Wybrałem się na spacer do lasu i…

… ręce mi opadły do ziemi. Gdzie się nie obejrzeć – śmieci. Jest tu wszystko – butelki szklane i plastikowe, ciuchy, opony, elementy samochodów, rozbite sedesy… Nawet rozbity nagrobek i kamienny krzyż!!!

Ludzie, co z wami??? Przecież teraz każdy musi płacić za śmieci, a firma, która je odbiera musi zabrać każdą ich ilość. Po co więc wywozić je do lasu? Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Mało tego – tych śmieci ciągle przybywa. Może Wy znacie wytłumaczenie tego zjawiska?

W następny weekend na spacer zabieram parę pustych worków i będę zbierał to co się da. Też Was do tego zachęcam.

34
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
Aleks.AnonimgośćAleks.PB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piekoszowianin
Gość
Piekoszowianin

„Przecież teraz każdy musi płacić za śmieci, a firma, która je odbiera musi zabrać każdą ich ilość.”….płaci ten,który złożył deklarację w UG,a ile jest takich rodzin,które tego nie zrobiło bądź ją wycofało??właśnie tyle,ile śmieci w lasach,bo to nie wyrzucił ten,co płaci!!!czy UG to kontroluje?nie wydaje mi się!

Amelinum
Gość
Amelinum

Ten co nie płaci też oddaje smieci bo przecież nikt tego nie kontroluje a zabierający śmieci jada i zbieraja wszystko po kolei. Choć ostatno nie od wszystkich odebrali popiół. A sytuacja jaka jest na zdjęciach to „normalka” co roku na wiosnę jest to wałkowane i co roku gmina nie ma na pomysłu co zrobić by do takich obraków nie było kolejnej wiosny.

Aleks.
Gość
Aleks.

W naszej gminie jest wiele gospodarstw domowych, które nie płacą za śmieci. Być może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że odpady wyrzucają do lasu lub na polach firmy,osoby które prowadzą remonty.

ZZ
Gość
ZZ

Wyrzucają ci, co mają nierówno pod sufitem, a czy płacą, czy nie to akurat nie ma znaczenia!

ZZ
Gość
ZZ

Ja też na następny spacer biorę worek!!!
Tylko tak możemy to zmienić.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, łgarzu i fałszywy człowieku, nie kłam. To, że PB weźmie worek i się schyli po śmieci to spokojnie można uwierzyć, ale,że Ty ZZ burzycielu stosunków społecznych w Naszej Gminie się schylisz po śmieci to śmierdzące kłamstwo którego odór na kilometry czuć.

ZZ
Gość
ZZ

Na wzajem pawełku- ja w ciebie też nie wierzę!
Jak chcesz, to mogę Ci te worki postawić pod bramą.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Istotą tego artykułu nie powinno być kto z Was zbierze więcej śmieci w czasie spaceru, tylko znalezienie mechanizmu w tej chorej gminie który stworzył by sytuację, że miejsce śmieci jest w koszu a nie w lesie.

Aleks.
Gość
Aleks.

Już kiedyś o tym pisałem, ale pozwolę sobie na przypomnienie moich szacunkowych wyliczeń dot. odbioru śmieci od mieszkańców. Z wyliczeń tych wychodzi, że ok.2500 osób nie płaci za śmieci w naszej gminie. Aby utwierdzić się w tych wyliczeniach dokonałem analizy nieruchomości w poszczególnych sołectwach naszej gminy. Objętych systemem gospodarki odpadami, w naszej gminie jest – 4 049 domów/mieszkań. Natomiast z danych statystycznych wynika, że w roku 2017 było 4670 mieszkań/budynków. Wobec tego w ewidencji gospodarki odpadami brak jest 580 mieszkań/domów. Do tej liczby należy dodać jeszcze domy wybudowane w roku 2018 i 2019. Więc mamy ok. 650 domów nieobjętych systemem… Czytaj więcej »

Gośc
Gość
Gośc

Wygląd na to że Urząd Gminy jakby w tej sprawie nie funkcjonuje .Gdzie są w tej sytuacji radni . Gdzie jest ten Pan z „Klubu Natura’

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

„Klub Natura” widocznie nie ma w tym interesu, a i wybory jeszcze daleko. Więc czeka na bardziej sprzyjające okazje, wówczas z całą pewnością będzie aktywny.

gosc
Gość
gosc

To oznacza że ten klub to jakaś fikcja.Wszystko jasne

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, pamiętajmy tych radnych którzy zagłosowali nad nałożeniem na Nas obciążenia w kredycie wartości 30 000 000 zł który my i nasi potomni będziemy musieli spłacać w podwyższonych rachunkach z ZUK. Oto te osoby : DROGOSZ Barbara – Przewodnicząca Rady Gminy – Okręg 2 (Piekoszów) CHUK Lucjan – Okręg 14 (Bławatków (osiedle Bławatków), Skałka (Osiedle Skałka), Lesica, Jeżynów (Lasek)) GROSICKI ZDZISŁAW – Okręg 9 (Rykoszyn, Gałęzice) KOPYŚĆ Wiesław – Okręg 15 (Janów) KOTWICA Stanisław – Okręg 12 (Wincentów, Wincentów Zręby) KURCZYŃSKA Dorota – Okręg 7 (Łosień, Łosienek, Łubno) ŁUKASIK Dorota – Okręg 10 (Górki Szczukowskie, Szczukowice) MALINOWSKA Ewelina –… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

