Ulica Przemysłowa (niby) gotowa – a jeździć nie wolno. Dlaczego?

Ponad miesiąc temu nasza gmina pochwaliła się na stronie internetowej zakończeniem budowy ulicy Przemysłowej. Dlaczego więc do tej pory na wjazdach stoi znak zakazu ruchu, a kierowców kontroluje policja?

Ulica od końca listopada wygląda na gotową – jest nawierzchnia, chodniki, oświetlenie, oznakowanie poziome i pionowe. Dlaczego więc nadal nie wolno tą ulicą jeździć? Jak mają sobie radzić mieszkańcy, którzy chcą przejechać od strony Piekoszowa w stronę Jaworzni? Na dodatek dostaję od Was wiele sygnałów o tym, że w ostatnich dniach na ulicy Przemysłowej pojawił się patrol policji, który zatrzymywał jeżdżące tamtędy samochody.

Oto zrzut ekranu z artykułem opublikowanym 2 grudnia 2020 na stronie gminy (pełna wersja – tutaj):

Aktualizacja 7 lutego 2021:

Przyznaję się – umknęła mi informacja o konieczności wydania przez Starostwo pozwolenia na użytkowanie drogi zawarta w pełnej wersji artykułu. Powstaje jednak kolejne pytanie – dlaczego to tyle trwa? Wydanie jednego dokumentu musi trwać ponad miesiąc? Szczególnie w sytuacji zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 761 i związanych z nim problemów z przejazdem przez Piekoszów?

209
Dodaj komentarz

avatar
53 Comment threads
156 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
169 Comment authors
HeniekLukaszRóżaReniekJakub Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Z tą drogą to tak jak z gazyfikacją gminy.Gaz już był w Zajączkowie/wszystkie media piały z zachwytu aż do bólu/ i się ulotnił i to się ulotnił chyba na zawsze ponieważ w budżecie gminy nie ma przeznaczonej ani 1 złotówki na tą inwestycję.Przypomina mi to schyłek lat 70-tych ubiegłego wieku i wszechobecną wówczas propagandę sukcesu.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Przyzwoitość nakazywałaby żeby Echo napisało w trakcie minionych dwóch miesięcy, że jednak nie odebrana i nieprzejezdna. Na marginesie, oby ten blamaż nie skończył się zwrotem dofinansowania. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/ulica-przemyslowa-w-piekoszowie-odebrana-bedzie-wielkim-udogodnieniem-dla-mieszkancow-i-przedsiebiorcow/ar/c1-15326610

anonim
Gość
anonim

Spoko wszystko jest ok fotograf od propagandy ma covid jak wyzdrowieje bedZie odbiór.

czerepah
Gość
czerepah

” Końca dobiegły prace przy budowie ulicy Przemysłowej w Piekoszowie. Po długim oczekiwaniu nareszcie nastąpił odbiór techniczny. Jeszcze tylko gmina uzyska prawo użytkowania ze Starostwa Powiatowego i kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi….”
Wszystko zawarte w artykule. Jak pisał Paweł … praworządność. Żaden ubezpieczyciel nie wypłaci złotówki w razie …… powiem ekstremalnie… jeśli nastąpi zgon jedynego żywiciela rodziny.

LM
Gość
LM

Tak to jest jak sie czyta same naglowki…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobry gospodarz, wiedząc, że będzie remontowany środek Piekoszowa przez włedze wojewódzkie i siłą rzeczy powstaną poteżne utrudnienia z możliwością przemieszczania się, stanął by na głowie, żeby stworzyć alternatywne możliwości dla kierujących. W tym poruszyć niebo i ziemię, aby to COś też było przejezdne i umożliwiło swobodne przemieszczanie sie często zmęczonych, głodnych, spieszących do swoich rodzin ludzi, nie tytko mieszkańców Naszej Gminy. Dlatego jeszcze raz powtórzę : Hańba dla włodarza tej gminy za jakikolwiek brak zmysłu organizacyjnego, czego wynikiem są utrudnienia, mandaty, oraz zwykły wstyd A jakiż wstyd wobec ludzi spoza gminy którzy muszą lub musieli znosić te niedogodności i na… Czytaj więcej »

Lk
Gość
Lk

Paweł, nic ująć. Możliwe, że w tamtym czasie cała para poszła w iluminacje świąteczne.No i bączek

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja czekam Lk na chwilę, kiedy ktoś kiedyś wyłoży Wam do wglądu wszystkie rachunki z prawdziwych wydatków tej władzy. Radzę mieć środki na ból głowy wtedy przy sobie. Ale najpierw trzeba pozbyć się szkodników i ich możliwości decydowania.

Aleks.
Gość
Aleks.

W dniu wczorajszym tj. 6.02.2020 roku wybrałem się na spacer nową ulicą Przemysłową w Piekoszowie. Od strony ulicy Czarnowskiej mamy ustawiony znak zakazu ruchu. Idąc tą ulicą Przemysłową (od Czarnowskiej w kierunku ulicy Częstochowskiej), równolegle do całej ulicy od strony wschodniej tj. po lewej stronie chodnik (dywanik asfaltowy), a raczej ścieżkę rowerową o szerokości ok.120 cm? Natomiast po lewej stronie ulicy jest ogromny parking szerokości ok. 20 metrów i długości kilkuset metrów. Na całej długości parkingu jest też chodnik. Ja nie jestem fachowcem od dróg, ale w mojej ocenie laika drogowego dostrzegłem, że ulica ta jest zbyt wąska, aby na… Czytaj więcej »

Bc
Gość
Bc

Drogo Aleksie dobrze że zwracasz na to uwagę bo to niezmiernie ważna sprawa, ale nie jesteś decyzyjny i sprawnością nic z tym nie zrobisz. Przy tej okazji przypominam jeśli dobrze pamiętam iż za Twojej kadencji jako radny robiona była ul. Czarnowska i co przykryto wiekowe rury,które teraz pękają, podniesiono ulicę i chodniki i mieszkańcy mją problemy z wyjazdem a i ta ulicą do szerokich nie należy. Gdzie wtedy Byłeś jak mieszkańcy protestowali.

Aleks.
Gość
Aleks.

Bc nikt się do mnie w tej sprawie nie zwracał. O ile mnie pamięć nie myli to remont tej ulicy rozpoczęto, gdy jeszcze nie byłem radnym. Więc Pani radna nie miałem wpływu na remont tej drogi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty gdzie byłeś Bc i co w tej sprawie zrobiłeś?

kronikasz
Gość
kronikasz

Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz.

Nas
Gość
Nas

Ulica Czarnkowska jest drogą wojewódzką, a wpływ radnego gminnego jest mało istotny . Dlatego , sądzę że to złe porównanie .

Bc
Gość
Bc

Droga wojewódzka, nikt się do mnie nie zwracał, nie za mnie zaczęto remont takie tłumaczenia więc po co są radni skoro mówią że nic nie mogą. Chory kraj z typową psychologią.

anonim
Gość
anonim

Bc- kłamczucha. Podajesz informacje nieprawdziwe, pomawiasz ludzi.

rys
Gość
rys

Latach osiemdziesiątych wodociągi budowały komitety społeczne pod wodzą sołtysów dochodziło wtedy ze strony komitetów do przekrętów ale ludzie ogólnie byli zadowoleni… mieli wodę w domach.Może z gazem by tak ? ale to już nie te czasy?

Rem
Gość
Rem

Sądzisz, że teraz nie ma „komitetów”?!:)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zwróćcie uwagę Państwo, że dyskusja o niemożności ustalenia prostych rzeczy z niedalekiej historii naszych terenów, obnaża przerażającą prawdę o tym jak łatwo władza i kościół rozprawil się z Naszym pochodzeniem, Naszą potężną historią Słowiańską. Wmówiono wam jakieś tysiącletnią historię pod berłem w kształcie krzyża podczas gdy My jesteśmy potomkami preżnego imperium którego byt uczciwi historycy określają na conajmniej cztery tysiąclecia. Liczyły sie z nami imperia wschodu, liczył się z nami Rzym, co obrazują mapy zasięgu tych imperiów. Po chrzcie zaczął się nasz upadek. I tak trwa to do dziś. Dziś jesteście grupą zastraszonych maszynek do głosowania zmanipulowanych przez grupke cwaniaków… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Noooooo, nieee. Spójrzcie co ta Blond Lafi-rynda nagadała o mnie https://www.youtube.com/watch?v=XmKeOVEKuCc&lc=UgxC4bha7sfAfRE9o8t4AaABAg.9JM5zKR3Bxy9JTxP7cyrOx i o Was chyba też. Skąd ona to wiedziała?

Iks
Gość
Iks

Po takim zaanonsowaniu byłem pewny że to film z sesji. Raczej, nie sam 🤣

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No cóż, zrobiłem tak, żebyście jednak odsłuchali tego co tam jest mówione. Boleśnie Bolesna Prawda!!!!

anonim
Gość
anonim

Termo-bubel w Brynicy już po wszystkich odbiorach zdjęcia wszyscy porobili a woźna i sprzątaczki tachaja opał w workach do kotłowni.a ponoć tankowanie miało być za pomocą pompy.

