Piekoszów będzie miastem? Radni są za

Rada Gminy na ostatniej sesji 30 czerwca 2020 podjęła uchwałę w sprawie podjęcia procedury zmierzającej do nadania Piekoszowowi statusu miasta. 12 radnych głosowało za a 2 się wstrzymało od głosu. Nikt nie był przeciwny.

Czy Piekoszów będzie miastem? Jeśli tak, to musimy na to trochę poczekać. Uchwała Rady Gminy to pierwszy krok. Muszą jeszcze zostać przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami, a także przygotowana dokumentacja potwierdzająca zasadność wniosku, który musi też pozytywnie zaopiniować wojewoda. Ostateczną decyzję podejmuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

94
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
64 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
90 Comment authors
DumnyżezewsiAnnaczerepahczerepahPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

Brawo, jestem jak najbardziej za! Aktualnemu wójtowi trzeba przyznać jedno, że gmina za jego panowania rozwinęła się dużo bardziej i cieszy to oko niż za kadencji poprzedniego wójta. Za poprzedniego wójta gmina Piekoszów jest kojarzona z aferami śmieciowymi oraz łapówkami. Coraz więcej firm, zmodernizowane budynki, stopniowa wymiana czy budowa dróg. Myślę, że prawa miejskie będą dla nas bardzo dobre i będą atrakcyjne dla przedsiębiorców czy inwestorów.

Amelinum
Gość
Amelinum

Upadłeś na głowę i jeszcze nikt Ci nie pomógł

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim coś Ci się pomieszało. Gdzie się rozwinęła ta gmina? Postęp w rozbudowie infrastruktury jest znikomy. Na osiedlach ulice w fatalnym stanie, brak chodników. Zwiększyły się koszty utrzymania (śmieci, kanalizacja). Czekać tylko kiedy, jakie i ile będą wynosić następne podwyżki.Więc gdzie ta gmina się rozwinęła? Patrząc na gminy w powiecie kieleckim i na naszą gminę to marnie wyglądamy na tle innych gmin.

Gosc
Gość
Gosc

Marnie to mało powiedziane ludzie rok temu w kranach mieli bloto

zfrustrowany
Gość
zfrustrowany

Szczególnie zmiany kursowania autobusu nr 18 wyszło mu super ;D

Yugo
Gość
Yugo

Miasto Piekoszów. Rykoszyn bez kanalizacji. Place zabaw bez urządzeń do zabawy a trawa w pas. Miasto Piekoszów.

anonim
Gość
anonim

No właśnie a zawartość szamba w pole albo do rowu ….

George
Gość
George

Miasto Piekoszów,Brynica b z kanalizacji….

Aleks.
Gość
Aleks.

Ale co to za miasto, co nie ma rynku? Coś mi się wydaje, że temat miasta to temat zastępczy.Co nam mieszkańcom Piekoszowa i gminy Piekoszów da to, że Piekoszów będzie miastem? Ja mieszkam na wsi od urodzenia i nie mam z tym żadnego problemu. Nie czuje się gorszy, ani lepszy, od ludzi z miasta. Jaki będzie rachunek zysków i strat?

Dj
Gość
Dj

Nie po to wprowadzałam sie na wies zeby 12 osob podjelo decyzje, ze chca mieszkac w miescie . Jesli tak to niech sie wyprowadza do miasta.

Zen
Gość
Zen

Powiedzieć kretyński pomysł, to nic nie powiedzieć…

Emil
Gość
Emil

Uchwalać to sobie rada gminy może, że od jutra Piekoszów będzie stolicą Polski. I co z tego? Fajnie by było, żeby było miasteczko ale rynku brak no i jak wydzielić strefę centrum. Wójtowi marzy się tytuł burmistrza.

