Koronawirus. Gmina kupiła maseczki dla mieszkańców

Na stronie internetowej Urzędu Gminy wójt poinformował, że zostały kupione maseczki ochronne dla mieszkańców naszej gminy. Od dziś miały być dostarczane przez strażaków ochotników do sklepów na terenie gminy Piekoszów (z wyjątkiem supermarketów).

Jednak zagrożenie koronawirusem to też wiele innych zmian – odwołane zostały zebrania wiejskie, Urząd Gminy pracuje krócej a interesanci są przyjmowani tylko w niektórych przypadkach (tu więcej szczegółów), odwołane zostały posiedzenia komisji i sesje rady gminy, do 11 kwietnia 2020 zawieszona została działalność Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To tylko niektóre ze zmian w naszej gminie związanych ze stanem epidemii. Warto zaglądać na stronę internetową gminy.

Jak uchronić się przed zarażeniem? Oto zalecenia Ministerstwa Zdrowia – więcej na rządowej stronie:

107
Dodaj komentarz

avatar
35 Comment threads
72 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
87 Comment authors
Paweł ArabaszLukaszanonimLukaszLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lukasz
Gość
Lukasz
Lukasz
Gość
Lukasz

a co z miejscowościami w których nie ma sklepu???

anonim
Gość
anonim

Sorbiana dowiezie mercedesikiem .

Amelinum
Gość
Amelinum

a jak sa dwa sklepy to do którego trafia maseczki? zgaduj zgadula

Rob
Gość
Rob

Odnośnie apelu ze strony gminy „nie zapominajmy o naszych zwierzętach” słyszałem w radio że w Nowym Jorku opustoszały schroniska. Wszystkie zwierzęta zostały przygarnięte jako towarzysze w samotbnym spędzaniu czasu zarazy. Ciekawe zachowanie społeczne.

anonim
Gość
anonim

A może by nasz wójt poszedł w ślady wójta Gminy Strawczyn i zakupił materiał do uszycia maseczek.Napewno by byli chętni do uszycia maseczek.

Rob
Gość
Rob

„…zostały kupione maseczki ochronne dla mieszkańców naszej gminy. Od dziś miały być dostarczane przez strażaków ochotników do sklepów…” To jakiś fejk albo PROPAGANDA rodem z TVP. Byłem w sklepie nikt o maseczkach nie wie! Pani sklepowa zaskoczona, mówi, że już kilka osób pytało ale ona nic nie wie. Nawet podobno zaskoczony był strażak, którego o to zapytała. A Wójt zdjęcie sobie zrobił i już. Wiadomość poszła w eter a maseczki nie wiadomo gdzie. Niby maja być systematycznie dostarczane – poczekamy. Nikt nie wie na jakich zasadach. Czy po jednej dla każdego? czy ile kto chce? czy rozdawane? za podpisem? czy… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

„sukcesywnie” najpierw „nasi” po tem „wasi”

W dalszym ciagu pytam co z miejscowosciami w ktorych brak sklepu?

Skoro kupione za „publiczne pieniadze” to powinny byc rozdane za darmo
Raczej nie ile kto chce a wydzielane…
Najwazniejsze to ze wojt ma

Aaa co z zaleceniem zachowania bezpiecznej odleglosci miedzy osobami na zdjeciu miedzy panami odleglosc jest chyba mniejsza jak metr…

Ml
Gość
Ml

A w echu już było zdjęcie bo lans dla wójta najważniejszy, a reszta to pryszcz i tak się nie liczy.

Rob
Gość
Rob

Poproszę o listę sklepów i harmonogram dostarczania maseczek. Wydane zostały na to raczej pieniądze publiczne więc powinno to być publicznie jawne i przejrzyste. No i dostępne dla każdego nie tylko informacje ale i maseczki.

anonim
Gość
anonim

To są maseczki Yeti wszyscy o mich wiedzą a nikt ich nie widział tak jak i płyn na orlenie

anonim
Gość
anonim

A może nie dla wszystkich maseczki są równi i równiejsi….

