Ulica Przemysłowa (niby) gotowa – a jeździć nie wolno. Dlaczego?

Ponad miesiąc temu nasza gmina pochwaliła się na stronie internetowej zakończeniem budowy ulicy Przemysłowej. Dlaczego więc do tej pory na wjazdach stoi znak zakazu ruchu, a kierowców kontroluje policja?

Ulica od końca listopada wygląda na gotową – jest nawierzchnia, chodniki, oświetlenie, oznakowanie poziome i pionowe. Dlaczego więc nadal nie wolno tą ulicą jeździć? Jak mają sobie radzić mieszkańcy, którzy chcą przejechać od strony Piekoszowa w stronę Jaworzni? Na dodatek dostaję od Was wiele sygnałów o tym, że w ostatnich dniach na ulicy Przemysłowej pojawił się patrol policji, który zatrzymywał jeżdżące tamtędy samochody.

Oto zrzut ekranu z artykułem opublikowanym 2 grudnia 2020 na stronie gminy (pełna wersja – tutaj):

Aktualizacja 7 lutego 2021:

Przyznaję się – umknęła mi informacja o konieczności wydania przez Starostwo pozwolenia na użytkowanie drogi zawarta w pełnej wersji artykułu. Powstaje jednak kolejne pytanie – dlaczego to tyle trwa? Wydanie jednego dokumentu musi trwać ponad miesiąc? Szczególnie w sytuacji zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 761 i związanych z nim problemów z przejazdem przez Piekoszów?

83
Dodaj komentarz

avatar
24 Comment threads
59 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
68 Comment authors
LMLeszekanonimgośćmieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Z tą drogą to tak jak z gazyfikacją gminy.Gaz już był w Zajączkowie/wszystkie media piały z zachwytu aż do bólu/ i się ulotnił i to się ulotnił chyba na zawsze ponieważ w budżecie gminy nie ma przeznaczonej ani 1 złotówki na tą inwestycję.Przypomina mi to schyłek lat 70-tych ubiegłego wieku i wszechobecną wówczas propagandę sukcesu.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Przyzwoitość nakazywałaby żeby Echo napisało w trakcie minionych dwóch miesięcy, że jednak nie odebrana i nieprzejezdna. Na marginesie, oby ten blamaż nie skończył się zwrotem dofinansowania. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/ulica-przemyslowa-w-piekoszowie-odebrana-bedzie-wielkim-udogodnieniem-dla-mieszkancow-i-przedsiebiorcow/ar/c1-15326610

anonim
Gość
anonim

Spoko wszystko jest ok fotograf od propagandy ma covid jak wyzdrowieje bedZie odbiór.

czerepah
Gość
czerepah

” Końca dobiegły prace przy budowie ulicy Przemysłowej w Piekoszowie. Po długim oczekiwaniu nareszcie nastąpił odbiór techniczny. Jeszcze tylko gmina uzyska prawo użytkowania ze Starostwa Powiatowego i kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi….”
Wszystko zawarte w artykule. Jak pisał Paweł … praworządność. Żaden ubezpieczyciel nie wypłaci złotówki w razie …… powiem ekstremalnie… jeśli nastąpi zgon jedynego żywiciela rodziny.

LM
Gość
LM

Tak to jest jak sie czyta same naglowki…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobry gospodarz, wiedząc, że będzie remontowany środek Piekoszowa przez włedze wojewódzkie i siłą rzeczy powstaną poteżne utrudnienia z możliwością przemieszczania się, stanął by na głowie, żeby stworzyć alternatywne możliwości dla kierujących. W tym poruszyć niebo i ziemię, aby to COś też było przejezdne i umożliwiło swobodne przemieszczanie sie często zmęczonych, głodnych, spieszących do swoich rodzin ludzi, nie tytko mieszkańców Naszej Gminy. Dlatego jeszcze raz powtórzę : Hańba dla włodarza tej gminy za jakikolwiek brak zmysłu organizacyjnego, czego wynikiem są utrudnienia, mandaty, oraz zwykły wstyd A jakiż wstyd wobec ludzi spoza gminy którzy muszą lub musieli znosić te niedogodności i na… Czytaj więcej »

Lk
Gość
Lk

Paweł, nic ująć. Możliwe, że w tamtym czasie cała para poszła w iluminacje świąteczne.No i bączek

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja czekam Lk na chwilę, kiedy ktoś kiedyś wyłoży Wam do wglądu wszystkie rachunki z prawdziwych wydatków tej władzy. Radzę mieć środki na ból głowy wtedy przy sobie. Ale najpierw trzeba pozbyć się szkodników i ich możliwości decydowania.

