Piekoszów bardzo chce być miastem. Rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami

Bardzo jestem ciekaw jak te konsultacje będą wyglądać… A jakie jest Wasze zdanie?

Czy w naszej gminie wszystkie ważne problemy zostały już rozwiązane i możemy zająć się walką o prawa miejskie dla Piekoszowa? Stać nas na to?

Co myślicie?

219
Dodaj komentarz

avatar
74 Comment threads
145 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
144 Comment authors
AmelinumJózekRóżaNasMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chroń mnie Panie Boże zarówno przed Piekoszowem wsią jak i przed Piekoszowem miastem wraz z jego dobrodziejstwami w tym przede wszystkim przed jego ZUKowskimi usługami bez względu czy on wiejski czy on miejski. To samo dno finansowe, moralne, materialne, samorządowe, mentalne, społeczne, wizerunkowe tyle, że w innym opakowaniu. Naród i gówno zamiast cukierka kupi, byle by ktoś je w błyszczący papierek opakował. Miasto im się marzy, podczas gdy ze zwykłymi drogami z wysiewki nie potrafią sobie nawet poradzić, o innych prostych społecznych potrzebach nie wspominając.

gość
Gość
gość

Brawo panie Pawle, z tymi drogami z wsiewki trafił Pan w punk. Gmina biedna, zaniedbana a marzy o mieście, po co?

kronikasz
Gość
kronikasz

Chyba w punkt G.
Trafił???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu gosć , ja od połowy 2014 roku tj od 7lat staram się wykazać publicznie co trawi Naszą Gminę , czemu już wtedy dałem wyraz pisząc list otwarty opublikowany dzięki uprzejmości Pana Bloga http://blog.piekoszow.eu/2014/08/patologia-i-marnotrawstwo.html za który to opis zostałem pozwany http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html . Od tego czasu jak wieść niesie gmina ta pozwami o rzekome zniesławienia stoi, a w rzeczywistości jest to metoda wg mnie zastraszania mieszkańców przez władze naszej gminy. Szkoda, że osoby które były pozwane nie chcą tego upubliczniać, bo włos by Wam wszystkim na głowie stanął od ilości tych pozwów. A wracając do dróg z wysiewki, to jest tylko… Czytaj więcej »

Wladek
Gość
Wladek

A ty hipokryto im nie pomigles

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeśli pytasz czy pomigałem im to tak, pomigałem prawym kierunkowskazem jak przejeżdżałem. Ale jeśli się pomyliłeś i pytasz czy pomagałem, to odpowiadam, że nie pomagałem. Świadomie nie pomagałem. Taka była moja wola. Dość już się namachałem łopatą przy tej drodze dawniej. Poza tym nie mogę pracować na gminnej drodze w momencie, gdy wójt rozdaje ostatnie gminne pieniądze swojemu koledze a potrzeby mieszkańców ma w głębokim poważaniu. Ponadto chciałem również uniknąć sytuacji tworzenia zgromadzenia co jak wiadomo jest zakazane obecnie, a było by nas trzech przecież. Mógł by jakiś konfident gminny to zobaczyć i wezwać Policję. A po co mi przewracać… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

Brawo, jesli chodzi o drogi to przy mojej dzialce nawet jej nie ma, brak jakiej kolwiek drogi… gmina Piekoszów miastem…śmiech na sali…

Marek
Gość
Marek

A w mieście Warszawa cena /brutto/ wody wynosi3,89 zł a ścieków 5,96 razem 9,85 zł za 1 metr szesc.Natomiast w Piekoszowie dotychczasowe ceny /netto/ wynoszą woda 2,96 zł ,ścieki 7,60 zł razem10,50 zł + podatek VAT.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Dokładnie. Co chwilę bakteria w wodzie, zero inwestycji w udoskonalanie infrastruktury ale rachunki co chwila w górę… Ciekawe co zafundują nam w maju. A w sprawie statusu miasta – najpierw należało by uświadomić mieszkańców w kwestii za i przeciw statusu miasta – o to powinni zadbać radni – a potem w ogóle pytać o opinie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W tej gminie władze nawet nie wiedzą co to są konsultacje. Konsultacja to całkowicie inna instytucja od tego co oni chcą przeprowadzić. To co wypłynęło z gminy to zwykłe zapytanie mieszkańców. Nasuwają się pytania czy druki będą ścisłego zarachowania, kto i jak będzie liczył odpowiedzi mieszkańców, czy będzie nad tym jakaś społeczna kontrola. Bo na ten moment śmierdzi to zwykłym fałszem. Tak ważne sprawy powinno się rozstrzygać w drodze referendum. Najlepiej połączonym z odwołaniem wójta i rady gminy przed upływem kadencji. Uważam, że dalsze pozostawanie tych ludzi na swoich stanowiskach grozi totalnym rozpadem naszego samorządu i totalnym wydrenowaniem kieszeni naszych… Czytaj więcej »

