Piekoszowskie drogi

Dostałem kilka dni temu sygnał o słabym utrzymaniu zimowym jednej z gminnych dróg ale to, co zobaczyłem dzisiaj na filmie nagranym przez pana Pawła zwaliło mnie z nóg.

Nie będę dużo pisał – zobaczcie sami. Tak wygląda „droga” między Łaziskami i Rykoszynem:

Zapraszam do komentowania i zgłaszania problemów z innymi drogami w naszej gminie.

63
Dodaj komentarz

avatar
24 Comment threads
39 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
ŁukaszborówkaZZSebSeb Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alicja
Gość
Alicja

Bardzo podobnie wygląda droga dojazdowa do szkoły w Jaworzni.Dziury w niej jedna obok drugiej także nie ma nawet jak ich ominąć.

anonim
Gość
anonim

To się nazywa natura.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, swoją niejako społeczną walke o poprawę przejezdności dróg w Naszej Gminie publicznie za pośr4ednictwem Piekoszów Bloga rozpocząłem w sierpniu 2014 roku od tego zdarzenia http://blog.piekoszow.eu/2014/08/patologia-i-marnotrawstwo.html , następnie miało miejsce to zdarzenie, kiedy to Zbigniew Piątek pozwał mnie do sądu http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html za rzekome zniesławienie w sytuacji gdy ja publicznie tylko wytykałem jemu i podległym mu urzędnikom totalne ignorowanie swoich obowiązków. Pozwany zostałem za waszym społecznym przyzwoleniem a wręcz nawet radością wielu z was, uwczesna rada gmina również przyklaskiwała decyzji Zbigniewa Piątka pozywającego mnie – mieszkańca gminy który próbował walczyć o lepszą przyszłosć. Tak naprawde proces przeciwko mnie odbył się… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, takie rzeczy dzieją się w sytuacji gdy na termometrach temperatura spada do śmiesznych minus czterech, pięciu stopni, śniegu jest kilka centymetrów opadu. Dawniej radziliśmy sobie sami bez pomocy władzy w temperaturach poniżej 30 stopni, śniegi były na kilkadziesiąt cm, zaspy na kilka metrów. Dzis samorządowo jako gmina nie jesteśmy przygotowani praktycznie na nic. Kilka dróg z wysiewki przytłacza możliwośc wójta i jego urzędników, kilka stopni mrozu i parę centymetrów śniegu w określonych sytuacjach sparalizuje nam możliwość przemieszczania sie. A co będzie jak pojawią się inne zagrożenia czy też przeciwności losu? To jest Dno!!!! Dołóżcie sobie do tego to,… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Mamy nową drogę z ogromnym parkingiem w Piekoszowie. Tylko po co nam ta droga skoro nie wolno nią jeździć. Komu ma służyć wybudowany za publiczne pieniądze ten ogromny parking?

Anonim
Gość
Anonim

Proponuję dać Pawłowi order za walkę z wiatrakami.co do procesu to ciesz się że inni cię nie pozwali za twoje obrażanie na blogu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, na ordery łasy nie jestem, więc możesz go sobie przypiąć do swojej piersi. Proszę też, abyś podał przykłady kogóż to tak obraziłem? Ja nic nie wiem o tym, abym kogoś obraził lub abym miał zamiar obrazic. Moje publiczne oczekiwanie działań urzędniczych od osób do tego zobligowanych prawem, obowiązkami oraz comiesięczną sutą pensją z moich podatków nie jst obrażaniem tylko przypomnieniem o ich obowiązkach na podstawie podawanych a czasem wrecz dokumentowanych wizyjnie przykładów. Ponadto żyjemy w państwie Prawa i Sprawiedliwości, więc każdy kto czuje się przeze mnie obrażony może mnie pozwać do sądu. Zapewniam, że karnie się tam stawię i… Czytaj więcej »

Kaśka
Gość
Kaśka

Właśnie dziś policja wlepiała mandaty za przejazd tą drogą. Mieszkańcy ulicy częstochowskiej przy torach, nie moga dojechać do centrum bo zakaz, przemysłowa nie mogą bo zakaz. To jak, przez Jaworznie i szczukowice, żeby np. dotrzeć do kościoła ? Szkoda słów…

Aleks.
Gość
Aleks.

