Linia nr 24 do likwidacji. Linia nr 18 z nowym rozkładem i niektórymi kursami do Brynicy od 17 października 2020

W sobotę zmienia się rozkład i trasa linii autobusowej nr 18. Autobusy będą odjeżdżać z nowego dworca, a część kursów pojedzie do Brynicy. Zlikwidowana zostanie natomiast linia nr 24.

Nowa trasa linii nr 18 prowadzi od nowego dworca autobusowego ulicą Czarnowską, Paderewskiego, Żytnią, Grunwaldzką, Szajnowicza-Iwanowa (zamiast Piekoszowską) i Malików. Dalej bez zmian. 5 kursów zamiast do Piekoszowa i Micigozdu, pojedzie przez Szczukowice do Brynicy. Zlikwidowana zostanie linia nr 24

Nowy rozkład wchodzi w życie w sobotę 17 października 2020.

Tak wygląda nowa trasa 18-ki:

A tak – nowy rozkład:

Nowy rozkład jazdy linii nr 18 dla wszystkich przystanków jest dostępny na stronie ZTM.

58
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
40 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
kronikaszKrzysiemGOŚĆVelNasi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

Czy kursy do Brynica szkoła nie powinny być, wydłużone do Piekoszowa ,automatycznie mieszkańcy Brynicy mają kontakt z Piekoszowem

ona
Gość
ona

Porażka !!!
Szukają oszczędności tam gdzie nie trzeba. A prezenciki dla osób związanych z gminą oczywiście.
W szkole w Piekoszowie w deszcz nie da się przejść przejść przez podwórko przez kauże a krzywo wystające płytki przez które, notorycznie dzieci się o nie potykają ale oczywiście po co naprawiać lepiej kolejne bilbordy świetlne stawiać w Piekoszowie, likwidować linie autobusowe oraz oszczędzać na pradzie na niektórych ulicach w Piekoszowie. Wójt powinien się wstydzić bo nic dobrego nie zrobił dla Piekoszowa.

Mm
Gość
Mm

Krzywe płytki to pikuś. W szkole jest brudno w dobie pandemi to niedopuszczalne. Centrum owszem ok a oddalone segmenty to porażka. Czy nikt tego nie widzi?

Aleks.
Gość
Aleks.

Mieszkańcy tzw. czerwonych i żółtych stref muszą stosować się do szeregu nowych obostrzeń, ale muszą też dojechać do szkoły lub pracy. Czy w czasach koronawirusa te zmiany w kursowaniu transportu publicznego nie przyczynią się do wzrostu zachorowań na COVID-19?

Aleks.
Gość
Aleks.

Dawniej ulicą Czarnowską w Piekoszowie kursował autobus MZK, gdyż była to najkrótsza droga autobusu MZK do Kielc, a zarazem najszybszy dojazd pracowników do pracy, a uczniów do szkoły w Kielcach. Na czas remontu drogi od Szczukowic do Piekoszowa zmieniono kursowanie autobusu linii Nr 18 i znacznie wydłużył się czas przejazdu, zmniejszyła się też ilość pasażerów MZK. Zmiana ta spowodowała wiele złego, a zarazem dobrego dla mieszańców Podzamcza. Od tamtego czasu, przy ulicy Czarnowskiej w Piekoszowie wybudowano duże sklepy, a także wybudowano różne firmy, w których pracuje bardzo wiele osób. Ponadto rozbudowało się też osiedle, z którego dzieci chodzą kilka kilometrów… Czytaj więcej »

borówka
Gość
borówka

Głupoty piszesz! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Patrząc obiektywnie: z trasy ul. Czarnowską korzystałoby kilkanaście domów na nowym osiedlu (ulice Poziomkowa i Brzoskwiniowa), oraz kilka domów przy Czarnowskiej (na odcinku od „Biedronki” do domu weselnego) – łącznie ok. 20 domostw. Z trasy przez Podzamcze korzystają mieszkańcy ulicy Źródlanej (127 domów), Zamkowej (30 domów tylko do zakrętu przy zamku), Piaskowej (15 domów), os. „Podzamcze” (50 domów) – łącznie ok. 220 domostw. Prosta matematyka. Czas przejazdu przez Podzamcze wydłużył się o CAŁE 5 minut !!! Według Ciebie to „znacznie”? Co do zmniejszenia się liczby pasażerów MZK, to zapraszam na kursy 18-stki… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

borówka – to Ty piszesz głupoty. Masz ciasny umysł. Czytaj tekst ze zrozumieniem.