Aleks.
Gość
Aleks.

W dniu wczorajszym tj. 6.02.2020 roku wybrałem się na spacer nową ulicą Przemysłową w Piekoszowie. Od strony ulicy Czarnowskiej mamy ustawiony znak zakazu ruchu. Idąc tą ulicą Przemysłową (od Czarnowskiej w kierunku ulicy Częstochowskiej), równolegle do całej ulicy od strony wschodniej tj. po lewej stronie chodnik (dywanik asfaltowy), a raczej ścieżkę rowerową o szerokości ok.120 cm? Natomiast po lewej stronie ulicy jest ogromny parking szerokości ok. 20 metrów i długości kilkuset metrów. Na całej długości parkingu jest też chodnik. Ja nie jestem fachowcem od dróg, ale w mojej ocenie laika drogowego dostrzegłem, że ulica ta jest zbyt wąska, aby na… Czytaj więcej »

Bc
Gość
Bc

Drogo Aleksie dobrze że zwracasz na to uwagę bo to niezmiernie ważna sprawa, ale nie jesteś decyzyjny i sprawnością nic z tym nie zrobisz. Przy tej okazji przypominam jeśli dobrze pamiętam iż za Twojej kadencji jako radny robiona była ul. Czarnowska i co przykryto wiekowe rury,które teraz pękają, podniesiono ulicę i chodniki i mieszkańcy mją problemy z wyjazdem a i ta ulicą do szerokich nie należy. Gdzie wtedy Byłeś jak mieszkańcy protestowali.

Aleks.
Gość
Aleks.

Bc nikt się do mnie w tej sprawie nie zwracał. O ile mnie pamięć nie myli to remont tej ulicy rozpoczęto, gdy jeszcze nie byłem radnym. Więc Pani radna nie miałem wpływu na remont tej drogi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty gdzie byłeś Bc i co w tej sprawie zrobiłeś?

kronikasz
Gość
kronikasz

Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz.

Nas
Gość
Nas

Ulica Czarnkowska jest drogą wojewódzką, a wpływ radnego gminnego jest mało istotny . Dlatego , sądzę że to złe porównanie .

Bc
Gość
Bc

Droga wojewódzka, nikt się do mnie nie zwracał, nie za mnie zaczęto remont takie tłumaczenia więc po co są radni skoro mówią że nic nie mogą. Chory kraj z typową psychologią.

anonim
Gość
anonim

Bc- kłamczucha. Podajesz informacje nieprawdziwe, pomawiasz ludzi.

rys
Gość
rys

Latach osiemdziesiątych wodociągi budowały komitety społeczne pod wodzą sołtysów dochodziło wtedy ze strony komitetów do przekrętów ale ludzie ogólnie byli zadowoleni… mieli wodę w domach.Może z gazem by tak ? ale to już nie te czasy?

Rem
Gość
Rem

Sądzisz, że teraz nie ma „komitetów”?!:)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zwróćcie uwagę Państwo, że dyskusja o niemożności ustalenia prostych rzeczy z niedalekiej historii naszych terenów, obnaża przerażającą prawdę o tym jak łatwo władza i kościół rozprawil się z Naszym pochodzeniem, Naszą potężną historią Słowiańską. Wmówiono wam jakieś tysiącletnią historię pod berłem w kształcie krzyża podczas gdy My jesteśmy potomkami preżnego imperium którego byt uczciwi historycy określają na conajmniej cztery tysiąclecia. Liczyły sie z nami imperia wschodu, liczył się z nami Rzym, co obrazują mapy zasięgu tych imperiów. Po chrzcie zaczął się nasz upadek. I tak trwa to do dziś. Dziś jesteście grupą zastraszonych maszynek do głosowania zmanipulowanych przez grupke cwaniaków… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Noooooo, nieee. Spójrzcie co ta Blond Lafi-rynda nagadała o mnie https://www.youtube.com/watch?v=XmKeOVEKuCc&lc=UgxC4bha7sfAfRE9o8t4AaABAg.9JM5zKR3Bxy9JTxP7cyrOx i o Was chyba też. Skąd ona to wiedziała?

