Profilaktyczne chlorowanie wody z ujęć: Piekoszów I, Szczukowice i Górki Szczukowskie

Od wczoraj prowadzone jest chlorowanie wody z ujęć: Piekoszów I, Szczukowice i Górki Szczukowskie. Jak informuje Zakład Usług Komunalnych – jest ono związane z epidemią koronawirusa.

Chlorowanie ma potrwać do 26 kwietnia 2020 i jak informuje ZUK – „podobne działania będziemy stosować okresowo, aż do zakończenia stanu epidemicznego”.

Nie bardzo rozumiem, jak wirus mógłby się dostać do wodociągu. Może wiecie? Piszcie w komentarzach.

14
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
AnonimLukaszIzaanonimMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lukasz
Gość
Lukasz

A co z innymi ujeciami?

Marek
Gość
Marek

INFORMACJA Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotycząca możliwości zagrożenia przenoszenia się koronawirusa SARS-CoV-2 poprzez systemy wodociągowe opracowana na podstawie wytycznych WHO i opinii NIZP-PZH. Zgodnie z dokumentem technicznym WHO i stanowiskiem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, zjawisko możliwej transmisji wirusa SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia nie zostało dotychczas potwierdzone, a jego ryzyko oceniane jest jako znikome. Standardowe procedury uzdatniania i dezynfekcji wody tam gdzie są one stosowane, nie wymagają modyfikacji. Infekcja wirusem SARS-CoV-2 szerzy się drogą kropelkową (wziewną) lub przez kontakt bezpośredni z osobą chorą. Analogicznie jak w przypadku innych chorób szerzących się tą… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Wie ktos moze co sie dzieje z panem Tadeuszem D.?

Xyz
Gość
Xyz

Puścili zaraze i ma się dobrze.

Dziki
Gość
Dziki

Myślisz o swoich rodzicach?

kronikasz
Gość
kronikasz

Proszę państwa pozwolę sobie nie na temat.Popełnilem dziś rano rozmowę z moich kolegą ze starych szkolnych czasów.Zapytał mnie co sądzę.Ja sądzę tak : Sytuację pseudopolityczną w RP porównałbym do czasów dzikiego zachodu , gdzie szeryf próbuje zdelegalizować wszechobecne burdele.

gość
Gość
gość