Od 1 grudnia 2020 nie będzie można przejechać przez Piekoszów w kierunku Jaworzni

Zamknięty zostanie ponad półkilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 761 od ronda (koło kościoła) aż za skrzyżowanie z drogą na Łaziska.

Jak informuje Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzki – odcinek drogi, na którym obecnie trwają prace, od 1 grudnia będzie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Dla ruchu tranzytowego wyznaczony został objazd przez Rudę Strawczyńską, Łopuszno, Jedle, Gnieździska, Małogoszcz, Chęciny do Jaworzni. Natomiast dla ruchu lokalnego i komunikacji zbiorowej: Jaworznia – Szczukowice – Piekoszów.

Planowany termin zakończenia robót to 13 maja 2021.

Informacja na ten temat na stronie gminy pojawiła się dopiero dzisiaj, czyli 3 dni przed terminem zamknięcia drogi…

103
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
81 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
84 Comment authors
Aleks.anonimAnonimborówkaPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MIESZKANIEC
Gość
MIESZKANIEC

Wiadomo, kiedy będzie obiecany chodnik na Podzamczu. Strach chodzić poboczem. Nawet jak wójt przejeżdża przez Podzamcze na rowerze to pomyka jak strzała, lepiej mu zejść z drogi

Marek
Gość
Marek

W projekcie uchwały budżetowej na 2021 rok jest zaplanowana kwota 100 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej chodnika w m. Podzamcze.I to jest wreszcie pierwszy krok, a następne są w gestii władz powiatowych tj. radnych i członków zarządu.

podzamcze
Gość
podzamcze

Panie Marku na obecnego radnego Podzamcza niema co liczy. Ostatni raz widziałem go jak kalendarzyki roznosił ze swoim numerem telefonu.Ale to było dawno.To tak jakby go nie było.Jego wybór to jedno wielkie nieporozumienie.Jedyna szansa to w radnych powiatowych. Bo Wójt zapomniał co obiecywał.

anonim
Gość
anonim

Wczoraj na sesji pokazał jak mu zależy na Podzamczu,Panie radny dla przyzwoitości ładniej było by się wstrzymać od głosu

BOBEK
Gość
BOBEK

Chciałabym tylko przypomnieć, że już w budżecie na rok 2018 wpisano 20 000 PLN na zadanie: „Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej zadania: Budowa chodnika w miejscowości Podzamcze wzdłuż drogi powiatowej 0285T.-0285T Podzamcze”.

Jak widać, przez dwa lata nic z tym nie zrobili, wiec jak tak dalej beda „projektować” to w projekcie budżetu gminy na 2023 rok, będzie kolejne kilkuset tysięcy złotych na projekt chodnika 🙂
Chyba że te 100 000 pln, to pieniądzem, przeznaczone na budowę chodnika. I jeśli ktoś ten chodnik wybuduje za 100 000 pln, to naprawdę będę pełen podziwu dla wladz gminy;)

Jan
Gość
Jan

Chodnik na Podzamczu miał być. Tak mówili przed wyborami, zaraz będą znowu mówić, czas leci.

Gienek
Gość
Gienek

Janie a mówili przed którymi wyborami i po których?

Lukasz
Gość
Lukasz

1. Oooo da sie zrobic sesje o godz 14… niebywale

2. Dlaczego wszystkie ostatnie sesje sa „nadzeyczajne”?

3. To Oni jeszcze nie uruchomli tego mega hiper super rzadowego transportu publicznego?

Marek
Gość
Marek

Lukasz.
A czego możesz oczekiwać od takiego składu rady?
W projekcie zmian budżetowych na ten rok jest w załączniku nr4 jest ciekawe zadanie publiczne do wykonania i tak : dotacje celowe dział 926 rozdział 92605 paragraf 2830 organizacja zajęć i imprez sportowych i rekreacyjnych o zasięgu lokalnym w zakresie sportu dla dzieci i młodzieży w kwocie 140.000 zł.Może znajdzie się odważny radny i sprawdzi i upubliczni sposób ,celowość wydatkowania tej dotacji celowej w warunkach obostrzeń pandemicznych.

rys
Gość
rys

dla ruchu lokalnego i komunikacji zbiorowej: Jaworznia – Szczukowice – Piekoszów. Dlaczego nie przez nową drogę koło osiedla ????? do Jaworzni

Rob
Gość
Rob

Jak długo będzie zamknięty odcinek rondo Piekoszów cmentarz ???