Mariusz
Gość
Mariusz

Kochani mieszkancy, zanim podejmiecie decyzję sprawdźcie 3 kwestie : ile wynoszą podatki miejskie a ile na wsi za nieruchomości czyli za działkę ,dom a zwłaszcza budynki związane z działalnością gospodarczą, sprawdźcie dokładnie ile płaci się w mieście za śmieci oraz jakie są stawki za wodę.
Ja już to sprawdziłem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wychodzi władza do ludu i mówi: Z każdym dniem żyje nam się coraz lepiej. A ubożejący naród odpowiada: No wiemy, widzimy , że żyje wam się coraz lepiej.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkańcy gminy, a zwłaszcza rodzice dzieci, na zachodzie Polski zaczyna prężnie rozwijać się ruch społeczny ukierunkowany na żądania od władz badania dzieci na zawartość glifosatu w organizmach. Ja wielokrotnie wspominałem tutaj o tym zagrożeniu , ale tradycyjnie jak grochem o ścianę. Mnie słuchać nie musicie, ale posłuchajcie tych matek które porobiły badania swoim dzieciom. Apeluję do Was, żądajcie od tych mądrusiów co to im się Piekoszów jako miasto marzy, żeby najpierw chociaż ze zdrowośnością mieszkańców zrobili porządek. Żądajcie od władzy tej gminy funduszy na badania swoich dzieci.

Paweł Arabasz
Gość
ZZ
Gość
ZZ

Kiepski ten Twój Bóg…

Wladek
Gość
Wladek

Jak najbardziej za moze w koncu eksmituja malorolnych spod lasu

anonim
Gość
anonim

Najprędzej to by z Piekoszowa skansen zrobil

Gienek
Gość
Gienek

Nie trzeba robić, już jest

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ja Tobie mówię blogowiczu Władek, że prędzej Ciebie zutylizują niż małorolnych spod lasu eksmitują. Bacz więc bardziej na siebie i własnej dupy pilnuj niż małorolnych spod lasu.

Wladek
Gość
Wladek

A co grozisz mi?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Waldek, niestety takich marzeń nie spełniam. Musisz sobie kogoś innego znaleźć, kto zechce pobrudzić sobie Tobą ręce. Daj komuś flaszkę, pewnie się zgodzi.

gość
Gość
gość

Waldek lepiej mieszkać pod lasem niż obok biogazowni. Ale Waldek pewnie smrodek lubi.To zazdrości.

Bb
Gość
Bb

Sądne dni Tadeusza D. Były wójt z wyrokiem prawie siedmiu lat więzienia. Ma naprawić szkody na 1,6 mln zł

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

A pozostali oskarżeni jakie dostali wyroki?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jestem niestety pełen obaw co do przyszłości Naszej Gminy bez względu czy będzie wsią czy miastem. Do wielu plag które ją trawią od dziesiątek lat teraz doszła jeszcze nowa, tj. religia spod znaku strzykawki i igły, zarówno tej z chowaną igłą używaną przez wybrańców przed kamerami dla radości gawiedzi, jak i tej co igła jest na sztywno dla plebsu. Obawiam się , że Tej nowej plagi już normalne człowieczeństwo nie przetrwa.

ZZ
Gość
ZZ

Głupi

anonim
Gość
anonim

Pawełku Pawełku stare walące rudery ci się podobają to i ta droga też powinna taka naturalna swojska,ekologiczna po co asfalt trujący.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Doskonała myśl anonimie 🙂 Pozrywajcie wiec sobie asfalt w swoich wioskach 🙂 . Aczkolwiek w niektórych wsiach asfalt sam się zutylizuje. Na Łaziskach np. jak w najbliższym czasie nie zostanie położony nowy dywanik asfaltowy to za dwa, trzy lata coś takiego jak asfaltowa droga będzie tylko wspomnieniem.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie chcesz nie szczep sie bedzie wiecej i szybciej dla mnie

Aleks.
Gość
Aleks.

Jakie my mieszkańcy będziemy mieli korzyści z tego, że Piekoszów zostanie miastem?

Gienek
Gość
Gienek

My nie będziemy mieli, ale może wójt i jego świta na wójta nie będzie mógł kandydować, ale na burmistrza owszem

Jaro
Gość
Jaro

Jakie wynagrodzenie otrzymają pełnomocnicy ds. Konsultacji i kto nimi został?