Gość
Gość
Gość

A dlaczego mamy się schodzić wszyscy do jakiegoś małego sklepu.Przecież lepiej żeby kilka osób rozniosło mieszkańcom .Mogą to być pracownicy Urzędu Gminy jak to zawsze robili lub nasi dzielni strażacy.Mamy też naszych wspaniałych
radnych mogli by coś wreszcie dobrego zrobić dla obywateli.No Pnie i Panowie radni tak jak zwykle ręce do góry i do roboty.

aninim
Gość
aninim

Dzisiaj były rozdawane maseczki koło marketu Wolder.

borówka
Gość
borówka

Dokładnie. Np. w gminie Radoszyce maseczki są roznoszone przez sołtysów do każdego domu (wrzucane do skrzynki pocztowej, lub wieszane na płocie). Wtedy wiadomo, że każdy dostał. U nas tylko podatki umieją roznosić każdemu do domu i to za potwierdzeniem odbioru…

anonimus
Gość
anonimus

Gdzie teraz jest ten radny z Podzamcza co kalendarzyki z numerem telefonu roznosił
Mam do Ciebie krótki przekaz . Weź się do roboty. Starsi mieszkańcy nie będą chodzić po sklepach masek szukać

Ahoj sąsiedzi
Gość
Ahoj sąsiedzi

Ile kosztuje roczne utrzymanie Mercedesa G klasy, do jakich zadań ochrony przeciwpożarowej służy w Piekoszowie? Do wożenia masek, po nie wiadomo jakich sklepach, czy jeszcze do czegoś innego?

Lukasz
Gość
ZZ
Gość
ZZ

Pewnie nie zdąży…

Aleks.
Gość
Aleks.

PB. Może nowy temat.
Przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów informuje, że w dniu 30 marca 2020 roku (poniedziałek) o godz. 1300 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się XXI (nadzwyczajna) sesja Rady Gminy Piekoszów.

anonim
Gość
anonim

A ile kosztuje utrzymanie dwóch samochodów w łosienku które stoją i gniją w ogródkach działaczy osp.

Aleks.
Gość
Aleks.

WYDATKI PONOSZONE NA RZECZ OSP.
I. Wydatki rzeczowe, z tego:
1. Przeglądy techniczne samochodów
2. Ubezpieczenia samochodów- OC
3. Remonty samochodów,
4. Remonty sprzętu przeciwpożarowego
5. Zakupy paliw płynnych
6. Zakupy sprzętu przeciwpożarowego
7. Zakupy umundurowania
8. Ubezpieczenia członków OSP
9. Badania lekarskie
10. Inne np. zakup części do samochodów.
II. Wydatki osobowe, z tego:
1. Wynagrodzenia kierowców samochodów
2. Wynagrodzenie inne
3. Ekwiwalent członków OSP za udział:
– w akcjach
– w szkoleniach.

anonim
Gość
anonim

Zapomniałeś dopisać środków na remont zabytku Piekoszowskie 60 tysiecy

Aleks.
Gość
Aleks.

Nie zapomniałem pkt 3. Co dotyczy „zabytku” to uważam, że jest to zbytek, a nie zabytek, który będzie generował dodatkowe koszty dla gminy.
Jeśli chodzi o Piekoszów to trzeba doliczyć jeszcze dodatkowe koszty w wydatkach rzeczowych tj.: 11. Bieżące utrzymanie obiektu. 12. Remonty obiektów.

Op
Gość
Op

Trafna uwaga Panie Anonim.
OSP Łosienek nie wyjeżdża od dłuższego czasu do akcji a wydatki ciągle są, utrzymanie pojazdów i inne opłaty statutowe… 🙂 Pojazdy powinny być dawno zabrane i przekazane innym jednostkom. Myślicie, że OSP Szczukowice nie ucieszyło by się z 2 auta do czasu pozyskania nowego samochodu?

