W Gałęzicach przez dobę nie będzie wody

Przyczyną przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Gałęzic jest czyszczenie i dezynfekcja zbiorników wody na terenie Zakładu Nordkalk Sp. z o.o. w Miedziance. Jak informuje Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie przerwa w dostawie wody planowana jest od 26 lutego 2020 od godz. 20.00 do godz. 20.00 następnego dnia.

Wodę dla mieszkańców dowiezie beczkowóz dostosowany do transportu wody pitnej. Woda do picia będzie dostępna w czwartek w godzinach 12.00-19.00 w następujących punktach w Gałęzicach:

  • Gałęzice 8 o godzinie 12:00-13:00 i 15:45-16:45
  • Gałęzice 23a (szkoła) o godzinie 13:15-14:15 i 17:00-18:00
  • Gałęzice 35 o godzinie 14:30-15:30 i 18:15-19:00

46
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
LukaszZZanonimGienekAnonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleks.
Gość
Aleks.

Wybudowano nowe ujęcie wody w Lesicy. Na uroczystym oddaniu tej inwestycji, wójt gminy poinformował, ze mieszkańcy zachodniej części gminy właśnie zostali przepięci do nowego ujęcia, a w ich kranach nareszcie popłynęła wysokiej jakości woda. Jak to się stało, że mieszkańcy Gałęzic nie są podłączeni do tego ujęcia wody?

ela
Gość
ela

Po prostu okłamali mieszkańców. Wójt zapewniał, że woda w Gałęzicach będzie bezpieczna dla mieszkańców a tu znowu niespodzianka. To nie koniec obietnic – gdzie jest linia komunikacyjna z Gałęzic? Panie Wójcie skoro nie można realizować obietnic to po co je ogłaszać na cały kraj!

Sławek
Gość
Sławek

Pan wójt wiele obiecuje,ale coś robi tam gdzie jest wielu wyborców.Gałęzice to pole doświadczalne dla Urzędu,radnych i zakładu wydobywczego-jak długo wytrzymamy te niedogodności

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowicze ela i Sławek oraz inni mieszkańcy Gałęzic, przecież myśmy tutaj publicznie wam przed wyborami wyraźnie pisali co was czeka w temacie wody pitnej w związku z tym szumnie otwieranym ujęciem wody. Nie musieliście przecież nam wierzyć, trzeba było samemu sobie weryfikować nasze przestrogi. Może dziś nie było by tyle lamentu i żalów. Oraz gnojówki w kranach.

Yyyyyy
Gość
Yyyyyy

Pan wojt nawet na zebranie z mieszkańcami nie chce przybyć. Cieszy się tylko że podatki na czas wchodzą z Nordkalk, bo jest kasa na jego zachcianki, które realizuje swoim pupilom. A my borykamy się z wodą, kurzem wstrząsami że szkodami górniczymi dziś gdy zakład ma już plan zagospodarowania i może robić co chce, mają nas wszyscy w głębokim poszanowaniu a gdzie jest plan dla mieszkancow chyba pora żeby wyszło oszustwie na jaw, że kopalnia będzie też na stronie północnej Galezic, o czym nikt nie mówił.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gałezice są typowym przykładem głupoty i ciemnoty społecznej. Ten zakład przez lata im nie przeszkadzał dopóki można było kraść z niego na potęgę. Może zaprzeczycie? Cała reszta się nie liczyła, a w tym czasie dobro czynnika ludzkiego było spychane na dalszy plan. Wy wszyscy tam dobrze wiecie od dawna co was czeka. Ale milczeliście wchodząc w tym czasie władzy w cztery litery gotowi skoczyć każdemu do gardła który społecznie na szczeblu samorządowym próbował wam pomóc. Idźcie teraz do waszych miejscowych działaczy PiSowskich których się nagle tyle wyroiło i spytajcie ich o co tu w tym wszystkim chodzi. Dziś zostaliście z… Czytaj więcej »

Sławek
Gość
Sławek

Panie Arabasz,dlaczego i jakim prawem pan obraża wszystkich mieszkańców Gałęzic .Jeśli ma pan dowody na złodziejstwo czemu je nie przekaże odpowiednim służbom,jeżeli zataja jest współwinnym.Miłego dnia

ela
Gość
ela

Nie potrzebnie zabiera Pan głos i obraża mieszkańców Gałęzic. Problem wody trwa i pozostaje jak się okazuje dalej nie rozwiązany, chociaż właśnie Wójt w minionym roku oznajmił, że Gałęzice zostały przyłączone do ujęcia wody w Lesicy. Należało uznać, że tak właśnie było. Problem wody w tej części Gminy jest bardzo ważny dla zdrowia mieszkańców.