Gienek
Gość
Gienek

A gdzie Ci się tak spieszy?

Rob
Gość
Rob

Nie tam gdzie pomyślałeś. Droga ta to dla mnie skrót do Piekoszowa.

Jerzy
Gość
Jerzy

Bardzo dużo pytań do uchwały o przejmowaniu działek przez gminę, czy ta uchwała jest jakaś nadzwyczajna, że na sesji nadzwyczajnej. Obecnym Radnym zwracam uwagę, że takich prywatnych dróg są setki a może nawet tysiące w gminie, przejmiecie, uzbroicie i polozycie asfalt i chodniki na wszystkich, kiedy? W samej uchwale jest nieprawda ale to już na marginesie.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

To jest skandal, aby wybiórczo przyjmować prywatne drogi do budowy. Na terenie gminy jest bardzo wiele prywatnych dróg, które właściciele chcą przekazać gminie. Objęte uchwałą działki nr 1833/270, 1833/363 i 1833/344 stanowiące ulice Poziomkową oraz Jagodową w Piekoszowie. Radni bezradni, co z resztą prywatnych dróg w gminie? Potraficie tylko siedzieć cicho i brać kasę?

Nasi
Gość
Nasi

A kto mieszka na poziomkowej czy jagodowej? może będzie łatwiej sobie odpowiedzieć? 😉

Ww
Gość
Ww

Kto tam mieszka lub ma mieszkać, że takie ważne te ulice się zrobiły? Najważniejsze chyba w całej gminie. Asfalt jeszcze radne tam zróbta w komplecie.

Nasia
Gość
Nasia

Bardzo niebezpieczny i wpływowy jegomość, /?

anonim
Gość
anonim

Peersona od kultury w gminieiesZka w tym rejonie

Milka
Gość
Milka

Buduje swoją markę na plecach innych ( teraz wójta)… może sobie to kiedyś wykorzystać. Skacze jak żabka po plecach…

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ważne kto mieszka, ale jeszcze ważniejsze kto ma tam działki i czyja jest ta droga. […]

Marcin
Gość
Marcin

Skandal, puścić cały ruch przez Janów górny gdzie nie ma chodnika, utwardzonego pobocza, nikt nie przestrzega ograniczenia prędkości do 40km/h, samochody powyżej 3,5T łamią nakazy objazdu równiej poruszając się przez Janów.
Chyba czas zablokować tę drogę może wtedy gmina zauważy problem

E. T.
Gość
E. T.

Roboty na częstochowskiej trzeba było uzgodnić i zaplanować na 2 etapy. Od ronda do słonecznej w pierwszym. Ruch z Jaworzni puścić słoneczną i kolejową. Fragment częstochowskiej od słonecznej w stronę jaworzni zamknąć tylko na czas łączenia kanalizacji 2,3 dni max. Kto uzgadniał te zamknięcia. Pół gminy zdezorganizowane, Janów rozjeżdżany o co tu chodzi? Zero myślenia. Bo skoordynowanie przebudowy z oddaniem do użytku ul. Przemysłowej to już wyższa matematyka z NASA? 🙂

AWI
Gość
AWI

Witam,
a ja tak z innej beczki – widzieliście już nowy harmonogram odbioru odpadów? Z komentarzem, że popiół należy wystawiać we własnych workach? Opłaty coraz większe i teraz jeszcze dochodzi do tego, że sami mamy się w worki zaopatrywać? To jakaś kpina..

Marek
Gość
Marek

To obecna RG uchwałą nr XVI/126/19 z dnia 31.10.2019 zmieniła zapisy w paragrafie 2 i wyrugowała popiół.Sprawdziłem przetarg i przedmiotem zamówienia jest „odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych gromadzonych selektywnie jak również zmieszanych powstających w gospodarstwie domowym”. Czyli pozostaje kosz, którego zawartość finalnie trafi na taśmę na wysypisku.I to ma być selekcja odpadów?.Jakie to jest nieżyciowe, ułomne a wręcz chore ?

