jakaś tam droga. I ten sam człowiek już jako strażak wyciąga ręce po 60 tys zł publicznych pieniędzy na nikomu do… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

… Jechał do nas drogą która w obecnej chwili wygląda jak tor przeszkód dla czołgów … – już kilka razy pisałem, że remonty takich dróg, to pieniądze wyrzucane w błoto. Gmina powinna zamiast remontu zasponsorować Ci czołg, lub zaproponować mieszkanie w bardziej cywilizowanym miejscu gminy!
A tak to Ty będziesz co rok biadolił na blogu, a gmina co roku wysyłała tam sprzęt i materiał.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Patrząc na to zaproszenie nasuwa się takie powiedzenie : …jesteś tak mądry że aż jesteś głupi…. Ja zadaję teraz publiczne pytanie, czymże dla władzy w Naszej Gminie nagle zaczęła wyróżniać się ta piątka zaproszonych specjalnie na stronie internetowej UG facetów? Czym oni różnią się nagle od pozostałych mieszkańców? Może Wy „pozostali mieszkańcy” wiecie czym jesteście gorsi od tej specjalnie zaproszonej piątki, że nie zostaliście zaproszeni na tą sesję? To jedno, a drugie to przecież ta sesja, tzn jej program nijak się ma do publicznych oczekiwań pisemnych grupy roboczej inicjującej Referendum o odwołanie Rady Gminy oraz wójta Zbigniewa Piątka. Siłą rzeczy… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, pozwolę sobie powrócić do tematu który starałem się tutaj na PB poruszać wielokrotnie od pięciu lat. Otóż chodzi mi o temat ” ochrona ostatnich drobnych gospodarstw rolnych w Naszej Gminie”. Od lat błagałem wręcz rozpaczliwie tutaj Was, abyście chronili i zachęcali ostatnich drobnych rolników do prowadzenia tych gospodarstw drobnotowarowych a przede wszystkim ekologicznych. Kilka lat temu było jeszcze trochę takich gospodarstw. Szydzono i lżono mnie tutaj bez litości i bez zahamowań. Przodowali w tym blogowicze: ZZ, Lukasz, kronikasz, Natalia, czerepah i wielu wielu innych pod anonimowymi nickami. Wszystko to działo się się przy milczącym aplauzie reszty. Apelowałem do… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Mozesz podac te przyklady „szydzenia”?
Pudlo od kilku lat jestesmy samo wystarczalni zywieniowo (wlasne jajka, mleko, mieso i warzywa) w markecie kupujemy tylko na „przednowku”

Anonim
Gość
Anonim

Blagales a sam zaprzestałem uprawy pomidorów bo się nie opłacało.wyluzuj świata nie naprawisz

gość
Gość
gość

Ciekawe jak załatwią tą sprawę z zaciągnięciem tej kolosalnej pożyczki .Pewnie stulą ogony jak zawsze

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, Lukasz, kronikasz i reszta antyspołecznych typów, macie znów powód do radości. Lżony przez was, a wskazywany przeze mnie tutaj jako bardzo wartościowy człowiek Pan Adolf Kudliński został skazany na więzienie. Za mówienie prawdy.

kronikasz
Gość
kronikasz

Kiedy lżyłem na Adolfa?Tylko konkretnie proszę , typie.

ZZ
Gość
ZZ

Odpuść kronikasz 😉
On jeszcze nigdy konkretnie nie odpowiedział na pytanie, a co dopiero dyskusja.
Podobnie jak jego idole z youtube!

ZZ
Gość
ZZ

Za mówienie prawdy? Ja bym powiedział że za szerzenie nienawiści do bliźniego. Zacznij też wypisywać tutaj taką prawdę, a będziemy mieli niedługo spokój!

Lukasz
Gość
Lukasz

Chodzi mi po glowie takie pytanie
Dlaczego nasza piekoszowska gwiazda internetow nie zostala wybrana do ciala kierowniczego?

Xx
Gość
Xx

A kto by to miał być?

