Skąd takie dopłaty za wodę i ścieki? Mieszkańcy oburzeni

Piszecie do mnie w sprawie dopłat za wodę i ścieki. Niektórzy mieszkańcy gminy Piekoszów muszą dopłacić za ubiegły rok nawet kilkaset zł. Skąd takie kwoty?

Od ponad roku w naszej gminie liczniki wody nie są już odczytywane kilka razy w roku, tylko dostaliśmy faktury zaliczkowe płatne co miesiąc, a na koniec roku fakturę z dopłatą według wskazań licznika. Dotarła do mnie nawet informacja, że wczoraj przed ZUK-iem ustawiła się kolejka mieszkańców, którzy chcieli wyjaśnić sprawę dopłat.

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
PBmieszkaniecAleks.MarekPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bachaaa
Gość
Bachaaa

Cóż dobra zmiana, trzeba w końcu na to szałowe oświetlenie i milion potrzeb pisich urzędników zarobić. Tym którzy płaczą, polecam się zastanowić przed narzekaniem na kogo głosowali w wyborach na wójta i do parlamentu.

Aleks.
Gość
Aleks.

Stwierdzam, że opłata za wodę i ścieki u mnie jest prawidłowo naliczona. Należy zaznaczyć, że wystawione faktury za wodę i ścieki w roku 2020 były zaliczkowe i jeśli ktoś miał naliczoną niewielką kwotę, to teraz w rozliczeniu za cały rok ma większą kwotę do zapłaty. Ponadto tak jak w moim przypadku w całościowym rozliczeniu naliczono mi opłatę za grudzień 2020, która nie była uwzględniona w fakturze zaliczkowej. Ponadto w czerwcu 2020 r. była podwyżka opłat za wodę i ścieki, (szacunkowo licząc ja zapłaciłem 45 złotych więcej za te kilka miesięcy). Na ostatnią fakturę składa się: podwyżkę ( 45zł), (oraz faktyczne… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Cenę wody „ustalają” Wody Polskie na wniosek gminy (ZUKu). Po raz pierwszy było to w 2019 na 3 lata więc kolejne ustalenie czyt. podwyżki powinny być w 2022 czyli w przyszłym roku dopiero. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby te ceny „weryfikować” tu inicjatorem będzie ZUK/gmina.

Marek
Gość
Marek

Rob
Drobne sprostowanie aczkolwiek istotne.Taryfy cenowe zostały zatwierdzone przez PGW Wody Polskie Kraków w dniu 25 kwietnia 2018 r i weszły w życie 7 dni po opublikowaniu na stronie BIP Wód Polskich a stało się to 28 maja 2018 i obowiązują do 28 maja tego roku.I stąd moja sugestia,podpowiedż aby ok 28 maja dokonać odczytu licznika pomiarowego powiadomić ZUK i obowiązkowo żądać faktury.ZUK pozbawiony będzie możliwości ewentualnej manipulacji przy ustalaniu ilości metrów po starej i po nowej cenie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Servus Alosza. Czy do obliczeń używałeś kalkulatora firmy Casio?

Aleks.
Gość
Aleks.

A jakie ma to znaczenie. Można na liczydłach.

Amelinum
Gość
Amelinum

Płacę co miesiąc samodzielnie odczytując stan licznika i przesyłając formularzem na stronie ZUKu i jakoś nie musze dopłacać. Rozwiązanie dla uczciwych.

pazak
Gość
pazak

Też dostałem. Zadzwoniłem, wyjaśnili mi, że zużyłem więcej wody w 2019 niż było zakładane /zakładano chyba na podstawie zużycia w 2018/. Wydaje mi się to nieprawdopodobne, bo moje gospodarstwo domowe funkcjonuje podobnie, nic się nie zmieniło pod względem liczby osób. Nie wiem jak można to zweryfikować.

Aleks.
Gość
Aleks.

pazak – trzeba odczytać zużycie wody na swoim wodomierzu i dokonać analizy danych zawartych na fakturach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Prezydent IIRP Jan Zbigniew Potocki dekretem zdelegalizował partię Prawo i Sprawiedliwość jako organizację zbrodniczą https://www.youtube.com/watch?v=4NN8ijr3pg4

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu sugeruję natychmiastowe usunięcie wpisu Archima , może to być próba naciągnięcia naszych blogowiczów na impulsy https://warszawa.naszemiasto.pl/gluche-telefony-uwazajcie-na-podejrzane-numery/ar/c3-4363243

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkańcy Gminy, od wielu lat tutaj na Piekoszow Blogu co jakiś czas, a zwłaszcza gdy kandydowałem na radnego Naszej Gminy, próbowałaem dotrzeć do Waaszych umysłów z zasygnalizowaniem zagrożenia jakie nadciąga nad Nas, ale byłem tutaj potwornie lżony i wyszydzany, przylepiano mi choroby psychiczne za to itp. Nikt nie był zainteresowany tym tematem, a wręcz przeciwnie. Upłynęły lata, więc prosze obejrzeć sobie teraz ten film https://www.youtube.com/watch?v=oJNdQEfaAxw i możecie dalej mnie lżyć, ubliżać itp. Życzę Państwu doskonałego samopoczucia.