AWI
Gość
AWI

Tak było, ale w 2020 roku… a od 01.2021 popiół nie będzie odbierany tego samego dnia co kosze, tylko w innym terminie wraz z workami brązowymi. Popiół mamy wystawiać w workach, ale worków na popiół nie dostaniemy – musimy się w nie zaopatrzyć sami.

Marek
Gość
Marek

Tak oczywiście.Na stronie UG jest informacja z początku tego roku,że popiół nie jest odrębną frakcją.Okazuje się, że wysypisko do odpadów komunalnych zmieszanych z popiołem dolicza do 1 tony 100 zł i okazuje się również że w połowie realizacji zamówienia wykonawca usługi odbioru śmieci 'tylnymi drzwiami” zmienia treść przedmiotu zamówienia wprowadzając dodatkową frakcję w postaci popiołu stwarza uciążliwość i przerzuca koszty na mieszkańców i na dodatek straszy.Firma Order nie jest uprawniona do wydawania nakazów i zakazów dla mieszkańców gminy Piekoszów.Prawo miejscowe, lokalne stanowi Rada Gminy

Amelinum
Gość
Amelinum

Gdzie jest dostępny? Na stronie gminy jeszcze jest stary (na 2020)

AWI
Gość
AWI

Panowie, którzy odbierali kosze w zeszłym tygodniu zostawiali harmonogram na 2021 rok.

AWI
Gość
AWI

Harmonogram na 2021 rok znajdziecie na stronie:
http://www.pworder.pl/harmonogram/

Aleks.
Gość
Aleks.

RADNI BEZRADNI, GDY GMINA MA ZAMIAR PRZYJMOWAĆ GRUNTY TO NAJPIERW POWINNIŚCIE OPRACOWAĆ ZASADY PRZEJMOWANIA DRÓG WEWNĘTRZNYCH LUB NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH POD DROGI PRZEZ GMINĘ I WÓWCZAS NA TYCH ZASADACH PRZYJMOWAĆ NIERUCHOMOŚCI

anonim
Gość
anonim

Pisząc radni bezradni ublizasz też sobie bo też takim radnym byłes wraz z paroma innymi.zapomnial wół jak cielęciem był.

Aleks.
Gość
Aleks.

anonim – tak słabej i biernej rady gminy to jeszcze nie było. Czy radni rej kadencji mają coś do powiedzenia?

kronikasz
Gość
kronikasz

Nie odpowiadasz na pytanie. Przechodzisz do ataku. Chyba najtańsza socjologiczna zagrywka. Jesteś żałosnym skowytem pługu jednoskibowego.

Aleks.
Gość
Aleks.

kronikasz – pisząc dostarczaj wiedzy i wskazuj rozwiązanie realnych problemów.Nie pisz tylko po to, aby pisać i jakoś “zapchać” ten blog. Dziel się informacjami, które przydadzą mieszkańcom i nie tylko. Nie bij piany.

Basia
Gość
Basia

Dbają o swoje interesy

Nasi
Gość
Nasi

Ale był dobrym radnym. Przygotowanym merytorycznie i głosującym dla dobra Nas wszystkich a nie machinalnie

Anonim
Gość
Anonim

Dobry był w składaniu wniosków do prokuratury.taki był dobry że go więcej nie wybrali

anonim
Gość
anonim

on,to składał wnioski ,a ty to nawet nie wiesz co to wniosek, Miej nadzieję że ciebie też już nie wybiorą

anonim
Gość
anonim

Oj oj jaki ty mądry adwokat Alexandra.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Nikt inny tylko radny Aleks „nie zasypał gruszek w popiele” i jako pierwszy sporządził SPRZECIW dotyczący realizacji inwestycji przez pod nazwą: Spalarnia odpadów niebezpiecznych w tym medycznych. Do inicjatywy tej włączyli się inni. Dzięki tym działaniom nie mamy uciążliwego i niebezpiecznego dla zdrowia zakładu. Gdyby byli tacy radni nie było by uciążliwych firm tj.: „fabryka smrodu”.