Iks
Gość
Iks

Po takim zaanonsowaniu byłem pewny że to film z sesji. Raczej, nie sam 🤣

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No cóż, zrobiłem tak, żebyście jednak odsłuchali tego co tam jest mówione. Boleśnie Bolesna Prawda!!!!

anonim
Gość
anonim

Termo-bubel w Brynicy już po wszystkich odbiorach zdjęcia wszyscy porobili a woźna i sprzątaczki tachaja opał w workach do kotłowni.a ponoć tankowanie miało być za pomocą pompy.

Gt
Gość
Gt

Bareja by tego nie wymyślił.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, jeśli prawdą jest to co napisał anonim o tych paniach woźnych i sprzataczkach i tym termobublu ( mistrzowskie określenie) to przyjrzyjcie się sami sobie, kim tak naprawdę jesteście? Bo przecież takie rzeczy się rozchodzą, wie o tym wiele osób, dziesiątki a może i setki, bo przecież one mają rodziny, znajomych, a prędkość i zasięg tak sensacyjnej plotki jest ogromny. I co? i nic. Nikt nie zaprotestuje, nikt nie zareaguje. Cisza. Nie oczekuję żeby woźne czy sprzątaczki były obyte z komputerem, ale mają przecież rodziny, znajomych którzy powinni zareagować, powiadomić szerzej Nasze Samorządowe społeczeństwo, wymusić jakieś działania naprawcze. Nasuwa… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wczoraj wieczorem dotarła wreszcie po dobie intensywnych opadów odśnieżarka na naszą drogę do osady Piekoszów pod Lasem za co ogólnie dziękuję kierowcy, niemniej tym razem całkowicie pominął on drogę wzdłóż mojego domostwa. Dotychczas dojeżdżał zawsze do końca mojego płotu i sprawnie zawracał, ponieważ moja rodzina oddała do użytku publicznego nieodpłatnie plac gdzie można sobie zawracać kto tylko chce, tym razem jednak mnie pominął. Nie ma opcji, abym uwierzył, że zrobił to ot tak sobie, z własnej woli. Tak się proszę Państwa w Naszej Gminie rękoma innych tresuje tych co mają otwarte oczy na to co się dzieje w Naszej Gminie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, co by nie być gołosłownym względem mojego wcześniejszego wpisu zamieszczam nagranie „perfidnej niespodzianki” jaką ujawniłem dziś rano na odcinku drogi gminnej do mojego domostwa , tj na odcinku który w zasadzie my jako rodzina najczęściej użytkujemy https://www.youtube.com/watch?v=zUrYWkP_BgQ Przed chwilą wyszedłem na ta drogę z łopatą żeby to rozbić, i akurat natrafiłem na listonosza który z ledwością zatrzymał się przed tą muldą i już do mnie nie dojechał. Pokazał mi tylko wbity śnieg w kratki zderzaka, dopowiedzia też że dobrze, ze sobie zderzaka nie uszkodził. Mam to nagrane, ale Pan listonosz poprosił żeby go nie pokazywac, wiec nie będę… Czytaj więcej »

Klm
Gość
Klm

Dla przypomnienia. Pierwsza termomodernizacja w gminie. ZPO Piekoszów. Całkowicie finansowana z budżetu gminy – 6 milionów złotych. Z terminem spłat do 2029 roku. https://www.bckpiekoszow.pl/projekt-zagadka-skarbu-konfederatow/item/3 28-termomodernizacja-zpo-w-Piekoszowie Od kilku już lat termomodernizacje dofinansowane są ze środków UE na poziomie 85 %. Trochę szkoda. Drugi artykuł do porównania skali sukcesów. http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=72&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=3125

Nick
Gość
Nick

Pierwszy link nie działa.