ludzie przecież oni nas wykończą . A co z dotacjmi .A co z dotacjmi .W innych gminach się da a w Piekoszowie nie. Chyba czas na zmiany . Tu nie kolaża a menagera potrzeba.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Ja tylko – z pewną taką nieśmiałością – chciałem przypomnieć, że wg t.zw. ustawy śmieciowej śmieci znajdujące się poza posesją mieszkańca są „własnością” gminy i to gmina jako ich właściciel ma obowiązek ich usunięcia/utylizacji. Jeśli wójt sobie nie radzi z opanowaniem problemu, to powinien sam biegać z tymi workami.
Ja nie to żebym był przeciwny mobilizacji społeczeństwa – chciałem tylko podpowiedzieć kto za to odpowiada.

ZZ
Gość
ZZ

Zgadza się, ale dopóki ludzie nie zmądrzeją, to wiele się nie zmieni. Tu trzeba wieloletniej edukacji jak w krajach bardziej cywilizowanych, choć nawet i tam poprzez napływ dużej ilości ludności z innych stron problem zaczyna znowu powracać (nie mam nic przeciwko migracji!). Jedno jest pewne – samo oburzanie się, na innych nic nie zmieni. Jeżeli tylko mały ułamek będzie śmiecił w lasach, a cała reszta tylko narzekać, to śmieci będzie coraz więcej. Ja wolę na gminę nie czekać, bo wiem jak to jest z rowami – co roku na wiosnę jest pełno śmieci, potem jest trawa, a potem gmina wysyła… Czytaj więcej »

Heniek
Gość
Heniek

Z danych przedstawionych przez Aleksa wynika, że około 20% mieszkańców nie płaci za śmieci, a to jest obowiązek. Dlaczego Gmina nie zmusi tych obywateli do opłaty za odbiór odpadów. Jaki problem sprawdzić, czy dane gospodarstwo posiada umowę na odbiór odpadów (przecież deklaracje składa się w Urzędzie Gminy). Jeśli takiej umowy nie posiada to Gmina w trybie administracyjnym ma możliwość obywatela do tego zmusić. Chyba, że się nie chce, bo za tych niepłacących zapłacą uczciwi mieszkańcy.

Ja
Gość
Ja

Z problemem tym boryka sie a raczej nic z tego sobie nie robi wojt od poczatku swoich „rządów”. Jeszcze kiedy odbywaly sie spotkania wiejskie po jednym z nich uslyszalem „a co mam wystepowac do komornika przeciwko swoim wyborcom?”. Padlo nieoficjalnie i nie wobec calego zgromadzenia. Ciekawe czy lud by go pochwalil czy zlinczował? Plusy za pierwszym rozwiazaniem a minusy za linczem.

Rob
Gość
Rob

Są plusy znaczy dobry gospodarz dba o ludzi… kosztem innych

Miki Maj
Gość
Miki Maj

Mili Państwo, od początku istnienia gazety głos.. staram się przeglądać czytać i żyć informacjami gminy. Od kilku ładnych lat uważam, że to nie ma ładu ani składu. Redaktora naczelnego i jego ego i „intelekt” bym za ja.. powiesiła. Ten tekst nie jest godny tego papieru kredowego. Nie umiejętny dobór materiału, informacji. Nawet w głównej gazecie świętokrzyskiego redaktor nie pcha się do gazety jak nasz piszący, najlepiej to by siedział chyba u wójta na.. i żeby go głaskać i kadzić. Przykre ale nie ma co czytać to tylko moje zdanie

Aleks.
Gość
Aleks.

Miki Maj -gazeta „Głos Piekoszowa” to prasa sukcesu, służąca do lansowania. Sądzę, że większość mieszkańców jest zainteresowana tym, co dzieje się w gminie, jakie są plany inwestycji, remontów, co nam daje zastawienie w hipotekę majątku gminy, lub jakie będą ważne wydarzenia dla społeczeństwa gminy. W tym miejscu mogę stwierdzić, że od wielu lat jest to gazetka szkolna i przypadkiem na stronach 2 i 3 może czasami jeszcze coś na innej stronie) znajdują się jakieś informacje o „sukcesach” rady i wójta.

anonim
Gość
anonim

Ja z zapytaniem,czy Głos Piekoszowa do Was dociera z tego co wiem to sołtysi pobierają na swoją wieś i mają go rozprowadzić,Jeszcze nigdy nikt mi nie przyniósł

Anonim
Gość
Anonim

Nie masz czego żałować to gniot propagandowy wychwalający nieustające pasmo sukcesów władzy.za nasze pieniądze oczywiście żeby było jasne.

gość
Gość
gość

nowy temat stał się cud konserwator zabytków będzie ratował Pałac Tarłów w Podzamczu Piekoszowskim

Aleks.
Gość
Aleks.

Jaki jest stan prawny nieruchomości? A czy konserwator zabytków ma na to środki finansowe?