Linia nr 24 do likwidacji. Linia nr 18 z nowym rozkładem i niektórymi kursami do Brynicy od 17 października 2020

W sobotę zmienia się rozkład i trasa linii autobusowej nr 18. Autobusy będą odjeżdżać z nowego dworca, a część kursów pojedzie do Brynicy. Zlikwidowana zostanie natomiast linia nr 24.

Nowa trasa linii nr 18 prowadzi od nowego dworca autobusowego ulicą Czarnowską, Paderewskiego, Żytnią, Grunwaldzką, Szajnowicza-Iwanowa (zamiast Piekoszowską) i Malików. Dalej bez zmian. 5 kursów zamiast do Piekoszowa i Micigozdu, pojedzie przez Szczukowice do Brynicy. Zlikwidowana zostanie linia nr 24

Nowy rozkład wchodzi w życie w sobotę 17 października 2020.

Tak wygląda nowa trasa 18-ki:

A tak – nowy rozkład:

Nowy rozkład jazdy linii nr 18 dla wszystkich przystanków jest dostępny na stronie ZTM.

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
mieszkaniecMieczysławborówkaAleks.Anonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

Czy kursy do Brynica szkoła nie powinny być, wydłużone do Piekoszowa ,automatycznie mieszkańcy Brynicy mają kontakt z Piekoszowem

ona
Gość
ona

Porażka !!!
Szukają oszczędności tam gdzie nie trzeba. A prezenciki dla osób związanych z gminą oczywiście.
W szkole w Piekoszowie w deszcz nie da się przejść przejść przez podwórko przez kauże a krzywo wystające płytki przez które, notorycznie dzieci się o nie potykają ale oczywiście po co naprawiać lepiej kolejne bilbordy świetlne stawiać w Piekoszowie, likwidować linie autobusowe oraz oszczędzać na pradzie na niektórych ulicach w Piekoszowie. Wójt powinien się wstydzić bo nic dobrego nie zrobił dla Piekoszowa.

Mm
Gość
Mm

Krzywe płytki to pikuś. W szkole jest brudno w dobie pandemi to niedopuszczalne. Centrum owszem ok a oddalone segmenty to porażka. Czy nikt tego nie widzi?

Aleks.
Gość
Aleks.

Mieszkańcy tzw. czerwonych i żółtych stref muszą stosować się do szeregu nowych obostrzeń, ale muszą też dojechać do szkoły lub pracy. Czy w czasach koronawirusa te zmiany w kursowaniu transportu publicznego nie przyczynią się do wzrostu zachorowań na COVID-19?

Aleks.
Gość
Aleks.

Dawniej ulicą Czarnowską w Piekoszowie kursował autobus MZK, gdyż była to najkrótsza droga autobusu MZK do Kielc, a zarazem najszybszy dojazd pracowników do pracy, a uczniów do szkoły w Kielcach. Na czas remontu drogi od Szczukowic do Piekoszowa zmieniono kursowanie autobusu linii Nr 18 i znacznie wydłużył się czas przejazdu, zmniejszyła się też ilość pasażerów MZK. Zmiana ta spowodowała wiele złego, a zarazem dobrego dla mieszańców Podzamcza. Od tamtego czasu, przy ulicy Czarnowskiej w Piekoszowie wybudowano duże sklepy, a także wybudowano różne firmy, w których pracuje bardzo wiele osób. Ponadto rozbudowało się też osiedle, z którego dzieci chodzą kilka kilometrów… Czytaj więcej »

borówka
Gość
borówka

Głupoty piszesz! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Patrząc obiektywnie: z trasy ul. Czarnowską korzystałoby kilkanaście domów na nowym osiedlu (ulice Poziomkowa i Brzoskwiniowa), oraz kilka domów przy Czarnowskiej (na odcinku od „Biedronki” do domu weselnego) – łącznie ok. 20 domostw. Z trasy przez Podzamcze korzystają mieszkańcy ulicy Źródlanej (127 domów), Zamkowej (30 domów tylko do zakrętu przy zamku), Piaskowej (15 domów), os. „Podzamcze” (50 domów) – łącznie ok. 220 domostw. Prosta matematyka. Czas przejazdu przez Podzamcze wydłużył się o CAŁE 5 minut !!! Według Ciebie to „znacznie”? Co do zmniejszenia się liczby pasażerów MZK, to zapraszam na kursy 18-stki… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

borówka – to Ty piszesz głupoty. Masz ciasny umysł. Czytaj tekst ze zrozumieniem.

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Poprzedni temat na blogi to ,, chcemy być miastem ” kierunek słuszny przede wszystko ku rozwojowi aglomeracji , infrastrukturze. Teraz dyskusja o linie autobusowe ? Piekoszów z większym Miastem łączą nas dwie drogi: 1 to Ślichowice -Górki Szczukowskie i Piekoszów . 2 Karczówka – Białogon – Jaworznia – Piekoszów . Kłócicie się o to czyt tak czy tak , zęby się rozrastać i zwiększać potencjał,aglomeracji i poziom życia . Trzeba ? polskie przysłowie ,, jeśli jesteś słaby i nie pokonasz większego sprzymierz się z nim ( Miastem Kielcami ) Tak na nasze połącz( liniami autobusowymi) się z nim i czerp… Czytaj więcej »