Skąd takie dopłaty za wodę i ścieki? Mieszkańcy oburzeni

Piszecie do mnie w sprawie dopłat za wodę i ścieki. Niektórzy mieszkańcy gminy Piekoszów muszą dopłacić za ubiegły rok nawet kilkaset zł. Skąd takie kwoty?

Od ponad roku w naszej gminie liczniki wody nie są już odczytywane kilka razy w roku, tylko dostaliśmy faktury zaliczkowe płatne co miesiąc, a na koniec roku fakturę z dopłatą według wskazań licznika. Dotarła do mnie nawet informacja, że wczoraj przed ZUK-iem ustawiła się kolejka mieszkańców, którzy chcieli wyjaśnić sprawę dopłat.

57
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
JBGrzesiekGienekZZOMG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bachaaa
Gość
Bachaaa

Cóż dobra zmiana, trzeba w końcu na to szałowe oświetlenie i milion potrzeb pisich urzędników zarobić. Tym którzy płaczą, polecam się zastanowić przed narzekaniem na kogo głosowali w wyborach na wójta i do parlamentu.

Aleks.
Gość
Aleks.

Szanowni mieszkańcy to, co teraz napiszę jest dla nas mieszkańców gminy bardzo istotne i ma wpływ na ceny wody. Na ujęciu Piekoszów II strata w wodzie za pierwsze półrocze 2020 roku wynosi 43%. Natomiast z nowego ujęcia wody w Lesicy strata za okres ww. w wodzie wynosi 39%. Na pozostałych ujęciach tez są duże straty wody. Co stało się z tak dużymi ilościami wydobytej wody? Czy ktoś widział te jeziorka wody? Kto zapłaci za te straty? Odpowiedź na to ostatnie pytanie jest prosta. Za te straty wody zapłacimy my mieszkańcy i będziemy znów zaskoczeni. Dlaczego?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja widziałem takie jeziorko które powstało z lewego podłączenia się do wodociągu gminnego. Przez kilka lat szła rura kilka centymetrów pod ziemią i zasilała to jeziorko. Ale nie powiem wam gdzie to jest. Wiele osób o tym wie, wielu widziało. Mieszkają obok sąsiedzi, oni o tym wiedzą. Jak k–wa oni potrafia milczeć to i ja mam to w du-ie.

JB
Gość
JB

Dziecinada.Wiem ale nie powiem.

Aleks.
Gość
Aleks.

Stwierdzam, że opłata za wodę i ścieki u mnie jest prawidłowo naliczona. Należy zaznaczyć, że wystawione faktury za wodę i ścieki w roku 2020 były zaliczkowe i jeśli ktoś miał naliczoną niewielką kwotę, to teraz w rozliczeniu za cały rok ma większą kwotę do zapłaty. Ponadto tak jak w moim przypadku w całościowym rozliczeniu naliczono mi opłatę za grudzień 2020, która nie była uwzględniona w fakturze zaliczkowej. Ponadto w czerwcu 2020 r. była podwyżka opłat za wodę i ścieki, (szacunkowo licząc ja zapłaciłem 45 złotych więcej za te kilka miesięcy). Na ostatnią fakturę składa się: podwyżkę ( 45zł), (oraz faktyczne… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Cenę wody „ustalają” Wody Polskie na wniosek gminy (ZUKu). Po raz pierwszy było to w 2019 na 3 lata więc kolejne ustalenie czyt. podwyżki powinny być w 2022 czyli w przyszłym roku dopiero. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby te ceny „weryfikować” tu inicjatorem będzie ZUK/gmina.

Marek
Gość
Marek

Rob
Drobne sprostowanie aczkolwiek istotne.Taryfy cenowe zostały zatwierdzone przez PGW Wody Polskie Kraków w dniu 25 kwietnia 2018 r i weszły w życie 7 dni po opublikowaniu na stronie BIP Wód Polskich a stało się to 28 maja 2018 i obowiązują do 28 maja tego roku.I stąd moja sugestia,podpowiedż aby ok 28 maja dokonać odczytu licznika pomiarowego powiadomić ZUK i obowiązkowo żądać faktury.ZUK pozbawiony będzie możliwości ewentualnej manipulacji przy ustalaniu ilości metrów po starej i po nowej cenie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Servus Alosza. Czy do obliczeń używałeś kalkulatora firmy Casio?