W dobie pandemii 30.01.2021 roku ok. 21.00 spacerując (od kilka godzin) po terenie Piekoszowa stwierdziłem, że główne ulice na osiedlu Ogrodnik są odśnieżane. Może nie najlepiej, ale są. Nawet odśnieżony jest odcinek ulicy tzw. za ekranami. Natomiast na osiedlu 40-lecia odśnieżona jest tylko jedna ulica Witosa i łącznik do niej. Pozostałe ulice nie noszą śladów odśnieżania. Czy jest to przypadek? Wydaje mi się, że raczej nie, gdyż wiem kto mieszka na ulicy Witosa. W tym miejscu chciałbym pochwalić mieszkańców ulicy Piaskowej na Podzamczu (prawa strona idąc od Piekoszowa), że chodniki wzdłuż zamieszkałych posesji są odśnieżone. Należy pochwalić również mieszkańców osiedla… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie Państwo, ciężko mi zrozumieć brak dbałości o samych siebie. Czy nie rozumiecie, że ignorowanie tworzenia się miejsc niebezpiecznych, takich jak to będace przedmiotem artykułu niesie ze sobą daleko idace konsekwencje właśnie dla nas Mieszkańców Gminy. Dziś ludzie jeżdżą drogimi w naprawach samochodami, są też świadomi swoich praw. Niech tam ktoś lub kilka osób uszkodzi pojazdy. Postępowanie jest proste: łapie za telefon, wzywa policję, policja dokumentuje, poszkodowany informuje swojego ubezpieczyciela, ubezpieczyciel powiadamia Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny który płaci za szkodę, a następnie uruchamia procedurę prawną odzyskania należności od włąściwej terytorialnie jednostki samorządowej. W takiej sytuacji poszkodowany nie pitoli sie tylko naprawia… Czytaj więcej »

Iza
Gość
Iza

W naszej kochanej gminie nikt nie odpowiada za fatalny stan dróg i to utrzymania zimowego. Po wczorajszych opadach śniegu w późnych godzinach wieczornych zostały zadysponowane służby do odśnieżania miejscowości zachodniej części tej gminy. W związku iż spółka ZUK jest nie wydolna, zrobił to prywatny wykonawca. Ile jeszcze mieszkańcy będą cierpieć na nieudolności tej władzy i niekompetencji urzędników, a zarabiają nie mało i nagrody roczne dostali z naszych podatków za co. Drogi w terenach gorzystych tj. Zajączków, Wesoła, Gałęzice nie widziały bryłki piasku no nie dziwota bo na placu ZUK też nie ma. Pora mówić głośno, że jest bardzo źle w… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Lekarstwem jest karta wyborcza

Straszak
Gość
Straszak

Pierdu pierdu jeszcze się nie zdarzyło by gmina wypłaciła odszkodowanie.ty Pawełku też nic nie urwałeś więc nie pitol bzdur.

Aleks.
Gość
Aleks.

Ostania sesja Rady Gminy Piekoszów to parodia sesji. Art.20.1. Rada gminy obraduje na sesjach. Czy były to obrady? W mojej ocenie była sesja, lecz nie było obrad. Natomiast Radni sprawiają wrażenie zagubionych i byli tylko narzędziem do głosowania. Ponadto na sesji nie były zreferowane cztery sprawozdania tj.: • Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami. • Sprawozdanie Przewodniczącej Rady z działalności Rady Gminy za 2020 rok. • Sprawozdania z działalności stałych Komisji Rady Gminy za 2020 rok. • Sprawozdanie merytoryczne z działalności Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie za 2020 rok. Pani Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Drogosz poinformowała, że… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

co chcą to z nami robią

Wacek
Gość
Wacek

Nasi radni za 22 minuty biorą nie lada dietę, która jest dość wysoka do zasobów wiedzy radnych o zachowują się na sesji jak by byli ubezwłasnowolnieni. Jest taka cisza i dobrobyt, że żaden radny nie ma wniosków ani pytań.

anonim
Gość
anonim

jeszcze radny Podzamcza głosuje przeciwko swoim mieszkańcom kultura wymagała głosu sprzeciwu lub wstrzymania się,W grudniu dali pieniądze na chodnik w styczniu zabrali ot i to jest polityka

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Pamiętam chodząc do gimnazjum w Piekoszowie obecna przewodnicząca ucząca chemii w tej placówce była niestety czasami dość arogancka, więc nie dziwię się postępowaniu przewodniczącej

Rob
Gość
Rob

Ostatnio sąsiad przekazał mi newsa „w Brynicy będą nazywane ulice”. Zawitała u niego pani radna z projektem wniosku jakoby to my mieszkańcy prosimy o nadanie nazwy ulicy. Szukałem na BiPie czy jest jakaś uchwała ale nic nie znalazłem.
Proszę o info mieszkańców Brynicy czy cos więcej o tym wiedzą.