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Poprzedni temat na blogi to ,, chcemy być miastem ” kierunek słuszny przede wszystko ku rozwojowi aglomeracji , infrastrukturze. Teraz dyskusja o linie autobusowe ? Piekoszów z większym Miastem łączą nas dwie drogi: 1 to Ślichowice -Górki Szczukowskie i Piekoszów . 2 Karczówka – Białogon – Jaworznia – Piekoszów . Kłócicie się o to czyt tak czy tak , zęby się rozrastać i zwiększać potencjał,aglomeracji i poziom życia . Trzeba ? polskie przysłowie ,, jeśli jesteś słaby i nie pokonasz większego sprzymierz się z nim ( Miastem Kielcami ) Tak na nasze połącz( liniami autobusowymi) się z nim i czerp… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ale „my” sie nie chcemy polaczyc z Kielcami tylko stac osobnym bytem pn. Miasto „stoleczne krolewskie byla siedziba bp Michala” Piekoszow

Nasi
Gość
Nasi

Kto zabrał słupki z boiska do siatkówki w Micigoździe

Heniek
Gość
Heniek

Za co płacimy tyle pieniędzy? Za gospodarkę odpadami? Żarty. Zbiórka odpadów była. Większość wystawionych przez mieszkańców śmieci niezebrana. Elektrycznych w tym roku nie zbierali wcale a Punkt zbiórki w Szczukowskich na końcu gminy prawie już w Kielcach. Zarządzanie pod psem albo nawet suką. Jedyna nadzieja, że coś się poprawi w tym temacie to stowarzyszenie natura.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Heniek może nie jestem w temacie, ale napisz komu pomogło Stowarzyszenie Natura?

gienek
Gość
gienek

Popieram Cię Heniek, ja jestem zbulwersowany formą zbiórki odpadów wielkogabarytowych.Podjechała normalna śmieciara i wszystko do niej wrzucali, a przecież wiele mebli czy innych przedmiotów wystawionych jest nadających się do dalszego użytkowania. Z tych urządzeń mogliby skorzystać potrzebujący, których nie stać na zakup nowych rzeczy. Wg mnie powinien to być samochód dostawczy na, który powinno się załadować wystawione meble czy inne przedmioty.

Gienek
Gość
Gienek

gienek firma odbioru śmieci nie zajmuje się pomocą dla biednych czy potrzebujących. Ja jak miałem rzeczy nadające się do użytku, to dałem ogłoszenia w różnych mediach że oddam za darmo. Ludzie sami przyjechali, zabrali, podziękowali – można? Sam wyjdź z inicjatywą a nie tylko gadaj i licz że śmieciowi będą oceniać co się nadaje do użytku a co nie. Pozdrawiam

Straszak
Gość
Straszak

Tak prezes przyjmie na pewno śmieci od ciebie śmiało wal na kasztanową.

Amelinum
Gość
Amelinum

Ostatni do Brynicy ok 16.40 a była szansa o choć jeden kurs po 19tej i PRZEPADŁA
na nic głosy mieszkańców proszących o taki kurs
głosy to są potrzebne przy głosowaniu
szkoda, że ci co głosują „jedynie słusznie” teraz milczą gdy władza ich olewa

Aleks.
Gość
Aleks.

Amelinum uważam, że do Brynicy powinien kursować autobus, gdyż jest to miejscowość w która w ostatnich latach bardzo się rozbudowała. Nowa dobrze przemyślana linia autobusowa jeszcze bardziej zwiększyłaby atrakcyjność terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Z komunikacji tej skorzystaliby też mieszkańcy innych miejscowości.

Aleks.
Gość
Aleks.

borówka – zacznij myśleć perspektywicznie. Czytaj ze zrozumieniem i nie pisz bredni. Z Twoich wyliczeń wyszło mi, że domów na Podzamczu jest 242, a z danych Urzędu Gminy w Piekoszowie wynika, że sołectwo Podzamcze posiada 162 nieruchomości wg. danych z 2018 roku W skład sołectwa wchodzą miejscowości Julianów i Podzamcze. Więc od liczby 162 należy odjąć nieruchomości w Julianowie. Więc ktoś tu kłamie? Piekoszów natomiast posiadał 754 nieruchomości.