Lukasz
Gość
Lukasz

to radnych nie obowiazuje zakaz zgromadzen???

Amelinum
Gość
Amelinum

spotkaja się wirtualnie

Rob
Gość
Rob

Zgłaszajcie gdzie w sklepach są gminne maseczki. W Brynicy ciągle nic o nich nie wiadomo. Chyba warto zainteresować tym media.

Mn
Gość
Mn

Bardzo dobry pomysł

anonim
Gość
anonim

W Brynicy maski yeti nic się nie dzieje.

Rob
Gość
Rob

W Brynicy wczoraj (31.03.2020) ok 16.30 pojawiły się w sklepie koło szkoły. Nie wiem jaka liczba. Są niby wielokrotnego użytku.

Rob
Gość
Rob

Wczoraj tj. w poniedziałek 30.03 umieściłem post o braku informacji o maseczkach nie mówiąc już o samych maseczkach w Brynicy. Ponieważ się nie pojawił dziś dopiszę…
Takie działanie gminnej władzy w realnej sytuacji zagrożenia to KPINA z nas mieszkańców. Pan strażak niech powie gdzie trafiły te maseczki ze zdjęcia o ile były tam maseczki w tym czymś co trzyma. ŻENADA PANIE WÓJCIE i ogłupianie ludzi. Strach pomyśleć co było by gdyby nie w Polsce a w gminie było tych ponad 2 tyś chorych…

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

W innych miastach to nawet burmistrzowie rozwożą potrzebne środki oraz pomagają starszym. Wiadomo co robi nasz Wójt,przecież ma rower i mógłby przy okazji jazdy na nim rozwieść maseczki mieszkańcom.

Rob
Gość
Rob

Jest informacja na stronie gminy. Zakupiono 2000 maseczek. 1000 w tym tygodniu i 1000 w zeszłym. Dziś tj 31.03 700 maseczek trafiło do sklepów w różnych miejscowościach – zwykle po 100szt. A pozostałe 300 ??? A gdzie sa maseczki z zeszłego tygodnia tez 1000szt. Jak na razie gmina z zakupionych 2000 „rozliczyła” się z 700. Gdzie reszta? Wracam z pracy i zapytam w sklepie ale 100szt to pewnie poszły jak bułki z rana. Wracając z pracy nigdy ich nie zobaczę. kupując po 1000 tygodniowo to teoretycznie jeszcze 14 tygodni zanim zakupione zostanie tyle ilu mieszkańców w gminie. Czyli do 10… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

zdobędą je Ci co siedzą w domu i maseczka im do niczego

Lukasz
Gość
Lukasz

najlepsze jest to Skałka 50 szt Piekoszów 50 szt
skałka liczba ludnosci 300 os piekoszów liczba ludnosci 3 000 …

Iza
Gość
Iza

Maseczki rozdane, wróciłam z pracy i okazało się, że ktoś roznosił po domach. 1 szt na każdego dorosłego mieszkańca, wielokrotnego użytku.

anonim
Gość
anonim

gdzie rozdawali po domach siedzę i czekam

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

U mnie nikt nie był i maseczki nie przyniósł.

Iza
Gość
Iza

w Brynicy

Olo
Gość
Olo

Na mnie maseczka NIE CZEKAŁA po powrocie z pracy. Nikt nie roznosił i nie zostawił.

Anonim
Gość
Anonim

Też widziałem jak strażacy wczoraj i dzisiaj rozwozili maseczki po Brynicy

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Anonim-skąd Ci strażacy z Piekoszowa, czy Brynicy?