Anonim
Gość
Anonim

Emerytowani pracownicy służb po prostu się nie nadają mieliśmy już tego przykłady.

Lukasz
Gość
Lukasz

Starzy ludzie powinni spokojnie zyc na swojej emeryturze dac pracowac i zmieniac przyszlosc mlodym energicznym a nie pchac sie do polityki gdzie tyle stresow, dni z podwyzszonym cisnieniem

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gdyby nie my doświadczeni ludzie to już dawno by to wszystko runęło. Ja mam 52 lata, nie czuję się stary. Poza tym mam więcej energii do życia niż niejeden dzisiejszy 20latek. A jeszcze poza tym jako osoba która spędziła swój najbardziej produktywny wiek w mundurze wiem co to dyscyplina, szacunek, miłość do ojczyzny, obowiązek, odwaga, honor, chęć służenia innym, wola pomocy innym, smak porażki, smak potu w ustach, gorycz przegranej,smak wygranej, pogląd na świat, doświadczenie w odczytywaniu rzeczywistości, wiedza życiowa itp. W niczym nie czuję się gorszy od Ciebie młody Łukaszu bez względu ile byś miał mieć lat. Doradzam Ci… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jakby to ktoś inny powiedział, to bym uwierzył, a tak to jak kandydat na prezydenta – sam siebie chwali.

kronikasz
Gość
kronikasz

Arabasz, ty meletepo.Niech cię dunder świśnie.

Aleks.
Gość
Aleks.

Lukasz jak chcesz uprawiać politykę to do Warszawy. Większość z nas mieszkańców tej gminy interesują sprawy gospodarcze tej gminy, gdyż za ewentualne długi tej gminy my będziemy płacić.

Lukasz
Gość
Lukasz

Ty sie ani na polityce ani na gospodarce nie znasz
Wykryles „wielki przekret” w OSP i co? cisza jak po smierci organisty i nie pisz glodnych kawalkow ze brudy nale prac we wlasnym gniezdzie
Juz jedne dlugi splacilismy a zanim dojdzie do ew wyborow nowej RG to ZUK juz bedzie mial kase na koncie i co wtedy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak to co wtedy? Wtedy Ty i Twoja rodzina będziecie spłacać te 30 milionów złotych. A biorąc pod uwagę odsetki to wyjdzie z 60 milionów złotych. Czy to tak trudno zrozumieć?

Aleks.
Gość
Aleks.

Lukasz jeśli ja się nie znam, a Ty się znasz na polityce i gospodarce, to napisz coś mądrego na tym blogu. Z chęcią ja i mieszkańcy przeczytamy. Jeśli już tak się upierasz przy tym OSP. Czy przekręt mały, czy duży nie powinien mieć miejsca. Jeśli myślałeś, że ja przymknę oko na nie rozliczenie dotacji celowej przez OSP w ….z otrzymanych środków publicznych z budżetu Gminy Piekoszów, to byłeś w błędzie. Pamiętaj (i inni też), że środki publiczne podlegają zwrotowi do budżetu gminy wraz z odsetkami w wysokości określonej, jak dla zaległości podatkowych. Rada Gminy w tej sprawie powiadomiła Prokuraturę Rejonową… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Zgadza się Panie Aleks, jednostki z Zajączkowa, Szczukowic i Brynicy nie są dofinansowane tak samo jak jednostki z Piekoszowa i Rykoszyna. Dlaczego tak jest? OSP Piekoszów i OSP Rykoszyn są w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co za tym idzie są dodatkowo wspierani materialnie(jednak nie są to duże kwoty :D) oraz są dysponowani do większej ilości zdarzeń. Proszę sobie porównać statystyki wyjazdów jednostek na terenie naszej gminy, OSP Piekoszów(w momencie pisania komentarza) 16 wyjazdów czyli dotychczas jest jedną z najczęściej wyjeżdżających jednostek na terenie POWIATU kieleckiego! OSP Rykoszyn posiada aktualnie mniej wyjazdów jednak w okresie wiosenno-letnim jednostka ma dużo wyjazdów ze… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To ile miliardów zł na te wasze zabawki by wam było trzeba , żebyście wreszcie powiedzieli, że macie dość? Możecie pluć na mnie za moje słowa, ale postaram się w najbliższym czasie jak otrzymam dane o tej waszej „łochotniczej” działalności uzasadnić moje wątpliwości, czy wy tak naprawdę jesteście w ogóle potrzebni tej gminie. Bo jak na razie jedyne co jest bezdyskusyjne to na pewno można stwierdzić, że jesteście potwornie kosztowni, bezczelni i pazerni.