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Chory pomysł, wiocha zasmrodzona fekaliami, nieskanalizowany, z ruderami w samym centrum, z rowami w centrum pełnych śmieci. Niech pan wójt i radni z sołtysem na czele zajmą się tym co obiecywali robić przed kandydowaniem na te funkcje tak na serio, nie tylko dla załatwienia „swoich spraw”.

Gienek
Gość
Gienek

Piekoszów piękna okolica żeby nie smród, obory i stodoły byłaby stolica o mało nie je… łem ze śmiechu 😘😁

xyz
Gość
xyz

ale miastowe będą, a słoma z butów wystaje

rys
Gość
rys

Radny miasta to dieta większa.a dla nas podatki ?

Amelinum
Gość
Amelinum

Wszystko teraz jest „PLUS”. ciekawe kiedy bedzie PREZYDENT PLUS a może PLUS – PL + K

Rt
Gość
Rt

Może i będzie miastem. To wtedy przyjdzie kolejny karierowicz wyssie i wydoi gninę i nic mu nie zrobią tak jak zrobił to TD i na rozprawy się nie stawia wraz z innymi oskarżonymi my spłacamy ich długi.

Basia
Gość
Basia

TD spowodował, że jest strefa przemysłowa w Piekoszowie. Corocznie przynosi ona dochód w postaci podatków do gminy, które wydawane są m.in na obwodnicę jego pomysłu. Ten to miał pomysły.

Pol
Gość
Pol

Droga to jest pomysł obecnego włodarza. To chyba ścieżka rowerowa bo to trudno nazwać drogą i to jeszcze małą obwodnicą Piekoszowa.

Nasi
Gość
Nasi

Koncepcja tej drogi też powstała za TD😁

Nasi
Gość
Nasi

Prawda jest taka, że strefa to pomysł T.D, czy się komuś to podoba czy nie.

ktoś
Gość
ktoś

W szczególności biogazownia w centrum „miasta”.

Aleks.
Gość
Aleks.

Basia o jakiej Ty obwodnicy piszesz? Jaka to obwodnica i czego? Coś Ci się chyba pomieszało? Drogi w strefie przemysłowej budowały sobie firmy, które tam funkcjonują np: Murówka, Alma_Alpinex. Ta droga tj. ul. Przemysłowa budowana jest na pograniczu strefy i poza nią. Basiu jak jesteś taka obeznana w temacie, to może byś z łaski swojej prośby mojej, wyjaśniła komu ma służyć ten olbrzymi parking budowany za publiczne pieniądze dla prywatnej inicjatywy?

ktoś
Gość
ktoś

Jeżeli obwodnica to powinna biec wzdłuż torów od osiedla Bławatków do Jaworzni a być może Szczukowic po to aby cały ruch z Nordkalku do węzła Kielce Jaworznia na nią skierować/

Bc
Gość
Bc

Tylko jest pytanie czy ta strefa podatmi płaci u nas?

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Obecny Wójt pełni już drugą
kadecje więc zgodnie z obowiązującym prawem nie może się ubiegać o ponowna stanowisko wójta ale o stanowisko Burmistrza już tak i po to trzeba zrobić Piekoszów miastem.

Nasi
Gość
Nasi

Raczej jeszcze jedną, prawo nie działa wstecz. Teoria spiskowa, niczym z CCCP.