Lukasz
Gość
Lukasz

I dzieki temu mamy najdrozsza oplate za smieci w powiecie

Janek
Gość
Janek

Wytłumacz związek jednego z drugim, bo wydaje się to naciągane z Twojej strony.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Lukasz zacznij człowieku myśleć i nie pisz bredni. Mamy wysypisko pod” nosem”. I co mamy najniższe opłaty za śmieci? Mamy fabrykę smrodu, która produkuje energię i co z tego mamy? Smród i wiele innych negatywnych skutków.

Amelinum
Gość
Amelinum

Ta spalarnia miał utylizować odpady niebezpieczne w tym np. medyczne i to nie tylko z regionu ale z całej Polski. Związku nie ma to żadnego z cenami śmieci w gminie. Sam się zaangażowałem w akcje przeciwko tej spalarni wiem co mówię.

Aleks.
Gość
Aleks.

Anonim – wnioski do prokuratury składałem m.in.; w sprawie niegospodarności w ZUK spółka z o.o. w Piekoszowie. W sprawie tej było wszczęte śledztwo i było prowadzone do czasu kiedy byłem radnym. Z czasem społeczeństwo oceni mnie, czy wniosek mój w tej sprawie był zasadny?

kronikasz
Gość
kronikasz

Człowieku, opamiętaj się. Za dużo liter zepsułeś. Psuwaczom dobrych liter mówimy zdecydowane : nie!!!!!!!!! Co za gość? Nie kumam typa.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

kronikasz – napisałeś kilka krótkich zdań i nic z nich nie wynika. Więc przemyśl co piszesz. Napisz coś logicznego. Czy potrafisz?

kronikasz
Gość
kronikasz

Moje wpisy mają bardzo głęboki sens. Tylko ty taki jakiś niewydarzony jak niedzielny zakalec cioci Teodory, i nie potrafisz tego dostrzec. Gdzieś ty się uchował? W ulęgałkach?

krajan
Gość
krajan

Mieszkańcy na płyciźnie „kronikarza” nie szukajmy głębi intelektualnej.

ZZ
Gość
ZZ

kronikasz King!!!

Aleks.
Gość
Aleks.

W niedzielę 6 grudnia 2020 roku wybrałem się na wycieczkę pieszą po terenie mojej małej ojczyzny. Idąc w kierunku rezerwatu Moczydło zobaczyłem w pobliżu szkoły w Jaworzni budowę jakiegoś obiektu. Z początku myślałem, że to hala sportowa, (z całą pewnością przydałaby się piękna duża hala dla tej szkoły i nie tylko). Podszedłem bliżej tego obiektu i dostrzegałem, że to nie hala tylko duża scena z budynkiem zaplecza. Mieszkańcy mówią, że to amfiteatr. Tylko, komu on ma służyć? Na budowie tej brak jest obowiązkowej żółtej tablicy informacyjnej. Natomiast jest tablica o dofinansowaniu projektu z UE pn. „Zachowanie bioróżnorodności w rezerwatach na… Czytaj więcej »

Kiwi
Gość
Kiwi

Wczoraj ukazały się na stronie bip Piekoszów oświadczenia majątkowe radnych z dość dużym opóźnieniem i co ciekawe nie otwiera się oświadczenie przewodniczącej rady czyżby miała coś do ukrycie. Bo strona Pana Bąka to rozumiem, że celowo żeby nie było że tylko jedno oświadczenie ma problem. Czyżby przypadek.

anonim
Gość
anonim

u mnie się otwarła strona pani przewodniczącej o dziwo ponad 90,000 szok dyrektorzy tego nie mają, ale cóż tak dobry nauczyciel

anonim
Gość
anonim

Dlaczego 2 radnych ma złożone niekompletnie wypełnione oświadczenia majątkowe

anonim
Gość
anonim

Haruje po wszystkich imprezach w gminie wątrobę naraża należy się kobicie

Nas
Gość
Nas

To czemu nauczyciele ciągle narzekają, a takie dobre zarobki? Dziwne

Lukasz
Gość
Lukasz

W obecnej sytuacji prawnej oswiadczen majatkowych nie ma czegos takiego jak publikacja z dosc duzym opoznieniem poniewaz termin publikacj nie jest nigdzie usankcjonowany rozumiane jest to jako niezwlocznie a niezwlocznie jak pokazuja ostatnie wydarzenia kazdy rozumie na swoj sposob
Skoro nawet nie umieja dotrzymac ustawowego terminu na odpowiedz to czego oczekujesz

