Wielkie cięcia kursów autobusów linii nr 18 i 28!!!

W sobotę 20 czerwca wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy linii nr 18 i 28. Na przykład „osiemnastka” do tej pory miała 14 kursów dziennie do Piekoszowa, po zmianie zostanie tylko 9!

Ostatni autobus linii nr 18 będzie odjeżdżał z Kielc (ul. Żytnia) o godzinie 21.04 (do tej pory był też kurs o godz. 22.49). Mieszkańcy pytają – co mają zrobić ludzie kończący pracę na drugą zmianę?

Skontaktowałem się z dyrektor ZTM – panią Barbarą Damian, która poinformowała mnie, że zmiany rozkładów zostały wprowadzone na wniosek Urzędu Gminy Piekoszów.

W związku z małą liczbą pasażerów w kwietniu i maju ZTM podwyższył stawkę dotacji, jaką gminy dopłacają do komunikacji. Stawka wzrosła w tych miesiącach z 3,80 zł do km na 4,80 zł do km, a niektóre gminy w związku z trudną sytuacją finansową związaną m.in. z pandemią koronawirusa zdecydowały się na wprowadzenie zmian w rozkładach jazdy (likwidacja kursów). Zmiany w rozkładach jazdy zostały poprzedzone badaniem liczby pasażerów w ciągu ostatnich 3 tygodni. Na tej podstawie podjęta została decyzja, które kursy powinny zostać zlikwidowane.

Tak wygląda nowy rozkład linii nr 18:

I dla porównania – dotychczasowy rozkład, który od przyszłego tygodnia będzie tylko wspomnieniem:

Nowy rozkład linii nr 28:

I stary rozkład:

55
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
53 Comment authors
LukaszMieszkanka OpolamieszkaniecLukaszgośc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amelinum
Gość
Amelinum

Miały powstać nowe linie a tu tymczasem ogranicza się stare. Ot „dostępność komunikacyjna” w nowej odsłonie.

Ja
Gość
Ja

Ostatni 24 do Brynicy jest okolo 16 tej więc 18 tka po 21 to i tak wypas.

anonim
Gość
anonim

Najważniejsze że jest milion zł na żłobek będą złote klamki kosmiczny plan zabaw jak na 21wiek przystoi a w zajaczkowie strażacy sikają pod płotem kupe robią w wiadro.tak gospodarzy władza.

Gienek
Gość
Gienek

A kto ich k… wa wybrał najwięcej głosów dostał od was z waszego regionu tak jak wcześniej niejaki T. D. Do kogo więc teraz żale.

Bebelus
Gość
Bebelus

Ja mam pół biedy bo do Górek jeżdżą i pociągi i busy, plus mogę podjechać na Piekoszowską pętla bo 20 min z buta to dla mnie nic- (szluga i siczek po drodze) ale weźmy starsze panie z siatkami zakupów… weźmy np moją znajomą z Podzamcza… Nasza gmina znów zaczyna przypominać ,,trzeci świat” W ramach eksperymentu zarekwirowałbym panu Piątkowi auto i niech se jeździ osiemnastką przez miesiąc… A pana Tadeusza Dąbrowę wysłałbym do kopalni na roboty na 10 lat, za to co zrobił gminie…

Krystyna Majcher
Gość
Krystyna Majcher

W pełni popieram. Nie takiego gospodarza oczekiwałam głosując na niego. Panie wójcie wstyd.

Gienek
Gość
Gienek

J. W.

Aleks.
Gość
Aleks.

To skandal!!! Brak słów.

gość
Gość
gość

Na wniosek Urzędu Gminy w Piekoszowie ZTM wprowadza kasację kursów, które są niezbędne dla mieszkańców Gminy. Co za lekceważenie społeczności całej Gminy. Zapomniano już że do niektórych zakątków- sołectw ŻADNA komunikacja nie dojeżdża np do Gałęzic. Ani radny ani władze jak zwykle nie widzą albo nie chcą zobaczyć problemu ludzi niezmotoryzowanych. Ot XXI wiek a wszystko jak za czasów Piastów. Do wyborów jak zwykle cacy po wyborach wszystko po staremu.

anonim
Gość
anonim

Dąbrowa to pikuś przy tym co teraz się wyprawia oczywiście „zgodnie z prawem” i sprawiedliwie.