Anonim
Gość
Anonim

Panie Arabasz, dobrze, że nie jest pan osobą decyzyjną, bo według w/w wypowiedzi nieważne czy pomoc przyjedzie 2 minuty później, przecież osoba pilnie potrzebująca pomocy może poczekać 😀 Czy w którymś zakątku Polski „Stróż prawa” wypisujący głównie na blogu jakie wszędzie są przekręty oraz krytykowaniu każdego, doprowadził do rozwiązania stowarzyszenia jakim jest OSP? Mimo dojrzałego wieku wierzy Pan w bajki! Ochotnicze Straże Pożarne były, są i będą potrzebne! Nieważne czy będzie ich na terenie gminy 2 czy 8, zawsze będą potrzebne. W imieniu użytkowników strony proszę się 2 razy zastanowić co pan pisze ;D Co do pieniędzy to pisanie zatrważającego… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

OSP Szczukowice bo o niej Pan Blog pisze, jak najbardziej zasługuję na wymianę pojazdu, może nie na fabrycznie nowy bo jak wiemy budżet gminy na to nie pozwala ale na coś co będzie mogło służyć jeszcze kilkanaście dobrych lat. OSP Rykoszyn również od kilku dobrych lat walczy o wymianę wysłużonego Stara 244 i wszyscy zainteresowani wiedzą jak to na ten moment wygląda. Myślę, że większość zgodzi się z moim stwierdzeniem, że nasza gmina pod względem wyposażenia OSP jest najgorsza w powiecie kieleckim. W której gminie na 5 jednostek (było 6 ale niestety jednej jednostce się nie udało), w tym 2… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Wyrazic swoje zdanie tak ale nie trzeba przy tym obrazac wszystkich i podwazac zaufania do instytucji ktore niosa pomoc
A to ze niektore jednostki same organizuja zbiorki to tez jest na plus bo nie czekaja az gmina da po za tym nie wiemy a byc moze tez tak jest lub bylo ze jesli dana jednostka sama zbierze jakas kwote to gmina dolozy reszte

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale ja powiedziałem, że uzasadnię swoje słowa jak otrzymam dane statystyczne tzw niewyjazdów. I zrobię to tutaj publicznie, bez względu na to co piszesz Anonim. Następna kwestia, dlaczego jesteś anonimem? Dlaczego boisz się sam siebie? Popatrz, ja nie boję się siebie, piszę pod swoim imieniem i nazwiskiem. Każdemu z was jestem w stanie w oczy powiedzieć co o nim myślę. I powiem, to co mi się nie podoba. Dość już rozkradania tej gminy.

Anonim
Gość
Anonim

Moje imię i nazwisko nie zmieni treści przekazu 😀 Niestety ale musisz uszanować anonimowość ludzi w internecie, tym bardziej, że jest to strona na której możesz w pełni być „anonimem”. Co do tzw „niewyjazdów” to przecież dane te są jawne i wystarczy zapytać/poszukać. Pragnę tylko przypomnieć, że OSP jest stowarzyszeniem który jest dodatkiem dla większości do codziennej pracy. Są sytuację w których ludzie pracują i nie mogą się udać na alarm. Dodatkowo coraz mniej młodzieży w porównaniu do poprzednich lat jest zainteresowana wstąpieniem w szeregi ochotniczej straży i nie jest to tylko problem jednostek z naszej gminy/powiatu. Jednak mimo wielu… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pozwolisz Anonimie, że ja za problem i tematykę wezmę się po swojemu.

