Piekoszów będzie miastem? Radni są za

Rada Gminy na ostatniej sesji 30 czerwca 2020 podjęła uchwałę w sprawie podjęcia procedury zmierzającej do nadania Piekoszowowi statusu miasta. 12 radnych głosowało za a 2 się wstrzymało od głosu. Nikt nie był przeciwny.

Czy Piekoszów będzie miastem? Jeśli tak, to musimy na to trochę poczekać. Uchwała Rady Gminy to pierwszy krok. Muszą jeszcze zostać przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami, a także przygotowana dokumentacja potwierdzająca zasadność wniosku, który musi też pozytywnie zaopiniować wojewoda. Ostateczną decyzję podejmuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

43
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
TiK Tik TakAleks.RobAleks.Amelinum Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

Brawo, jestem jak najbardziej za! Aktualnemu wójtowi trzeba przyznać jedno, że gmina za jego panowania rozwinęła się dużo bardziej i cieszy to oko niż za kadencji poprzedniego wójta. Za poprzedniego wójta gmina Piekoszów jest kojarzona z aferami śmieciowymi oraz łapówkami. Coraz więcej firm, zmodernizowane budynki, stopniowa wymiana czy budowa dróg. Myślę, że prawa miejskie będą dla nas bardzo dobre i będą atrakcyjne dla przedsiębiorców czy inwestorów.

Amelinum
Gość
Amelinum

Upadłeś na głowę i jeszcze nikt Ci nie pomógł

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim coś Ci się pomieszało. Gdzie się rozwinęła ta gmina? Postęp w rozbudowie infrastruktury jest znikomy. Na osiedlach ulice w fatalnym stanie, brak chodników. Zwiększyły się koszty utrzymania (śmieci, kanalizacja). Czekać tylko kiedy, jakie i ile będą wynosić następne podwyżki.Więc gdzie ta gmina się rozwinęła? Patrząc na gminy w powiecie kieleckim i na naszą gminę to marnie wyglądamy na tle innych gmin.

Gosc
Gość
Gosc

Marnie to mało powiedziane ludzie rok temu w kranach mieli bloto

zfrustrowany
Gość
zfrustrowany

Szczególnie zmiany kursowania autobusu nr 18 wyszło mu super ;D

Yugo
Gość
Yugo

Miasto Piekoszów. Rykoszyn bez kanalizacji. Place zabaw bez urządzeń do zabawy a trawa w pas. Miasto Piekoszów.

anonim
Gość
anonim

No właśnie a zawartość szamba w pole albo do rowu ….

George
Gość
George

Miasto Piekoszów,Brynica b z kanalizacji….

Aleks.
Gość
Aleks.

Ale co to za miasto, co nie ma rynku? Coś mi się wydaje, że temat miasta to temat zastępczy.Co nam mieszkańcom Piekoszowa i gminy Piekoszów da to, że Piekoszów będzie miastem? Ja mieszkam na wsi od urodzenia i nie mam z tym żadnego problemu. Nie czuje się gorszy, ani lepszy, od ludzi z miasta. Jaki będzie rachunek zysków i strat?

Dj
Gość
Dj

Nie po to wprowadzałam sie na wies zeby 12 osob podjelo decyzje, ze chca mieszkac w miescie . Jesli tak to niech sie wyprowadza do miasta.

Zen
Gość
Zen

Powiedzieć kretyński pomysł, to nic nie powiedzieć…

Emil
Gość
Emil

Uchwalać to sobie rada gminy może, że od jutra Piekoszów będzie stolicą Polski. I co z tego? Fajnie by było, żeby było miasteczko ale rynku brak no i jak wydzielić strefę centrum. Wójtowi marzy się tytuł burmistrza.

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Chory pomysł, wiocha zasmrodzona fekaliami, nieskanalizowany, z ruderami w samym centrum, z rowami w centrum pełnych śmieci. Niech pan wójt i radni z sołtysem na czele zajmą się tym co obiecywali robić przed kandydowaniem na te funkcje tak na serio, nie tylko dla załatwienia „swoich spraw”.