Klm
Gość
Mumja
Gość
Mumja

Jeszcze jedna termomodernizacja nie spłacona a już kolejna modernizacja. Bogata gmina

Zenek
Gość
Zenek

To znowu na Zpo robią termomodernizację? To raczej niemożliwe,bo zrobione już za 6 baniek to dużo grosza.

Aleks.
Gość
Aleks.

To jest kolejny skandal!!! Z termomodernizacją to jak z tą ulicą Przemysłową. Niby zrobiona a niezrobiona? Ja Was mieszkańców się pytam. Kiedy w tej gminie skończy się to partactwo lub niefachowość? Czy jesteśmy, aż tak bardzo bogaci, aby ciągle poprawiać te niedociągnięcia? Czy wójt lub Rada Gminy Piekoszów podejmą jakieś działania w tych kwestiach? Dlaczego my mieszkańcy mamy płacić za to, że ktoś jest nieudacznikiem lub dyletantem? Kiedy to w końcu się skończy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z powyższego wpisu wynika, że znów grube miliony z Naszych Samorządowych pieniędzy pójdą w obce ręce. Od lat jestem zbulwersowany na fakt, że nie tworzy się warunków do rozwoju naszych firm lub nawet czegoś w rodzaju konglomeratu naszych rodzimych podmiotów gospodarczych tzn z terenu Naszej Gminy aby dać im możliwości zarobkowania a tym samym utrzymania się w tych trudnych czasach, a co za tym idzie likwidować bezrobocie osób z Naszej Gminy. Mądra władza korelowała by te możliwości z programami antyuzależnieniowymi w ramach aktywizacji osób wykluczonych albo zagrożonych wykluczeniem. Ale o czym ja marzę!!!!! Przecież to Gmina Piekoszów. No i wreszcie… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Ulica Przemysłowa w Piekoszowie porażka, czy też splendor? Ulica ta (na wysokości pięknego dużego parkingu) ma 6 metrów szerokości. Natomiast szerokość pojazdu nie może przekraczać 2, 55 m, ale: wymiar ten nie obejmuje lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu, elementów elastycznych wykonanych z gumy lub innych materiałów sztucznych. Więc do tego wymiaru „TIR-a” należy doliczyć lusterka zewnętrzne i mamy szerokość 3 m. Natomiast szerokość autobusu wraz z lusterkami. w przypadku Solarisa Urbino 18 Hybrid wynosi ona dokładnie 3,03 m. Czy przy szerokości 6 metrów bezpiecznie wyminą się dwa TIR-y (pytanie do kierowców ciężarówek i nie tylko)? Czy ulica ta… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Aleks nie frasuj się.Rozwiązań jest kilka i tak:jest taki dowcip, iż przez Wąchock przepływa tak szeroka rzeka ,że jak się dwie ryby mijają to jedna musi wyskakiwać na brzeg i wtedy druga przepływa.Wzorując się na powyższym w ramach robót dodatkowych do tego przetargu doprojektuje się i wykona zatoki dla samochodów. A co nie można – w czasie covida wszystko można. A drugi „patent” to taki: od strony Jaworzni wstawi się znak : zakaz wjazdu a z przeciwnej tuż za parkingiem dla tirów wstawi się znak: zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych. I jeszcze jedno o czym chyba zapomniano. Skoro jest parking… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Marek ja się nie frasuję. Jestem jednym z tysięcy mieszkańców tej gminy, który dostrzega pewne nieprawidłowości w tej gminie i ma odwagę o nich pisać. Ilu jest takich mieszkańców jak ja? Nie wiem? W mojej ocenie niewielu. Myślę, że kilku, którzy mają odwagę pisać o tej bylejakości. Oprócz tego są jeszcze osoby, które w duchu myślą podobnie, dostrzegają problemy jak ja i inni, lecz boją się o tym pisać lub nawet postawić + lub – . Ja ich doskonale rozumiem. Myślę, że jest wielu mieszkańców tej gminy, którzy (dzięki blogowi, mnie i innym piszącym na tym blogu) dostrzegą sprawy gminy… Czytaj więcej »