GG
Gość
GG

Pan Józef na blogu informuje, że temat pustek krasowych, kanałów za szkołą w Jaworzni jest znany mieszkańcom od kilkudziesięciu lat. Pytanie, czy teren na którym wybudowano tę halę magazynową został przed budową odpowiednio zbadany. Czy ten pożal się Boże amfiteatr został zaprojektowany i wybudowany odpowiednio to tego gruntu?

Anonim
Gość
Anonim

Do prokuratury z tym zapomniałeś jak działać.moze medal dostaniesz a może cię wybiorą w następnych wyborach – działaj.

Basia
Gość
Basia

Od 10 lat czekamy na kanalizację na ul Ogrodowej i nic natomiast nowe zaklady jeszcze przed zakończeniem budowy są przyłączane do sieci

Straszak
Gość
Straszak

Ja też czekam już 22 lata i nic ciągle obiecuja

Aleks.
Gość
Aleks.

Z przykrością muszę stwierdzić, iż w ostatnich latach gmina niewiele zrobiła w zakresie rozbudowy i modernizacji gospodarki wodo-ściekowej? Dlaczego? Natomiast zgodnie z obowiązującymi światowymi trendami Unia Europejska kładzie nacisk na ochronę środowiska naturalnego. W niektórych gminach przekłada się to na działania jednostek samorządu terytorialnego, które realizują szereg zadań poprawiających stan środowiska naturalnego. Aby umożliwić i przyspieszyć proces rozbudowy i modernizacji infrastruktury wodno-ściekowej, Unia Europejska przeznaczyła specjalne fundusze na ten właśnie cel. W związku z tym nasuwa się pytanie, jakie działania podjęła gmina w celu poszukiwania źródeł finansowania projektów związanych z rozbudową i modernizacją gospodarki wodo-ściekowej?

Straszak
Gość
Straszak

Alex idź na spacer i nie wracaj

Rob
Gość
Rob

Gmina „zdobywa” pieniądze tylko z programów rządowych (które tez pochodzą z Unii) jednak jako samodzielna jednostka nie zdobywa funduszy unijnych bo to wymaga wiedzy i doświadczenia w „walce” o fundusze unijne. Mamy więc tylko to co można dostać łatwo bez nadmiernego wysiłku i publicznie ogłosić jako sukces.

I. T.
Gość
I. T.

Masz rację Rob, pierwszy przykład z brzegu Daleszyce dofinansowanie unijne 80 % kosztów. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/milionowe-dofinansowania-dla-gminy-daleszyce-na-co-pojda-pieniadze/ar/c3-14238417

anonim
Gość
anonim

Wczoraj przejeżdżając przez Górki Szczukowskie na jednym z podwórek zobaczyłam wójta gminy Piekoszów wizytowo ubrany z charakterystyczną czerwoną czapeczką Mikołaja. Towarzyszył mu wianuszek młodych kobiet najprawdopodobniej pracowników gminy. Więc wójt nie ma, co robić i żeby się nie nudzić na swoim urzędzie, wyręcza pracowników GOPS, „bawi” się w Mikołaja,( a może, wykonuje swoje obowiązki). Będą zdjęcia i artykuł jeden lub więcej. Panie wójcie znów chodzi o propagandę sukcesu?

anonim
Gość
anonim

Może wirusa szuka

bywalec
Gość
bywalec

A może jest to po prostu zwykłe pokazanie, że urząd Wójta Gminy nie polega TYLKO na siedzeniu w budynku gminy i podpisywaniu dokumentów? Dlaczego jak ktoś próbuję zrobić coś dla drugiego człowieka i pokazać, że korona mu z głowy nie spadnie (jak jest to w przypadku innych wójtów/burmistrzów/prezydentów) to zaraz piszecie, że chodzi o propagandę sukcesu. Zachęcam do bardziej optymistycznego podejścia do życia ;D Pomimo ciągłych „hejtów” skierowanych w stronę obecnego wójta, uważam, że zrobił najwięcej ze wszystkich panujących tutaj. Najlepszym przykładem złego rządzenia gminą był nasz były wójt. Dzięki niemu gmina Piekoszów jest dobrze znana ze śmieciowej afery i… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