borówka
Gość
borówka

Alex – jeśli ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to właśnie Ty. Zgodnie z moim wcześniejszym wpisem naliczyłam 220 domostw, z czego PODZAMCZE to ul. Źródlana (127 domów: od nr 1 do nr 127) i Zamkowa (30 domów) czyli razem 157 co by się mniej-więcej zgadzało z Twoimi danymi statystycznymi (aczkolwiek już nieaktualnymi, bo z 2018 roku). Wymienione przeze mnie ul. Piaskowa i os. „Podzamcze” podlegają administracyjnie pod Piekoszów. Tak więc żadnego błędu, a tym bardziej KŁAMSTWA z mojej strony tu nie ma (w razie wątpliwości polecam Google Maps, lub Geoportal i liczenie domków). To raczej tobie brak merytorycznych… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

borówka – przykro mi, że nie rozumiesz tego, co napisałem. Po pierwsze to nie są moje dane statystyczne tylko UG, które powinny być wiarygodne. Po drugie niewiele wybudowano domów na Podzamczu od roku 2018. Po trzecie dojazd 18 przez Podzamcze ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla mieszkańców Piekoszowa, o czym pisałem. Należy podkreślić, iż poprawa dostępności komunikacyjnej okolicznych terenów (w tym terenów o funkcji przemysłowej, magazynowo-składowej i mieszkaniowej), ma zasadnicze znaczenie dla gminy i jej mieszkańców. Po czwarte rozbudowa systemu komunikacji zbiorowej przyczyniłaby się do lepszego skomunikowania gminy, a także rozwiązałaby problem z przemieszczaniem się mieszkańców oraz umożliwiła otwarcie terenów… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Zaspokajanie zbiorowych potrzeb komunikacyjnych dla mieszkańców gminy jest zadaniem własnym gminy. Nie od dziś wiadomo, jaki wpływ ma funkcjonowanie transportu, na jakość życia, korelacji jego rozwoju z rozwojem gospodarczym gminy. Według mnie władze gminy powinny dążyć do stworzenia zrównoważonego system transportu zbiorowego, który byłby realną konkurencją dla motoryzacji indywidualnej. Być może w tym celu należałoby współdziałać z innymi gminami. Rozbudowa systemu komunikacji zbiorowej przyczyniłaby się do lepszego skomunikowania gminy, a także rozwiązałaby problem z przemieszczaniem się mieszkańców oraz umożliwiła otwarcie terenów inwestycyjnych oraz mieszkaniowych.

anonim
Gość
anonim

Że co ? Że jak?

kronikasz
Gość
kronikasz

Brzmisz jak tuba propagandowa.

Rob
Gość
Rob

zbliżają się jakieś wybory ????

Gmina Piekoszów stawia na inwestycje. Przyszedł czas na rozwój!

http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=3087&akcja=artykul

Gienek
Gość
Gienek

Po tym co się dzieje w Polsce to wszystko jest możliwe. Pisiory już trzepią gaciami. 😁

anonim
Gość
anonim

DLACZEGO NIE MOŻNA WEJŚĆ NA OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE RADNYCH GMINY

Julka
Gość
Julka

Bo ich tam nie ma?

Gienia
Gość
Gienia

Oświadczeń to nasz napracowsny wójt jeszcze nie zdążył opublikować to i zobaczyć nie można.

anonim
Gość
anonim

W Piekoszowie to jest ale niedorozwoj

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

Wiecie co czytam te wszystkie posty i doszedłem do jednego wniosku > ulewa mi się już od tych rządów naszego wójta oraz całego PISu. Mam nadziej że przegrana Trampa przyczyni się do rychłego końca Pisu. Nic nie robi się dla zwykłego obywatela ,liczy się tylko kasa.Gdzieś czytałem np. że w ZUKU w radzie nadzorczej siedzą nasi =jacy nasi.Czy ktoś wie kto bo nie mogę nigdzie znaleź informacji. Do tego ten syf na każdym kroku w naszej Gminie . Po szkołą , na przystankach , w powietrzu smród Mam już dość.

Marek
Gość
Marek

GOŚĆ Na stronie ZUK-u znajdziesz nr. KRS wpisz go w wyszukiwarkę KRS ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości i znajdziesz interesujące cię dane a nawet i inne.Skład obecnej rady nadzorczej to 1.A.Śreniawska – podobno córka pani prezes MPK Kielce .2 g.Tatar nie podobno tylko na pewno sekretarz naszego urzędu gminy.3 A. Pazdierz -dyrektor naszego BCK.Dla nas lepiej ,nie będzie nieformalnego parasola ochronnego na spółką.Ja osobiście to odradzałbym każdemu takich przyjmowania stanowisk z prozaicznego powodu otóż ZUK Spółka zo.o. taki „kolos na glinianych nogach” wystarczy niewielki wstrząs i się posypie i runie a ktoś musi ponieść odpowiedzialność.To zadań rady nadzorczej spółki należy m.in.… Czytaj więcej »

Irek
Gość
Irek

„… wszyscy Ci ludzie to wspaniali fachowcy” Tak to leciało. Docenci marcowi. Marek jak zwykle proroczo, tylko trzeba poczekać.

Nasi
Gość
Nasi

Kto został?