Anonim
Gość
Anonim

Pełnomocnicy nie dostają kasy mozna się zgłosić jak ktoś ma ochotę

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak by nie patrzeć, to p. Zbigniew Piątek jest w czepku urodzony. Jak go wybraliście w 2012 czy też 2013 ( nie pamiętam) a potem w 2014 r to nic nie musiał robić, bo przecież … poprzedni wójt długów narobił i on nic nie robił bo ….poprzedni wójt długów narobił i nie ma na nic pieniedzy. Na nic prócz na wybitnie sute pensje jego i jego dworu. Następnie w 2018 roku wybraliście go znów na wójta, i znów szczęściarz nie musiał nic robić, bo…..jego koledzy z partii wymyślili pandemię i następujące po sobie lockdowny, więc znów nie da się nic… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Drobne sprostowanie,aczkolwiek istotne:w 2018 r znowelizowano Kodeks Wyborczy i m.inn. wydłużono kadencje wójtów ,burmistrzów, prezydentów i radnych do 5 lat.Wprowadzono dwukadencyjność wójtów,burmistrzów, prezydentów miast przy czym zasada ta nie działa wstecz i owe 2 kadencje naliczane są od roku 2018.

Lukasz
Gość
Lukasz

Jak smiesz poprawiac wszechwiedzacego??? Opamietaj sie …

Rob
Gość
Rob

Może jednym z plusów z miasta będą WYBORY Burmistrza. Bo przecież Wójt to nie Burmistrz a tak z automatu to chyba nie zostanie na swoim „starym nowym” stołku. Będzie też potrzebna nowa rada „miasta i gminy” czy osobno miasta i osobno gminy ?

Lukasz
Gość
Lukasz

NIE

W związku z uzyskaniem statusu miasta nie przeprowadza się przedterminowych wyborów organów gminy (zob. art. 4f ustawy o samorządzie gminnym oraz art. 390 Kodeksu wyborczego).

Lukasz
Gość
Lukasz

Odnosnie rady gminy

Liczebność rady gminy zależna jest wyłącznie od liczby mieszkańców. Status gminy nie ma tu znaczenia. W gminach do 20 tys. mieszkańców rada składa się z 15 radnych. Stanowi o tym art. 17 ustawy o samorządzie gminnym. Zmiana statusu nie powoduje także wzrostu diet radnych.

Ola
Gość
Ola

Dyskutujecie szanowni Państwo o wszystkim a umknęło wszystkim jedno. Po tym jak Piekoszów stanie się miastem Pan obecny Wójt będzie mógł ponownie ubiegać się o fotel burmistrza przez dwie kolejne kadencji. I właśnie po to trzeba uzyskać prawa miejskie – podwyżki przyjdą automatycznie. Po zakończeniu obecnej kadecji wójta nie może już kandydować zgodnie z prawem – zaznaczam na wójta na burmistrza i owszem.

Marek
Gość
Marek

Jest tak jak przewidywałem.Dajemy się ukierunkować w dyskusji w przestrzeni publicznej na tematy mało istotne, detale, drobiazgi.O ile dobrze pamiętam jesienią ub.r. podjęto pierwsze kroki w sprawie nadania statusu miasta dla m. Piekoszów i przerwano z uwagi na pandemię.I co jest początek maja i pandemia już się skończyła?W mojej ocenie jest to temat zastępczy taka przykrywka podwyżki cen za wodę i ścieki.A wracając do sedna wpisu to co napiszę to jest pewnik i postawmy na tym kropkę.Otóż Art 5 pkt 6 kodeksu wyborczego brzmi „Ilekroć w kodeksie jest mowa o wójcie-należy przez to rozumieć także burmistrza i prezydenta miasta”. Natomiast… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Mimo, że Wikipedia to nie encyklopedia i wpisy trzeba traktować z dużą uwagą to ktoś przedstawił całkiem spory zestaw warunków jakie powinna spełniać wieś aby stać się miastem. Poniżej kopia z wikipedii: Aby uzyskać lub odzyskać status miasta, miejscowość powinna spełnić większość wymienionych poniżej warunków. Za pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o nadaniu praw miejskich przemawia szereg argumentów i uwarunkowań: przestrzenno-urbanistyczne posiadanie odpowiedniej infrastruktury techniczno-komunalnej (cała miejscowość musi być zgazyfikowana, zwodociągowana i skanalizowana, posiadać m.in. sieć ciepłowniczą, oczyszczalnię oraz prowadzić selektywną zbiórkę odpadów), posiadanie uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego przewidującego rozbudowę przyszłego miasta, posiadanie miejskich cech funkcjonalno-przestrzennych (układ urbanistyczny z rynkiem, zwarta zabudowa… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Trzeba też zauważyć, że ostatnia plaga uzyskiwania statusu miasta w świętokrzyskim to efekt polityczny. Są to ODZYSKIWANIA utraconych praw najczęściej w trakcie zaborów. Piekoszów nie należy do tego klubu bo NIGDY miastem nie był. I raczej nie spełnia większości warunków przedstawionych w wikipedii (przedstawionych w moim poprzednim poście).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_miejskie