ZZ
Gość
ZZ

Było o tym tu jakieś 2 tygodnie temu.
Pewnie będzie tak jak w przeszłości – Sołtys postanowi, a potem przez lata będziemy się zastanawiać skąd takie decyzje.

Rob
Gość
Rob

ok 2 tyg temu… w którym wątku?

ZZ
Gość
ZZ

Mieszkasz na Ukrainie i niech tak zostanie.
Ukraina to Ukraina, a ulica wcale nie musi być „Ukraińska”?!
Z resztą, to Ukraina składa się raczej z dwóch ulic, a do tego jeszcze potem „Zwierzyniec”?
Moim zdaniem powinny być jakieś neutralne nazwy.

Rob
Gość
Rob

Mieszkam w Brynicy a zwyczajowa nazwa ma właśnie wg pani radnej być nazwą ulicy. „ul. Ukraina”
Może ktoś potrafi przy okazji wyjaśnić skąd ta nazwa „Ukraina”. Pytałem już kilku osób ale nikt nie wie.

ZZ zgadzam się „Moim zdaniem powinny być jakieś neutralne nazwy.” jeżeli w ogóle potrzebujemy nazw ulic. Ktoś zna uzasadnienie?

ZZ
Gość
ZZ

Szczerze, to też nie cieszyłbym się z mieszkania na Ukrainie 😉, ale to tylko dlatego, że podobnie jak Ty jestem tu „obcy”.
Dla tubylców te nazwy są jednak naturalne i należy to uszanować. Są to jednak nazwy skupisk domów („dzielnic”?) a nie ulic.
Mogę popytać trochę „głebiej” skąd ta Ukraina, ale tak jest już od stuleci 😉
Podobnie jak „Górka”, „Pastwiska”, „Zwierzyniec”, „Stara Wieś”, „Gościniec” (chyba najstarsza część Brynicy), „Borek”?., „Nad Rzeką”…

A czy ulice potrzebne?
Moim zdaniem tak, bo Brynica coraz większa, a po numerze, to już zawsze było trudno wskazać dom. Mamy też coraz więcej numerów a, b, c, d…

Lukasz
Gość
Lukasz

Jeśli chodzi o 'Ukraine’ to prawdopodobnie nazwa ta pochodzi od tego, że na tym terenie stacjonował przyboczny oddział Tarły. Był to oddział składający się z Kozaków sprowadzonych z Ukrainy.
Jeśli chodzi o „Zwierzyniec” to prawdopodobnie hodowano tam zwierzęta, w które był zaopatrywany pałac.
z doświadczenia wiem że od zbierania podpisów do zatwierdzenia nazw ulic mija jakieś 6 miesiecy…

ZZ
Gość
ZZ

„… zwierzęta, w które był zaopatrywany pałac …” masz na myśli pałac w Podzamczu?

Lukasz
Gość
Lukasz

tak to „widza” historycy regionalisci

Rob
Gość
Rob

Ciekawe z tymi kozakami. Łukasz czy znasz jakieś źródła historyczne, które by to potwierdziły?

Seb
Gość
Seb

Mieszkam na Brynicy „Pastwiska”, ulice są bardzo potrzebne. Kilka razy były już sytuacje że karetka nie mogła trafić do bardzo chorej osoby bo nie mogła znaleźć domu. To już nie jest fanaberia a realna potrzeba. Numery z literkami j,m,n to już gruba przesada. Kolejność numerów nie ma większego sensu i ciężko się po tym zorientować. Niestety sporo osób starej daty nie chce się na to zgodzić bo trzeba wymienić dowód – a dowód jest przecież za darmo !!!

anonim
Gość
anonim

ja zadzwonil bym do radnej lub do pani soltys nic prostrzego a nie robil sensacje na blogu.

Rob
Gość
Rob

Czy zapytać to znaczy robić sensację?

ZZ
Gość
ZZ

… a jak nikt nie zadzwoni, to zrobi po swojemu?
Może przynajmniej jakieś ogłoszenie na tablicy i zebranie?