Aleks.
Gość
Aleks.

A jakie ma to znaczenie. Można na liczydłach.

Amelinum
Gość
Amelinum

Płacę co miesiąc samodzielnie odczytując stan licznika i przesyłając formularzem na stronie ZUKu i jakoś nie musze dopłacać. Rozwiązanie dla uczciwych.

pazak
Gość
pazak

Też dostałem. Zadzwoniłem, wyjaśnili mi, że zużyłem więcej wody w 2019 niż było zakładane /zakładano chyba na podstawie zużycia w 2018/. Wydaje mi się to nieprawdopodobne, bo moje gospodarstwo domowe funkcjonuje podobnie, nic się nie zmieniło pod względem liczby osób. Nie wiem jak można to zweryfikować.

Aleks.
Gość
Aleks.

pazak – trzeba odczytać zużycie wody na swoim wodomierzu i dokonać analizy danych zawartych na fakturach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Prezydent IIRP Jan Zbigniew Potocki dekretem zdelegalizował partię Prawo i Sprawiedliwość jako organizację zbrodniczą https://www.youtube.com/watch?v=4NN8ijr3pg4

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu sugeruję natychmiastowe usunięcie wpisu Archima , może to być próba naciągnięcia naszych blogowiczów na impulsy https://warszawa.naszemiasto.pl/gluche-telefony-uwazajcie-na-podejrzane-numery/ar/c3-4363243

Achim
Gość
Achim

To jest mój numer. Młody człowieku czy ty wszędzie węszysz podstęp i złą wolę.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Biogowiczu Achim, to mój nr telefonu 531129013. Proszę zadzwonić, a ja skontaktuje Ciebię z człowiekiem z Naszej Gminy który nie ma pieniędzy na jedzenie. Dokarmiam go w miarę możliwości. On z chęcią wykona takie prace u Ciebie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkańcy Gminy, od wielu lat tutaj na Piekoszow Blogu co jakiś czas, a zwłaszcza gdy kandydowałem na radnego Naszej Gminy, próbowałaem dotrzeć do Waaszych umysłów z zasygnalizowaniem zagrożenia jakie nadciąga nad Nas, ale byłem tutaj potwornie lżony i wyszydzany, przylepiano mi choroby psychiczne za to itp. Nikt nie był zainteresowany tym tematem, a wręcz przeciwnie. Upłynęły lata, więc prosze obejrzeć sobie teraz ten film https://www.youtube.com/watch?v=oJNdQEfaAxw i możecie dalej mnie lżyć, ubliżać itp. Życzę Państwu doskonałego samopoczucia.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Achim- jak ktoś zadzwoni pod ten numer, a potem przyjdzie mu za to zapłacić krocie. To kto będzie odpowiadał? Zastanów się co robisz.

Arek
Gość
Arek

Dekoracje na słupach za tysiące złotych dają do myślenia. Czego nie ruszysz, śmierdzi na odległość. Jak to jest, że na świecidełka jest a już na znalezienie strat wody, to nie? Straty te dokładnie obliczył, tu na blogu Marek. Z tego co pamiętam to kwoty, grubo w setki tysięcy. Te setki tysięcy strat odnajdą się w podwyżkach cen za wodę i ścieki w maju, może później. Zapłacimy wszyscy. Do rachunkow dopisujcie też kary za nieprawidłowo wystawione faktury, też tego niemało. Ile dokładnie? Trudno to odnaleźć ale też było już na blogu. Co na to wszystko Rada nadzorcza, jak przeciwdziała, sprawdza, nadzoruje,… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Panie Pawle, proszę nie roznosić tej zarazy po internetach 😉 Tylko dzięki nauce możemy coś osiągnąć, a to nie ma nic wspólnego z wiedzą i nauką!!! Tu parę informacji o tym pseudoświatłym: „…Postępowanie w sprawie lekarza z Opoczna wszczął trzy lata temu Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi po wykładzie na temat szkodliwości szczepień niemowląt w Katowicach. Lekarz miał też publicznie kwestionować kalendarz szczepień w telewizji, co uznano za „niezgodne z aktualną wiedzą medyczną”. Dr Hubert Czerniak przedstawia się jako ekspert w dziedzinie naturalnego leczenia chorób. Z wpisów na Facebooku wywnioskować można, że spektrum schorzeń, z którymi zgłaszają się do niego chorzy… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