Gt
Gość
Gt

Bareja by tego nie wymyślił.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, jeśli prawdą jest to co napisał anonim o tych paniach woźnych i sprzataczkach i tym termobublu ( mistrzowskie określenie) to przyjrzyjcie się sami sobie, kim tak naprawdę jesteście? Bo przecież takie rzeczy się rozchodzą, wie o tym wiele osób, dziesiątki a może i setki, bo przecież one mają rodziny, znajomych, a prędkość i zasięg tak sensacyjnej plotki jest ogromny. I co? i nic. Nikt nie zaprotestuje, nikt nie zareaguje. Cisza. Nie oczekuję żeby woźne czy sprzątaczki były obyte z komputerem, ale mają przecież rodziny, znajomych którzy powinni zareagować, powiadomić szerzej Nasze Samorządowe społeczeństwo, wymusić jakieś działania naprawcze. Nasuwa… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wczoraj wieczorem dotarła wreszcie po dobie intensywnych opadów odśnieżarka na naszą drogę do osady Piekoszów pod Lasem za co ogólnie dziękuję kierowcy, niemniej tym razem całkowicie pominął on drogę wzdłóż mojego domostwa. Dotychczas dojeżdżał zawsze do końca mojego płotu i sprawnie zawracał, ponieważ moja rodzina oddała do użytku publicznego nieodpłatnie plac gdzie można sobie zawracać kto tylko chce, tym razem jednak mnie pominął. Nie ma opcji, abym uwierzył, że zrobił to ot tak sobie, z własnej woli. Tak się proszę Państwa w Naszej Gminie rękoma innych tresuje tych co mają otwarte oczy na to co się dzieje w Naszej Gminie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, co by nie być gołosłownym względem mojego wcześniejszego wpisu zamieszczam nagranie „perfidnej niespodzianki” jaką ujawniłem dziś rano na odcinku drogi gminnej do mojego domostwa , tj na odcinku który w zasadzie my jako rodzina najczęściej użytkujemy https://www.youtube.com/watch?v=zUrYWkP_BgQ Przed chwilą wyszedłem na ta drogę z łopatą żeby to rozbić, i akurat natrafiłem na listonosza który z ledwością zatrzymał się przed tą muldą i już do mnie nie dojechał. Pokazał mi tylko wbity śnieg w kratki zderzaka, dopowiedzia też że dobrze, ze sobie zderzaka nie uszkodził. Mam to nagrane, ale Pan listonosz poprosił żeby go nie pokazywac, wiec nie będę… Czytaj więcej »

Klm
Gość
Klm

Dla przypomnienia. Pierwsza termomodernizacja w gminie. ZPO Piekoszów. Całkowicie finansowana z budżetu gminy – 6 milionów złotych. Z terminem spłat do 2029 roku. https://www.bckpiekoszow.pl/projekt-zagadka-skarbu-konfederatow/item/3 28-termomodernizacja-zpo-w-Piekoszowie Od kilku już lat termomodernizacje dofinansowane są ze środków UE na poziomie 85 %. Trochę szkoda. Drugi artykuł do porównania skali sukcesów. http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=72&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=3125

Nick
Gość
Nick

Pierwszy link nie działa.

Klm
Gość
Mumja
Gość
Mumja

Jeszcze jedna termomodernizacja nie spłacona a już kolejna modernizacja. Bogata gmina

Zenek
Gość
Zenek

To znowu na Zpo robią termomodernizację? To raczej niemożliwe,bo zrobione już za 6 baniek to dużo grosza.

Aleks.
Gość
Aleks.

To jest kolejny skandal!!! Z termomodernizacją to jak z tą ulicą Przemysłową. Niby zrobiona a niezrobiona? Ja Was mieszkańców się pytam. Kiedy w tej gminie skończy się to partactwo lub niefachowość? Czy jesteśmy, aż tak bardzo bogaci, aby ciągle poprawiać te niedociągnięcia? Czy wójt lub Rada Gminy Piekoszów podejmą jakieś działania w tych kwestiach? Dlaczego my mieszkańcy mamy płacić za to, że ktoś jest nieudacznikiem lub dyletantem? Kiedy to w końcu się skończy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z powyższego wpisu wynika, że znów grube miliony z Naszych Samorządowych pieniędzy pójdą w obce ręce. Od lat jestem zbulwersowany na fakt, że nie tworzy się warunków do rozwoju naszych firm lub nawet czegoś w rodzaju konglomeratu naszych rodzimych podmiotów gospodarczych tzn z terenu Naszej Gminy aby dać im możliwości zarobkowania a tym samym utrzymania się w tych trudnych czasach, a co za tym idzie likwidować bezrobocie osób z Naszej Gminy. Mądra władza korelowała by te możliwości z programami antyuzależnieniowymi w ramach aktywizacji osób wykluczonych albo zagrożonych wykluczeniem. Ale o czym ja marzę!!!!! Przecież to Gmina Piekoszów. No i wreszcie… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Ulica Przemysłowa w Piekoszowie porażka, czy też splendor? Ulica ta (na wysokości pięknego dużego parkingu) ma 6 metrów szerokości. Natomiast szerokość pojazdu nie może przekraczać 2, 55 m, ale: wymiar ten nie obejmuje lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu, elementów elastycznych wykonanych z gumy lub innych materiałów sztucznych. Więc do tego wymiaru „TIR-a” należy doliczyć lusterka zewnętrzne i mamy szerokość 3 m. Natomiast szerokość autobusu wraz z lusterkami. w przypadku Solarisa Urbino 18 Hybrid wynosi ona dokładnie 3,03 m. Czy przy szerokości 6 metrów bezpiecznie wyminą się dwa TIR-y (pytanie do kierowców ciężarówek i nie tylko)? Czy ulica ta… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Aleks nie frasuj się.Rozwiązań jest kilka i tak:jest taki dowcip, iż przez Wąchock przepływa tak szeroka rzeka ,że jak się dwie ryby mijają to jedna musi wyskakiwać na brzeg i wtedy druga przepływa.Wzorując się na powyższym w ramach robót dodatkowych do tego przetargu doprojektuje się i wykona zatoki dla samochodów. A co nie można – w czasie covida wszystko można. A drugi „patent” to taki: od strony Jaworzni wstawi się znak : zakaz wjazdu a z przeciwnej tuż za parkingiem dla tirów wstawi się znak: zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych. I jeszcze jedno o czym chyba zapomniano. Skoro jest parking… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Marek ja się nie frasuję. Jestem jednym z tysięcy mieszkańców tej gminy, który dostrzega pewne nieprawidłowości w tej gminie i ma odwagę o nich pisać. Ilu jest takich mieszkańców jak ja? Nie wiem? W mojej ocenie niewielu. Myślę, że kilku, którzy mają odwagę pisać o tej bylejakości. Oprócz tego są jeszcze osoby, które w duchu myślą podobnie, dostrzegają problemy jak ja i inni, lecz boją się o tym pisać lub nawet postawić + lub – . Ja ich doskonale rozumiem. Myślę, że jest wielu mieszkańców tej gminy, którzy (dzięki blogowi, mnie i innym piszącym na tym blogu) dostrzegą sprawy gminy… Czytaj więcej »

Wojtek
Gość
Wojtek

Droga zrobiona częściowo chyba był nawet odbiór techniczny bo była pani redaktor gminna od propagandy,a drogą mieszkańcy nie mogą jeździć. Gdyby był gospodarz w tej gminie a nie długo ponoć na być miasto to by stanął na rzęsach żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach dla swoich mieszkańców. Nowa droga, oświetlona, odśnieżona utrzymywana za nasze pieniądze i okazała się maszynką do nabijania kasy przez policję bo tylko ona jest tam legalnie. Skoro nasza gmina jest taka bogata z ogromnym budrzetem to może ktoś wymyśli coś mądrego, którędy to mają jeździć samochody ciężarowe do tych firm w strefie ekonomicznej i lokalni biznesmeni, którzy… Czytaj więcej »

Brynica
Gość
Brynica

Termomodernizacja Brynica.anonim ma rację. Załącznik nr 3. Projekt kotłowni przewidywał pneumatyczny transport pelletu. Sprawa wydaje się rozwojowa. http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=piekoszow/&strona=submenu_aktualnosci.asp&typ=podmenu&menu=123&podmenu=21&str=2&id=2831

Amelinum
Gość
Amelinum

„Piekoszów – tu się opłaca” – nowy pomysł skierowany do wybrańców choć podatki płacą wszyscy. http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=3208&akcja=artykul „Wójt Gminy Piekoszów wystąpił z inicjatywą organizacji akcji promocyjnej mającej na celu zachęcenie mieszkańców, którzy nie są jeszcze tu zameldowani do realnego wsparcia finansowego gminy przy okazji obowiązkowego rocznego rozliczenia podatku PIT. Promocję planuje się skierować do rodziców dzieci, uczniów uczęszczających do szkół i placówek oświatowych, a także niepublicznych przedszkoli zlokalizowanych na terenie Gminy Piekoszów. Rodzice naszych uczniów, którzy rozliczając podatek dochodowy, wskażą Gminę Piekoszów jako miejsce zamieszkania bedą mogli wziąć udział w konkursie, gdzie główną nagrodą będzie tygodniowy pobyt nad morzem dla czteroosobowej… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Ci co płacą uczciwie gminie podatki od wielu lat, a nic z tego nie mają, co mają uczynić, aby wójt pomyślał o nich?. Może najlepiej będzie wskazać inne miejsce zamieszkania, przenieść działalność swojej firmy. To wówczas może wójt się ocknie i wystąpi z inną inicjatywą?

