Budowa ulicy łączącej drogi wojewódzkie – nr 761 i 786

Inwestycja, która budziła wiele emocji właśnie staje się faktem. Budowa nowej ulicy, która ma połączyć drogę wojewódzką nr 761 z drogą wojewódzką nr 786 idzie bardzo sprawnie. Od strony drogi nr 761 położonych jest już kilkaset metrów nawierzchni.

W komentarzach często pojawiały się głosy, że ta droga nie jest potrzebna. Myślę, że chyba jednak jest. Będzie ona pełnić rolę obwodnicy Piekoszowa dla samochodów ciężarowych dojeżdżających od strony Jaworzni (od S7) do firm mieszczących się na terenach po szklarniach. Teraz te samochody jeżdżą przez środek Piekoszowa, więc po oddaniu nowej ulicy do użytku ruch powinien się zmniejszyć.

Nowa droga będzie miała 1,12 km długości, koszt to niecałe 6 milionów złotych, z czego 60% pochodzi z unijnego dofinansowania. Inwestycja ma być gotowa do września bieżącego roku.

35
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
gośćgośćgośćanonimAleks. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amelinum
Gość
Amelinum

Ze zdjęcia nie wygląda na „drogę dla Tirów” a raczej na zwykłą dojazdówkę do posesji w obszarze zamieszkania. Czy nie jest za wąska? Jaka jest przewidziana nośność/obciążenie?

Basia
Gość
Basia

Jest za wąska

Aleks.
Gość
Aleks.

Basia co z tego, że ulica wąska, ale jaki będzie szeroki i długi parking. W tym miejscu należny zadać sobie pytanie: czy parking ten jest niezbędny dla społeczności gminnej? Należy zaznaczyć, że zgodnie z art. 9 ust. 4 u.s.g., zadania własne gminy, określone w art. 7 ust. 1 u.s.g., których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych, są zadaniami użyteczności publicznej. Stąd wniosek, że zaspokajanie co do zasady wszelkich potrzeb wspólnoty lokalnej w zakresie budowy i eksploatacji publicznych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego należy do obligatoryjnych zadań gminy. Chciałbym… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Drogi są potrzebne i to bardzo, lecz mieszkańcy osiedla 40-lecia czekają na drogę, juz prawie 40 lat. Trzeba nadmienić,że kupując działki zapłacili gminie za uzbrojenie terenu i miały być chodnikii piękne drogi. Mamy błoto, dziury w jezdni, a gdy jest ciepło niesamowity kurz. Gdzie te piękne drogi?

anonim
Gość
anonim

Są wioski gdzie ludzie czekają od 70 lat więc się nie wychylaj Alex i pokornie czekaj na swoją kolej.A pretensje to do tych co ci obiecywali.

Aleks.
Gość
Aleks.

anonim o jakiej kolei ty piszesz człowieku? Zastanów się i nie pisz bzdur. Są mieszkańcy gdzie czekają na drogi nie od 70 lat, a od wojny, lecz nikt z tych mieszkańców nie kupił działek od gminy. Uważam, że gdyby gmina dbała o tych mieszkańców, to Ci ludzie już dawno powinni mieć wybudowane drogi. Anonim mieszkańcy Osiedla 40-lecia, Czarnych Stoków kupując działki od gminy, mieli mieć zagwarantowane ulice i chodniki. Gmina otrzymała za to duże pieniądze. To te cele powinny być priorytetem gminy. Dlatego też gminie nie może zwodzić mieszkańców i oszukiwać. W ten sposób gmina staje się niewiarygodna. W gminie… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Jeszcze nie tak dawno krytykowałes tu na blogu budowę drogi i nie wiem czemu jeszcze się nie przeprowadziłeś do Morawicy jak ci się tam tak podoba

Aleks.
Gość
Aleks.

anonim – gdy byłem radnym byłem przeciwko budowie ulicy Przemysłowej. Dziś zdania nie zmieniłem i dalej uważam, że budowa ulicy Przemysłowej nie powinna być priorytetem. W tej gminie jest wiele innych zadań i ważniejszych dróg.
anonim ja jestem mieszkańcem tej gminy z „dziada pradziada” Na tym cmentarzu piekoszowskim leży bardzo wiele pokoleń mojej rodziny i tam też jest moje miejsce. Więc tu jest moje miejsce i tu jest mój dom. Przykre jest to, że mamy marną władzę w tej gminie, która nie potrafi wykorzystać potencjału tej gminy.

borówka
Gość
borówka

Mieszkańcy os. 40-lecia sami są sobie winni. To w 80% nauczyciele i pracownicy Urzędu Gminy, którzy siedzą cicho jak mysz pod miotłą żeby tylko nie narazić się Wójtowi (obecnemu i poprzednim), bo są od niego zależni (utrata pracy, premie, nagrody…). Gdzie byli, jak budowano drogi na os. Ogrodnik, które istnieje 10 lat krócej i nie powstało na działkach należących do gminy? Czemu wtedy nie protestowali?

gość
Gość
gość

Inwestycja jak najbardziej ok ,ale czemu ta droga jest taka wązka . Tyle pieniędzy wydane i znów lipa.