Anonim
Gość
Anonim

Oczywiście, każdy ma prawo do własnej interpretacji i wypowiedzi, jednak starsi czytelnicy wiedzą, że wszystkie pana komentarze sprowadzają się do hejtu i oskarżeń, dlatego też próbuję pokazać 2 stronę medalu o której pan nie mówi. Dlaczego? Bo jest dobra i nie ma do czego się w niej przyczepić 😀
Sam z ciekawością czekam na dane, które rzekomo mają powiedzieć (tutaj sobie pozwolę zacytować słowa Pana Arabasza) „czy wy tak naprawdę jesteście w ogóle potrzebni tej gminie”.
Ja i tak już odpowiem na to pytanie, TAK JESTEŚMY POTRZEBNI! Pozdrawiam

Lukasz
Gość
Lukasz
Aleks.
Gość
Aleks.

Lukasz, kto Ci nie daje pracować i zmieniać przyszłości? Jak na razie potrafisz tylko krytykować innych? Przedstaw swoja osobę, jakieś sensowne koncepcje rozwoju tej gminny. Co Ty na to?

Anonimus
Gość
Anonimus

Jakby nie Ci emeryci,do których czujecie gromny respekt to o wielu nieprawidłowościach w tej gminie, nigdy mieszkańcy by nic nie wiedzieli. Ponieważ żaden ZZ, Łukasz Anonim czy też kronikarz potraficie tylko pisać pierdoły nic konkretnego. Mówiąc krótko zaśmiecacie blog.

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim piszesz tylko hasła. Bardzo proszę wymień jakie przykłady?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nikt nikogo nie wybierał. Kto chciał to się zgłosił i został zapisany. Kto się nie zgłosił to nie został zapisany. Twoja gwiazda się nie zgłosiła, to i nie została zapisana do „ciała kierowniczego”. Niemniej popieram ten ruch który zapoczątkował ewentualne referendum o odwołanie obecnej rady gminy i wójta Zbigniewa Piątka. Jest mój podpis na liście inicjującej ten ruch oraz jestem cały czas za rozwojem tego ruchu. Uważam, że jest to jedyne wyjście na ten moment aby próbować ratować Naszą Gminę przed całkowitą finansową ruiną. Już za sam pomysł obciążenia nas bezpośrednio spłatą tych lekkomyślnie zaciągniętych na Nasze Grzbiety 30 000… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Rewelacja marionetkowa rada gminy z wójtem i skarbniczka na czele spełnia kaprysy marka s osp dostaje 60 tys nagrody za to że w ubiegłym roku nie wyjechali do akcji ponad 100 razy.Brawo radni wstyd .w zajaczkowie w remizie nie ma się gdzie umyć nie mówiąc już o prysznicu.ubikacji też niema dwudziesty pierwszy wiek po Piekoszowska.i można by tak jeszcze wymieniać i wymieniać.ciekawe jak się czują inni strażacy czy też dostaną takiego granta?p.doroto czy OSP Szczukowice też dostanie na remont swojego zabytku? Pani Bożenko czy załatwi pani chłopakom z Brynicy 60 tysięcy na ten zabytkowy jelcz z 1974roku?panie Grosicki nie wstyd… Czytaj więcej »

GM
Gość
GM

Podczas dzisiejszej sesji pan wojt zarzucał byłym radnym że byli nie udolni bo kontrolowali ile kto wypił kawy czy herbaty a nie kontrolowali tego co do należało do komisji rewizyjnej. A ciekawe czy nasz włodarz wie co należy do kompetencji tej komisji?????