To pewno prywatny znachor pawla

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja, Paweł Arabasz tu i teraz mówię Tobie anonimie, że nadejdzie czas, kiedy na kolanach pójdziesz szukać pomocy u takich ” znachorow”, jak to nazwałęś zacnego człowieka, jakim jest lekarz Hubert Czerniak, ceniony przez rzesze pacjentów za ratowanie im życia.

kronikasz
Gość
kronikasz

Antoni Kosiba czyta i przewraca się w grobie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie ZZ, przecież ja nie o tym piszę. Sprawa szczepień mnie nie interesuje w takim stopniu abym publicznie ten temat poruszał. To co wyzej napisałeś to sprawa „mamusiów” i „tatusiów” jakim zabiegom poddają swoje nieświadome niczego bezbronne dzieci oraz samych siebie w ogóle. Ja nie mam najmniejszego zamiaru oraz nie mam wrecz prawa ingerowanać w ich (wasze) decyzje. Oczywiście rozumiem, że swoim zwyczajem przekierowywujesz uwagę na boczne tory wobec meritum sprawy tj przebiegunowanie ziemskie, ale nie jest to dziwne w sytuacji gdy byłeś dotychczas głównym wiądacym prym w atakowaniu mnie wszelkimi sposobami za poruszany przeze mnie temat tegoż przebiegunowania ziemskiego… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Tonący brzytwy się chwyta i ostatni grosz wyda by się ratować.gdyby nie naiwność i pazerność na szybkie wzbogacenie nie było by afery albert-gold

ZZ
Gość
ZZ

Panie „Paweł Arabasz” – na temat przebiegunowania, też polecam poczytać ze źródeł naukowych.

Mirek
Gość
Mirek

Panie ZZ. Przestań pan przebiegunowywać Pana Arabasza. Zajmij się pan sobą i swoimi problemami.

anonim
Gość
anonim

A pan panie Mirku swoimi i ja swoimi się zajmę he he he

ZZ
Gość
ZZ

Panie Mirek.
Dziękuję za troskę!

Marek
Gość
Marek

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-temat-faktura-pro-forma-a-obowiazek-podatkowy https://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/co-daje-faktura-pro-forma_55_38683.htm?idDzialu=55&idArtykulu=38683 Tak powinno być z fakturami za wodę i ścieki a w naszym ZUK-u w dalszym ciągu amatorszczyzna i dyletanctwo.Myślę,że na poziomie szkoły podstawowej dzieci już wiedzą co to jest faktura.Z wyjaśnień Ministerstwa Finansów wynika ,że faktury wystawione przez ZUK z zapisem proforma nie są dowodem księgowym i wystawienie ich nie powoduje skutków w zakresie podatku VAT/tj.ZUK nie miał podstaw do rozliczenia się z fiskusem w zakresie należnego podatku VAT.Z chwilą otrzymania wpłaty -zaliczki powinna być wystawiona faktura VAT.Ja wpłaciłem do ZUK-u w ub.r. 11 takich zaliczek.Odbiorców usług świadczonych przez ZUK jest w naszej gminie ponad 4200.Krajowa Administracja Skarbowa… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Szanownych Mieszkańców Gminy, nie płaczcie o obecne opłaty które nota bene są naliczane zgodnie z prawem i są rzetelnymi wyliczeniami. To jest nic wobec tego co nas czeka. Prawdziwie potworne oplaty za wode ( tzn za tą zanieczyszczoną i nachlorowaną ciecz), oraz za odbiór ścieków czyli krótko mówiąc za usługi ZUKu to dopiero przed nami. Nie marnujcie więc teraz łez, one przydadzą się Wam na później. Nieśmiało zapytam, a gdzie szanowni Mieszkańcy byliście jak rok wstecz wasi wybrańcy, tj radni zadłużali Nas wszystkich na 30 milionów złotych ( w teorii trzydzieści, bo z kosztami towarzyszącymi może to być i… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