Gienek
Gość
Gienek

Albo jeszcze gorzej.

Basia
Gość
Basia

Z buta zasuwa po pracy a pracuje w akordzie tez sobie wymyślili z tymi autobusami

zfrustrowany
Gość
zfrustrowany

Narzekać potrafi każdy ale jak były wybory to każdy grzecznie na pana wójta zagłosował zamiast dac szanse komuś innemu . Wybierajcie narodzie tak dalej a nic sie nie polepszy , mało tego decyzję o autobusach podejmuje osoba która nie widzi problemu w tym ze kursów i tak było mało a teraz jest jeszcze gorzej ,jak Wójcie ci nie wstyd patrzec codziennie w lustro

Aleks.
Gość
Aleks.

Może jestem w błędzie, ale coś mi się wydaje, że wójt oraz radni z Piekoszowa nigdy nie dojeżdżali autobusem MZK do pracy do Kielc. Więc dla nich nie ma problemu. Problem mają Ci co muszą dojechać do pracy, czasami dwoma autobusami. Czy „władza” o nich nie myśli?

Gienek
Gość
Gienek

Jaka władza? Naczelny z Piekoszowa ma auto reszta władzy z poza gminy i mają mieszkańców głęboko w poważaniu jest tak samo jak za czasów TD.

Aleks.
Gość
Aleks.

Za ten stan rzeczy odpowiada nie tylko wójt, ale i radni tej gminy.

Rob
Gość
Rob

Kursy zostały zmienione „z powodu i na czas koronawirusa” – mniej pasażerów przez „ostatnie 3 tyg”. PROBLEM TYLKO W TYM, ŻE PRAWDOPODOBNIE NIGDY NIE ZOSTANĄ PRZYWRÓCONE

borówka
Gość
borówka

Kilka miesięcy temu, chyba w lutym, krążyła po osiedlach w Piekoszowie petycja do wójta w sprawie zwiększenia liczby kursów 18-stki. Dużo osób ją podpisało, petycja trafiła do UG, a wójt… chyba ma problemy z „czytaniem ze zrozumieniem” (uczą tego w pierwszej klasie podstawówki) i zamiast zwiększyć – zmniejszył liczbę połączeń.

Anonim
Gość
Anonim

W dniu dzisiejszym problem z ograniczeniem liczby kursow autobusów w Naszej gminie został przedstawiony redaktorom Radia Kielce. Obiecali, że w środę zajmą się tą sprawą. Gdyby ktoś jeszcze mógł zadzwonic na ich numer interwencyjny i przedstawić sprawę,…. może dzięki temu nie zignorują problemu.

Lukasz
Gość
Lukasz

Maja tak duzo spraw czy juz zignorowali temat ze zajmia sie nim dopiero w srode?

Gienek
Gość
Gienek

Niech napiszą do prezyyydenta on wszystko obiecuje i załatwia

Lukasz
Gość
Lukasz

Ale przeciez mialy byc jakies bezolatne(?) linie autobusowe z programu Kaczynskiego Dudy czy inszego apostola majace na celu zlikwidowac wykluczenie spoleczne ponoc przed wyborami ktorymis byl taki projekt przyjety sorry rzucony jak mieso za komuny do sklepu
Dlaczego na wczorajszym spotkaniu z panem Duda nasźe gminne gwiazdy wrecz idolki nie wspomnialy o tym?

Aleks.
Gość
Aleks.

W Echu Dnia i w aktualnościach Samorządowego Portalu Internetowego Gminy Piekoszów w artykule Agnieszki Olech z dnia 2019-08-28 w artykule” Będą dodatkowe przewozy autobusowe. Gmina Piekoszów właśnie podpisała umowę na rządowe dopłaty!” Z treści tego artykułu wynika m.in. że będą kolejne rządowe dopłaty popłyną do gminy Piekoszów. Tym razem do przewozów autobusowych. Dzięki temu, uruchomione zostaną aż cztery dodatkowe linie. Autobusy dodatkowo kursować będą na liniach: Piekoszów- Łaziska – Piekoszów, Piekoszów – Gałęzice Piekoszów, Piekoszów – Łosienek- Piekoszów, a także Piekoszów – Brynica – Piekoszów. Wytyczając drogę autobusową nowych linii kierowaliśmy się przede wszystkim potrzebami mieszkańców – zaznacza wójt, Zbigniew… Czytaj więcej »