Amelinum
Gość
Amelinum

Pomysł przeszedł. Konkurs jest TYLKO dla rodziców których dzieci uczą się w gminnych szkołach WOBEC CZEGO NIE MOŻNA GO NAZYWAC KONKURSEM DLA MISZKAŃCÓW bo duża grupa mieszkańców nie może w nim wziąć udziału.
A nagrody pewnie z publicznych pieniędzy więc złożą się wszyscy.

Bc
Gość
Bc

Kolejny proces byłego wójta i śmieciowego biznesmena. Zacząć się nie może od ponad roku

Aleks.
Gość
Aleks.

W 19.02.2021 roku ukazała się w Aktualnościach Gminy Piekoszów informacja Przewodniczącej Rady Gminy Piekoszów o terminie XXX sesji Rady Gminy Piekoszów, że w dniu 25 lutego 2021 roku (czwartek) o godz. 1230 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się XXX sesja Rady Gminy Piekoszów. W informacji tej brak porządku obrad. Ponadto w bip brak informacji o ww. sesji. Co to za sesja Rady Gminy? Pani Przewodnicząca to zaniechanie, które ogranicza w szczególności moje prawa i innych obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. wynikającego z art. 61.Konstytucji RP oraz… Czytaj więcej »

Nas
Gość
Nas

Panie Alku „NIE MAMY PAŃSKIEGO PŁASZCZA I CO PAN NAM ZROBI” jak z filmu Barei 😉

Aleks.
Gość
Aleks.

Nas- zrobię to co mogę. A co Ty zrobisz?

Marek
Gość
Marek

Już się ukazał na stronie UG porządek obrad wraz z projektami uchwał.Jest m.inn. projekt uchwały w sprawie stanowienia o kierunkach działania wójta cytuję”wskazuje się Wójtowi jako priorytetowy kierunek-podjęcie działań mających na celu zwiększenie meldunków na terenie gminy Piekoszów”. Na miejscu wójta zażyczyłbym sobie od strażaków codziennych meldunków np.o gotowości sprzętu i uchwała już by została wykonana.Komuś pomylił się meldunek z zameldowaniem.A to jest taka „subtelna ” różnica taka sama jak pomiędzy organizmem onanisty ,a onanizmem organisty.Bazując na treści i intencji tej uchwały mogą być uchwały zobowiązujące wójta do obniżenia o 60% zadłużenia za śmieci lub obniżenia o 50% strat w… Czytaj więcej »

Mm
Gość
Mm

Nie ma pan racji p. Marku. Mówi się o meldunku, obowiązku meldunkowym itp. I o osobach zameldowanych w danym miejscu. Więc zwrot meldunek nie koniecznie odnosi się do meldunku strażaków.

Marek
Gość
Marek

Mm
Proponowany projekt uchwały w podstawie prawnej powołuje się tylko na ustawę o samorządzie gminnym .Nie ma nawet na milimetr wzmianki o ustawie o ewidencji ludności/w tym przypadku to obowiązek/. Daje mi to swobodę i dowolność w interpretacji zapisów i dworowania z tego faktu.

jo
Gość
jo

https://pl.wikipedia.org/wiki
Meldunek, w wojsku – sprawozdanie składane przełożonemu
Meldunek, w prawie – określenie adresu stałego lub czasowego zamieszkania określonej osoby.

Eryk
Gość
Eryk

Ilość meldunków można jeszcze zwiększyć, dodając – meldunki dyrektorów. Łubudubu… dodać… melduję wykonania zadania itd. Niemało się uzbiera.

Jarek
Gość
Jarek

Słabo to wygląda wszystko, skoro zatkanie dziury w ziemi ma kosztować 3 7 0 0 0. Przepraszam. Jaskini, atrakcji turystycznej, ekscytującego znaleziska zwanego dalej pustką… krasową.

Aleks.
Gość
Aleks.

W aktualnościach Urzędu Gminy Piekoszów z dnia 19.02.2021 roku ukazał się artykuł Pulsoksymetry z programu „Stop wirusowi!” trafiły do gminy Piekoszów. Z treści artykułu wynika, że cyt…” Pulsoksymetry pozwalają monitorować stan chorych i wprowadzać w odpowiednim momencie dane leczenie. …Wicemarszałek Renata Janik przekazała pakiet pulsoksymetrów na ręce przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Piekoszów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz kierowników jednostek gminnych. Urządzenia trafiły także do gminnego ośrodka zdrowia… Cieszymy się, że i w tym przypadku otrzymaliśmy dzięki wicemarszałek Renacie Janik kolejne narzędzie do walki z chorobą – zaznaczył Dariusz Śliwa, prezes Zarządu Gminnego OSP w Piekoszowie…” Wobec powyższego sprawdziłem… Czytaj więcej »

Straszak
Gość
Straszak

Taki mądry a taki głupi każde dziecko wie że leczeniem zajmują się lekarze.strazacy posiadają na swoim wyposażeniu torby medyczne,defiblyratory(jak nie wiesz co to jest zadzwoń do strażaków)i te pulsoksymetry też nie zaszkodzi że będą mieć.np.przebadac osobę wyprowadzona z zadymienia.jak żyje nie słyszałem by strażacy wyjeżdżali do chorych.zreszta możesz zawsze iść do prokuratury i się poskarzyc

anonim
Gość
anonim

Straszak, czyli strażak – naucz się czytać ze zrozumieniem.

anonim
Gość
anonim

Czy u Was też nie było głosu a sesjo

anonim
Gość
anonim

przepraszam pisałam szybko nie kontrolując;czy u Was też nie było głosu z sesji

Straszak
Gość
Straszak

To ty czytaj ze zrozumieniem ja nie jestem strażakiem ale na logikę biorąc co kolwiek by to było a pomagało strażakom w niesieniu pomocy jest dobre.logika byłego milicjanta jest jaka jest na to nie mam wpływu,jego niechęć do strażaków jest powszechnie znana przykłady świadczą o tym.A chcąc się przebadać wystarczy zadzwonić i się umówić, podjechac IPO sprawie.ja już to zrobiłem.taki mądry a taki głupi.milego dnia.

Aleks.
Gość
Aleks.

Straszak przemawia przez Ciebie nienawiść. Nie byłem milicjantem. Dlaczego kłamiesz i piszesz brednie. Poza tym kiedyś pracowałem w Państwowej Straży Pożarnej. Więc praca w tej służbie jest mi znana.

Straszak
Gość
Straszak

To nie pisz głupot

rado
Gość
rado

ten aleks to jak morawiecki wszedzie byl i wszedzie pracowal a nic nie wie

anonim1
Gość
anonim1

Wydaje mi się, że każdy sprzęt sprawdzający poszczególne parametry funkcji życiowych jest przydatny. Wypowiedź prezesa ZGOSP jest nastawiona pod kątem tego jak się nazywa program z którego otrzymali pulsoksymetry, czyli „Stop wirusowi”. Po części zgadzam się z Aleksem, OSP nie jest na pierwszej linii walki z wirusem SARS-CoV-2, jednak ten sprzęt przyda się zapewne do wielu zdarzeń, do których dysponowane są jednostki OSP.