W nawiązaniu do informacji Pawła -Zakład Usług Komunalnych spółka z o.o. w Piekoszowie podpisał w dniu 27.05.2020 roku umowę pożyczki Nr 1744/20 z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na kwotę 28.914 000 zł na zadanie pod nazwą „ Zabezpieczenie przed przenikaniem do środowiska ścieków z istniejących reaktorów biologicznych oczyszczalni ścieków w Piekoszowie poprzez budowę nowoczesnych reaktorów spełniających normy ścieków oczyszczonych wraz z obiektami budowlano-technologicznymi.” W raporcie Prezesa Zarządu Marcina Heliosz brak jest informacji o dofinansowaniu ww. zadania z innych środków finansowych. Lekką ręką podpisuje pożyczkę, gdy osobiście nie musi się jej spłacać. Mnie mieszkańcowi tej gminy… Czytaj więcej »

Bc
Gość
Bc

Były wójt Piekoszowa oskarżony o udział w mafii śmieciowej. Szukali działek, zwozili odpady i porzucali.

I my taką szumowinę wybraliśmy na wójta. Wstydzę się za siebie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tu na tym blogu powinno się ujawnić kilka tysięcy takich jak Ty Bc i oświadczyć to samo. Jestem też przekonany, że za trzy lata historia z żałowaniem swoich wyborów wyborczych wybuchnie ze zdwojona siłą.

anonim
Gość
anonim

Jak go wybieraliśmy to był ok ale cóż zbłądził jak wielu szkoda bo mógł być najlepszym z wójtów.po Alexander ovzywiscie

Jan
Gość
Jan

anonim – zastanów się na tym, ile szkody wyrządził ten człowiek poprzez działanie lub zaniechanie dla mieszkańców tej gminy?.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, co znaczy , że był ok? Ze niby gładko wszystko wszystkim obiecał?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chwila chwila. A czy Dąbrowa sam zniszczył Naszą Gminę? Przecież była rada gminy, przewodniczacy rady gminy, radni, urzednicy, zausznicy. No i Wy mieszkańcy!!!!! Dawaliscie się mamić obietnicami a on w tym czasie wałki kręcił. A jak Wam kto próbował mówić, ze jest źle, że idziemy w ruinę, że tak dalej być nie może to go waliliście po łbie żeby milczał. I tak niestety pozostało do dnia dzisiejszego.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Paweł – to prawda, że radni, sołtysi przymykali oczy na to co się dzieje i siedzieli cicho. Z tego, co mi się obiło o uszy, to jeździli na jakieś wycieczki po Europie.

Heniek
Gość
Heniek

Dlaczego odbierający odpady nie dostarczają opakowań na popiół/żużel, zakup opakowań indywidualnie to podwyżka za odbiór odpadów.Co na to Gmina?

Bc
Gość
Bc

Och jakich niesamowitych „zasług” dorobił się nasz były wójt. Nie zazdroszczę nu. Tylko czy doczeka się jakiejś kary bo patrząc po sprawach za korupcję gminną to jakoś marnie to widzę. Ciągnie się to jak flaki z olejem już tyle lat.