bywalec – w tej gminie i urzędzie jest bardzo wiele pracy dla wójta. Zaniedbania są ogromne od wielu lat. Wskazane jest m.in. pilne opracowanie programu rozwoju gminy (przez właściwego wójta) w trybie określonym w przepisach o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Program określa diagnozę sytuacji społeczno-gospodarczej w odniesieniu do zakresu objętego programowaniem strategicznym oraz wyniki raportu ewaluacyjnego, cel główny i cele szczegółowe w nawiązaniu do średniookresowej strategii rozwoju kraju, narodowej strategii spójności lub strategii rozwoju, priorytety oraz kierunki interwencji w zakresie terytorialnym, sposób monitorowania i oceny stopnia osiągania celu głównego i celów szczegółowych. To nie jest nic trudnego, tylko do tego… Czytaj więcej »

Kiwi
Gość
Kiwi

Aleksandrze napisałeś to takim językiem, że bywalec i tak z tego nic nie zrozumie napisz to bardziej po piekoszowsku. A i potrzeby i rozwój gminy, strategia jest bardzo wskazana by wójt lub jego ludzie wzięli się do pracy. A my mieszkańcy jesteśmy ciekawi jaki rozwój gminy i jaka ścieżkę obieze nasz strateg wójt.

anonim
Gość
anonim

Mam wątpliwości czy Alex sam rozumie co pisze

bywalec
Gość
bywalec

Kiwi – to, że Ty czegoś nie rozumiesz to nie znaczy, że wszyscy tak mają ;D

Kiwi
Gość
Kiwi

Rozumiem, że Ty bywalec jesteś radnym to zdrac troszkę z tej strategi rozwoju gminy bo mieszkańcy cie wybrali i im się to po prostu należy. A co do rozumowania to nasza rada nie błyszczy wiedzą tylko potulnością wójtowi.

:)
Gość
:)

Który też nie błyszczy

bywalec
Gość
bywalec

Ja radnym? Haha.
Jeśli wiem, że nie jestem w czymś dobrym to nie pcham się na siłę jak niektórzy 😀

anonim
Gość
anonim

To skandal w Brynicy po remoncie dzieci marzną bo co rusz awaria pieca. […]

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie tylko tam

krajan
Gość
krajan

Nie może być, aby często zdarzały awarie pieca. Co to za remont? jakie były jego koszty?

Straszak
Gość
Straszak

W Brynicy koszy termo bubla milion siedemset

krajan
Gość
krajan

Za takie pieniądze to tam powinien być wysokiej klasy piec.

ZZ
Gość
ZZ

Za co?

Aleks.
Gość
Aleks.

W niedzielę 3 stycznia 2021 roku wybrałem się na wycieczkę pieszą po terenie naszej gminy. Idąc przez osiedle Czarne Stoki w Piekoszowie zobaczyłem zaniedbane przez gminę osiedle, gdzie niewiele wybudowanych jest nowych domów. Mało jest w domów w budowie. Co jest tego przyczyną? Ciężko mi było iść po tych błotnych ulicach, gdyż do butów przykleja się gliniaste błoto (podobnie jak na mojej ulicy). Tu mieszkańcy mają dodatkowe utrudnienie (w nocy) , braku oświetlenia ulic. Żal mi mieszkańców. Wiele lat temu gmina sprzedała działki i co zrobiła dla tego osiedla? Kiedyś jeden z wójtów (obecnie burmistrz) powiedział, że z każdych 100… Czytaj więcej »