krajan
Gość
krajan

Ulica Przemysłowa jeszcze nie oddana do użytku, a już wyrwany krawężnik. Widać, że tiry, aby się wyminąć zjeżdżają na pobocze i ścieżkę rowerową. Pobocze (od strony głębokich rowów odwadniających ) jeszcze nic nie widziało, a już częściowo zniszczone. Rowy odwadniające, też już częściowo zawalone. Więc, co dalej z tą rzekomo obwodnicą Piekoszowa?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Blogowicze powyżej, po co się tu dochodzić o te pulsometry ( prawidłowa nazwa to PULSOKSYMETR. Ja, powodowany zjawiskiem ogromnego zapotrzebowania społecznego w Naszej Gminie na te urządzenia, bo tak wynika ze strony Urzędu Gminy , po prostu usiadłem do komputera i zakupiłem 10 tych urządzeń. 5 z nich przekaażę na ręce włodarza tej gminy wójta Zbigniewaa Piątka do rozdysponowania najbardziej potrzebującym służbom w Naszej Gminie , 3 pozostawię do własnego użytku, a 2 przeznaczam dla kogoś potrzebującego, które to urządzenia przekażę za darmo osobom które się do mnie zgłoszą. Z uwagi na kierowanie się przeze mnie pewnego rodzaju stygmatyzacją… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pozdrawiam Panie Pawle!
😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pozdrawiam Pana ZZta. Za te gumofilce Ci ZZ jeszcze raz dziękuję. Bardzo były mi pomocne przy pracach rolnych jak zbierałem moje ekologiczne zbiory. Bardzo się urodziły, aż się zastanawiałem czy to nie magiczna zasługa tych gumofilców od Ciebie. Ale przyszły niebawem twarde realia, ogłosiłem je na olx i nikt nawet kilkograma nie kupił. Potem nadeszły mrozy i zmarzło mi około 12 worków po trzy wiadra buraczków, około 15 worków cudownej soczystej słodkiej marchewki, sporo selerów, pietruszki, kartofli też sporo, kapust włoskiej, czerwonej oraz kamiennej głowy. Wszystko bez grama chemii. Ból niemiłosierny, mówię Ci. Acha, oraz półtorej fury dyni, bo ona… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

To z dyniami chyba przesadziłeś, ale na tym i ja się wykładam, bo lubię patrzeć na te przyrosty!
Nawet gdybym Cię przeklął, to nie zadziała, bo jak przeklinający w takie gusła nie wierzy, to nie ma się co wysilać, zresztą nikomu źle nie życzę, a że nie lubię chamstwa, to już na to nic nie poradzę!

anonim
Gość
anonim

Brawo Paweł brawo jak bedziesz przekazywal ten sprzęt daj znać podjadę na sesję zdjeciowa

Leszek
Gość
Leszek

Poruszyłeś Paweł górę. Rozwożenie pulsyksymetrow to taka góra zwana promocją. Tylko nie wiadomo, czy tych urządzeń, środków unijnych za które je kupiono, czy czegoś innego? Swoją drogą to brakowało flag unijnych.

ANONIM
Gość
ANONIM

Mała obwodnica – duża niegospodarność?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ta sprawa to do telewizji,pani Jaworowicz może by coś pomogła. Trzeba na początek prosić o pomoc Radio Kielce, Echo i Wyborczą powinni się zainteresować losem czytelników. Co sołtys, radni zrobili w tym temacie?

LM
Gość
LM

Radio Knap kiedys zwane Kielce w rekach PiS
Ech Dn(i)a tez
No moze w Wyborczej uda sie cis wskorac

gość
Gość
gość

Wiadomo czy już Wójt zrobił sobie fotki do gazetki przy tej drodze.Może czeka na wiosnę jak się zazieleni, żeby lepiej wyszły.

Bb
Gość
Bb

Niebawem wyrok w procesie korupcyjnym byłego wójta. Prokuratura żąda 10 lat więzienia

Anonim
Gość
Anonim

To dziś mija 3 miesięcznica nieotwarcia drogi z bardzo wysokim rządowym dofinansowaniem. Co na to rząd? Nie wiemy. Co na to droga? No stoi, z takim nieśmiałym zakazem ruchu. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/ulica-przemyslowa-w-piekoszowie-odebrana-bedzie-wielkim-udogodnieniem-dla-mieszkancow-i-przedsiebiorcow/ar/c1-15326610

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Mieszkańcy, mam już te Pulsoksymetry o których pisałem kilka wpisów wyżej. Tak jak powiedziałem dwa z nich są przenaczone dla osób lub rodzin potrzebujących, przekazę je za darmo. Tel do mnie to 531129013. Zapraszam Państwa zainteresowanych. W formie daru społecznego przekażę też zgodnie z obietnicą pięć sztuk tych urządzeń na ręce wójta Zbigniewa Piątka aby rozdysponował wśród podległych służb, bo jak mi bóg miły łzy mi pocie3kły jak czytałem wypowiedź komendanta komendantów z Brynicy SP p Śliwy w której to aż mu słów pochwalnych brakowało jak dostał kilka tych urządzeń od jakiegoś polityka. Mam nadzieję, że wójt przejkaże mu… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Pulsoksymetry za 6 zł to sobie możesz wsadzić wiesz gdzie.kupiles jakieś gówno na chińskiej stronie i strasznie rozdajesz zostaw sobie i swojej rodzinie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, uspokój się. Zetrzyj sobie z ust tą pianę nienawiści. W obecnej trudnej sytuacji społecznej wzajemna nienawiść nikomu nic dobrego nie przyniesie. Jesteś w błędzie anonimie, Pulsoksymetry które zamierzam przekazać Gminie Piekoszów w formie Daru Społecznego zakupiłem w leganie działającym podmiocie gospodarczym, są one z atestem oraz z gwarancją. Są zapewne wyprodukowane w Chinach, tak jak wszystko inne które zalewa Nasz Kraj, tak samo zresztą jak i te pulsoksymetry przekazane w błysku fleszy przez jakąś vice dla naszej gminy. Tyle, że na tamte wydatkowano z publicznych pieniędzy po 40zł za szt, a ja takie same kupiłem za 6 zł szt.Taka… Czytaj więcej »

Straszak
Gość
Straszak

Nie bądź taki dobroduszny i nie rzucaj koralików hipokryto jak ci biali w afryce

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Mieszkańcy Gminy Piekoszów, no nie mówcie, że nie wruszyły Was w żaden sposób słowa jakie w uniesieniu wypowiedzieli nasi społeczni reprezentanci. Oto dosłowny cytat ich słów ze strony UG w Piekoszowie….. Pulsoksymetry są ogromnie potrzebne w walce z chorobą. Teraz mieszkańcy będą mogli przebadać się na miejscu. Mam jednak nadzieję, że potrzeba ich wykorzystywania będzie jak najmniejsza, a zdrowie będzie dopisywało nam wszystkim – mówił wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek podczas przekazania pulsoksymetrów. – W razie potrzeby dobrze jest mieć takie urządzenia. Dzięki zarządowi województwa możemy czuć się bezpieczniej, mając świadomość, że takie badanie możemy wykonać niemalże natychmiast –… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Chciałem tylko zauważyć że jeśli ktoś inny daje to rzucanie koralików a jeśli ty to dar nie bądź śmieszny.a poza tym skąd ty możesz wiedzieć za ile ktoś inny kupił.na medal liczysz że się tak chelpisz kilkoma badziewiarskimi pulsoksymetrami od których baterie są drozsze.ja nie mam potrzeby takich poświęceń jak twoje dary.kupiłeś twoja sprawa a nie dorabiaj innym swoich wywodów opartych na przypuszczeniach i domysłach.buraczany belkot

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oj anonimie nadal toczysz pianę nienawiści. Skąd wiem ile kosztowały te podareowane przez vice? Ze strony UG w Piekoszowie. Z zamieszczonego tam wpisu wynika, że zakupiono 2500szt za 100tys zł. No i trzeba było te 2500 szt gdzieś ulokować. Oczywiście w błysku fleszy. Nie przsesadzaj też z cenami baterii, do jednego urządzenia wchodzą te małe paluszki które można kupic za mniej niż 1 zł.

Nas
Gość
Nas

Dlaczego taka reakcja, czyżby uderz w stół a nożyce się …kup pulsometry jak p. Arabasz a nie lansuj się za Nasze pieniądze. Parcie na szkło, przerysowane ego a nic samemu lub od siebie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Mieszkańcy, nie dziwcie sie , że z tą gminą jest coraz gorzej. Prosze zwrócić uwagę, że dziś jest już tak, że 16 tys mieszkańców bezkrytycznie oraz beż żadnej refleksji przyjmuje każdą głupotę jaka zostaje narzucona przez nieodpowiedzialnych decydentów. Proszę zwrocić uwagę, że nawet nie zauważyliście szkodliwego niebezpiecznego publicznego nawoływania do stwarzania zagrożenia dla życia i zdrowia Naszych mieszkańców. I to za pomocą oficjalnej strony UG. Bo czymże jest namawianie mieszkańców do niekontrolowanej styczności otumanionych mieszkańców z tzw druhami nie posiadającymi raz że jakiegokolwiek uprawnienia medycznego do wykonywania takich badań a dwa to nie dysponującyh stosowna infrastrukturą, jak nie tworzeniem… Czytaj więcej »

Straszak
Gość
Straszak

Twoje wpisy świadczą że jesteś zainfekowany i to chyba jakimś nowym mutantem Pawle nie idź tą droga

anonim
Gość
anonim

Po pierwsze by zmierzyć natlenienie krwi pulsoksymetrem nie trzeba mieć żadnych uprawnień każde dziecko potrafi wcisnąć przycisk i założyć urządzenie na palec(Paweł musi zgłosić się na przeszkolenie lub zadzwonić do tzw druhów bo ta czynność przerasta jego inteligencję)dalej zadaje pytanie:po co dajesz te urządzenia skoro negujesz w powyższym wpisie przekazanie urządzeń i ich używanie.marzy ci się błysk fleszy?po drugie nie ubliżaj mieszkańcom bo jeśli ktoś tu jest otumaniony to tylko ty.