Pop
Gość
Pop

Ciekawie ile jeszcze ta propaganda będzie ludziom sprzedawana ludzie w Gałęziecach się cieszyli i się nie doczekalia teraz to wcale nie ma dojazdu do Piekoszwa a bo i po co ośrodek zdrowia nie czynny tylko przez telefon, cywilizacja u nas w gminie się cofa i tak na obiecankach się kończy i nie ma nic, sam dobrobyt ręce opadają. Ale na wszystko jest,chyba na wyjazdy a wiece wyborcze bo tam jeżdżą za nasze pieniądze.

Stas
Gość
Stas

To jakaś alternatywna Rzeczywistość. Smutek i żal. Propaganda za nasze pieniądze.

Pop
Gość
Pop

Dojazd likwidują a czym mają dojechać ludzie do pracy co jeszcze pracują. Trzeba się zwolnić i iść na zasiłek do gopsu. Kasa w gminie chyba pusta i trzeba tylko patrzeć jak wyłączą oświetlenie uliczne. Idzie dobre!!!!!.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Czy Włodarz Naszej Gminy zdaje sobie sprawę że większości mieszkańcom świat nie kończy się na Piekoszowie i okolicznych wioskach? Czy Włodarz Naszej Gminy wie ze większosc z Nas pracuje w Kielcach i musi dojeżdżać dwoma autobusami i czy wie jakie to są koszty??? Młodzież zaraz po wakacjach wróci do szkoły i będziemy jechać jak sardynki!! Na wszystko jest…na dofinansowanie do wakacji dzieciom na laptopy komputery dzueciom tylko nie ma na to co potrzeba!!! A jak Gmina taka biedna to dołączyc jä do innej bogatszej i po problemie!!!

Aleks.
Gość
Aleks.

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na zjawisko pogłębiającego się wykluczenia komunikacyjnego dotykającego w szczególności małe miejscowości.
Czy tak ma być realizowana ustawa?

Aleks.
Gość
Aleks.

W aktualnościach Samorządowego Portalu Internetowego Gminy Piekoszów w artykule Agnieszki Olech z dnia 2020-06-22 „W gminie Piekoszów będą uruchomione cztery nowe linie komunikacyjne” jest ponownie informacja o nowych połączeniach. Z treści artykułu wynika cyt. .. „Już niebawem na terenie gminy Piekoszów będą cztery nowe połączenia komunikacyjne. Nowy kurs będzie na trasie Łosienek-Łubno-Wincentów-Piekoszów-Szczukowice-Szczukowskie Górki (długość około 35,2 km), na trasie Łaziska-Jaworznia-Piekoszów-Podzamcze-Szczukowice-Szczukowskie Górki (długość około 27,4 km), na trasie Lesica-Bławatków-Gałęzice-Rykoszyn-Piekoszów-Podzamcze-Szczukowice-Szczukowskie Górki (długość około 27,4 km), a także na trasie Piekoszów-Micigózd-Julianów-Brynica-Szczukowice-Szczukowskie Górki (długość około 15,1 km). Gmina Piekoszów już ogłosiła zapytanie ofertowe na „Świadczenie usługi przewozu osób dla mieszkańców Gminy Piekoszów” i lada… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Miały już być od 1 stycznia

Aleks.
Gość
Aleks.

c.d.z dnia 22.06.2020 r. do artykułu „W gminie Piekoszów będą uruchomione cztery nowe linie komunikacyjne”. z treści artykułu wynika, że cyt.;”Jest duże rządowe dofinansowanie! Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek w obecności skarbnik gminy Piekoszów Magdaleny Smolarczyk-Korby podpisał wraz z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem umowę na dofinansowanie do czterech nowych linii komunikacyjnych, jakie zostaną utworzone na terenie gminy Zagnańsk.” Myślę, że autorka błędnie wpisała gminę Zagnańsk. Każdy popełnia błędy Pani Agnieszko. Nie mniej jednak mieszkańcy chcieliby znać powód, dlaczego nie doszło do realizacji umowy sporządzonej w dniu 27 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w… Czytaj więcej »

Krysia
Gość
Krysia

Panie wójcie może przejechały się pan kursem o 15 51 który w godzinach popołudniowych jest pierwszym. Pasażer przy pasażerze. A przecież pandemii nie zlikwidowali i ma być zajęte co drugie miejsce. Winszuje pomysłu i dbałości o swoich wyborców.