Zen
Gość
Zen

Paweł, nie tylko dla siebie, upomina się o poprawę stanu drogi do Łazisk od 8 lat. Z bieżących świąt – już jutro – druga miesięcznica odebrania ul. Przemysłowej. Gratulacje. https://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=3118

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Doszło proszę Państwa do sytuacji, że w naszej przestrzeni publicznej pojawiło się określenie : nędzna rada gminy. Myślę, że każdy z nas powinien chwilę zatrzymac się nad tym zjawiskiem i pomyśleć wreszcie o tym co oni Nam jeszcze zgotują na przyszłość swoim poddańczym, bezmyślnym podnoszeniem rąk w czasie głosowania na sesjach.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

Przepraszam my mamy radę gminy. Co to jest ta rada

gość
Gość
gość

W Gminie powstaną ścieżki rowerowe ważniejsze niż drogi dojazdowe do sołectw zupełnie zapomnianych przez włodarzy. Co tam Panie Pawle droga go Łazisk ważne, że rowery będą śmigać nowiutkimi ścieżeczkami.

ZZ
Gość
ZZ

Na drogi rowerowe jest kasa z unii, więc ja bym nie protestował, szczególnie, że coraz więcej ludzi korzysta z tego zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu!

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

A na chodniki niema pieniędzy

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

Wójt niema jeździć gdzie na rowerze ,ma gdzieś brak chodników w naszej Gminie i dróg . Co tam szukać po wsiach wystarczy podjechać pod szkołę w Piekoszowie i zobaczyć jak jest wszystko ładnie przysypane grysem. Jaki Pan taki kram

Boom boom
Gość
Boom boom

Niepostrzeżenie upłynęła też 4 miesięcznica pierwotnego terminu ukończenia ul. Przemysłowej o czym mowa w artykule z 2020-02-18
pn. Ruszyła budowa ulicy Przemysłowej w Piekoszowie.

https://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?xtyp=14&xmenu=0&schemat=&menu=72&dzialy=72&typ=13&akcja=artykul&artykul=2795

Rafał
Gość
Rafał

Przemysłowa niby otwarta, niby zamknięta. Oświetlenie jest, samochody jeżdżą, znaki są ale nie ma pozwolenia na użytkowanie, to droga jest czy jeszcze plac budowy ? Zabezpieczeniem placu budowy to zwykle jest parkan. Czy jeżdżenie tą droga jest bezpieczne, ktoś wie o co chodzi może radni, sołtys?

Rob
Gość
Rob

Drogi PB na stronie gminy ukazała się informacja dot. Uchwały antysmogowej. Co ciekawe wskazane sa tam terminy użytkowania kotłów bezklasowych oraz klasy 3 i 4 po których użytkowanie ich jest wg Sejmiku województwa zakazane. Sam posiadam relatywnie nowy (prod. 2014) piec na pellet klasy 4 z którym będę musiał się rozstać po 1 lipca 2024 roku. Ciekawostką jest, że w woj. małopolskim można takie kotły użytkować do 2026r. Pewnie można poczekać jeszcze te kilka lat i zobaczyć co będzie się działo w tym kierunku ale po przeczytaniu informacji na stronie gminy przychodzą do głowy różne myśli i nasuwają się pytania.… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob
Amelinum
Gość
Amelinum

Każdy samorząd inaczej a niektóre województwa jeszcze nic nie uchwaliły. Bałagan

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Poruszacie tutaj Państwo Mieszkańcy temat tej nowej drogi za grube miliony wpompowane do różnych kieszeni, która z nieznanych powodów nadal nie jest otwarta dla jakże potrzebnego ze względu na remont drogi wojewódzkiej obecnie ruchu kołowego. Moje zdanie jest takie, że jest to sytuacja poniekad analogiczna z tym szumnie budowanym i otwieranyym w 2018 roku ujęciem wody w Lesicy. Również za grube miliony z Naszych pieniędzy samorządowych. Władza gminna w 2018 roku tuż przed wyborami odwlekała otwarcie ujęcia poprzestajac jedynie na obietnicach wyborczych ponieważ wiedzieli, że tam jest ten sam skażony syf co i w Nordlkalku. Przetrzymali ludzi, naobiecywali, wygrali wybory,… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Szanownych Mieszkańców, tak sobie dumam nad tą Nasza Kulejącą Samorządnością i doszedłem do wniosku, że pewnego rodzaju skandalicznym jest to, że radni na szas kadencji nie zakładają swoich blogów. Proszę zauważyć, że oni ujawniają się przed wyborami, zaistnieją chwilę przed wyborami i znikają. Nie ma ich. Ja radnego swojego okręgu w ogóle nie znam. Naprawdę. Nie znam człowieka. Nawet jak czasem spojrze na nagranie z sesji to nie wiem który to on. On w ogóle nie interesuje się tym jak my tu pod lasem mieszkamy, jaki mamy dojazd, a raczej go nie mamy, że nie mamy wodociagu, oświetlenia. Ja… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, czy naprawde w ogóle Was nie interesuje to, że na jednej z ulic Piekoszowa jest całkowicie zasłonięty gałęziami znak drogowy : Stop?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeśli prawda jest, że Nasi Mieszkańcy są karani mandatami za przejazd drogą która do Nas mieszkańców należy, to HAŃBA TOBIE ZBIGNIEWIE PIĄTEK – WÓJCIE GMINY PIEKOSZÓW!!!!