Anonim
Gość
Anonim

Takim mniejszym suvem, więc byli chyba z Piekoszowa

Anonim
Gość
Anonim

Panie Rob, pogrubionym oraz podkreślonym drukiem jest napisane „W DNIU DZISIEJSZYM maseczki rozdysponowano na n/w miejscowości;”. Co do kwestii, że maseczki na pana nie czekają, to chyba powinien pan zwrócić się do społeczeństwa dlaczego tak nachalnie rzucają się na maseczki i nie chcą zostawić innym? Sam byłem świadkiem jak strażacy stali pod wolderem i ludzie widząc samochód strażacki z maseczkami zjeżdżali z drogi (nie patrząc czy kogoś przejadą czy nie) i rzucali się na maseczki nie zachowując należytego dystansu, jednak pan strażak będący na miejscu upominał ludzi za co duże brawa. Z tego co też udało mi się zobaczyć to… Czytaj więcej »

zofia
Gość
zofia

szkoda ze ja musiałam kupć dla wszystkich moich domowników. jak skończyłam pracę , to niestety w sklepie masek już nie było.

Ang
Gość
Ang

Pytałam o maseczka w sklepie przy osiedlu Ogrodnik poinformowano mnie że było 20 szt.

Jpdl
Gość
Jpdl

Światowa organizacja zdrowia (WHO), nie rekomenduje noszenia maseczek przez osoby zdrowe. Maseczki wożone Mercedesem G klasą, szczyt ignorancji, czy wierzchołek góry lodowej? Władzo, oszczędzać należy w dobrych czasach na czasy trudne.

bywalec
Gość
bywalec

A czym Pana zdaniem powinni rozwozić? W całej gminie strażacy z Piekoszowa posiadają tylko lekki samochód operacyjno-techniczny. Rozwożą je w/w pojazdem aby zapewne zachować gotowość bojową. Zresztą reszta pojazdów w jednostkach pali „troszkę” więcej od Mercedesa G klasy. Więc jest to najlepsze rozwiązanie.
Dla przykładu Mercedes klasy G spala średnio (zależy również od pojemności) około 16/17l. Natomiast Star 244 pali około 27/28 litrów.
Jest różnica? Są oszczędności?
Pozdrawiam 😀

Henry
Gość
Henry

Jedyny w całej gminie. W ościennych pewnie też?! Lekki samochód operacyjno-techniczny w skrócie: naczelnikowóz lub lansowóz należałoby sprzedać a pieniądze dołożyć do zbiórki na wóz w Osp Szczukowice. Tak na przykład,bo można je też przeznaczyć na posiłki dla dzieci rodziców, którzy stracą pracę w związku z koronawirusem.

bywalec
Gość
bywalec

„naczelnikowóz lub lansowóz” – jakaś argumentacja takich określeń? Jeśli nie to są to zwykłe słowa rzucone na wiatr, a domyślam się, że są, więc nasuwa się pytanie skąd takie strwierdzenie. Może na podstawie rozwożenia maseczek dla mieszkańców?
OSP Szczukowice nie jest jedyną jednostką która boryka się z problemami wozu, co więcej wszystkie OSP na terenie naszej gminy posiada już stare wozy, które powinny zostać dawno wymienione na nowe.

gość
Gość
gość

czy wiadomo ile osób jest zakażonych w Piekoszowie

ZZ
Gość
ZZ

Tak – wiadomo!
Coś koło 0,4 obywatela.
Obecnie mamy w Polsce jeden stwierdzony przypadek na 13000 mieszkańców.
No i nie wiadomo co się stało z Pawłem, obawiam się, że go przygniotła w schronie paleta makaronu!

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

Nie wiem skąd te minusy .Jestem mieszkańcem tej gminy i chcę wiedzieć ile jest tu zakażeń.Mam do tego prawo jak każdy inny mieszkaniec. KOMUNA JUŻ DAWNO SIĘ SKOŃCZYŁA

Jin
Gość
Jin

Zajrzyj na – echo.Tam znajdują winnych, osądzają i kamienują. Wszystko w jednym. Ostatnio lekarzy i pielęgniarki.

ZZ
Gość
ZZ

A kto według Ciebie ma takie informacje?
Idź, pytaj ludzi i licz!
Na samym początku zacznij od siebie – jesteś pewny że nie jesteś, lub nie byłeś nosicielem wirusa?