Aleks.
Gość
Aleks.

Zosia Ściegienna z Łosienia dostała się do „The Voice Kids”. Zosia zachwyciła nie tylko widzów przed telewizorami. Możemy być dumni, że na terenie naszej gminy mamy taki talent.Gratuluję sukcesu.

az
Gość
az

Nie wiem czy można nazwać sukcesem udział w telewizji która jest tubą propagandową piSSu i bezczelną szczujnią.Ja wiem że to tylko program rozrywkowy.Pomimo tego nie wypada w jakikolwiek sposób wspierać tę haniebną instytucję.

Aleks.
Gość
Aleks.

az – zgadzam się z Tobą, ale mnie nie chodzi o wspieranie tej telewizji. Dla mnie najważniejsza jest osoba z mojej gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Brawo az. Gdyby w tej gminie znalazło sie chociaż kilkudziesieciu tak świadomych sytuacji mieszkańców jak Ty az, to może narodziła by się jakaś nadzieja na zatrzymanie upadku tej gminy.

ZZ
Gość
ZZ

A ja to myślę, że świadomi i w miarę inteligentni mieszkańcy tej gminy, to zajmują się swoim szczęściem, swoją rodziną, pracują, mają jakieś hobby i nie mają ochoty czytać podobnych stron w internecie, na których Arabasz i jemu podobni obrzucają się błotem. To po jakiej są stronie, to przy takim poziomie nie ma żadnego znaczenia! Jedynie dla wpisów kronikasza (widać w nich dystans i dobre poczucie humoru) i może jeszcze paru innych osób można tu czasem wejść. Kronikasz – nie przejmuj się minusami, to od tych co myślą, że za całe ich nieszczęście winni są inni (najlepiej samorząd, lub sejm… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Jakże się cieszę że Pana widzę.
Dziękuję za ciepłe słowo i otuchę dodaną w tym trudnym dla nas czasie.
Co u Pana słychać?
Czy cieszy się Pan dobrym zdrowiem?
Mam nadzieję, że los jest łaskawy i oszczędził Panu niepotrzebnych zmartwień i kłopotów.
Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć dużo zdrowia i jeszcze raz zdrowia.
Bo cóż w dzisiejszych czasach może być najważniejsze?
No przecież nie droga pod lasem………..

Seba
Gość
Seba

Szanowny/a Panie/Pani . Jakie osiągniecie dziecka będzie można nazwać sukcesem? Nie wiem czy zdaje sobie pani/pan sprawę iż tym „wywodem” obrażone zostały wszystkie dzieci z naszej gminy które brały udział we wszelakich konkursach, festiwalach, turniejach. Laureaci , którzy ciężko pracowali na swój sukces! Tak! SUKCES !! Zosia, która dostała się do programu telewizyjnego, Marysia która wygrała konkurs wojewódzki i Krysia która brała udział w konkursie plastycznym w przedszkolu! I nic i nikt nie ma prawa tego podważać. Wiem ze siedząc w domu i pierdząc w stołek przy komputerze, przy tym nie zastanawiając się co się robi, łatwo wyklepać na klawiaturze… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

7000 tyś zgłoszeń – czyli 7 milionów?

Seba
Gość
Seba

7 tys- mój błąd.

kronikasz
Gość
kronikasz

Arabasz, ty konusie.
Przeproś natychmiast Mieszkańców naszej KOCHANEJ GMINY PIEKOSZÓW.
Jak śmiesz nazywać ich otumanionymi.
Ty nędzna kreaturo.
Jako pokutę za te twoje bezeceństwa, masz za zadanie wyczyścić i wypastować wszystkie buty NASZYCH KOCHANYCH DRUHÓW, oraz WSZYSTKIE OPONY W WOZACH BOJOWYCH TYCHŻE DRUHÓW .
Wykonać.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Blogowicze, zwracam się do was z prośbą, abyście nie minusowali tak ostro dzielnego strażaka kronikasza. Weźmie chłop jeszcze z wściekłości i zacznie podpalać zamiast gasić i po co to komu? Temu człowiekowi należą się setki plusów za jego powyższy wpis. Wreszcie ktoś ze środowiska pokazał prawdziwe oblicze tzw Ochotniczej Straży Pożarnej w tej gminie.

ZZ
Gość
ZZ

Paweł – o czym ty piszesz?
Ochotnicza Straż, to chyba jedyne miejsce w naszej gminie (jest jeszcze parę innych) gdzie coś się dzieje, ludzie wychodzą z domu, coś wspólnie organizują i robią coś dla innych, dla wspólnoty.
Moim zdaniem same pozytywy i mimo, że sam nie należę i pewnie nigdy należeć nie będę, to nie krytykuję.
A ty Pawle jak chcesz pomóc mieszkańcom, to najpierw pomóż sobie i poszukaj sobie dobrego psychiatry, bo ja mam wrażenie, że Tobie naprawdę wydaję się, że masz przepis na uratowanie świata, a w rzeczywistości to skończysz tak, że całe życie będziesz nieszczęśliwy.

kronikasz
Gość
kronikasz

Piszesz o otumanionym środowisku?
Wszyscy otumanieni tylko ty jako jedyny z naczelnych światły i mądry jak sowa z Piekoszowa.
Odezwała się Alfa i Omega, która ledwo wiąże koniec z końcem.
Weź się do roboty i przestań użalać się i biadolić jakiś ty biedny a gmina jaka zła.
Prawda jest taka, że Arabaszka nie będzie a Gmina pozostanie.
Zostań abnegatem jak Diogenes z Synopy.
Zamieszkaj w beczce, będzie ci tam przytulnie i wygodnie.
Nie zapomnij sprawdzić znaczenia słowa abnegat i poczytać o Diogenesie.
Może coś ci zostanie w tej pustej pale.

anonim1
Gość
anonim1

Prawdziwe oblicze OSP? Dlaczego według Pana jakaś anonimowa osoba, która może pisać to celowo niby reprezentuję ochotników z terenu naszej gminy?
Zacznie podpalać? Na jakiej podstawie są rzucane takie mocne zarzuty w stronę strażaków? Czytam Pana wpisy na tym blogu i mogę stwierdzić jedno – jest Pan zwykłym szarym człowiekiem z ego sięgającym nieba. Nie mamy dobrych rządzących gminą, ale z Pana prób bohaterskości i stylu wypowiedzi to właśnie Pan doprowadziłby do upadku tej gminy. Na szczęście próby Pana bohaterskości i praworządności kończą się na tym blogu. Pozdrawiam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Mieszkańcy, a zwłaszcza ci ujadacze na smyczach powyżej, posłuchajcie co mam Wam do powiedzenia: Otóż ja doskonale nzdaję sobie sprawę, jak potwornie jest wielu z Was nie na rękę moja decyzja o zakupie z własnej kieszeni Pulsoksymetrów oraz maseczek ochronnych i przekazania ich w formie Daru Społecznego dla mieszkańców tej gminy. Wiem co wielu z Was poczuło. Poczuło ścisk pośladków. Stała się rzecz nie wyobrażalna i nie mieszcząca się w Waszym pojmowaniu świata, a mianowicie ktoś coś….. Dał z własnej kieszeni dla dobra ogółu. Wy wójtowie, dyrektorzy, kierownicy, urzędnicy, nauczyciele, prezesi, przedsiębiorcy, mundurowi, księża, polityczni kacykowie, byli i przyszli… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Mój Boże jaki biedny ten Pawełek to dla tego taki sflustrowany jesteś,zapomniałeś jeszcze napisać że pod lasem mieszkasz i przy szutrowej dZiurawej drodze.no cóż to że jeździsz jakiś starym gruchotem to też wina społeczeństwa piekoszowa.jaki pan taki kram.nie użalają się nad sobą weź się do roboty posprzątaj zagrodę i nie naprawiaj świata na siłę świat da sobie radę bez arabasZa.