Gienek
Gość
Gienek

Piekoszów piękna okolica żeby nie smród, obory i stodoły byłaby stolica o mało nie je… łem ze śmiechu 😘😁

xyz
Gość
xyz

ale miastowe będą, a słoma z butów wystaje

rys
Gość
rys

Radny miasta to dieta większa.a dla nas podatki ?

Amelinum
Gość
Amelinum

Wszystko teraz jest „PLUS”. ciekawe kiedy bedzie PREZYDENT PLUS a może PLUS – PL + K

Rt
Gość
Rt

Może i będzie miastem. To wtedy przyjdzie kolejny karierowicz wyssie i wydoi gninę i nic mu nie zrobią tak jak zrobił to TD i na rozprawy się nie stawia wraz z innymi oskarżonymi my spłacamy ich długi.

Basia
Gość
Basia

TD spowodował, że jest strefa przemysłowa w Piekoszowie. Corocznie przynosi ona dochód w postaci podatków do gminy, które wydawane są m.in na obwodnicę jego pomysłu. Ten to miał pomysły.

Pol
Gość
Pol

Droga to jest pomysł obecnego włodarza. To chyba ścieżka rowerowa bo to trudno nazwać drogą i to jeszcze małą obwodnicą Piekoszowa.

Nasi
Gość
Nasi

Koncepcja tej drogi też powstała za TD😁

Nasi
Gość
Nasi

Prawda jest taka, że strefa to pomysł T.D, czy się komuś to podoba czy nie.

ktoś
Gość
ktoś

W szczególności biogazownia w centrum „miasta”.

Aleks.
Gość
Aleks.

Basia o jakiej Ty obwodnicy piszesz? Jaka to obwodnica i czego? Coś Ci się chyba pomieszało? Drogi w strefie przemysłowej budowały sobie firmy, które tam funkcjonują np: Murówka, Alma_Alpinex. Ta droga tj. ul. Przemysłowa budowana jest na pograniczu strefy i poza nią. Basiu jak jesteś taka obeznana w temacie, to może byś z łaski swojej prośby mojej, wyjaśniła komu ma służyć ten olbrzymi parking budowany za publiczne pieniądze dla prywatnej inicjatywy?

ktoś
Gość
ktoś

Jeżeli obwodnica to powinna biec wzdłuż torów od osiedla Bławatków do Jaworzni a być może Szczukowic po to aby cały ruch z Nordkalku do węzła Kielce Jaworznia na nią skierować/

Bc
Gość
Bc

Tylko jest pytanie czy ta strefa podatmi płaci u nas?

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Obecny Wójt pełni już drugą
kadecje więc zgodnie z obowiązującym prawem nie może się ubiegać o ponowna stanowisko wójta ale o stanowisko Burmistrza już tak i po to trzeba zrobić Piekoszów miastem.

Nasi
Gość
Nasi

Raczej jeszcze jedną, prawo nie działa wstecz. Teoria spiskowa, niczym z CCCP.

Lukasz
Gość
Lukasz
az
Gość
az

W ostatnich latach powstało administracyjnie wiele miast które w niczym nie przypominają nawet miasteczek czy osad.Dla przykładu w woj. świętokrzyskim miastami stały się Nowa Słupia,Łagów,Pierzchnica,Wiślica i jeszcze kilka innych.Pomijając już fakt że były to niewielkie wioski poniżej 1000 mieszkańców(wymóg do uzyskania praw miejskich to minimum 2000 osób)to infrastruktura tych wiosek(bo nadanie praw miejskich w infrastrukturze niczego nie zmienia)w niczym nie przypomina zabudowy miejskiej.Trudno wręcz pojąć czym kierowało się MSWiA nadając tym wioskom statut miasta.Nie inaczej jest z Piekoszowem.Co prawda Piekoszów spełnia warunek liczby mieszkańców bo z około 3000 mieszkańców Piekoszów należy do największych wsi w województwie jednakże infrastruktura jest wyjątkowo… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Wislica prawa miejskie miala juz 1320 roku utracila je w 1870 r
Pierzchnica w 1390 utracila w 1867
Nowa Slupia 1351-1869
Lagow 1375-1870 miasta te prawa miejskie utracily w wyniku represji po upadku Powstania Styczniowego… odpowiadajac na Twoje pytanie czym sie kierowalo wzgledami historycznymi