borówka
Gość
borówka

Pamiętam, jak gmina sprzedawała działki na Czarnych Stokach. Ówczesny Wójt (poprzednik obecnego) we wszystkich lokalnych mediach roztaczał świetlane wizje przyszłości tych terenów: w obrębie osiedla miała się znaleźć własna infrastruktura handlowo-usługowa, trójkątny rynek, duża nieruchomość pod rekreację, gdzie planowane były między innymi obniżony ciąg spacerowy, oraz boisko, plac zabaw i świetlica dla dzieci. Przez środek osiedla miała przechodzić droga z trasą rowerową. 30% opłaty planistycznej ze sprzedaży działek miała trafić do budżetu Urzędu Gminy z przeznaczeniem na budowę infrastruktury osiedla. Miało być tak pięknie, a wyszło… jak zawsze: brak nawet oświetlenia i kanalizacji, nie mówiąc już o drogach. Kiedy jakiś… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, przepraaszam, że nie w temacie ale czy wiadomo już kiedy i gdzie ruszą w Naszej Gminie szczepienia przeciwko Covid-19? Bo już nie mogę się doczekać.

Amelinum
Gość
Amelinum

Paweł się obudził. Witaj w 2021 roku.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie spałem. Dzień dobry w 2021 🙂

Anonim
Gość
Anonim

Witam teraz to nawet nie można przejść z Jaworzni do Piekoszowa chodniki nie odśnieżone. Każdy ma to głęboko w d….jak każdy jedzie samochode. Gdzie jest władza gminy, o podatkach to nie zapomną. Sotysi zaraz nam dostarcza nakazy do zapłaty ale oni pieszo nie chodzą.

anonim
Gość
anonim

Czy ktoś wie, dlaczego nie było otwarcia ulicy Przemysłowej w Piekoszowie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty byś się anonimie odważył wyjść przed ludzi i powiedzieć że to „coś” wybudowane za 7 milionów gminnych pieniędzy czyli pieniędzy mieszkańców jest Drogą?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Skandal!!!! Skandal o organizacyjne Dno!!! Wczoraj wieczorem miałem potrzebę przejechać drogą od Łazisk w stronę Rykoszyna, droga, która stała się czasowo obwodnica tego remontu z niniejszego artykułu. W pewnym miejscu tej drogi są już tak potworne wyrwy zalane wodą, że na pierwszy rzut oka są one nie do prze3jechania. Dłuższa chwilę kombinowałem jak tamtędy przejechać. A drogą tą przejeżdża teraz bardzo dużo samochodów ponieważ jest to teraz ze względu na rzeczony remont drogi wojewódzkiej najkrótszy przejazd od strony Białogonu dla mieszkańców Rykoszyna, Wincentowa, tych trzech Łosienkowatych wsi, Bławatkowa, Zajączkowa, Wesołej, Wiernej. Gdzie są ludzie odpowiedzialni w tej gminie za umożliwienie… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Skandal!!!! Skandal i organizacyjne Dno!!! Wczoraj wieczorem miałem potrzebę przejechać drogą od Łazisk w stronę Rykoszyna, droga, która stała się czasowo obwodnica tego remontu z niniejszego artykułu. W pewnym miejscu tej drogi są już tak potworne wyrwy zalane wodą, że na pierwszy rzut oka są one nie do przejechania. Dłuższa chwilę kombinowałem jak tamtędy przejechać. A drogą tą przejeżdża teraz bardzo dużo samochodów ponieważ jest to teraz ze względu na rzeczony remont drogi wojewódzkiej najkrótszy przejazd od strony Białogonu dla mieszkańców Rykoszyna, Wincentowa, tych trzech Łosienkowatych wsi, Bławatkowa, Zajączkowa, Wesołej, Wiernej, oraz obcych ludzi których tędy prowadzi nawigacja. Gdzie są… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jako uzupełnienie poich powyższych wpisów zamieszczam filmik ze zdarzeń jakie miały miejsce dziś na tej bądź co bądź ważnej drodze dla Naszych Mieszkańców https://www.youtube.com/watch?v=0Fr6Uc501u4 Filmik dedykuję wójtowi Gminy Piekoszów Zbigniewowi Piątkowi oraz wszystkim tym z którymi on wspólnie doprowadził do tej zapaści w Naszej Gminie

Aleks.
Gość
Aleks.

Czy ktoś coś wie, na temat kontroli Urzędu Gminy w Piekoszowie przez Regionalną Izbę Obrachunkową i Najwyższą Izbę Kontroli? Może „elokwentni” radni tej gminy poinformują mieszkańców o tematyce kontroli?