Wladek
Gość
Wladek

Z jakiej kurwa wlasnej??? Bierzesz emeryture panstwowa??? To kurea wszyscy pracujacy na ciebie pajacu lozymy ty komuchu

Lukasz
Gość
Lukasz

Widocznie masz cos na sumieniu ze a to droga a to maseczki swoja droga ze tez taki wyksztalcony i obyty w swiecie czlowiek wierzy ze maseczki cos pomoga…

Eryk
Gość
Eryk

Czy ktoś z Państwa korzystających z wody z ujęcia LESICA, doświadczył problemów żołądkowych w dniu wczorajszym lub dzisiejszym?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Eryk, to od cowvida są te problemy żołądkowe.To nie wina wody. Taki jest już obowiązek Myślenia!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oooo jak miło ZZ znów widzieć Twoją pozakulisową działalność 🙂 Znów wznowiłeś nasz niepisany układ o podkolorowywaniu na czerwono moich wpisów 🙂 Znów też jak widzę wykorzystujesz kilku półgłówków do szczucia na mnie . Krucho coś, że tylko tych troje. Dawniej wiecej ich było. Zmądrzeli chyba. Trochę czuje sie zawiedziony, że podkolorowałeś tylko ostatnie moje wpisy. Sięgnij wyżej wyżej, bo dysproporcja bardzo rzuca sie w oczy 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Sam Pawle zacząłeś gdzieś wyżej o minusach, więc chyba nie jesteś zdziwiony.
Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem Panie Poruczniku Arabasz!

ZZ
Gość
ZZ

… no i nikogo nie wykorzystuję, nikogo też nie znam, choć z połową bym chętnie piwo wypił, bo na pewno nie są jak twierdzisz półgłówkami.

kronikasz
Gość
kronikasz

Paweł.
Jak robisz jajecznicę to mieszasz w prawo czy w lewo od siebie?
Czy może jedziesz na okrągło bezwiednymi ruchami tak raczej chaotycznie?
To bardzo ważne.
Możesz odpowiedzieć na moje pytanie w wolnej chwili?

Aleks.
Gość
Aleks.

Na początku ulicy Przemysłowej w Piekoszowie (od strony Jaworzni) stoją dwie białe tablice, na które niewiele osób zwróciło uwagę. Może i widzą, lecz nie dostrzegają. Na każdej tablicy patrząc od góry z lewej strony jest flaga Polski a obok na tej samej wysokości godło Polski. Na tablicy stojącej bliżej ulicy jest napis: „ DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH Budowa drogi gminnej łączącej drogi wojewódzkie Nr 761 i 786 od km: 0+000 do km: 1+122 w m. Piekoszów gm. Piekoszów DOFINANSOWANIE 2668 780, 00 zł CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4. 694 479, 45 zł Na drugiej tablicy troszkę… Czytaj więcej »

ANONIM
Gość
ANONIM

A ja to myślę, że świadomi i może „inteligentni” mieszkańcy tej gminy, tacy jak: kronikarz, Straszak, czy ZZ lub inni którzy potrafią tylko krytykować Pawła napiszą nam, co to za inwestycja za 5 301 901, 23 zł? Dlaczego na tej drugiej tablicy nie napisano za jaka inwestycję zapłacono?

kronikasz
Gość
kronikasz

Nie załapałem się do Mensy?

ZZ
Gość
ZZ

Wydaje mi się, że na takie pytanie z osób wymienionych (kronikarza na tym blogu nie ma!) może najszybciej odpowiedzieć Paweł Arabasz, bo to on się tam najbliżej kręci. Ja w gminie byłem ostatni raz jak odbierałem dowód. I z samorządem mam tylko tyle wspólnego, że głosowałem na Piątka – tak mimo, że stoi po pas w bagnie o imieniu PIS. Niestety nie było lepszego kandydata w tej grupie „oszołomów” – moje prywatne zdanie!

kronikasz
Gość
kronikasz

Czy to jest może remont drogi pod lasem?

anonim
Gość
anonim

Przeglądałem stronę urzędu gminy i o darze arabasZa ani widu ani słuchu.klamal bezczelnie dobroduszny Pawel

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No cóż, zgodnie z moimi oczekiwaniami które zawarłem w jednym z moich wcześniejszych wpisów puściły zwieracze ludzi nieuczciwych, dla których liczy się tylko zysk za wszelką cenę bez względu na koszty. I pomyśleć, że wyzwoliła się taka wścikłeość na mnie tylko za to, że staram się przeciwdziałać niebezpiecznemu dla zdrowia ludzkiego niekontrolowanemu pod kątem sanitarno epidemiologicznym zjawisku bezmyślnego narażania mieszkańców gminy na zarażenie niebezpieczną śmiertelną chorobą poprzez nieodpowiedzialne zachowania. Oczywiście zamiarem moim było również zastopowanie dojenia kasy gminy przez ludzi o których krażą opinie, że przecież nawet palcem nie kiwną jak im się za to nie zapłąci.

Straszak
Gość
Straszak

Pytanie jest proste dałeś te urządzenia czy nie dales?już prościej zapytać się nie da.a ty wciąż lawirujes oczadzialy jesteś czy co?

LM
Gość
LM

Pewnie tak samo kreci jak i w sprawie finalu rozpraw sadowych

kronikasz
Gość
kronikasz

Możesz „tworzyć” zdanie wielokrotnie mniej złożone?
Może wtedy ktoś cię zrozumie?

anonim
Gość
anonim

Panie blogu ponawiam pytanie do p.arabasza co z tym darem przekazał czy kłamał że przekaże??

Zenek
Gość
Zenek

Przepraszam, że nie w temacie ale szykują się nam duże zmiany personalne w zuku a co za tym idzie zmiany dla odbiorców. Ciekawe kto rozliczy obecnego prezesa z dotacji na budowę wodociągu w Galezicach o której to cisza jak makiem zasiał???????A i kredyt na budowę oczyszczalni chyba pomału się rozmywa To nie sztuka wymienić personę i zamieść problem pod dywan bo mieszkańcy będą spłacać. Ciekawe co na to nasz włodarz?

Zdziś
Gość
Zdziś

Jakie to zmiany w zuku? Konieczne, ale… oby znów nie z deszczu pod rynnę…
Chciałbym tez dopytać, co z projektem na modernizację oczyszczalni, za który gmina zapłaciła już dwa razy. Po co jakieś konkursy? Czy ma tam kto rzetelnie przeprowadzić wybór? Znowu gmina kupi projekt, który wraz ze zmianą władzy przestanie się podobać? to dobra droga do katastrofy ekologicznej.
A wodociąg w Gałęzicach mieszkańcy mają. I dlaczego zuk miałby inwestować w wybudowanie wodociągu na terenie, gdzie kopalnia dostarcza wodę w ramach szkód górniczych i gdzie posiada swój wodociąg? Jeśli należy go zmodernizować, to chyba nie ten inwestor.

azi
Gość
azi

Podobno zukiem zarządza teraz dyrektor biblioteki.

Tytus
Gość
Tytus

To chyba pionierskie rozwiązanie na skalę ogólnopolską, słyszał ktoś o podobnych przypadkach?

Nas
Gość
Nas

Na blogu natura go chwalą, ciekawe co wyjdzie.

mieszkanka
Gość
mieszkanka

chwalą go bo ktoś szuka pracy dla kogoś z rodziny.Tak było na początku tamtej rady z synami i zatrudnieniem w szkole

GOSC
Gość
GOSC

Mam świetną kandydaturę na nowego prezesa ZUKu. Pani Sekretarz teraz niech prezesem zostanie. Ma takie duże i szerokie doświadczenie.

Proforma
Gość
Proforma

Szanowni Mieszkańcy a może by tak, kontynuację zrobić w konkursie – w Piekoszowie się opłaca i wybrać „piekoszowskiego obajtka”?

Nas
Gość
Nas

Czytaj wpis wyżej,

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Skoro droga została już odebrana dlaczego ma zostać dopuszczona do ruchu dopiero w lipcu. DLACZEGO na mieszkańców zostaje nasyłana policja żeby karać za przejazd nową drogą.
Kiedy w Podzamczu zostanie spełniona obietnica Pana Wójta o wykonaniu chodnika .Zapraszamy Pana wójta na oględziny przy ulicy Źródlanej niech zobaczy jak uszkadzane są ogrodzenia mieszkańców przez samochody. Do ostatniego uszkodzenia doszło blisko przystanku. Na co Pan Wójt czeka ,aż ktoś zginie. Panie wójcie wyjdź Pan z „nory” i zacznij Pan działać. Jeszcze nie jest za późno P.s gdzie jest obiecany gaz

Lukasz
Gość
Lukasz

bo nie zostala „poswiecona”?

anonim
Gość
anonim

kto reprezentuje gminę Piekoszòw jako rachmistrz w spisie od 1

04

Zdziś
Gość
Zdziś

Ja bym poprosił o jakiekolwiek działania w temacie chodnika, poza czczym gadaniem, Pana Radnego i Panią Sołtys. Ten Duet zdecydowanie na „minus”. Stracony czas dla Podzamcza. A zwłaszcza Julianowa. Mają mieszkańcy Radnego i… tyle.