kronikasz
Gość
kronikasz

Twierdzisz Waść , że Wieś Wiślica bezpodstawnie?Oczadział czy na rozum upadł?Łokietek w grobie się przewraca jak to czyta.Boże chroń Króla.

az
Gość
az

A cóż to kogo obchodzi co było kiedyś.Dzisiejsza Wiślica to wiocha taka sama jak Piekoszów tylko że z pięć razy mniejsza.Rynek od których odchodzą cztery ulice z kilkunastoma domami i to wszystko.Są pewne kryteria co do statusu miasta i tego należy się trzymać.Skoro te byłe miasteczka podupadły po utracie praw miejskich to z sam sentyment to za mało.Rozumiem że prawa miejskie otrzymała Morawica bo będąc tam można się poczuć jak w bogatszym kraju.Na miano miasta zapewne zasługują Nowiny.Ale te Wiślice Pierzchnice itp wsie to czyste nieporozumienie z ich obecnymi prawami miejskimi

Amelinum
Gość
Amelinum

Wiślice,Pierzchnice…i jeszcze np. Daleszyce

Paweł
Gość
Paweł

Wiślica akurat w mojej ocenie pomimo małej liczby mieszkańców jest ładniejsza od Piekoszowa i zabudową bardziej przypomina miasteczko.
Radni podejmą uchwałę ale z informacji wynika że będą później konsultacje społeczne. Więc my mieszkańcy podejmując decyzję musimy w porę się dowiedzieć jakie są strony medalu bycia z miasta czy z wioski. Na dzień dzisiejszy nic konstruktywnego nie jestem w stanie dodać w tym temacie. Jakie korzyści dla Piekoszowa czy regionu z przekształcenia w miasto?

anonim
Gość
anonim

Przepraszam a kiedy Piekoszów utracił prawa miejskie?bo nigdzie nie mogę doczytać..

Mniek
Gość
Mniek

Energiczniej, energiczniej z życiem.

Maniek G
Gość
Maniek G

Tempo, tempo, ruszać się.

Aleks.
Gość
Aleks.

W dniu 29 lipca 2020 roku (środa) o godz. 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbyła się XXIV sesja Rady Gminy Piekoszów. PB niektórzy mieszkańcy gminy marzą o mieście Piekoszowie. Do tego miasta jeszcze daleka droga. Alę może by tak zmienić temat i podyskutować o sprawach, które dotyczą spraw bieżących. Ostania sesja dot.: Debaty nad „Raportem o stanie Gminy Piekoszów za rok 2019 rok” oraz zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Piekoszów za 2019 rok,a także udzielenia udzielenia Wójtowi Gminy Piekoszów absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Piekoszów za 2019 rok. W… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

A co tu dyskutować. Przecież sprawozdanie zostalo zatwierdzone zanim zostalo napisane a absolutorium to fikcja. Czy ktos wierzy, że wojt moglby go nie uzyskac?

Aleks.
Gość
Aleks.

Rob ze sprawozdania finansowego gminy można wyciągnąć wiele wniosków na przyszłość. To, że radni „bezradni” bez dyskusji zagłosują „za” to nie jestem zdziwiony. Większość z nich nie potrafi analizować przekazanych im dokumentów. Raport o stanie Gminy Piekoszów za 2019 rok napisany na kolanie. Nie zawiera bardzo wielu istotnych kwestii. A dlaczego?

TiK Tik Tak
Gość
TiK Tik Tak

Nowe obostrzenia wkrótce wprowadzić mają, już niedługo z powrotem maseczki na ryje oraz gogle na oczy, dildo w d**ę i różaniec w ręku obowiązkiem będzie.