Aleks. Sieradzan
Gość
Aleks. Sieradzan

Panie wójcie Zbigniewie Piątek podczas sesji Rady Gminy Piekoszów w dniu 27.02.2020 roku oczernił Pan mnie, a zarazem okłamuje Pan mieszkańców twierdząc, że byłem nieudolny podczas kontroli. Tak się nie robi. Ja w przeciwieństwie do Pana znam się”troszkę” na zarządzaniu oraz kontroli. W związku z tym pozwolę sobie na wykazanie kto jest tym ” nieudolnym”, ja czy Pan? W 2015 roku będąc przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Piekoszów wspólnie z dwoma innymi członkami Komisji Rewizyjnej dokonaliśmy kontroli:1. organizacji i struktury zatrudnienia: 2.zasadności wydatkowania środków finansowych na zakup materiałów i usług. Podczas kontroli dokumentów stwierdzono, iż Kierownik GOPS w Piekoszowie we… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek dopuścił się publicznie na wczorajszej sesji bardzo wielkiego draństwa oczerniając Aleksandra Sieradzana kierującego komisją rewizyjna poprzedniej kadencji rady gminy. Proszę Państwa, ja uczestniczyłem osobiście z kamerą w reku w tamtych sesjach gdy spolegliwa wójtowi grupa sprzedaczyków tzw Druzyna Marzeń oczerniała Aleksandra Sieradzana jak mogła, dochodziło nawet do wyłączania mu przez Kotwice mikrofonu oraz przerywania mu wypowiedzi aby zarządzić przerwę celem zniechęcenia go do dalszej relacji z ustaleń komisji rewizyjnej. Za to przekroczenie uprawnień wielu czeka w przyszłości prokurator, z czego nie zdają sobie sprawy. Wójt nie podjął stosownych czynności w związku z tymi ustaleniami, a… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, pozwoliłem sobie skopiować i wkleić tutaj część treści wpisu na FC jednego z naszych referendalnych liderów, które jeśli choćby nawet i było ogólnie zbliżone do prawdy to powoduje bardzo duży niepokój o to co się faktycznie dzieje w naszym UG i kto tam kim rządzi. Oto ten wpis…. odbyło się posiedzenie Komisji Budżetowej, która pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały (czyli Radni popierają pomysł ogromnych podwyżek cen wody i ścieków). Następnie jak twierdzi nasze źródło zbliżone do Urzędu Gminy część Radnych spotkała się z Wójtem oraz Panią Sekretarz, która to podobno zakomunikowała że bez tej pożyczki „nie przetrwamy kadencji”….. Proszę… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Panie Aleks niech się pan nie daje sprowokować to zagrywka mająca na celu odwrócenie uwagi od istotnych problemów władzy.

gość
Gość
gość

W normalnej Gminie w takiej sytuacji ,gdzie Gmina zaciąga tak wysoką pożyczkę wójt powinien wystąpić z wnioskiem o obniżenie swojej pensji a radni powinni zrezygnować z diet oraz innych przywilejów finansowych jeśli takie posiadają.To samo dotyczy innych gminnych urzędników P.S. Brawa dla radnego z Podzamcza ,świetne wystąpienie ,super .Już nigdy nie oddam głosu na gościa. Nasuwa mi się przysłowie znane od lat. Wchodzisz między wrony ,kracz tak jak ony.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Żebyś Ty go gościu słyszał na spotkaniu mieszkańców które zapoczątkowało ruch referendalny. On gadał tak jak by nu kto mózg wymienił lub zaprogramował. Ale trzeba było to zobaczyć. Ludzie patrzyli, słuchali i nie wierzyli. Wyglądało to tak jakby skazaniec zachwalał kata który za chwilę zacznie odrąbywać mu nogi i ręce.

gość
Gość
gość

No szanowni Państwo radni ,wójcie kto pierwszy . Do wygrania szacunek mieszkańców .Wystarczy na kolejnej sesji zgłosić taki projekt . Po takim geście nawet Pana Paweł już nic złego na was nie powie . W gminie zapanuje spokój. Tak Panie Pawle.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowny Gościu, nie podzielam Twojej opcji. Ja od 2013 roku uważam i publicznie wyrażam, że wielkim nieszczęściem dla Naszej Gminy jest Zbigniew Piątek jako wójt. Jeszcze większym nieszczęściem jest Grażyna Tatar. Dobrze o tym wiecie. Uprzedzam, że nie mam do Zbigniewa Piątka jako osoby prywatnej absolutnie nic, nawet go lubię, To bardzo fajny człowiek jako kolarz, sąsiad, mieszkaniec. Pewnie jak bym pił i by mi kielicha postawił to z chęcią bym go z nim wypił. Ale jako wójt pogrąża gminę i nas wszystkich. Nie ma już czasu na żadne szanse. On, jego dwór oraz cała rada gminy po uchwaleniu tego… Czytaj więcej »