Zip
Gość
Zip

O maseczkach szkoda gadać. Lans za nasze pieniądze. Gdyby rozwiązywały jakiś problem, to już wszyscy wszędzie by ich używali. Nawet babcie szyłyby je w domach. Temat zastępczy niezły. Grzeje się całe forum. Sprawdźcie, czy w tym czasie Zuku nie sprzedali tanio? 😁 Ewentualnie gdzie zamówili projekt Muzeum w którym będzie stał zabytkowy wóz pożarniczy, po wyremontowaniu. 🚒

ZZ
Gość
ZZ

Czy ktoś może logicznie wytłumaczyć wprowadzony zakaz wstępu do lasów?

Lukasz
Gość
Lukasz

Bog zaplac Tym co roznosili dzis maseczki ale czemu dostalismy tylko dwie jak nas jest trzech w domu???

Kk
Gość
Kk

To się ciesz bo w Gałęziecach mieszkańcy dostali tylko znajomi pani sołtys, a reszta mieszkańców nawet nie wie, że takie były. Niestety nie wszyscy byli godni żeby je dostać.

Olli
Gość
Olli

Maseczkę odebrałam w sklepie.

Anonim1
Gość
Anonim1

Byłem w sklepie i maseczki były, dodatkowo często widzę jeżdżący samochód straży z maseczkami

leon
Gość
leon

Ludzie, gdzie są te maski do odebrania. Wczoraj w TVP Kielce mówili, że Wójt kupił dla wszystkich mieszkańców.

Kk
Gość
Kk

Pewnie tylko TVP bo w Gałęziecach jak nie było tak nie ma.

Lukasz
Gość
Lukasz

W Ogrody Zajaczkow rzucili 50 szt

Yt
Gość
Yt

Gdzie ten samochód bo ja nawet 1 raz go nie widziałam, a ty piszesz że często.

Anonim1
Gość
Anonim1

W czwartek podobno stali przy blokach na ul Czarnowskiej. A tak to widziałem ich w tym tygodniu 2 razy w Brynicy, i znajomi widzieli na początku tygodnia w Szczukowicach

Katarzyna
Gość
Katarzyna

A gdzie te maseczki można odebrać.

ZZ
Gość
ZZ

Ludzie dajcie już spokój!
Ile się można uganiać za jedną maseczką?
Czy 0,25? – bo ile ich zakupiła gmina w przeliczeniu na mieszkańca?
Przecież to zwykła propaganda, a Wy jeszcze pomagacie w nagłaśnianiu tematu!
Jak ktoś po tym czwartku musi wyjść do sklepu, to może sobie sam maskę zrobić – naprawdę nie trzeba mieć żadnych umiejętności, ani sprzętu!
A jak naprawdę ktoś nie ma ochoty to może przecież założyć bawełniane majtki – najlepiej jakieś dziecięce, żeby nie były za luźne 😉
Polecam najpierw wyprać!
(choć kto tam wie? – może mocznik ma działanie antybakteryjne?)

ZZ
Gość
ZZ

A i jeszcze życzę wszystkim
Zdrowych i Radosnych Świąt,
w oczekiwaniu na majowe wybory.
Wyniku jestem pewien, w końcu nasza gmina to w większości ludzie zaślepieni naszą władzą!
(Obojętnie na jakim szczeblu)

ZZ
Gość
ZZ

Tak tak – zaraz ktoś napisze, że covid to nie bakteria! – więc jednak prać!

ZZ
Gość
ZZ

Już nawet instrukcje w netach mamy:

https://m.youtube.com/watch?v=y9bjcrVB5nM

Tt
Gość
Tt

Instrukcja jest tylko maski brak. Paranoja jak zawsze.