ZZ
Gość
ZZ

Też mi się wydała podejrzanie wąska!
Z tego co zrozumiałem, to będą tam też jeździć ciężarówki?
Polska już dawno nie jest taka zacofana, bo nawet u nas widziałem już lepiej wykonane drogi osiedlowe!

Gienek
Gość
Gienek

Czy to prezentacja przedwyborcza, czy jakieś problemy z ulicami na os. 40-lecia, bo wójt z grupą osób przynajmniej raz w tygodniu pojawia na osiedlu?

rys
Gość
rys

Przez Wincentów gnają ciężarówki „tiry”. Przegonili je mieszańcy z drogi gminnej to są na powiatowej. Kto im dal pozwolenie na taką lokalizacje odpadów? Niech zgadnę …… ręce opadają !!!!!

Lila
Gość
Lila

W nawiązaniu do tego dużego przedsięwzięcia budowy malej obwodnicy Piekoszowa to jakaś kpina z naszych pieniędzy, przecież ta ścieżka z chodnikiem to na rower, a tu buduję się jesz cze firmą parkingi. Nas, dobrodziej wójt jest bardzo chojny i roztropny bo wydaje nie swoje pieniążki. To co tam się buduję to jest czysta bezmyślność i narażanie ludzi na skutki czyjejś głupoty.

gość
Gość
gość

Ciekawe czyje działki stoją wzdłuż tej drogi.Czy da się to sprawdzić.Czyj interes za tym stoi

Heniek
Gość
Heniek

NO właśnie co z gazem, co z ankietami, które złożyli mieszkańcy.

Basia
Gość
Basia

Obwodnica Piekoszowa? A co z tymi którzy przy tej „obwodnicy” mieszkają. Miały być ekrany kanalizacja ścieżka rowerowa A będzie kurz hałas i zero przydatności dla mieszkańców. Zadrwiono z nas

mieszkanieć
Gość
mieszkanieć

Super duży parking się buduje dla Tirów ps. TIRY NA TORY a mieszkańców ma się d…ie Ja się pytam Pana wójta gdzie jest obiecany chodnik na Podzamczu o gazie nie wspomnę chce się podłączyć.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ten parking jest ogromny ok. trzech razy szerszy od budowanej drogi.
Mam pytanie, czy budowa drogi, czy raczej budowa tego parkingu była pierwszoplanowym celem wójta?

gość
Gość
gość

Co tam ta droga i parking. Zobaczcie jaki parking i chodnik pod szkołą w Piekoszowie wójt zrobił . Panie wójcie przywieś pan więcej grysu to zasypiesz pan ten chodnik wystające. Pan wójt na gospodarza roku.
A jak lipa na Wincentowie z remontowaną drogą tak s… wjazdów na posesję nie widziałem nigdzie . Na początku wsi wstawili za szerokie krawężniki względem starych . Po co podnośli krawężniki teraz są za wysoko na wjazdach. Ciekaw kto się pod tym podpisze i czy zdięcja będą w gazecie .Ale lipa hahahaha

Aleks.
Gość
Aleks.

Widocznie droga i chodnik obok szkoły w Piekoszowie nie są tak istotne dla wójta i radnych gminy Piekoszów, jak parking przy ul. Przemysłowej w Piekoszowie? Będziemy „mieli” piękny parking.

anonim
Gość
anonim

dlaczego nie można wejść na oświadczenia majątkowe Radnych Gminy, czyż mają coś do ukrycia

gość
Gość
gość

>Lawina zakażeń. Wirus w Urzędzie Marszałkowskim, Piekoszowie, w klubie Naprzód Jędrzejów.>
Mam pytanie do włodarzy oraz gości, na czele z naszym proboszczem gdzie był dystans przy otwarciu drogi .Gdzie maski. Wirus szalej a każdy chce być jak najbliżej wójta. I co teraz. Mam nadziej że po otwarci tej drogi zakrapianej imprezy nie było. Przy okazji czy krawężniki przy wjazdach na posesję zostaną poprawione na gwarancji

gość
Gość
gość

Na zdjęciach przy otwarciu drogi w Wincentowie na szczęście nie widać sołtysa,radnego. Czasami opłaca się być w opozycji. Panie sołtysie radny proszę o zgłoszenia na gwarancji zamontowania krawężników przy wjazdach .Tam gdzie są za wysoko.