Pop
Gość
Pop

Wyborcy będą potrzebni przed wyborami a do nich daleko

Rob
Gość
Rob

Jest obietnica tych nowych linii. Teraz czy znajdą się chętni przewoźnicy? Linie mają wg obietnicy ruszyć od 1 lipca.

Rob
Gość
Rob

Zgodnie z podanymi danymi w informacji na stronie gminy dofinansowania wystarczy na 3 kursy dziennie przez rok na każdej nowej linii. Ciekawe jak będzie wyglądał rozkład jazdy i ile będzie kosztował bilet.

Rob
Gość
Rob

Poprawka … 3 razy przejechanie wskazanej trasy czyli kurs tam i z powrotem i jeszcze raz tam CZYLI 1,5 KURSU PO DANEJ TRASIE zakładając jazdę również w weekendy. Gdy bez niedziel to może da się zrobić pełne dwa kursy rano i popołudniu. Witaj komunikacjo na terenie gminy.

Rob
Gość
Rob

Wszystkie NOWE LINIE będą jeździć po trasie PIEKOSZÓW-SZCZUKOWICE_GÓRKI SZCZUKOWSKIE – czy to nie strata kasy/kilometrów? Nie lepiej było by gdyby kurs tych nowych linii kończył się i zaczynał na przystankach końcowych linii miejskich 18,24,i 28 i był skorelowany z ich kursami? Tak by można było kontynuować jazdę z i do Kielc? To jest 6 km „niepotrzebnej” jazdy bo po tej trasie jeździ ZTM. Oszczędności? 6km x 2 (w obie strony) x 2 (kursy dziennie) x 4 (linie) x 365 (dni w roku) = 35 tys km x 3 zł/km = 105 tyś zł rocznie za co można by zwiększyć częstotliwość… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Będzie 2 mln zł dla gminy (info strona gminy) na własne potrzeby. Ciekawe na co zostaną wydane?

Aleks.
Gość
Aleks.

Rob – mieliśmy już w roku ubiegłym dodatkowe linie autobusowe (umowa z 27 sierpnia 2019 r.). W tym roku kolejna umowa na dodatkowe linie autobusowe. Mamy na razie wielkie cięcia kursów autobusów linii nr 18 i 28!!
A teraz będzie 2 mln złotych dla gminy. Może będą dwa miliony i więcej tylko, kiedy? Czy to znowu „obiecanki cacanki a głupiemu radość”?. Czy to tylko kolejna propaganda sukcesu przed wyborami?

Marek
Gość
Marek

Łomatko znowuż radni będą się boczyć i ekscytować wpisami.Sama Rada dostarcza powodów do krytyki.Nie wiem jak to pojmować czy to jest niewiedza, niedbalstwo ,niechlujstwo albo prowokacja albo szczyt arogancji i lekceważenia opinii publicznej.Otóż na stronie UG jest informacja o terminie sesji nadzwyczajnej w dn.30.06.2020 bez podania : wnioskodawcy i co najważniejsze porządku obrad.Daje to mocny argument prawny każdemu komu zostanie naruszony interes prawny podjętymi uchwałami do unieważnienia przez sąd uchwał RG. Ta sesja będzie nielegalna ponieważ złamano zapisy ustawy o samorządzie gminnym i statutu gminy. Rob Być może na tej właśnie sesji radni wprowadzą do budżetu te 2,32 mnln a… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Od jutra tj. 1 lipca „startują” nowe 4 linie komunikacji „wewnątrzgminnej”. Na razie brak rozkładów i innych informacji. Czyżby FALSTART ???

Marek
Gość
Marek

A może te 4 linie będą namiastką Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Piekoszowie.Na dzisiejszej sesji radni będą podejmować uchwałę w sprawie podjęcia procedury do nadania miejscowości Piekoszów statusu miasta.Ciekawe jak będą przeprowadzane konsultacje z mieszkańcami i czy włączy się obecny sołtys.Wychodzi na to ,że on straci na tym biznesie.Chyba ,że zostanie jak w Wąchocku honorowym sołtysem,pózniej może jakiś pomnik lub sołtysowa ławeczka w mieście Piekoszów itd…Tak nasza przestrzeń życia publicznego może być wypełniana.Jakie to jest piękne.