Gienek
Gość
Gienek

Dalej głosujcie na pis i im podobnych

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakoś tak pamięć gminna niesie, że przed wyborami w 2014 i 2018 roku to w Gałęzicach jak by mogli to by Piątka w lektyce nosili. Bądźcie ludzie konsekwentni. Nie wolno tak nagle zdradzać swoich poglądów.

Gałęzice
Gość
Gałęzice

A moje wiadomości niosą, że powinien się Pan zgłosić jak najszybciej na oddział psychiatrii bo kompletnie nie wie Pan o czym pisze. Z troską pozdrawiam.

Sławek
Gość
Sławek

Staram się być na zebraniach wiejskich ,ale nigdy nie odniosłem wrażenia aby obecny wójt był traktowany jakoś wyjątkowo przez mieszkańców.Tymbardziej że nic niemiał do zaoferowania dla Gałęzic podczas kampanii wyborczej i swego urzędowania na stanowisku wójta.A lektyka o której pan wspomniał to chyba nie ten wiek,jeśli już to porządna karoca i dwa piękne konie,ale w miejscowości niema żadnego Na przyszłość niech pan zweryfikuje swego informatora.Pozdrawiam

Gość
Gość
Gość

Niestety Pan Arabasz znów ma biegunkę słowną. Zgadzam się z Tobą Sławek,że on albo nie wie o czym pisze,albo pisze w koło Macieju to samo,albo od czapy. Dawno na blog nie zaglądałam przez niego ale niestety widzę że nadal bloga czytać się nie da przez wpisy Arabasza.

ZZ
Gość
ZZ

Mówi się „byle co zje to i głupio s..”, ale w jego przypadku to nie rozumiem, bo przecież odżywia się zdrowo?
Fakt faktem, że strasznie zaniża poziom bloga!

Nn
Gość
Nn

To że mieszkańcy nie byli za wójtem i zakładem było widać gdy na sesji rady gminy został odczytany protokół z zebrania wiejskigo gdzie mieszkańcy powiedzieli stanowcze nie na działania wójta i kopalni. I opowidzieli się za tym że sołectwo chce odejść od gm. Piekoszow.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ooooo, wreszcie głos rozsądku. Z kimś takim jak Nn można coś budować. Ale więcej odwagi Nn. A co do treści to powiem tak: zapomnijcie! Jesteście statystyką i tylko niestety statystyką do naliczania wpływów do gminy które oni przeznaczają tak jak sami widzicie. Nikt was nie puści pod administrację innej gminy. Tu niestety o swój los musicie walczyć. Sami.

Nn
Gość
Nn

Nikt nie był tak odważny jak nasi mieszkańcy powiedzieli stanowcze nie, ale cóż radny trzyma stronę wójta i to on korzysta na nas. Przez to że się postawilismy to nas karzą wszyscy i jestesmy wyszydzani przez wójta, radę i kopalnie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nn, więc teraz macie szanse coś zmienić. Przyłączcie się do ruchu referendalnego. Wasze udręczenie spowodowane przez obecną władzę wiele by tej idei pomogło. Rozgłaszajcie prawdę, żądajcie zmian. Przybądźcie na następne spotkanie ruchu referendalnego. Zrozumcie, że innej drogi nie ma.

Nn
Gość
Nn

Ale na spotkaniu była spora grupa z Gałęzic i mieszkańcy są wściekli na działania władzy a raczej na bezczynność i ciągle oszukiwanie i spychanie na boczny tor.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, a czy wiecie, że na ujęciu Lesica II są już straty wody rzędu około 40% . Gdzie więc ta woda poszła? Przecież My za to płacimy. Gdzie jest nadzór nad tym wszystkim ? Wójt i jego dwór zajmuje się szkalowaniem porządnych ludzi zamiast zając się tym za co ma płacone niebotyczne niczym nie uzasadnione wynagrodzenie.

Marek
Gość
Marek

A dokładnie to wydobyto 858 108 metrów szesc.a sprzedano 598 067.Czas nie ubłagalnie upływa, władze spółki się zmieniają a straty wody trzymają się jednego poziomu .

Marek
Gość
Marek

Drobne wyjaśnienie : podane w moim wpisie liczby dotyczą sumy ze wszystkich ujęć wody.Informacyjnie : ujęcie Lesica wydobycie 206 035 zaś sprzedaż 122 644

Aleks.
Gość
Aleks.

Spółka z o.o. ZUK w Piekoszowie od chwili utworzenia generuje tylko ogromne straty, za które płacimy my mieszkańcy tej gminy. Więc mamy tu przykład książkowej niegospodarności. Zmieniają się rady nadzorcze, prezesi, wójtowie lecz nie podejmują widocznych działań naprawczych w spółce. Dlaczego tak się dzieje? Czy kiedyś w tej gminie będzie mądry wójt, który potrafi wyegzekwować od zarządu spółki zniwelowanie strat?