Rob
Gość
Rob

Pisząc o pladze świętokrzyskiej miałem na uwadze poniższy fragment: Termin nadsyłania wniosków do MSWiA na rok 2019 upłynął z dniem 31 marca 2018. Stosowne wnioski w tej sprawie wysłały do tej pory: Koszyce[348], Lubowidz[310], Nowa Słupia[349], Pierzchnica[340], Skarbimierz-Osiedle[343], Szydłów[286] i Wielbark[350]. Rada Ministrów rozporządzeniem z 25 lipca 2018 wstępnie zarządziła o nadaniu statusu miasta sześciu z nich; jedynie wniosek Skarbimierza-Osiedla został odrzucony[155]. O przywrócenie statusu miasta w 2019 roku, choć w trybie „fast track” (patrz niżej), starają się też Bogoria, Klimontów, Nowy Korczyn, Oleśnica, Opatowiec, Pacanów, Sobków i Wodzisław[297][321][325][351][352]. Władze tych miejscowości (oprócz Klimontowa) podjęły wspólną inicjatywą w formie specjalnych… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie trzeba korzystac z wikipedi bo na ten temat sa odpowiednie ustawy

Wislica ODZYSKALA prawa miejskie wiec ona do zestawienia „plagi” nie powinna byc wliczana
a wsie garna sie do bycia „miastem” bo wowczas moga korzystac jednoczesnie ze srodkow dla miast i wsi

Jestem ciekaw czy jest w Polsce takie „miasto” w ktorym mieszkancy wypuszczaja szambo do rowow lub rzeki

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak się tak jedzie przez gminę Piekoszów to nasuwa się myśl, że obecny wójt i jego specjaliści z referatu rozwoju rolnictwa bardzo „skutecznie” na przestrzeni ostatnich 7 lat przygotowywali grunt pod Miasto Piekoszów. Mianowicie bardzo skutecznie zniszczyli rolnictwo wsi Piekoszów. Proszę się rozejrzeć po polach, niegdyś pięknie zadbanych rolniczo w obszarze wokół Piekoszowa a zwłaszcza na obszarze zawartym między Piekoszowem, Jaworznią Laziskami, Rykoszynem i Wincentowem. Prawie wszystkie pola leżą odłogiem i zarastają chwastem, tarniną, samosiejkami drzew. Niedługo między wsią a wsią nie będzie nic widać tylko latem zieleń a zimą kikuty krzewów. Ja przeciwko eksplozji natury nic nie mam, ale… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Wytłumacz mi P.A. po co ktoś, kto zalesia swoje 3 morgi ma inwestować w ciągniki?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Co Cienie ZZ obchodzą jakieś 3 morgi ( 16.800 m2)jakiegoś mieszkańca gminy. To jest jego prywatna sprawa co on na tym uprawia lub nie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak sobie czekam i czekam, kiedy ktoś w Was wpadnie na prawdopodobny cel tego całego zamieszania wszczęty przez wójta. Otóz proszę Państwa, od strony prawnej nie mamy możliwości przekształcenia Piekoszowa w miasto. Są kryteria prawne których nie przeskoczymy. Proszę Państwa, jak w sejmie chca coś knuć to podrzucają temat zastępczy, np temat aborcji. Gawiedź sie podnieca, kłóci, wyzywa, manifestuje a oni w międzyczasie przepychają co chca koło nosa społeczeństwa. Myślę że w naszej gminie ma miejsce coś podobnego, a w tym czasie mogą być robione machloje w ZUKu z tymi 30 milionami złotych zaciagniętymi na nasze grzbiety. No bo jakoś… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Gmina składając wniosek poprzedzający przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami pisze uzasadnienie oraz dołącza niezbędne dokumenty, mapy i informacje potwierdzając zasadność wniosku. Wobec powyższego gmina przystępując do konsultacji powinna opublikować te dokumenty na stronie urzędu gminy, aby mieszkańcy mogli się zapoznać i podjąć właściwą decyzję podczas konsultacji.

gość
Gość
gość

Nie wyrażam zgody .Ludzie uważajcie to pułapka.W Urzędzie podniosą sobie pensje na czele z Wójtem , na nam podatki. Dodatkowo w Piekoszowie zalatuje smrodem.NIE WYRAŻAM ZGODY. Ludzie opamiętajcie się . Z Pisem zgadzam się w jednej kwestii Wójt powinien pełnić swoją kadencje max. dwa razy . Obecna niech się skończy jak najszybciej . Dla dobra naszej Gminy i mieszkańców .Pozdrawiam