Wojtek
Gość
Wojtek

Droga zrobiona częściowo chyba był nawet odbiór techniczny bo była pani redaktor gminna od propagandy,a drogą mieszkańcy nie mogą jeździć. Gdyby był gospodarz w tej gminie a nie długo ponoć na być miasto to by stanął na rzęsach żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach dla swoich mieszkańców. Nowa droga, oświetlona, odśnieżona utrzymywana za nasze pieniądze i okazała się maszynką do nabijania kasy przez policję bo tylko ona jest tam legalnie. Skoro nasza gmina jest taka bogata z ogromnym budrzetem to może ktoś wymyśli coś mądrego, którędy to mają jeździć samochody ciężarowe do tych firm w strefie ekonomicznej i lokalni biznesmeni, którzy… Czytaj więcej »

Brynica
Gość
Brynica

Termomodernizacja Brynica.anonim ma rację. Załącznik nr 3. Projekt kotłowni przewidywał pneumatyczny transport pelletu. Sprawa wydaje się rozwojowa. http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=piekoszow/&strona=submenu_aktualnosci.asp&typ=podmenu&menu=123&podmenu=21&str=2&id=2831

Amelinum
Gość
Amelinum

„Piekoszów – tu się opłaca” – nowy pomysł skierowany do wybrańców choć podatki płacą wszyscy. http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=3208&akcja=artykul „Wójt Gminy Piekoszów wystąpił z inicjatywą organizacji akcji promocyjnej mającej na celu zachęcenie mieszkańców, którzy nie są jeszcze tu zameldowani do realnego wsparcia finansowego gminy przy okazji obowiązkowego rocznego rozliczenia podatku PIT. Promocję planuje się skierować do rodziców dzieci, uczniów uczęszczających do szkół i placówek oświatowych, a także niepublicznych przedszkoli zlokalizowanych na terenie Gminy Piekoszów. Rodzice naszych uczniów, którzy rozliczając podatek dochodowy, wskażą Gminę Piekoszów jako miejsce zamieszkania bedą mogli wziąć udział w konkursie, gdzie główną nagrodą będzie tygodniowy pobyt nad morzem dla czteroosobowej… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Ci co płacą uczciwie gminie podatki od wielu lat, a nic z tego nie mają, co mają uczynić, aby wójt pomyślał o nich?. Może najlepiej będzie wskazać inne miejsce zamieszkania, przenieść działalność swojej firmy. To wówczas może wójt się ocknie i wystąpi z inną inicjatywą?

Bc
Gość
Bc

Kolejny proces byłego wójta i śmieciowego biznesmena. Zacząć się nie może od ponad roku

Aleks.
Gość
Aleks.

W 19.02.2021 roku ukazała się w Aktualnościach Gminy Piekoszów informacja Przewodniczącej Rady Gminy Piekoszów o terminie XXX sesji Rady Gminy Piekoszów, że w dniu 25 lutego 2021 roku (czwartek) o godz. 1230 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się XXX sesja Rady Gminy Piekoszów. W informacji tej brak porządku obrad. Ponadto w bip brak informacji o ww. sesji. Co to za sesja Rady Gminy? Pani Przewodnicząca to zaniechanie, które ogranicza w szczególności moje prawa i innych obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. wynikającego z art. 61.Konstytucji RP oraz… Czytaj więcej »

Nas
Gość
Nas

Panie Alku „NIE MAMY PAŃSKIEGO PŁASZCZA I CO PAN NAM ZROBI” jak z filmu Barei 😉

Aleks.
Gość
Aleks.

Nas- zrobię to co mogę. A co Ty zrobisz?