Anonim
Gość
Anonim

Wczoraj strażacy rozdawali maseczki na blokach w Piekoszowie przy ul. Czarnowskiej

Filip
Gość
Filip

Co z tego ze zakupiła gmina jak nietorzy sołtysi jak Stasiu K rozdaje maseczki tylko swojaka na wsi

Lukasz
Gość
Lukasz

a tym czasem gdzies w odleglej galaktyce

Z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, Roberta Jaworskiego maseczki wielokrotnego użytku są na bieżąco szyte przez pracowników Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

Franek
Gość
Franek

Co maseczki nie dotarły do wszystkich ?I co do Piekoszowa jednak korona dotarła kwarantanna GOPS chyba jeszcze ktoś w bloku.Informacje jedynie z drugich ust .Brak informacji z Gminy no chyba że tam też wirusik grasuje.

Dziki
Gość
Dziki

Na kwarantannie w Polsce mamy setki tysięcy ludzi, więc to chyba jeszcze nic nie znaczy?

Lukasz
Gość
Lukasz

E to chyba nie prawda
myslisz ze wladza ktora tak „dba” o obywatela nie podala by do publicznej wiadomosci takiej dosc waznej informacji???

aninim
Gość
aninim

Ponoć prawda tylko nie dają do wiadomości po co mieszkańcy mają wiedzieć

Rr
Gość
Rr

Wójt na 16 tys.mieszkańców kupił 10 tys. tym samym podzielił mieszkańców na lepszych i gorszych za nasze pieniądze. Na 6 osób w domu dostałem jedną maseczkę, kto ma z niej skorzystać lepsi gorsi.

Iga
Gość
Iga

Ale te 16 tys. to łącznie z dziećmi, a dzieci to chyba mają siedzieć w domu skoro nie chodzą do szkoły, a nie spacerować w maseczce. Nie przesadzajcie ludzie. Do 4 roku życia bez maseczki więc nie wiem o co robicie aferę. Wszyscy mocni w internecie. Idźcie do UG i poproście to Wam dadzą.

Rr
Gość
Rr

Chyba się nie zrozumieliśmy, bo u mnie zamieszkuje 6 osób dorosłych więc może będzie pani tak mądra i nimi podzieli tym bardziej, że maseczki były kupione za moje pieniążki z moich podatków. Pozdrawiam.

Iga
Gość
Iga

Skoro uważa Pan/i,że maseczki są zakupione z pańskich pieniążków to proszę iść do UG i powiedzieć to Panu Wójtowi,a nie tu.

Jawor33
Gość
Jawor33

W gminie to chyba tylko wiedzą ile osób mieszka w danej posesji jak trzeba za śmieci zapłacić ale jak rozdają maseczki to już nie wiedzą!!!

Lukasz
Gość
Lukasz

Czyli teoria ze za ile osob placisz za smieci to tyle maseczek dostajesz ulega obaleniu???

Z łazisk
Gość
Z łazisk

Mam znajomych w gminie Samborzec (koło Sandomierza) i tam sołtysi i strażacy OSP roznosili po domach maseczki zapakowane w koperty z pieczęcią gminy. W naszej gminie sołtysi umieją roznosić wezwanie do zapłaty podatku.

Straszak
Gość
Straszak

A niby dlaczego strażacy mieli by chodzić po domach z maseczkami?sam zgłoś się na ochotnika do gminy i roznos maseczki.

bywalec
Gość
bywalec

Dokładnie, strażacy OSP robią to w wolnej chwili i rozwożą maseczki jak tylko mogą. Każdy kto uważa „jak by to on dobrze nie roznosił maseczek” niech pójdzie do gminy i zacznie roznosić a nie tylko pisać na blogu.