Lukasz
Gość
Lukasz
az
Gość
az

W ostatnich latach powstało administracyjnie wiele miast które w niczym nie przypominają nawet miasteczek czy osad.Dla przykładu w woj. świętokrzyskim miastami stały się Nowa Słupia,Łagów,Pierzchnica,Wiślica i jeszcze kilka innych.Pomijając już fakt że były to niewielkie wioski poniżej 1000 mieszkańców(wymóg do uzyskania praw miejskich to minimum 2000 osób)to infrastruktura tych wiosek(bo nadanie praw miejskich w infrastrukturze niczego nie zmienia)w niczym nie przypomina zabudowy miejskiej.Trudno wręcz pojąć czym kierowało się MSWiA nadając tym wioskom statut miasta.Nie inaczej jest z Piekoszowem.Co prawda Piekoszów spełnia warunek liczby mieszkańców bo z około 3000 mieszkańców Piekoszów należy do największych wsi w województwie jednakże infrastruktura jest wyjątkowo… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Wislica prawa miejskie miala juz 1320 roku utracila je w 1870 r
Pierzchnica w 1390 utracila w 1867
Nowa Slupia 1351-1869
Lagow 1375-1870 miasta te prawa miejskie utracily w wyniku represji po upadku Powstania Styczniowego… odpowiadajac na Twoje pytanie czym sie kierowalo wzgledami historycznymi

kronikasz
Gość
kronikasz

Twierdzisz Waść , że Wieś Wiślica bezpodstawnie?Oczadział czy na rozum upadł?Łokietek w grobie się przewraca jak to czyta.Boże chroń Króla.

az
Gość
az

A cóż to kogo obchodzi co było kiedyś.Dzisiejsza Wiślica to wiocha taka sama jak Piekoszów tylko że z pięć razy mniejsza.Rynek od których odchodzą cztery ulice z kilkunastoma domami i to wszystko.Są pewne kryteria co do statusu miasta i tego należy się trzymać.Skoro te byłe miasteczka podupadły po utracie praw miejskich to z sam sentyment to za mało.Rozumiem że prawa miejskie otrzymała Morawica bo będąc tam można się poczuć jak w bogatszym kraju.Na miano miasta zapewne zasługują Nowiny.Ale te Wiślice Pierzchnice itp wsie to czyste nieporozumienie z ich obecnymi prawami miejskimi

Amelinum
Gość
Amelinum

Wiślice,Pierzchnice…i jeszcze np. Daleszyce

az
Gość
az

Twierdzę że wioski pokroju Wiślicy,Pierzchnicy czy jakiegoś tam Łagowa nie powinny mieć praw miejskich bo po prostu są to zbyt małe osady.Pewnie za Łokietka Wiślica to było prężne miasto ale obecnie to niczym nie wyróżniająca się mała osada.

Paweł
Gość
Paweł

Wiślica akurat w mojej ocenie pomimo małej liczby mieszkańców jest ładniejsza od Piekoszowa i zabudową bardziej przypomina miasteczko.
Radni podejmą uchwałę ale z informacji wynika że będą później konsultacje społeczne. Więc my mieszkańcy podejmując decyzję musimy w porę się dowiedzieć jakie są strony medalu bycia z miasta czy z wioski. Na dzień dzisiejszy nic konstruktywnego nie jestem w stanie dodać w tym temacie. Jakie korzyści dla Piekoszowa czy regionu z przekształcenia w miasto?

anonim
Gość
anonim

Przepraszam a kiedy Piekoszów utracił prawa miejskie?bo nigdzie nie mogę doczytać..

Mniek
Gość
Mniek

Energiczniej, energiczniej z życiem.

Maniek G
Gość
Maniek G

Tempo, tempo, ruszać się.

Aleks.
Gość
Aleks.

W dniu 29 lipca 2020 roku (środa) o godz. 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbyła się XXIV sesja Rady Gminy Piekoszów. PB niektórzy mieszkańcy gminy marzą o mieście Piekoszowie. Do tego miasta jeszcze daleka droga. Alę może by tak zmienić temat i podyskutować o sprawach, które dotyczą spraw bieżących. Ostania sesja dot.: Debaty nad „Raportem o stanie Gminy Piekoszów za rok 2019 rok” oraz zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Piekoszów za 2019 rok,a także udzielenia udzielenia Wójtowi Gminy Piekoszów absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Piekoszów za 2019 rok. W… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

A co tu dyskutować. Przecież sprawozdanie zostalo zatwierdzone zanim zostalo napisane a absolutorium to fikcja. Czy ktos wierzy, że wojt moglby go nie uzyskac?