Sumsiod Edyty
Gość
Sumsiod Edyty

A ji to prowda, że w Brynicy majom ulice robić? A że to Sołtysowa sie nad nazwami zastanowioł?
A jak by tak na internetach jakyś gosowanie zrobili?
Jakeś propozycyje łod ludu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, apeluję dziś do tych z Was, którzy zachowali jeszcze jakąś zdolność trzeźwej oceny sytuacji, wpisujcie tu na blogu wszelkie Wasze przemyślenia i uwagi na temat stanu w jakim znalazła się Nasza Gmina, Nasza Mała Ojczyzna wraz z nami samymi. Piszcie to po to, aby może ktoś z Naszych potomnych kiedyś natrafił na PB i spróbował wyciągnąć wnioski oraz znaleźć odpowiedź, jak to się stało, że szesnastotysięczna co do liczby mieszkańców gmina pozwoliła zniszczyć siebie materialnie, społecznie , mentalnie grupie kilkunastu cwaniaków którzy w imię własnych materialnych korzyści doprowadzili Nas do ruiny. Bo nikt chyba nie zaprzeczy, że Nasza… Czytaj więcej »

Gienek
Gość
Gienek

I na tym polega ich styl rządzenia”Dziel i rządź”a gminnym pacynkom to odpowiada nie myślą, tylko wykonują to co animator z nimi robi 😤

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No więc pora ten szkodliwy cyrk kończyć.

Gienek
Gość
Gienek

Nie u nas w gminie nasi mieszkańcy bardzo lubią być klownami, może nie wszyscy, ale większość i długo tego się nie zmieni więc ten cyrk jeszcze będzie trwał 😢

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Spójrzcie Państwo do czego doprowadziła nieodpowiedzialność https://www.youtube.com/watch?v=s9XHpF7d2WE&t=1506s

ZZ
Gość
ZZ

Daj głupkowi internet i tubę…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No tak ZZ, tylko jakim cudem pod tym filmem jest już 3101 (na ten moment) komentarzy. I wszystkie są pozytywne dla działań Bustowskiego. Wielu ludzi az sika przed komputerami z radości, że do tego doszło. A przecież to o czym on mówi nic radosnego nie jest. Zwłaszcza o kilku-kilkunastokrotnie przekroczonych normach glifosatu w organizmach badanych Polaków których wynikami on dysponuje. A jeszcze większym „skandalem” jest, że wygrał przed sądem pozwanie go za zniesławienie przez firmę rozprowadzającą rzekomą zatrutą żywność. Jakiś „nieprawomyślny” sąd uznał, że Bustowski ma jednak prawo publicznie domagać się zdrowej żywności w Polskich sklepach. No świat normalnie na… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Takim samym cudem, jakim PIS ma miliony swoich zwolenników – proste!
Każda potwora znajdzie swego amatora.
Ty też znajdziesz.

Paweł
Gość
Paweł

Mam pytanko. Do 31 stycznia należy zapłacić za I kwartał za śmieci. Czy coś wiemy o obowiązujących stawkach na ten rok? A może w naszej gminie stawki pozostają bez zmian?

anonim
Gość
anonim

ceny takie same ,a co tęskno ci za podwyżkami

Anonim
Gość
Anonim

W czerwcu nowy przetarg ceny na pewno w górę pojda

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Idzie Nowe. Ostatnio na ustach polityków jedynie słusznej partii często pojawia się określenie o nazwie Nowy Ład . Prosze , oto nowy ład https://nt.interia.pl/raporty/raport-inteligentne-miasto/smartcity/news-niemieckie-miasto-testuje-kapsuly-dla-bezdomnych,nId,5008232#iwa_source=worthsee Teraz następna firma wymyśli pojazd z dźwigiem który będzie jeździł i zbierał te ” trumny” z martwą już w środku „zawartością” i przewoził do…ogrzania w krematorium. Taka przyszłość przed Nami proszę Państwa. Artykuł dedykuję zwłaszcza tej 1/3 części naszego gminnego społeczeństwa co to „wiedziała” najlepiej przy urnach wyborczych jaką sobie i nam zgotować przyszłość.

OMG
Gość
OMG

🙈

Grzesiek
Gość
Grzesiek

…czy jest jakiś post odnośnie dróg, bo widzę ze wojt sobie zrobił a co z resztą ????