anonim
Gość
anonim

pan radny podzamcza wyraził zgodę na zabranie pieniędzy z budzetu 2021 znaczonych na chodnik wstyd radny bezradny weź przykład z innych radnych np pan Grosicki

miszkanka
Gość
miszkanka

Szanowni Państwo mieszkańcy Podzamcza na obecną chwilę nie mają radnego. W następnych wyborach radziła bym dwa razy się zastanowić na kogo się oddajecie głos. Do dzisaj pamiętam jak obecny Pan, który pełni tą funkcję na papierze zachęcał mnie, żeby na niego zagłosować. Wtedy był w opozycji. Po wygranej rozdał kalendarzyki i to by było na tyle co zrobił dla Podzamcza. A co do Pani sołtys jest, bo jest.
Poprzednia Pani radna po prostu za wysoko podniosła poprzeczkę.
Pozdrowienia dla byłej Pani radnej

Marek
Gość
Marek

Należy się cieszyć,że budową chodnika w m.Podzamcze interesują również mieszkańcy innych miejscowości naszej gminy.Ale do rzeczy : z rozmów z członkiem zarządu powiatu odpowiedzialnym za m.in. drogi i z wójtem jest mi wiadomo,że albo już podpisano albo niebawem będzie podpisane porozumienie pomiędzy starostwem powiatowym a gminą w sprawie budowy tego chodnika i dopiero wówczas gmina może przystąpić do prac projektowych i to jest pierwszy etap a następny jest w gestii radnych powiatowych i gminnych,zarządu powiatu i wójta.Mam nadzieję i to realną ,że w przyszłorocznych budżetach : powiatu i gminy będzie wpisana ta inwestycja

Nina
Gość
Nina

Litości rządzący, także dla mieszkańców Piekoszowa, ul.Kolejowa, osada koło przejazdu kolejowego. Dostanie się stamtąd do centrum na pieszo lub rowerem to naprawdę ryzykanctwo. Chodnik lub ścieżkę do Rykoszyna, to aż się prosi. Co tu jednak mówić. Od kilku lat brakuje na Kolejowej 70 mb chodnika do drogi polnej w stronę stacji PKP i co? I sami wiecie.Ch.. Wielki jak chodnik w Podzamczu. Pieniądz jak jest, to na szyldy,bramy i inne zabytkowe samochody. Żal patrzeć. Litości.

Aleks.
Gość
Aleks.

Nina- chodniki/ścieżki rowerowe są terenie naszej gminy w wielu miejscowościach są niezbędne i konieczne, ze względu na coraz większe zagrożenie dla pieszych i rowerzystów przez bardzo duży ( rosnący) ruch samochodowy. Jeśli gmina nie podejmie tych inwestycji w najbliższym czasie, będziemy widzieli skutki w postaci wypadków na drogach z udziałem pieszych i rowerzystów. Budowa chodników/ścieżek rowerowych to nieunikniona i pilna konieczność.

Adolf
Gość
Adolf

Nasi wybrańcy podzamcza te minusy wszystko oznaczają ,my wiemy że prawda wpisów boli

gość
Gość
gość

To, dlaczego tego wójt nie powie np. swoje propagandowej gazecie lub na stronie internetowej Urzędu Gminy. Drodzy mieszkań Podzamcza mam dla was wiadomość w sprawie waszego chodnika spraw wygląda tak i tak, a obiecanego gazu nie będzie ……i tak dalej. Dlaczego to Pan Panie Marku musi za tym wydzwaniać. Przecież mamy od tego wójta, który powinien nas informować. P.S a czy w sprawie obiecanego gazu coś się Pan dowiedział. Dlaczego Pan nie startował na radnego. Jak dla mnie jest pan kompetentną osobę .

Tt
Gość
Tt

Oskarżony o korupcję były wójt Piekoszowa jeszcze poczeka na wyrok

Karol
Gość
Karol

4 miesiące droga zamknięta.Czekamy dalej na legalną i bezpieczną ul. Przemysłową. Gdzie sołtysy i radne?

Cnk
Gość
Cnk

Takie cyrki to tylko w Piekoszowie. Wybudować drogę za 5 do 10 mln i nie mogą ludzie jeździć i korzystać. Ci co powinni głośno pytać, co się dzieje-milczą! Sami fachowcy na stołkach.

gość
Gość
gość

A czy wiadomo kto nasyła policję na mieszkańców, którzy korzystają już tej drogi.

anonim
Gość
anonim

Wiadomo człowiek z pod lasu

Adolf
Gość
Adolf

Czy można wiedzieć na czym polegało zaangażowanie radnego Podzamcza w projekcie czy powstaniu chodnika , jak jako jeden z radnych podniósł rękę za zdjęciem pieniędzy znaczonych na projekt chodnika w 2018 i 2020

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

TRZEBA ZAPYTAĆ RADNYCH BEZRADNYCH?

Aleks.
Gość
Aleks.

Ludzie wybraliśmy swoich przedstawicieli tj. radnych, sołtysów, którzy są Waszymi i moimi przedstawicielami w gminie i powinni dbać o nasze sprawy. Niestety tak się nie dzieje. Radni i sołtysi tej kadencji dbają tylko o swoje sprawy. Nabrali wody w usta i milczą jak zaklęci, a mieszkańcy gminy rzekomo płacą mandaty za przejazd ulicą Przemysłową. A może by tak Panie radne lub sołtys z Piekoszowa lub inni przedstawiciele naszej gminy podjęli działania w sprawie ulicy Przemysłowej w Piekoszowie i poinformowali mieszkańców o tych działaniach?

Karol
Gość
Karol

Wcześniej ktoś napisał, że kierownik z biblioteki szefuje w zakładzie od dostaw wody mieszkańcom. Czy to prawda, nie trzeba mieć po przepisach jakiegoś doświadczenia i wykształcenia z branży wodnościekowej?

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie trzeba ale nie szkodzilo by jak by mial jesli nie z „branzy wodnosciekowej” to moze chociaz w zarzadzaniu spolka skarbu panstwa, moze chociaz jakies studia w tym kierunku…

Anonim
Gość
Anonim

Razem z wójtem skończyli w Warszawie zarządzanie w spółkach skarbu państwa no i się przydało.nie wiadomo czy śmiać się czy płakać

Anonim
Gość
Anonim

A za czyje pieniądze, może warto zapytać? Bo jak za gminy to chyba nie za dobrze. Pamięta, że doktoraty robili już

anonim
Gość
anonim

Jest członkiem rady nadzorczej to może dlatego rządzi

obcy
Gość
obcy

W tej Gminie nie.Wcześniej prezesem był przecież jakiś Pan co świnie hodował

Nas
Gość
Nas

To tak, że każdy może oglądać filmy dla dorosłych? Bo jest telewizor w domu

anonim
Gość
anonim

Ten pan to był jeden z najlepszych prezesów ,miał głowę na karku do rządzenia

Aleks.
Gość
Aleks.

W mojej skromnej ocenie od chwili utworzenia Zakładu Usług Komunalnych spółki z o.o. nie było w niej żadnego dobrego prezesa, o czym świadczą między innymi: wyniki finansowe, przerost zatrudnienia, ogromne straty(szkody), marne Rady Nadzorcze spółki, brak nadzoru właścicielskiego. Więc, czy w najbliższym czasie prezes w ZUK-u podejmie jakieś działania naprawcze, które będą rokowały poprawę wyników finansowych spółki? Bardzo w to wątpię. Myślę, że działania te będą polegały na podwyżce cen wody i ścieków. Ale to nie są działania naprawcze, tylko doraźne łatanie dziury, które poprawią kondycję finansową spółki na krótki okres. Jeśli ktoś ma inne zdanie w tej sprawie proszę… Czytaj więcej »

Podróżnik
Gość
Podróżnik

W Wąchocku mogą jeździć chociaż zwijają asfalt na noc, niestety Piekoszow to niezła zagadka, chyba zadzwonię do uwaga TVN, albo do Teleexpressu

Jola
Gość
Jola

W Chęcinach dyrektorem wodociągów jest inżynier z Piekoszowa, wczesniej też inżynier i też z Piekoszowa. Ach ten Piekoszów 🙁

Adolf
Gość
Adolf

dla naszych z Piekoszowa w Piekoszowie nie ma miejsca ,choc to mądrzy ludzie mający wykształcenie odpowiednie dla stanowiska prezesa

Lukasz
Gość
Lukasz

Burmistrzem Checin jest nasz krajan…byly bo byly ale jednak blizsza cialu…

AC/ DC
Gość
AC/ DC

Sekretarzem Mniowa, został Nasz mieszkaniec. Tu nie pasował. Mamy potencjał

anonim
Gość
anonim

Patriotyzm po piekoszowsku na chałupce sołtysa w Piekoszowie od listopada wisi flaga narodowa nic w tym dziwnego gdyby nie fakt że brudna,wyblaknieta a to już jest niegodne by tak było.to brak poszanowania dla symboli narodowych.