ZZ
Gość
ZZ

Skoro mają myć konsultacje, to może wypowiemy się na ten temat również tutaj?
Ja jestem zdecydowanie przeciwny.
Lepiej jak Piekoszów będzie porządną wiochą, niż kiepskim miastem!
Niestety w tej chwili, to nie jesteśmy ani jednym, ani drugim.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, to co się w Naszej Gminie dzieje to jest nic. Ważniejsze jest to co pisze interia, że: ..Anita Werner (43 l.) zaskoczyła ostatnio swoich fanów na Instagramie, gdy odsłoniła co nieco ciała. Na co dzień w „Faktach” na taką śmiałość nie może sobie pozwolić….. Prawda Mieszkańcy Gminy Piekoszów?

anonim
Gość
anonim

I co podnieciles się z decyzją?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkańcy oraz przede wszystkim sołtysi wsi poza Piekoszowem, zacznijcie no trochę myśleć i nie dajcie się omamić wizjami nie do spełnienia. Nawet jeśli uda się na siłe przeforsować wizje „miasta Piekoszów” to ościenne wioski przez lata nie ujrzą złotówki na swoje potrzeby, bo wszystkie pieniądze pójdą na urządzanie „miasta Piekoszów. To urządzanie to będą chińskie świecidełka, lampiony, wieńce i cholera wie co jeszcze oczywiście z przetargów za grube miliony. Przecież dobrze wiecie, ze oni potrafią wyrzucić miliony w błoto. A to Nasze Samorządowe Pieniądze.

ZZ
Gość
ZZ

PB zadał konkretne pytanie, a my się tu kłócimy o pierdoły z PA. Tak się czasami zastanawiam, czy to Paweł nie jest podstawionym pionkiem z gminy, żeby nakręcać mieszkańców i prowadzić na inne tory dyskusji (afery zastępcze).
No właśnie – jak będą wyglądać te konsultacje?
Wstępny wywiad, czy ktoś jest za, czy przeciw, a jak za, to można będzie się podpisać?
Z zachowaniem reżimu sanitarnego, żeby było „po cichu”?

Ja jestem stanowczo przeciwny i chętnie się podpiszę!

Straszak
Gość
Straszak

Z tego co wiem pełnomocnicy mają listy na których można wyrazić swoje stanowisko i się podpisać.wpisujemy imię i nazwisko adres tak/nie i się podpisujemy.

Amelinum
Gość
Amelinum

Sąsiad widział przy budynku Gminu „stolik” i postanowił oddać głos. Wpisał NIE ale panie były oburzone dlaczego NIE.

Zenek
Gość
Zenek

Prawidłowo. Kto to widział tak być przeciw?! Jawnie jeszcze. Kto to widział, panie?!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, bardzo mnie dziwi, że grupa mieniąca się władzą samorządową w Naszej Gminie nie zamieszcza na oficjalnej stronie gminy informacji na temat ujawnionych urzędowo powikłań po przyjęciu szczepioek. Wygląda na to, że grupie tej zależy na powstaniu jak największej liczby mieszkańców z problemami zdrowotnymi. Przeciez nawet oficjalne media znane z tego, że są tzw tubą PiSu ujawniają jaka jest sytuacja z osobami po szczepieniach. A w Naszej Gminie dziwna cisza. Idac myślami dalej, nasuwa sie pytanie, kto ma w takim razie tworzyć społeczeństwo przyszłego miasta Piekoszow? Czy mają to być rodziny obciążone chorymi ludźmi, czy może w planach jest… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Jako niezaszczepiony bedziesz „nowym Adamem”

Anonim
Gość
Anonim

PIS dąży do likwidacji OSP ustawa jest w konsultacji społecznej,zagrożony jest ruch społeczny z ponad 120 letnią tradycją.mam nadzieję że solidarność i jedność ochotników na to nie pozwoli.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Człowieku, najpierw przedstaw zestawienie wydanych przez gminę milionów złotych na utrzymywanie tych prywatnych rodzinnych stowarzyszeń o szumnej nazwie wprowadzajacej w błąd tępą gawiedź, o ukrytym profilu nastawionym na zarobkowanie bez żadnych zobowiązań wobec kogokolwiek, a dopiero potem proś o publiczną dyskusję. Te stowarzyszenia o nazwie OSP powinny zostać rozniesione przez rząd PiS w drobny mak. Prawdziwi dawni ideowi strażacy ochotnicy juz wymarli, albo zostali pousuwani bo byli za uczciwi. Te dobre czasy kiedy strażak z OSP był szanowaną osobą to już historia. Chcecie udawać, że służycie społeczeństwu, to proszę założyć firmę i świadczyć odpłatne usługi zapinania do palców pulosksymetrów żeby… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