Rob
Gość
Rob

Marek miasto Piekoszów …ale mnie rozbawiłeś

Lukasz
Gość
Lukasz

A dlaczego rozklad jazdy jest tylko tam??? A powrot to co na skrzydlach?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

A czy na tych dodatkowych liniach będzie honorowany bilet miesięczny ten na Komunikację Miejską?

Rob
Gość
Rob

Brynica dalej wykluczona w weekendy i po 17tej w dni powszednie. Dlaczego Oparka będzie jeżdził wtedy co ZTM? Będzie konkurencją a nie wypełnieniem „wykluczenia komunikacyjnego”. Ucieszą się w Julianowie bo tam nic nie jeździło ale szybko stwierdzą, że brakuje im kursu wieczornego o który od dawna zabiegają mieszkańcy Brynicy.
I jak to w końcu jest. Oparka jedzie z Piekoszowa przez Brynicę do Górek Szczukowskich czy do Kielc? Z rozkładu wynika, że do Górek a ze strony gminy że na Żelazną. Dlaczego nie ma rozkładu odjazdów z Żelaznej?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

A po co te wewnątrzgminne linie??? Przepraszam bo nie bardzo rozumiem….ograniczono i to bardzo dojazd MPK do Kielc a w zamian powstają linie wewnątrzgminne?!? Mamy zwiedzać gminę?? Dziękujemy Panie Wójcie!

xyz
Gość
xyz

Pan Wójt organizuje dowóz na wiejskie łąki żebyśmy się tam wypasali,a nie pracowali.W tych czasach nie dba się o ludzi pracujących, płacących podatki. Panie Wójcie proponuję postawić wysoki mur na granicy z miastem Kielce, bo nawet jeśli pójdziemy do Kielc pieszo, to jest nadzieja, że nie przeskoczymy muru. Może Pana pragnieniem jest, abyśmy zostali podopiecznymi GOPS-u. Wszystko na +

xyz
Gość
xyz

i jeszcze jedno – od początku koronowirusa busy kursują jak w sobotę – czyli okrojony rozkład średnio co 1,5 godziny.

gośc
Gość
gośc

Pewnie PKSY wprowadzi. Jak można w dobie pandemii obniżać ilość kursów autobusów i w to miejsce wprowadzać busy . Przecież tam jest mało miejsca. To świadczy gdzie obecna władza ma ludzi. Mówiąc krótko w dup….. Gość nie nadaje się na wójta i tyle.
Wiecie co chyba mu chodzi o nasze zdrowie . Jak za komuny mieszkańcy na rowery. Chłop walczy ze smogiem ,a ja się czepiam .Przy okazji na busy jet prosty sposób wystarczy zgłosić że jeżdżą przepełnione.Pozdrawiam.

Lukasz
Gość
Lukasz

moze nawet i „drzwi od stodoly’ wprowadzic byle by tylko bylo sie czym wydostac z tego zadupia w rozsadnych godzinach
do kazdego kursu gmina doplaca a skoro sa ciecia tzn ze gmina nie ma pieniedzy na doplaty a nie ma pieniedzy bo „nasz kochany rzad” zwolnil pewna grupe spolecznstwa z placenia podatkow

Amelinum
Gość
Amelinum

Szykują się kolejne zmiany. Likwidacja linii 24 do Brynicy i skierowanie w zamian kilku kursów 18 tki. Liczba kursów pewnie nie wzrośnie.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

W odpowiedzi rządu na zjawisko pogłębiającego się wykluczenia komunikacyjnego Wójt i Rada Gminy „realizują” Ustawę o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Ustawa weszła w życie z dniem 18 lipca bieżącego roku.

Mieszkanka Opola
Gość
Mieszkanka Opola

Co to za Rozkład jazdy!!!! Ja chcę jechać a nie oglądać zdjęcia!
Tracę czas na szukanie tabeli – gdzie ona jest????

Lukasz
Gość
Lukasz

Jesli chodzi o graficzna strone rozkladow jazdy to za to odpowiada mpk czy ztm czy jak to sie tam zwie ale racja jest bardzo nie czytelny