EDI
Gość
EDI

A w jakim Ty świecie żyjesz człowieku prawie całe Łaziska zaopatrzone w maseczki.Radny przywoził wstawiał do sklepu, a sołtys dwa razy na fb publikował. Z tego co wiem to jeszcze ma kilka sztuk, może zamiast oceniać to ruszysz d… i się pofatygujesz jak potrzebujesz.A tak na marginesie roznoszenie nakazu podatku to obowiązek sołtysa,a roznoszenie maseczek przykro mi, ale niestety nie.

borówka
Gość
borówka

W statucie każdego sołectwa jest napisane: „Głównym zadaniem sołectwa jest dbanie o zbiorowe potrzeby wspólnoty jego mieszkańców” oraz: „Sołectwo w szczególności realizuje zadania z zakresu: c) kształtowania zasad współżycia społecznego oraz właściwych postaw mieszkańców, a w szczególności gotowości niesienia pomocy sąsiedzkiej, kultury współżycia mieszkańców, wzajemnego szacunku, propagowania gospodarności, oraz poszanowania mienia i przepisów prawa, e) organizowania różnych form opieki społecznej oraz pomocy sąsiedzkiej dla mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, f) podejmowania działań mających na celu umocnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, g) organizowania i uczestniczenia w przedsięwzięciach o charakterze kulturalno-oświatowym, sportowym, wypoczynkowym, oraz z zakresu profilaktyki zdrowotnej” a także:… Czytaj więcej »

Iga
Gość
Iga

A to,że sołtys zadba o to,żeby je mieć dla mieszkańców i ogłasza na portalu, który większość codziennie przegląda to co jeszcze ma pukać do każdych drzwi w dobie pandemii? Sołtys też człowiek nie robot ludzie ogarnijcie się czego Wy jeszcze chcecie…

Wolf
Gość
Wolf

Z minusów można wnioskować, że bardzo są oburzeni sami sołtysi. Myśleli, że władza ta na wsi to tylko jest na pokaz i na imprezy a tu taki fajny zapis, tak że do roboty a nie tylko po kasę.

Iga
Gość
Iga

Za ten czas kiedy pisałeś/aś ten statut już byś przeszedł do sołtysa po tą maseczkę bo tak się rozpisałeś/aś,że na jednej nodze byś to załatwił bo pewnie blisko sołtysa mieszkasz bo zawsze tak jest, że najciemniej pod latarnią

Lukasz
Gość
Lukasz

A gdzie to sie wczoraj tak palilo ze tyle strazy jechalo a co po niektorzy to nawet prywatnymi autami???

bywalec
Gość
bywalec

W jakiej miejscowości?

Lukasz
Gość
Lukasz

Czy flaga bialo-niebieska to oficjalna flaga OSP Piekoszow?

Anonim
Gość
Anonim

O co dokładnie ci chodzi?

Lukasz
Gość
Lukasz

Na budynku OSP Piekoszow wisialy 3 flagi
2 bialo-czerwone i jedna bialo-niebieska
Stad tez moje pytanie czy bialo-niebieska flaga to oficjalna flaga OSP Piekoszow?
Jesli tak to dlaczego pominieto flage wojewodztwa i gminy (bo chyba takowa jest zapisana w statucie) jesli nie to co owa bialo-niebieska miala symbolizowac?
Jedyny plus to to ze ktos umie prawidlowo wywiesic flage

Anonim
Gość
Anonim

Z tego co mi wiadomo to flaga biało-niebieska jest flagą Maryjną, a 3 maja było święto Maryi Królowej Polski więc może o to chodzi?

Lukasz
Gość
Lukasz

Jak tam korona w gminie jakies nowe informacje???

Lukasz
Gość
Lukasz

czy to prawda ze w sds jest korona wirus?

anonim
Gość
anonim

był ale czy jeszcze jest ?

Lukasz
Gość
Lukasz

Wydaje mi sie ze MZ nawoluje juz do oddania pulsoksymetrow tym czasem do nas dopiero dotarly…
Wszedzie mowia o zachowaniu dystansu o nie gromadzeniu sie a tu prosze a i tez nie zalecaja witania sie tradycyjnego po tem sie dziwicie ze trzecia fala
https://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=3221&akcja=artykul#

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Napiszę dziś to co miałem ochotę napisać po ukazaniu się tego artykułu. Otóż…Kotonawirus – dla jednych zbawienie dla innych wybawienie. Oraz test na rozum dla wszystkich. Czy go zdaliście, oceńcie sami.