debil,pokaz dowody na to co piszesz

LM
Gość
LM

On Ci nigdy zadnych dowodow nie pokaze plecie co Mu slina na jezyk przyniesie

kronikasz
Gość
kronikasz

Idź grabić wodę.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Myślę proszę Państwa, że do dobrego tonu należało by, gdyby osoby publiczne w Naszej Gminie zamieściły na urzędowej stronie Gminy Piekoszów zaświadczenia o odbytym szczepieniu. Mam tu na myśli wójta oraz sekretarz gminy ( nie wiem czy dobrze kolejność ważności wpisałem) , dyrektora bck, całe szefostwo ZUK tj prezes i rada nadzorcza, dyrektorów placówek oświatowych, kierowników referatów w gminie, całą rade gminy z panią przewodniczaca na czele. Czy kogos ważnego pominąłem? Myślę, że te osoby powinny utrzymywać linię lojalności wobec swoich mocodawców i odważnie okazały publicznie dowody tej lojalności. W przeciwyny razie daje mi to podstawy, aby twierdzić publicznie, że… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Tu się zgadzam Pawle – to byłoby bardzo dobre świadectwo. Trzeba coś robić, by pokazywać takim jak Ty- „nie ważne po co, byle do tyłu”, że nie mają racji.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nic to nie da bo wiadomo ze Ci wazni, nie wazne w jakiej kolejnosci „mieli badz nie wstrzykiwane cos innego niz zwykli smiertelnicy”, byli „szczepieni niewidzialna igla” a zaswiadczenie coz papier a papier wszystko przyjmie…

ZZ
Gość
ZZ

… chowaną igłą 🙂

czerepah
Gość
czerepah

Pytanie i innej „beczki”. Czy ktoś wie lub słyszał czy jest w gminie regulamin koszenia trawy? Ponad 50 lat mieszkałem w Kielcach, wyprowadziłem się na wieś żeby odpocząć od zgiełku i hałasu a tu niespodzianka. Na około pełno oszołomów którzy koszą swoje trawniki siedem razy w tygodniu dwa razy dziennie lub odpalają spalinową kosę o 19.00 w sobotę. Qwa oszołomstwo pierwszej klasy. W cywilizowanych krajach koszenie w sobotę jest zabronione a na tygodniu można to robić między 9 -13 i 15 – 17. Czy RG może się tym zająć. Przypominam tym oszołomom że w planie zagospodarowania przestrzennego gminy tereny pod… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Co do „enduro” to się zgadzam – rozjeżdżają wszystko, nawet rezerwatu przyrody (np. góra Miedzianka) nie uszanują. Mam nawet nagrania video, jak jeżdżą po tych pięknych skałkach.
A co do trawy – nikomu nie zabronisz robić tego co 2 dni, godziny owszem, bo mądry człowiek szanuje sąsiada. Niestety większość kosi czym popadnie. Nie stać ludzi na ciche kosiarki.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Twoje konfidenckie geny ZZ machinalnie nakazały Ci chwycić za aparat i nagrywać, żeby móc potem mieć co donosić. A dlaczego nie zatrzymałeś ich i grzecznie nie poprosileś ich aby nie niszczyli słowiańskiego bogactwa naturalnego, naszego dziedzictwa?

ZZ
Gość
ZZ

Nagrałem, tylko po to aby zarejestrować naszą lokalną głupotę. Nagranie kogoś w kasku na motorze uwalonym błotem bez rejestracji chyba nie ma żadnej wartości? Jako były milicjant powinieneś o tym wiedzieć. A ty już próbowałeś kogoś na motorze gonić i prosić?
Oj Pawle, Pawle!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja nie mam problemów z ludźmi, czy to na motorach czy też nie na motorach. Nie mam potrzeby ganiać ani też ich zatrzymywać. Jak mialem obawy , że motocykliści mogli by rozjeżdżać moje kury przy moim płocie to postawilem dwie tabliczki z napisem „zwolnij” i to wystarcza. Każdy kto przejeżdża to zwalnia rozumiąc moją prośbę. Konfidenckie zachowania sa mi obce. jak mam coś do kogo to mówię to publicznie pod swoim imieniem i nazwiskiem..

Róża
Gość
Róża

P. Pawle czy pan nie za długo był na słońcu, zatrzymać crossy i prosić aby nie niszczyli, przecież te rajdy są często i żadne służby nie reagują,pokazałam policji na mapie zagrożeń takie miejsca i co? żadnej reakcji the end is near

Tt
Gość
Tt

Polecam domek w Karkonoszach

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

czerepah, nikt Ci nie broni wracać do miasta jak Ci wiejskie klimaty nie odpowiadają.

czerepah
Gość
czerepah

Wykształcony człowiek odróżnia klimat od chamskiego zachowania. Ty młodu człowieku widać nie posiadasz tej wiedzy.

ZZ
Gość
ZZ

A co ma kosiarka wspólnego z wiejskimi klimatami?
Rozumiem kupa gnoju, piejący kogut, lub dźwięk ostrzonej kosy o 5-tej rano, ale kosiarka?