Marek
Gość
Marek

Już się ukazał na stronie UG porządek obrad wraz z projektami uchwał.Jest m.inn. projekt uchwały w sprawie stanowienia o kierunkach działania wójta cytuję”wskazuje się Wójtowi jako priorytetowy kierunek-podjęcie działań mających na celu zwiększenie meldunków na terenie gminy Piekoszów”. Na miejscu wójta zażyczyłbym sobie od strażaków codziennych meldunków np.o gotowości sprzętu i uchwała już by została wykonana.Komuś pomylił się meldunek z zameldowaniem.A to jest taka „subtelna ” różnica taka sama jak pomiędzy organizmem onanisty ,a onanizmem organisty.Bazując na treści i intencji tej uchwały mogą być uchwały zobowiązujące wójta do obniżenia o 60% zadłużenia za śmieci lub obniżenia o 50% strat w… Czytaj więcej »

Mm
Gość
Mm

Nie ma pan racji p. Marku. Mówi się o meldunku, obowiązku meldunkowym itp. I o osobach zameldowanych w danym miejscu. Więc zwrot meldunek nie koniecznie odnosi się do meldunku strażaków.

Marek
Gość
Marek

Mm
Proponowany projekt uchwały w podstawie prawnej powołuje się tylko na ustawę o samorządzie gminnym .Nie ma nawet na milimetr wzmianki o ustawie o ewidencji ludności/w tym przypadku to obowiązek/. Daje mi to swobodę i dowolność w interpretacji zapisów i dworowania z tego faktu.

jo
Gość
jo

https://pl.wikipedia.org/wiki
Meldunek, w wojsku – sprawozdanie składane przełożonemu
Meldunek, w prawie – określenie adresu stałego lub czasowego zamieszkania określonej osoby.

Eryk
Gość
Eryk

Ilość meldunków można jeszcze zwiększyć, dodając – meldunki dyrektorów. Łubudubu… dodać… melduję wykonania zadania itd. Niemało się uzbiera.

Jarek
Gość
Jarek

Słabo to wygląda wszystko, skoro zatkanie dziury w ziemi ma kosztować 3 7 0 0 0. Przepraszam. Jaskini, atrakcji turystycznej, ekscytującego znaleziska zwanego dalej pustką… krasową.

Aleks.
Gość
Aleks.

W aktualnościach Urzędu Gminy Piekoszów z dnia 19.02.2021 roku ukazał się artykuł Pulsoksymetry z programu „Stop wirusowi!” trafiły do gminy Piekoszów. Z treści artykułu wynika, że cyt…” Pulsoksymetry pozwalają monitorować stan chorych i wprowadzać w odpowiednim momencie dane leczenie. …Wicemarszałek Renata Janik przekazała pakiet pulsoksymetrów na ręce przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Piekoszów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz kierowników jednostek gminnych. Urządzenia trafiły także do gminnego ośrodka zdrowia… Cieszymy się, że i w tym przypadku otrzymaliśmy dzięki wicemarszałek Renacie Janik kolejne narzędzie do walki z chorobą – zaznaczył Dariusz Śliwa, prezes Zarządu Gminnego OSP w Piekoszowie…” Wobec powyższego sprawdziłem… Czytaj więcej »

Straszak
Gość
Straszak

Taki mądry a taki głupi każde dziecko wie że leczeniem zajmują się lekarze.strazacy posiadają na swoim wyposażeniu torby medyczne,defiblyratory(jak nie wiesz co to jest zadzwoń do strażaków)i te pulsoksymetry też nie zaszkodzi że będą mieć.np.przebadac osobę wyprowadzona z zadymienia.jak żyje nie słyszałem by strażacy wyjeżdżali do chorych.zreszta możesz zawsze iść do prokuratury i się poskarzyc

anonim
Gość
anonim

Straszak, czyli strażak – naucz się czytać ze zrozumieniem.

anonim
Gość
anonim

Czy u Was też nie było głosu a sesjo

anonim
Gość
anonim

przepraszam pisałam szybko nie kontrolując;czy u Was też nie było głosu z sesji

Straszak
Gość
Straszak

To ty czytaj ze zrozumieniem ja nie jestem strażakiem ale na logikę biorąc co kolwiek by to było a pomagało strażakom w niesieniu pomocy jest dobre.logika byłego milicjanta jest jaka jest na to nie mam wpływu,jego niechęć do strażaków jest powszechnie znana przykłady świadczą o tym.A chcąc się przebadać wystarczy zadzwonić i się umówić, podjechac IPO sprawie.ja już to zrobiłem.taki mądry a taki głupi.milego dnia.