Aleks.
Gość
Aleks.

Rob ze sprawozdania finansowego gminy można wyciągnąć wiele wniosków na przyszłość. To, że radni „bezradni” bez dyskusji zagłosują „za” to nie jestem zdziwiony. Większość z nich nie potrafi analizować przekazanych im dokumentów. Raport o stanie Gminy Piekoszów za 2019 rok napisany na kolanie. Nie zawiera bardzo wielu istotnych kwestii. A dlaczego?

Rob
Gość
Rob

Pewnie dlatego, że nikomu u władzy na nim nie zależy. Ważne jest tylko zeby został przyjety. Gdy czegos w nim brakuje tym lepiej mniej czytania i tacy jak Ty czy ja nie mają się do czego przyczepić.

TiK Tik Tak
Gość
TiK Tik Tak

Nowe obostrzenia wkrótce wprowadzić mają, już niedługo z powrotem maseczki na ryje oraz gogle na oczy, dildo w d**ę i różaniec w ręku obowiązkiem będzie.

Mm
Gość
Mm

Pan minister edukacji pięknie opowiada jak to super są przygotowane szkoły do startu 1 września. Co sądzicie o przygotowaniu naszych szłół, czy będzie można bezpiecznie posłać swoją pociechę do niej?

ZZ
Gość
ZZ

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników „grilla” Aktywnej Brynicy 😉
Bardzo fajne spotkanie!!!

Gość
Gość
Gość

A CZY KTOŚ SIĘ SPYTAŁ MIESZKAŃCÓW

ZZ
Gość
ZZ

A jak ty robisz ognisko, to też się pytasz mieszkańców?

Rob
Gość
Rob

A kiedy to było i co to za grupa ta „Aktywna Brynica” ?? Jakoś informacja nie dotarła czy była tylko dla wybranych ??

ZZ
Gość
ZZ

Dawno dawno temu,
Aktywna Brynica, czyli inna nazwa KGW,
nie dla wybranych, a dla chętnych którzy mają ochotę należeć i się udzielać + partner (jak miał ochotę).
Na stole głównie przyniesione potrawy + parę drobnostek ze składek.

Straszak
Gość
Straszak

Na stronie UG informacja jak to dbają o nauczycieli wszyscy przebadani na obecność koronawirusa.zapomnieli tylko dodać że pracownicy obsługi to już nie.murzyni do roboty drugi sort.

anonim
Gość
anonim

może zapytaj się grzecznie ,czy pracownicy obsługi mieli robione testy ,powiem ci że mieli tylko w innym terminie wczesniej

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

anonim – czytaj ze zrozumieniem. Straszak napisał, że cyt.”… zapomnieli tylko dodać, że pracownicy obsługi to już nie”.

Aleks.
Gość
Aleks.

Straszak – pośród radnych gminy Piekoszów, są nauczycielki, ale zapomniały o pracownikach obsługi oświaty.
Poza tym, szkoły zostały wyposażone w bezdotykowe termometry. Więc kto bada temperaturę dzieciom i osobą wchodzącym do szkoły? Czy są to niebadani pracownicy obsługi oświaty? Jeśli nie przebadano wszystkich pracowników oświaty, czy uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mogą czuć się bezpiecznie?

Gość
Gość
Gość

ZZ tu nie o ognisko tylko o podatki chodzi .Ja jak palę ognisko to sąsiadom nie każe za to płacić. Zobaczymy jak czy będziesz taki cwany jak do rachunek dostanie do zapłaty.

ZZ
Gość
ZZ

Przecież Ci napisałem, że to było wszystko zakupione z własnych prywatnych pieniędzy, a Ty się dalej o swoje podatki boisz!

Aleks.
Gość
Aleks.