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli ma być praworządność, to moje pytanie – co ma wspólnego wójt z kontrolami policji?
Czy w Wójt ma kompetencje, żeby kierować działaniami policji?
Ktoś krzyczał (tu na blogu), że droga zamknięta, że ludzie jeżdżą, więc chyba nie dziwne, że policja usłyszała i wywęszyła, że można szybko i łatwo mandatów nałapać?

anonim
Gość
anonim

Być może ktoś interweniował, a być może ma wójt (gmina)coś wspólnego z kontrolami?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Prymitywna demonstracja siły. Mandatować po pińcet, na czyj wniosek? To jaka będzie kara główna za dopuszczenie do takiej sytuacji. Ludzie dostali komunikat w prasie że droga odebrana, no tak czy nie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, obserwuję bardzo niepokojące i niebezpieczne zjawisko, jakim jest narastający brak poszanowania praworządności. Ja dziś mówię do wielu z was: Baczcie co robicie depcząc ją dziś w imię własnych korzyści, bo nadejdą takie czasy, że będziecie wyć i piszczeć, aby wróciła i ochroniła was ta praworządność, która dziś tak bezmyślnie depczecie!

Seb
Gość
Seb

Filmów z artykułu nie można obejrzeć bo są prywatne. Jeśli mają być widoczne dla wszystkich to trzeba w ustawieniach YT zmienić na publiczne.
Od siebie dodam że odcinek drogi w Brynicy od szkoły do skrzyżowania z „Pastwiskami” to po zimie częściowo asfalt zniknął i realnie można urwać koło w samochodzie. Ostatnio poprawiono tą drogę: do błota w dziurach dosypano troche destruktu oraz dodano znak ograniczenia prędkości do 30km/h.

ZZ
Gość
ZZ

Witaj Seb,
wydaje mi się że jesteś tu „nowy“ 😉

Ja 20 lat temu też miałem problemy z numeracją i „podziwiałem” ten odcinek drogi przed drogą na „Pastwiska”. Po 20 latach numerację już opanowałem, a do co roku „łatanego” odcinka drogi się przyzwyczaiłem.
W sumie to cud inżynierii – nawet autostrady są częściej remontowane 😉

borówka
Gość
borówka

Odświeżam temat dróg w naszej gminie. Mieszkam na osiedlu Podzamcze (zw. też os. „Inwestprojekt”). To co w tej chwili dzieje się na naszym osiedlu woła o pomstę do nieba. Od zawsze z uwagi na różnice poziomu terenu i spływającą wodę opadową drogi były tu dziurawe. Poprzedni i obecny Wójt w tej sprawie mówili jednym głosem i zasłaniali się brakiem funduszy na budowę nawierzchni choćby jednej, głównej ulicy. Jednak corocznie, wiosną i jesienią dowożono kruszywo, tzw. „wysiewkę”, którą zasypywano dziury. Oczywiście były to działania doraźne i przynoszące krótkotrwały efekt, ale lepsze to, niż nic. Podobnie gmina traktowała pozostałe piekoszowskie osiedla („Ogrodnik”,… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Wincentów ul. Wietrzna z tym że istnieje tylko nazwa rzekomej ulicy bo drogi tam nie ma, gmina pare lat temu sprzedala działki ale juz o drodze zapomnieli. Droga polna, która jest wyjeżdżona przechodzi przez prywatne działki, Wójt najpierw obiecuje zrobienie drogi po czym odmawia… Brawo Ty Panie Wójcie, wszystkie gminy idą na przód, gmina Piekoszów cofa sie do średniowiecza…