Lukasz
Gość
Lukasz

Wrecz karalne

Jarek
Gość
Jarek

Burmistrz Chęcin jest inżynierem i ma głowę na karku. Zatrudnia fachowców, więc nie wyjeżdżaj z „koszulami”. Nic nie słychać, żeby kogoś z biblioteki w zuku ulokował.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie denerwuj sie bo Ci zylka peknie i bedzie kicha w czerwcu

gość
Gość
gość

Panu Lukaszowi już pękła

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Od 2015 roku, tj od czasu gdy należało podjąć gwałtowne kroki naprawcze w ZUK co jakiś czas tu na PB sygnalizowałem publicznie ( nie za drzwiami niczyich gabinetów), że dobrze by było wykorzystać w ZUK wiedzę mojej żony z wykształcenia mgr inż biotechnologii po doskonałej uczelni. Lżono mnie tutaj za to niemiłosiernie. Prawda jest taka, że ani ja ani moja żona niczyjej łaski nie potrzebujemy, bo żona ma doskonałą państwową pracę w której pracuje od kilkudziesięciu lat i zapewne dociągnie w niej do emerytury, niemniej uważam, że społeczeństwo samorządowe naszej gminy powinno wykorzystać jej wiedzę od tamtych lat. Piszę, że… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A jak już przy ZUKu jesteśmy, to rzucam pytanie w przestrzeń publiczną, czy zastanawialiście się gdzie podziewa się woda deszczowa która spływa z kilku kilometrów naszej tzw obwodnicy Kielc, która przebiega tuż przy ujęciu wody w Szczukowicach? Bo tak się jakoś składa, że ujęcie oraz otaczające je i zasilające je w wodę bagna znajdują się w najniższym punkcie. Oszczędzę wam opisu składu tego czegoś co wydostaje się z rur wydechowych samochodów, a co jest spłukiwane z jezdni deszczem. Wpis ten dedykuję zwłaszcza tym mieszkańcom naszej gminy którzy chełpili się co to nie mają, jak inni mieszkańcy cierpieli z powodu skażeń… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Ponawiam pytanie do Pawła Arabasza komu i ile przekazałes pulsoksymetrow miałeś przekazać do urzędu pytałem nic nie dostali.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty gadasz anonimie !!!!!!? A kogo pytaleś i kto Ci tak odpowiedział? Może ktoś Ciebie w błąd wprowadził? Podaj no tu mi na PB numer telefonu do tego urzędnika. Oraz jak pammiętasz to jego dane. No i napisz no dokładnie co usłyszałeś.

Lukasz
Gość
Lukasz

Wiadomo bylo odrazu ze to sciema inaczej byla by odrazu wideokonferencja albo live na yt

gość
Gość
gość

A co potrzebujesz

ZZ
Gość
ZZ

Witaj Pawle!

Lukasz
Gość
Lukasz

3 fala minela

kronikasz
Gość
kronikasz

Jak śmiesz zniekształcać i zmieniać to, co od dawien dawna wiadomo.
Zastanów się gdzie popełniłeś błąd.
Sam wybierałeś ścieżki edukacyjne, czy ktoś tobą powodował?
Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.
Nie popełniaj tego błędu więcej….
Podłe, szydercze uśmiechy….
Po raz kolejny jest mi przykro, że masz Nas Mieszkańców Gminy Piekoszów za „Szyderców”.
Pamiętaj arabaszku, nie los, tylko Pan Bóg nierychliwy.
Zmówię paciorek za ciebie.
Nie przekręcaj, nie „filozuj”, ogarnij się chłopaku.
Żeby „filozować” , to trzeba mieć pojęcie nadane przez profesorów.
I tutaj zakończę.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Powiedzcie Państwo, jak nazwać człowieka który celowo, z pełną świadomością a wręcz premedytacją zapisuje, wypycha , dowozi, pilnuje szczepienia swojego starego ojca i swojej starej matki z zamiarem położenia łapy na odszkodowaniu za powikłania poszczepienne ?

ZZ
Gość
ZZ

To człowiek światły, który troszczy się o zdrowie swoich rodziców. Jak widać Paweł też należy do „antyszczepionkowców” – to akurat pasuje. Jak już kiedyś pisałem – ludzie z tej grupy kiedyś nie mieli głosu, bo na wydanie książki byli za głupi i za biedni, w nauce i polityce też szans nie mieli. A teraz każdy heretyk może siąść przed klawiaturą i pisać bzdury. Przez setki lat ludzie umierali masowo na różne choroby, o których dzięki szczepionkom zapomnieliśmy. Wtedy każdy pewnie by oddał fortunę żeby się zaszczepić i móc żyć, a teraz coraz większe tłumy przeciwników, najgorsze, że szkodzą całemu społeczeństwu,… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty ZZ za bzdury wypisujesz o mojej antyszczepionkowości? Ależ jestem za pełnym dobrowolnym wyborem ludzi co do swojego zdrowia. Szczepmy się na co tylko chcemy i ile razy chcemy. I czym chcemy. Mało tego, ja nawet z chęcią drugie moje szczepienie odbędę razem z Tobą. Jeden warunek tylko mam. Wrecz waruneczek tylko. Ma to być z tej samej fiolki.

ZZ
Gość
ZZ

Musisz się Paweł zapisać w kolejeczce. Fiolkę w pewnym sensie możesz wybrać (konkretną firmę).
Na Pfizera (najbliżej w Łopusznie) musisz poczekać conajmniej do 10 maja.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ Ty mi ZZ nie doradzaj nie w temacie. Mój wpis dotyczy wspólnego szczepienia się razem z Tobą z tej samej fiolki. Wybieraj miejsce i czas. Po zabiegu odszczekasz tutaj publicznie to co o mnie oszczerczego napisałeś.

ZZ
Gość
ZZ

Przecież wiesz, że nie jest to możliwe? Jest system, trzeba się zarejestrować i dostaniesz termin.
Co ty taki niekumaty?

Po drugie na co ty liczysz?
Ja znam ciebie, to wystarczy, po co ty masz się zawieść? Dalej snuj swoje chore domysły!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimowy cwaniaczku sam się nie zaszczepiłeś a ludzi do szczepienia namawiasz Zakłamany antyspołeczny tchórzu.

Róża
Gość
Róża

To jest pierwszy przypadek kiedy przeciwnicy życzą sobie tego samego,czyż to nie paradoks?

Lukasz
Gość
Lukasz

Ja wiem nawet jak ma na imie i nazwisko ale przez szacunek do munduru nie powiem

Straszak
Gość
Straszak

Bzdura totalna nikt nie wypłaci żadnego odszkodowania bo szczepienia są dobrowolne i podpisuje się oświadczenie woli.wiec nie rób dymu.

Marek
Gość
Marek

Przy ocenie działalności ZUk-u kilka razy pisałem,że spółka ta tylko generuje koszty i straty finansowe.Potwierdzają to również wstępne wyniki finansowe za 2020 rok.Przy przychodzie 4 mnl. zł strata to ok. 260 tys.Po wybudowaniu ujęcia w Lesicy sytuacja ta powinna ulec radykalnej poprawie a to dlatego że w poprzednich latach ZUK dokonywał zakupu wody w kopalni Nordkalk na kwotę tak ok 300 tys co stanowiło niemałe koszty.Zuk nie poniósł kosztów przy budowie tego ujęcia a prawie przez rok pobierał od mieszkańców należności za dostarczona wodę co stanowi przychód tak szacunkowo ok 400 tys.Z prostych wyliczeń wynika ,że ZUK powinien być na… Czytaj więcej »

Straszak
Gość
Straszak

I pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji co to miasto chcą robić z wiochy gdzie ruder drewnianych bez liku od sołtysa poczynając.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Trzeba być wyjątkowym durniem, żeby krytykować istnienie drewnianych domów. To najzdrowszy materiał na dom. Sam chciał bym taki dom mieć. Dom Pana Marka Sorbiana ( co do niego mam to mam ) jest w doskonałym stanie. Pan Marek bardzo o niego dba. Szacunek mu się należy , że go nie zburzył jak zrobiła to reszta tzw „nowoczesnych”. Opluwanie publiczne urzędnika państwowego tj sołtysa Piekoszowa za to, że ma piękny drewniany dom o który wraz z rodziną dba jest wyjątkowo perfidnym draństwem. I to w dodatku w anonimowy tchórzliwy sposób. Nie zdziwił bym się, gdyby pan Marek Sorbian zrobił z Tobą… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Doskonale, naprawdę doskonała reakcja 🙂 . Takich właśnie kwików tu oczekiwałem zadając powyższe pytanie. Zadam więc następne: Jak proszę Państwa nazwać człowieka, który z pełną premedytacją idzie na szczepienie z konkretnym celem uzyskania 100 000 ( słownie stu tysięcy zł ) za powikłania poszczepienne które obiecał rząd PiSu? Oczywiście nie mam tu na myśli ludzi którzy robią to zgodnie z wiarą na uratowanie swojego życia.

Jakub
Gość
Jakub

Na początku grudnia 2020 obwieszczono otwarcie drogi w Piekoszowie, otwarto ja w końcu?