Na stronie Starosta Powiatowego w Kielcach w wiadomościach z dnia 4 września 2020 w artykule pt. „Ja dopiero się rozpędzam…” przeczytałem o Annie Nartowskiej – sołtys wsi Gałęzice w gminie Piekoszów. Zastanawiałem się, czym szczególnym Pani sołtys sobie zasłużyła. Nie znam tej Pani, więc artykuł przeczytałem. Pani jest sołtysem od niedawna lecz w mojej ocenie, niczym szczególnym Pani się nie zasłużyła. Do artykułu zostały wykonane zdjęcia. Na jednym ze zdjęć stoi Pani sołtys obok bardzo ważnego pomnika dla mieszkańców Gałęzic i nie tylko. Z przykrością stwierdzam, że na zdjęciu w obrębie pomnika widać niedbalstwo, ze strony gospodarza miejscowości, czyli Pani… Czytaj więcej »

Kinia
Gość
Kinia

A ja w związku z tym obszernym artykułem mam pytanie do osób zorientowanych, gdzie jest budowane obecnie nowe ujęcie wody w gminie Piekoszów dla mieszkańców Gałęzic bo tak wynika z wypowiedzi pani sołtys.

Jan
Gość
Jan

Ujęcie wody w Lesicy miało być tym, które zabezpieczy w wodę zachodnią część gminy. Czy tak jest?

Krysia
Gość
Krysia

Pani sołtys pokazała piękne walory przyrodnicze tyle, że to nie u nas w sołectwie a gminy Chęciny. Inwestycje które planuję to też inne gminy, a co pni zrobiła w samym sołectwie bo już jest półtora roku? Te fotki to powinny być zrobione na tle zakurznej dogi koło zakładu lub może koło rozkraczonego znaku z napisem Wspinaczkowy raj, który straszy od dwóch lat swoją posturą. Za poprzedniego sołtysa został wyremontowany cały budynek po szkole łącznie z wymianą pieca centralnego ogrzewania co pani sołtys zrobiła żeby pobudzić to miejsce do życia bo przecież Bck ma fundusze na te cele. Poprzednia sołtys wystarała… Czytaj więcej »

mieszkaniec Gałęzic
Gość
mieszkaniec Gałęzic

Aleks, promnik swoją drogą. Owa Pani Sołtys zachwala się zasługami podpięcia mieszkańców do nowego ujęcia wody w Lesicy, z czego wszyscy, którzy tu mieszkają wiedzą, że Pani ta tym problemem w ogóle nie była zainteresowana. Ciekawe gdzie była podczas nagrywania reportażu do programu „Alarm” gdzie zaangażowali się „obcy” działacze w celu pomocy?? Ahaaaa… pewnie ROZPĘDZONA gnała wtedy do jeszcze nie otwartej pralni koordynować jej pracę- fakt. Poza tym pewnie wszyscy mieszkańcy już nie mogą się doczekać nowego połączenia wsi Gałęzice z Nowinami i Chęcinami- byłby to ogromny przełom dlatego chętnie zobaczyłbym te pisma,które zostały pisane. Może jako mieszkańcy moglibyśmy dołączyć… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Czy Piekoszów będzie miastem,czy wioską to już niedługo bo w przyszłym roku wszyscy mieszkańcy w tym Piekoszowa zapłacą za straty wody /tak są kalkulowane taryfy cenowe za wodę i ścieki/.W trybie dostępu do informacji publicznej uzyskałem dane dot. wydobycia wody,sprzedaży i strat jak również ilości oczyszczonych ścieków i ilości sprzedaży za ostatnie 2 lata.Co do wymienionego we wpisie nowo wybudowanego ujęcia wody w Lesicy to w 2019 – wydobycie 206 035 metrów szesc. – sprzedaż 122 644 metrów szesc. czyli strata ponad 40% Nie są mi znane dokładne przyczyny takiego marnotrawstwa wody.Jedną z nich może być fakt iż w przeszłości… Czytaj więcej »

Nasi
Gość
Nasi

Jest nadzieja w Radzie Nadzorczej spółki

Zuk
Gość
Zuk

A kto jest w radzie? 😭💰

Aleks.
Gość
Aleks.