Lukasz
Gość
Lukasz

W cywilizowanych krajach to nawet psom szczekania zabronili tak ze tego
Krowy nie bo smierdza kury nie bo kogut rano pieje pewnie lepiej wszystko wylozyc kostka brukowa a potem msze zamawiac bo leje i fala powodziowa

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Tobie Lukasz co się porobiło? Czytam i nie wierze. Jak ja o tych rzeczach pisałem od 2015 roku to stałeś w pierwszej linii klakierstwa tj. ZZetow, kronikaszy, Waldkow, LMow, czerepachów i innej maści anonimów którzy mnie za to zajadle atakowali, wyszydzali, ośmieszali wyzywając od zacofanych wsioków i nie tylko. A ja jedynie starałem się pielęgnować najlepsze cechy wiejskiego charakteru Naszej Gminy. A tu popatrzcie, minęło kilka lat i czołowy blogowicz Lukasz który mnie wyszydzał i poniżał nagle zaczyna mówić moim językiem. Inni może nie pamiętają co pisałeś w celu poniżenia mnie, ale ja pamiętam. I zostaniesz kiedyś za to… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów informuje, że w dniu 27 maja 2021 roku (czwartek) o godz. 10:00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się XXXIII sesja Rady Gminy Piekoszów….. To ma być wyczerpująca informacja publiczna? Pani przewodnicząca, a gdzie porządek obrad i reszta dokumentów?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To co Ty Aleksander jako były przewodniczący rady gminy nie wiesz co robić? Wystąp pismem o informacje na temat tego programu. Odczekaj 30 dni i jak nie dostaniesz odpowiedzi, to bądź honorowy i wystosuj następne pismo. I czekaj. Odpowiedzi nie dostaniesz, to wal sprawę do sadu administracyjnego. I czekaj. Na pewno się w gminie odwołają, bo nie będą jakiemuś tam mieszkańcowi odpowiadać na jego pisma. Jak nic nie wskórasz w sądzie administracyjnym to odwołaj się do wyższej instancji. Kilka lat przepychanek i na pewno jakąś odpowiedź uzyskasz. Jako, że to gmina Piekoszów to odpowiedź będzie nie na temat, więc jak… Czytaj więcej »

Aleks.
Gość
Aleks.

Pani Przewodnicząca Rady Gminy raczej czyta tego bloga. Po mojej informacji uzupełniono porządek obrad. Więc po co pisać zbędne pisma?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Od lat blogowiczu Aleksander powtarzam o poteżnej sile oddziaływania Piekoszów Bloga, niestety nie wykorzystanej należycie przez społeczeństwo.

LM
Gość
LM

Napewno sie przestraszyla pogrozek Pawła Arabasza

Marek
Gość
Marek

Jak słychać idzie NOWY ŁAD ,a w Piekoszowie od dawna zagościł STARY ŁAD i ma się dobrze.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przecież Stary Ład i Nowy Ład to ten sam układ, te same struktury. Nazwa Nowy Lad została stworzona dla rzeszy półgłówków aby się cieszyli, że pewna warstwa społeczna będzie niszczona ekonomicznie. Połgłówki te nie są jednak w stanie pojąć, że to właśnie oni będą zniszczeni.

borówka
Gość
borówka

A propos Nowego Ładu, taka sobie historyjka: Dziesięciu facetów poszło na piwo i rachunek dla wszystkich wyniósł 100 zł. Jak go tu sprawiedliwie pokryć? Po namyśle zdecydowali się zastosować rozwiązanie znane z działającego w Europie systemu podatkowego: – Czterech najbiedniejszych nie zapłaciło nic. – Piąty zapłacił złotówkę. – Szósty zapłacił 3 złote. – Siódmy zapłacił 7 zł. – Ósmy zapłacił 12 zł. – Dziewiąty zapłacił 18 zł. – A ostatni, najbogatszy, zapłacił 59 zł. Jak postanowili, tak zrobili. Przychodzili do baru codziennie, zostawiali 100 złotych – i wszystko było w porządku… do momentu, w którym barman powiedział: Chłopaki! Jako stałym… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Doskonały przykład Borówko. Może część ludzi zrozumie w jaki kanał zostają wpuszczani i jeszcze się z tego cieszą.

ZZ
Gość
ZZ

W którym miejscu jest nasz PA?

Aleks.
Gość
Aleks.

„NOWY ŁAD” w Piekoszowie. Na ostatniej sesji Rady Gminy Piekoszów radni zarzucili Pani Barbarze Drogosz – Przewodniczącej Rady Gminy podział radnych na lepszych i gorszych. Radni zarzucają, że w poniedziałek przed ostatnią sesją Przewodnicząca spotkała się w tajemnicy z niektórymi radnymi.