Vel
Gość
Vel

Najlepsi z najlepszych. Jakie jest ich powiązanie z Pis? A do czego doprowadzą to zobaczymy niebawem w cenach wody, ścieków.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

ZUK to dojna krowa.Ludzie za wszystko zapłacą

Rodzić
Gość
Rodzić

Mam pytanie jestem rodzicem dziecka które chodzi do szkoły w Piekoszowie chodziło. Czy była podana informacja na stronie Urzędu gminy ,szkoły że któryś z nauczycieli,wychowawców w przedszkolu był jest chory covid-19. Czy rodzice zostali poinformowani o takiej sytuacji. Proszę o informację.

Bc
Gość
Bc

A co chciałaś piętnować czy prosić o osocze.

Lukasz
Gość
Lukasz

to chodzi czy chodzilo? a czy moze jak sie dowiedziales ze ktorys z nauczycili byl chory to je przeniosles?
a czy wiesz ze dane na temat min. stanu zdrowia to tak zwane dane wrazliwe i podlegaja ochronie prawnej?

Rodzić
Gość
Rodzić

tak wiem i dlatego mamy teraz tyle zarażeń COVID19

ZZ
Gość
ZZ

Ludzie opamiętajcie się – nie mamy aż tak wielkiego wpływu na przebieg epidemii. Oczywiście możemy ją trochę spowolnić przez stosowanie zaleceń higienicznych, ale twierdzenie, iż konkretna osoba jest winna liczby zakażeń jest absurdalne i niemoralne.
Za chwilę pewnie dojdzie do samosądu?

gość
Gość
gość

Dzień dobry Panie blogu bardzo Pana proszę, żeby Pan umieścił kolejny temat. Tym razem zachęcający ozdrowieńców do oddawania osocza.

Lukasz
Gość
Lukasz

najlepsza zacheta jest przyklad…

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ
ZZ
Gość
ZZ

Z tytułu rozumiem, że osocze zostało podane dzień po śmierci?
Media dzisiejszych czasów spadły na bardzo niski poziom, wystarczy poczytać artykuły na Onet – czasami mam wrażenie, że autor nie zadał sobie nawet trudu, żeby przynajmniej raz przeczytać swoje wypociny.

Bc
Gość
Bc

Znów problemy z prawem byłego wójta? Prokuratura prowadzi kolejne śledztwa
Tego faceta powinni pozbawić majątku i wysiedlić z Piekoszowa.

Lukasz
Gość
Lukasz

to ciagle jedno i to samo
btw „wyprowadzenie chyba w kajdankach z UG, zatrzymanie” w swietle kamer”, tyle szumu wokol i od 2013 nie moga Go osadzic ja rozumiem ze „przez ostatnie osiem lat polki i polacy”, ze rzadzil „uklad”, ze reka reke ale teraz przeciez rzadzi PiS „jedyna i sprawiedliwa partia”, ktora szla do wyborow z haslami naprwy, ponoc i reforma wymiaru sprawiedliwosci bylai co?

Nasi
Gość
Nasi

Ale jak dobrze sobie przypominam to były wójt był wspierany przez szeroko rozumianą prawicę?

Gienek
Gość
Gienek

on nie jest aż taki głupi ,żeby jakiś majątek jeszcze posiadać,a na wójta to kto go wybrał?sam się wybrał?właziliście mu głęboko w d…e a teraz wielkie żale i pretensje- do kogo się pytam?obecnemu robicie to samo.Trzeba było wybrać gospodarza a nie kolarza.Pisowi zależy tylko i wyłącznie na korycie a nie obywatelach kraju.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Wójt wybudował ogromny parking przy ulicy Przemysłowej Piekoszowie,nie wiedzieć dlaczego i dla kogo? Teraz robi coś dla mieszkańców buduje ulicę do swojego domu.

Gienek
Gość
Gienek

A dla kogo ma budować?dla was?wy jesteście tylko do głosowania,i do niczego więcej.Tyle w temacie.

Krzysiem
Gość
Krzysiem

Po komentarzach widać że nic nie będzie lepiej .

Straszak
Gość
Straszak

Na stronie urzędu gminy obszerny artykuł p.Olech o tegorocznych obchodach Święta Niepodległości,szkoda że pani nie wie że flagę na maszt to się podnosi a nie wciąga.

Lukasz
Gość
Lukasz

wiecie czemu wojt namawial do zostania dzis w domu i nie brania udzialu w uroczystosciach z okazji swieta niepodleglosci??? bo wierchuszka partyjna zrobila sobie bibe pewnie i powietrze dzis nie smierdzi…

Lukasz
Gość
Lukasz

Czy to prawda ze szykuje nam sie kolejna podwyzka oplat za smieci???