Wpisy z miesiąca : marzec 2020

Koronawirus. Gmina kupiła maseczki dla mieszkańców

Na stronie internetowej Urzędu Gminy wójt poinformował, że zostały kupione maseczki ochronne dla mieszkańców naszej gminy. Od dziś miały być dostarczane przez strażaków ochotników do sklepów na terenie gminy Piekoszów (z wyjątkiem supermarketów).

Fotowoltaika – „chwalimy się” uzyskami

Temat fotowoltaiki jest obecnie na topie, prąd drożeje, są dotacje i ulgi podatkowe więc sporo ludzi się zastanawia nad zainwestowaniem w „darmowy” prąd. W związku z tym zakładam ten temat, aby posiadacze działających już instalacji w naszej gminie mogli się podzielić doświadczeniami z ich używania.

Plaga kleszczy! W tym roku zaatakowały wcześniej

Uważajcie na kleszcze! Te wstrętne pajęczaki dzięki ciepłej zimie (a w zasadzie przez jej brak) pojawiły się wcześniej niż zwykle i zaatakowały ze zdwojoną siłą. Ostatnio z psa zdjąłem po jednym spacerze 18 sztuk!!!

Zebrania sołeckie w marcu 2020

Rozpoczyna się cykl zebrań sołeckich w gminie Piekoszów. Pierwsze – dla sołectwa Micigózd, odbędzie się w sobotę 7 marca o godzinie 17.00 w szkole podstawowej w Micigoździe.

Prąd za darmo – czyli sezon na fotowoltaikę

Zainteresowanie domowymi instalacjami fotowoltaicznymi rośnie w wielkim tempie. Z pewnością ma na to wpływ możliwości uzyskania dotacji w wysokości do 5000 złotych z Programu „Mój Prąd” oraz możliwości odliczenia części wydatków od podatku.