Aleks.
Gość
Aleks.

Straszak przemawia przez Ciebie nienawiść. Nie byłem milicjantem. Dlaczego kłamiesz i piszesz brednie. Poza tym kiedyś pracowałem w Państwowej Straży Pożarnej. Więc praca w tej służbie jest mi znana.

Straszak
Gość
Straszak

To nie pisz głupot

rado
Gość
rado

ten aleks to jak morawiecki wszedzie byl i wszedzie pracowal a nic nie wie

anonim1
Gość
anonim1

Wydaje mi się, że każdy sprzęt sprawdzający poszczególne parametry funkcji życiowych jest przydatny. Wypowiedź prezesa ZGOSP jest nastawiona pod kątem tego jak się nazywa program z którego otrzymali pulsoksymetry, czyli „Stop wirusowi”. Po części zgadzam się z Aleksem, OSP nie jest na pierwszej linii walki z wirusem SARS-CoV-2, jednak ten sprzęt przyda się zapewne do wielu zdarzeń, do których dysponowane są jednostki OSP.

krajan
Gość
krajan

Ulica Przemysłowa jeszcze nie oddana do użytku, a już wyrwany krawężnik. Widać, że tiry, aby się wyminąć zjeżdżają na pobocze i ścieżkę rowerową. Pobocze (od strony głębokich rowów odwadniających ) jeszcze nic nie widziało, a już częściowo zniszczone. Rowy odwadniające, też już częściowo zawalone. Więc, co dalej z tą rzekomo obwodnicą Piekoszowa?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Blogowicze powyżej, po co się tu dochodzić o te pulsometry ( prawidłowa nazwa to PULSOKSYMETR. Ja, powodowany zjawiskiem ogromnego zapotrzebowania społecznego w Naszej Gminie na te urządzenia, bo tak wynika ze strony Urzędu Gminy , po prostu usiadłem do komputera i zakupiłem 10 tych urządzeń. 5 z nich przekaażę na ręce włodarza tej gminy wójta Zbigniewaa Piątka do rozdysponowania najbardziej potrzebującym służbom w Naszej Gminie , 3 pozostawię do własnego użytku, a 2 przeznaczam dla kogoś potrzebującego, które to urządzenia przekażę za darmo osobom które się do mnie zgłoszą. Z uwagi na kierowanie się przeze mnie pewnego rodzaju stygmatyzacją… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pozdrawiam Panie Pawle!
😉

anonim
Gość
anonim

Brawo Paweł brawo jak bedziesz przekazywal ten sprzęt daj znać podjadę na sesję zdjeciowa

Leszek
Gość
Leszek

Poruszyłeś Paweł górę. Rozwożenie pulsyksymetrow to taka góra zwana promocją. Tylko nie wiadomo, czy tych urządzeń, środków unijnych za które je kupiono, czy czegoś innego? Swoją drogą to brakowało flag unijnych.

ANONIM
Gość
ANONIM

Mała obwodnica – duża niegospodarność?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ta sprawa to do telewizji,pani Jaworowicz może by coś pomogła. Trzeba na początek prosić o pomoc Radio Kielce, Echo i Wyborczą powinni się zainteresować losem czytelników. Co sołtys, radni zrobili w tym temacie?

LM
Gość
LM

Radio Knap kiedys zwane Kielce w rekach PiS
Ech Dn(i)a tez
No moze w Wyborczej uda sie cis wskorac

gość
Gość
gość

Wiadomo czy już Wójt zrobił sobie fotki do gazetki przy tej drodze.Może czeka na wiosnę jak się zazieleni, żeby lepiej wyszły.

Bb
Gość
Bb

Niebawem wyrok w procesie korupcyjnym byłego wójta. Prokuratura żąda 10 lat więzienia