Przejście dla pieszych donikąd

Mieszkańcy ulicy Południowej w Micigoździe nie mogą się nadziwić z efektów jej remontu. Przy okazji wymiany nawierzchni powstały 2 przejścia dla pieszych. Komu mają one służyć, skoro nie prowadzi do nich żaden chodnik?

W ramach remontu ulicy Południowej położona została nowa nawierzchnia na odcinku około 700 metrów, a przy  końcach remontowanego odcinka powstały 2 przejścia dla pieszych. Każde z nich jest oświetlone latarnią zasilaną baterią słoneczną i wiatrakiem.

Tak to wygląda z jednej strony:

i z drugiej:

Przy okazji remontu zlikwidowany został też próg zwalniający, który do tej pory skutecznie ostudzał zapędy miłośników szybkiej jazdy. Po jego zdemontowaniu samochody zaczęły jeździć bardzo szybko i niebezpiecznie. Ciekawe, kiedy dojdzie do tragedii, ponieważ ulica Południowa nie ma chodnika, więc z jezdni korzystają piesi i bawią się na niej dzieci.

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Paweł ArabaszLukaszmieszkaniecanonimPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amelinum
Gość
Amelinum

sąsiedzi mogą się teraz na legalu odwiedzać 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, wasze przejście jeszcze ma jakiś sens i wygląd oraz techniczne umocowanie. Jak Pan chce przykładu totalnego debilizmu w kwestii ulokowania pseudoprzejscia dla pieszych to proszę sobie obejrzeć dopiero co powstałe pasy ( nawet nie odważę się nazwać tego przejściem dla pieszych) zaczynające się i kończące w wysokiej trawie oraz w miejscu tuż przy figurce zasłaniającej całkowicie widoczność. Natomiast żeby dotrzeć do tych pasów od strony zachodniej części Łazisk należy wręcz „przeciskać” się tuż koło figurki przez jezdnię w miejscu o wybitnie ograniczonej widoczność dla kierowców jadących od strony Piekoszowa, którzy skręcając w prawo będą mieć potencjalnych „ryzykantów” wprost… Czytaj więcej »