Gienek
Gość
Gienek

Nie będzie!!!!!!!!!

kronikasz
Gość
kronikasz

Ta woda poszła do kościoła.A potem ta woda wyjszła i popłynęła.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę bardzo, jak pięknie rozumek znów do głów wraca. Trzeba było oberwać po łbie, prawdą w oczy, kosztami po kieszeni, po wizerunku, po żołądku, po zdrowiu żeby rozum wrócił. Szkoda tytko, że nie kilka lat temu kiedy można było temu wszystkiemu zaradzić. Wtedy tych mądrali co wyżej jakoś nie było widać i słychać. Bo wtedy zapisywali się do jedynie słusznej partii. To co piszę dotyczy nie tylko Gałęzic.

Radny
Gość
Radny

Co to za helikopter lata, zwłaszcza w piątki wieczorem???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z góry lepiej widać jakie tereny wam zabrać pod wyrwę kopalnianą.

gość
Gość
gość

co to za Radny bezradny co nie wie co się w jego Gminie dzieje hahahaha

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zwróćcie Państwo uwagę, co wyzwala w nas słowo Radny. Osiem gołych minusów na widok samego hasła Radny. Tu nie o helikopter chodzi, tylko to co podświadomie wyzwala słowo Radny. Myślę, że nastąpił całkowity upadek tej instytucji jakim dla nas dawniej był radny jako Nasz przedstawiciel. Dziś Radny kojarzyć się może ze sprzedajnością, zdradą, zaprzaństwem, wyzyskiem, oszukaństwem, tępotą, ślepotą, pazernością, nienachlaństwem, marionetkowością itp. Nie wiem czy kiedykolwiek ta instytucja odzyska swoją wiarygodność.

Wiesław
Gość
Wiesław

Na przykładzie głupiego pytania o helikopter widać podejście jednego do drugiego człowieka. Jeden się spytał, trzech po nim pojechalo. Tak właśnie wygląda nasza gmina. Nigdy nie będzie dobrze.

;)
Gość
;)

Pomyłka – dwóch 😉

ZZ
Gość
ZZ

Nie na temat i politycznie, ale może przejdzie 😉
W Piekoszowie w restauracji Duży Talerz można się podpisać na liście poparcia dla kandydata na prezydenta Szymona Hołowni.
Zachęcam do posłuchania gościa w necie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jedynym ratunkiem dla Polaków jest Jan Zbigniew Potocki. Został on już dostatecznie opluty, zelżony i zdyskredytowany przez usłużne mass media, przez co zapewne prezydentem nie zostanie, niemniej wiedzcie, że to była nasza jedyna szansa ratunku. Kiedyś to do was dotrze. Hołownia wygląda, że jest tylko celowo wyhodowanym wentylem bezpieczeństwa. To sterowany człowiek na usługach rządzących, tak jak i ludzie Konfederacji byli. Rządzący bardzo boją się Potockiego. On rozniósł by w pył wszystko to co Nas tak niszczy od 30 lat.

ZZ
Gość
ZZ

Skoro ty wierzysz w takich potockich, tymińskich, kudlińskich, ufo… to ja się zastanawiam nad tymi Twoimi zasłużonymi latami w policji i milicji – niezłym pionkiem musiałeś być!
Co do Potockiego to zbadałem trochę temat jego „wartości” szlacheckiej – podaje w Polsce, że jest właścicielem zamku w Oedheim (jeżeli to coś można nazwać zamkiem). Tak się składa, że znam paru Niemców mieszkających po sąsiedzku – nikt o nim nie słyszał!

Anonim
Gość
Anonim

Jedynym ratunkiem jest Paweł Arabasz i basta kto tego nie kuma ten głupi.

Zębaty Janek
Gość
Zębaty Janek

Dobra, co z tym helikopterem bo polityki mam dosc

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A gdzie Ty tu człowieku jaką politykę widzisz? To, że ludzie cierpią bo nie mają zapewnionej bezpiecznej zdrowotnie wody do picia, czy też drżą o ściany swoich domów żeby nie rozleciały się jak kopalnia prowadzi strzały w skałach to jest nieudolność samorządowa władz gminnych a nie żadna polityka. A śmigłowiec pojawia się i czasem ląduje w ramach ćwiczeń lotniczego pogotowia ratunkowego.

Anonim
Gość
Anonim

Chyba pomylili miejsce ładowania z osada pod lasem.

anonim
Gość
anonim

Widzę że z ZUK odchodzi technolog ,jedyna osoba która ma pojęcie w tym temacie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A może by tak powyższe gwiazdy ataków na mnie w tym artykule w postaciach blogowiczów ela, Sławek, Yyyyy, Gałęzice, gość, Nn, Radny, Wiesław, Zębaty Janek, Anonim, i anonim coś napisały w temacie spotkania z wójtem w Gałęzicach.

ZZ
Gość
ZZ

O mnie zapomniałeś?

Lukasz
Gość
Lukasz

Ja pierdole gosc juz totalnie odlecial