Nasi- jestem człowiekiem małej wiary i bardzo w to wątpię, aby Rada Nadzorcza ZUK podjęła działania zmierzające do poprawy funkcjonowania spółki.

ela
Gość
ela

Jak to możliwe, że 40% straty z ujęcia w Lesicy przypisuje się nieopomiarowanym mieszkańcom Gałęzic. Czy ktoś najadł się blekotu, żeby takie wnioski wyciągać!

Marek
Gość
Marek

ela Jeśli szukasz zaczepki do idz do kuchni do męża/żony i próbuj może Ci odpyskuje.Dziś jest niedziela będzie łatwiej.Na mnie tu na blogu nie licz.Mam prośbę przeczytaj mój wpis jeszcze raz,a jak nie to jeszcze raz …. aż do skutku.Napisałem że jedną z przyczyn takich strat wody może być nieopomiarowanie wszystkich mieszkańców Gałęzic w ramach rozliczeń za szkody górnicze.Wiem ,że z tego ujęcia zasilani w wodę są mieszkańcy nie z naszej gminy.A czy w m Miedzianka i Charężow jest analogiczna sytuacja jak w Gałezicach tego nie wiem i nie pisałem.Dla mnie istotą jest fakt ,iż przy wydobyciu ponad 200 tys… Czytaj więcej »

Gośćka
Gość
Gośćka

Stare wodomierze, stare wodociągi, a do tego brak jakiejkolwiek kontroli nad odbiorcą usług. Inkasent nie odczytuje, spółka wystawia prognozy z prognoz… Jakie są rzeczywiste straty nie wie nikt… Ile wodomierzy stoi, nie wie nikt…

Aleks.
Gość
Aleks.

Gośćka- stratę wykazał Marek na przykładzie jednego nowego ujęcia wody. Są jeszcze inne ujęcia wody, gdzie od wielu lat też są straty i sądzę, że niewiele się zmieniło w tym zakresie.O stratach w gospodarce wodno- ściekowej w spółce ZUK w Piekoszowie pisałem tu na tym blogu. Natomiast nic mi nie wiadomo, aby spółka ZUK podjęła działania naprawcze.
My mieszkańcy już bardzo dużo płacimy za ścieki i będziemy dużo więcej płacić za wodę. To jest tylko kwestia czasu. Może wówczas społeczeństwo się obudzi z tego letargu. W tym miejscu należy zadać pytanie, jaka jest kondycja finansowa ZUK-u?

Wiktor
Gość
Wiktor

A ja myślę, że coś jest na rzeczy do tego jeszcze korzysta zakład. A co rady nadzorze to tam śmietanka z gminy to oni by mieli zmienić władze i rozrzutność spółki.

Aleks.
Gość
Aleks.

Za straty wody zapłacą nie tylko mieszkańcy Gałęzic, ale także inni mieszkańcy tej gminy korzystający z wody dostarczanej przez ZUK, to jest tylko kwestią czasu. Marek a jakie są straty wody na innych ujęciach wody?

Marek
Gość
Marek

Podaję kilka danych liczbowych dot. gminnych ujęć wody: Piekoszów I wydobycie 160 582 sprzedaż 120 053 strata ok.25% Piekoszów II wydobycie 137 050 sprzedaż 66 884 strata 51% Szczukowice wydobycie 197 449 sprzedaż 154 231 strata 21% Górki Szczukowskie wydobycie 156 992 sprzedaż 134 252 strata 14% Lesica wydobycie 206035 sprzedaż 122 644 strata 41% suma dla wszystkich ujęć wydobycie 858 108 sprzedaż 598 067 różnica to 260 041 słownie dwieście sześćdziesiąt tysięcy 41 metry sześcienne. Obiór ścieków ilość ścieków oczyszczonych 321 551 sprzedaż 268 424 strata o ile można tak pisać 16 %. powyższe dane liczbowe nie zawierają zużycia… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Marek dzięki za informację.