Gienek
Gość
Gienek

On jest zJulianowa, ale to ten sam okręg. Wstyd za niego

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A czy wiecie Państwo, że bardzo dużo mieszkańców Naszej Gminy w ogóle nic nie wie o tych 30 milionach złotych? Tak się właśnie plebs załatwia, po cichu, za plecami, bez informowania, a przede wszystkim bez jakichkolwiek konsultacji społecznych.

ZZ
Gość
ZZ

To jest całkiem naturalne, że większość mieszkańców nic o tym nie wie. Większość pracuje, wychowuje dzieci i nie ma czasu na politykę. Tylko nieliczni mają takie szczęście jak Ty – na państwowym „garnuszku”, nadmiar czasu, a do tego jeszcze przeświadczenie, że się jest najmądrzejszym w gminie i trzeba o tym wszystkich uświadomić. Większość mieszkańców gminy ma politykę głęboko w d…. i to od wielu dziesiątek lat, mają inne zmartwienia na głowie. Jakoś zawsze żyli i dalej będą! Jedno jest pewne – przynajmniej nie wykończą się nerwowo, co w Twoim przypadku nie jest takie pewne. A Te Twoje marudzenie, że my… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ oczywiście ZZ, wszystko się zgadza. Faktycznie jestem na uczciwie wypracowanej ustawowej emeryturze. Uczciwie przepracowałem maksymalną ilość lat wypruwając sobie żyły dla Was wszystkich aby zapewnić Wam bezpieczeństwo na tyle ile mogłem na swoim stanowisku pracy.Bardzo dużo mnie to kosztowało ale przetrwałem w takim stanie, ze dziś nie palę, nie piję, nie narkotyzuję się, nie jestem na żadnych lekarstwach. Istotnie dzięki temu mam więcej czasu teraz aby zająć się sprawami samorządowymi gminy w której mieszkam. Ponadto dzięki zdobytemu dodatkowo wykształceniu o kierunku Administracja Publiczna staram się publicznie zrobić ile mogę dla Gminy w której mieszkam. Wszystko się zgadza ZZ co… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

ZZ człowieku myślałem, że jesteś troszkę mądrzejszym. Ale Ty i Tobie podobni stwierdzam, ze jesteś głuptakami. Ja jestem ustawiony do końca swoich dni. W moim zawodzie nie żyje się zbyt długo. Średnia wieku wynosi ok. 53 lat. Więc ja (przeżyłem tą średnia statystyczną, tak, więc już swoje przeżyłem. Nie martwię się o siebie, lecz o swoje dzieci, wnuków, których na razie nie mam. Mnie nie interesuje polityka gmina, lecz sprawy gospodarcze tej gminy. Nie należę do żadnej partii i nigdy nie należałem. Mógłbym nie interesować się sprawami gospodarczymi gminy, gdyby nie dotyczyły mnie lub moich dzieci. Tak jak większość mieszkańców… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Józefie Wijas ze stowarzyszenia Natura, składam publicznie Panu wyrazy szacunku za walkę jaką Pan prowadzi od lat na rzecz lepszej przyszłości Naszej Gminy. To przykre co przeczytałem na Pańskim blogu. Jest mi bardzo przykro, że ponosi Pan również finansowe koszty walki z tym niszczącym Nas systemem. Rozumiem Pańskie rozterki i gorycz, ponieważ sam na przestrzeni od 2014 roku do 2017 dwukrotnie byłem oskarżany i ciągnięty przed Sąd przez najpierw obecnego wójta Zbigniewa Piątka a następnie przez jego poplecznika ( wtedy) prezesa ZUK Jerzego Wijasa. Ciągano mnie za opisywanie prawdy oraz za walkę o bezpieczeństwo zdrowotne odbiorców wody pitnej. W… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Jaka obronna reka??? Przeciez jak sam pisales lepiej mialo byc dla Ciebie isc na ugode

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Aleś Ty Łukaszek naiwny. A widziałeś jakąś moją ugodę?