Irek
Gość
Irek

jaka to wies?
Domy rosna jak na drozdzach jaka wiec to wies. jestem za prawami miejskimi

kronikasz
Gość
kronikasz

Kuni nima, krów nima. To i wsi nima.

Bc
Gość
Bc

Jakie wieści po ostatniej sesji?

anonim
Gość
anonim

Nic się nie dzieje bo wójt zajęty udziałem w strażackich „szopkach” w Rykoszynie i Piekoszowie więcej informacji na FB tychże jednostek.

Lukasz
Gość
Lukasz

I korone ma a ponoc to (korona) „kara za grzechy”…

Lukasz
Gość
Lukasz

Po raz kolejny pojawia sie ten sam problem w zwiazku z tym pytanie do panow prezesow OSP czy moglibyscie zadanie wieszania flag powierzyc komus kto umie to zrobic poprawnie???

Anonim
Gość
Anonim

Święta prawda podobnie jest z szarfami w pocztach sztandarowych zarówno strażacy jak i poczty szkół zakładają po 3 szarfy czytać nie umieją regulaminów?przeglądając zdjęcia z imprez to tylko OSP Brynica robi to prawidłowo.

anonim
Gość
anonim

Zaraza w OSP Piekoszów strażacy na kwarantannie,a wyjeżdżali do akcji pogratulować fantazji.

Anonim
Gość
Anonim

Do tego jeden woził dzieci w Sp Micigózd

gość
Gość
gość

Wirus w odwrocie ,pamiętacie kto to powiedział
https://tvn24.pl/krakow/szesc-godzin-szukali-miejsca-dla-16-latki-z-koronawirusem-4706898
BRAK MIEJSCA W SZPITALU DLA DZIECKA Z WIRUSEM .SZOK

Gienek
Gość
Gienek

Tak wyglądają rządy pissuarów eutanazja w świetle prawa

Lukasz
Gość
Lukasz

http://szkolarykoszyn.pl/informacje/zarzadzenie-dyrektora-szkoly/ a podobno jest w odwrocie i na jesien sie wyplaszcza …

GOŚĆ
Gość
czerepah
Gość
czerepah

Dobre….Piekoszów miastem ……..komuś się marzą kolejne kadencje a słoma z każdej strony.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

czerepachu, jakkolwiek byś tego nie odebrał to…miło mi Ciebie tu znowu widziec 🙂

czerepah
Gość
czerepah

Czas zacząć nową „kampanię”. Pozdrawiam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Aaaaaaa jaka masz na myśli „kampanie”?

czerepah
Gość
czerepah

„Morawica na 7 miejscu w III Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce
Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego to jedyne w kraju opracowanie, które obejmuje wszystkie samorządy. Jest kompleksowe, apolityczne i obiektywne, mierzone aktualnymi wskaźnikami ekonomicznymi. Jak wynika z trzeciej edycji opublikowanego raportu o kondycji finansowej polskich samorządów, Miasto i Gmina Morawica uplasowała się na siódmym miejscu w kraju w kategorii gmin miejsko-wiejskich i tym samym na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim.”

WŁODARZE …………dorównać i droga wolna.

Anna
Gość
Anna

Tragedia. Brak połączenia linia 18 z miastem Kielce 12-16 . Ulica przemysłowa -droga widmo.Plac zabaw za ośrodkiem kultury – patologia, pijaństwo,syf, wszędzie śmieci.To ma być miasto? A gdzie komisariat policji co wybory miał być.

Dumnyżezewsi
Gość
Dumnyżezewsi

Piekoszow miastem i opłaty będą 2 razy większe niż w Kielcach ? Odradzam chyba ze ktoś lubi płacić więcej….