Lukasz
Gość
Lukasz

Przeciez sam pisales ze wysoki sad doradzil Ci abys poszedl na ugode
Poza tym gdyby wyrok byl skazyjacy jedna ze stron to albo bys triumfowal albo plakal ze jacy oni nie dobrzy

Lukasz
Gość
Lukasz

Najpierw prowokujesz a po tem biadolisz jaki Ty biedny bo ta nie dobra wladza po sadach Cie ciaga
Trzeba bylo isc do GOPSu po zasilek

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ Łukaszku, ja nie biadolę i nie jestem wcale biedny 🙂 Jestem bogaty na wielu płaszczyznach życia, a zwłaszcza na płaszczyźnie odporności psychicznej na docinki takich niegodziwców jak Ty, ZZ, kronikasz i reszta waszej bandy. Mało tego, na ten moment w obliczu tego co się dzieje w Naszej Gminie jesteście mi tu bardzo potrzebni, wręcz jak nigdy dotąd.

Lukasz
Gość
Lukasz

Jak startowales w wyborach tez tak pisales i co nie dostales sie do rady o czywiscie Ty nigdy nie chciales wogole startowac i wygrac to byla tylko taka gra ze spoleczenstwem

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łukasz, po co znów wywlekasz coś co już wielokrotnie opisywałem. Zgłosiłem soją kandydaturę na radnego bo była to naturalna konsekwencja mojej publicznej społecznej działalności. Byłem niejako tego zakładnikiem, bo na pewno nie przyświecało mi koryto i poczucie władzy. To bardzo zgubne i przyziemne cele. Zdobyłem 131 głosów w sytuacji gdy odwiedziłem tylko jakieś 10-20 $ mieszkańców okręgu. Nie stała za mną żadna partia, kościół, nie stać mnie było na kampanię, nie roznosiłem i nie podrzucałem ludziom ukradkiem ulotek, na liście wyborczej ulokowano mnie na samym końcu 7 kandydatów, gdzie do dziś ludzie mi mówią, że nie widzieli mnie na liście.… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, czy jesteście świadomi, że „dług Dąbrowy” jest wyzerowany? Nie ma już długu Dąbrowy. A wiecie jak to zrobiono? Obligacjami. A wiecie co to znaczy? Że dług dalej istnieje, nadal jesteśmy jako Gmina zadłużeni, tyle że u kogoś innego, niewykluczone , że na jeszcze gorszych warunkach niż przed nabyciem obligacji. I w tej sytuacji oni chcą brać następne 30 milionów złotych, którymi już tym razem obciążają Nas bezpośrednio. Bo chyba wyłapujecie Państwo różnicę między długiem Dąbrowy a tymi 30 milionami obecnie? Dług Dąbrowy był zaciągany na UG, natomiast ten jest prawie, że bezpośrednio zaciągany na barki wszystkich klientów ZUK,… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Kiedy osoby zaproszone na ostatnią sesję Rady Gminy (27 lutego 2020r.) podzielą się informacjami z tej sesji.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Heniek najlepiej jak obejrzysz nagranie z sesji. Wówczas będziesz miał wiarygodne informacje.

gość
Gość
gość

Mam pytanie czy w dobie takiego kryzysu pożyczka jest nadal aktualna .Ludzie powoli tracą pracę lub nie pracują . Co robią nasze władze. Czy obniżyli podatki.W niektórych gminach ,miastach odkażają przystanki,ośrodki zdrowia urzędy Dmuchają na zimne.Wiadomo co u nas się robi .Jest stworzony jakiś sztab kryzysowy. Strażacy są w gotowości.Czy nowa plebania jest przygotowana na szpital tymczasowy. Wiecie coś w temacie.