Mieszkankec
Gość
Mieszkankec

Elo mordeczki, wie ktoś co się będzie budować przy drodze na cmentarz? Czy to prawda że dom pogrzebowy z dużymi lodówkami? Oczywiście nie na lody ekipy

Poza systemem
Gość
Poza systemem

Blok mieszkalny

Deweloper
Gość
Deweloper

Blok z widokiem na przyszłość, cmentarz, każdy chce tam mieszkać, ciekawe jaka cena za metr

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Było by to wielkim draństwem stawiać taki budynek w bezpośrednim sąsiedztwie zamieszkania Naszych Mieszkańców.

anonim
Gość
anonim

A tak ktoś kupił działkę i właśnie tam stawia sobie dom.a tobie Pawełku gówno do tego.zajmij się swoim podworkiem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Żadam publicznie od władz tyej gminy natychmiastowej naprawy drogi asfaltowej biegnącej przez Łaziska w jej zachodniej części. Ta droga jest już w rozsypce. Sołtys, radny i wójt z PiSu a nie mogą się dogadać co do 500 metrowego odcinka? Jak przed wyborami to prawie każdy płot obwieszony banerami PiSu. Jak teraz jest potrzeba działań, to nikogo nie ma. Patologia!!!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przeglądam mass media, stronę gminy i nigdzie nie widzę ogłoszeń o epidemii czy o jakimś innym zagrożeniu. Dziwne to w sytuacji gdy nadal, tj po 15 maja( kres obowiązywania maseczek na wolnym powietrzu ) widać zamaskowanych ludzi. Nie dziwię sie gdy widzę ich w okolicach sklepów ale jak widzę zamaskowanych ludzi w szczerym polu albo pojedyńczo na włąsnych posesjach to włos mi się na głowie jeży na myśl o przyszłosci tej gminy. Bo kto ma tą przyszłość budować? Oni i ich rodziny????

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Hit dnia prosze Państwa, PiS będzie płacic milion złotych osobie zaszczepionej. To się nazywa rozmach. Już nie sto tysięcy jak dawniej obiecywali, tylko milion. Szkoda tych co się już ukłuli, bo im chyba ten milion nie będzie przysługiwał. Bardzo im współczuję. Taką kasę stracić!!!!!

Straszak
Gość
Straszak

Szkoda że na głupotę nie szczepią oddał bym swoją szczepionkę Pawłowi zasługuje na nią dla dobra spolecznosci

ZZ
Gość
ZZ

Nawet gdyby takie wynaleziono, to głupi się nie zaszczepi 😂

anonim
Gość
anonim

maj się kończy a w podzamczu konsultacji nima i nie będzie miasta

Krzysztof Trzebiński
Gość
Krzysztof Trzebiński

W Podzamczu punkt konsultacyjny w sobotę 29.05.2021 od godz. 11.00 do 15.00 przed placem zabaw

Irena
Gość
Irena

Jak można tak kogoś obrażać.coś ty za człowiek straszaku.co za ludzie mieszkają w tej okolicy
Wst

Anonim
Gość
Anonim

Kobieto przejrzyj wpisy Pawełka a przekonasz się że nie ma większego podżegacza,i osoby oskarżającej bez żadnych podstaw na tym blogu.pseudo-spolecznik samozwańczo walczący z wyimaginowanym wrogiem.teraz do tego grona dołącza Irena.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonim, już atakujecie kogoś nowego kto się pojawił tu na PB? Tzn blogowicza Irena. To ja w takim razie mam prośbę publiczną do Ciebie Anonim, a mianowicie wytknij mi jakieś kłamstwo którego się tutaj dopuściłem. Proszę, czekam.

kronikasz
Gość
kronikasz

Idź grabić wodę.

Irens
Gość
Irens

Ja nie czytam tego co pisze Paweł Arabasz. Bo mnie nie interesuje jego zdanie i tyle. Czytam tylko wpisy Pana MARKA bo opiera się na faktach nie ubiżając przy tym nikomu i krótkie wpisy innych. A referatów nie czytam i tyle. Pan Arabasz jest nir z mojej bajki ale nie znoszę chamstwa .

kronikasz
Gość
kronikasz

Hit to onegdaj spodnie i koszulki rożnej maści sprzedawał.
Więc ty mnie tu nie „Hituj”.

Róża
Gość
Róża

P.Pawle litości przecież to loteria i każda osoba , która się zaszczepiła i się zarejestruje ma szansę na wygraną ,o co pretensje?

Róża
Gość
Róża

Czytam i nie wierzę,że osoba inteligentna zaangażowana w sprawy gminy ,,wysmażyła,, takiego posta, proszę nie siać dezinformacji, otóż w loterii szczepionkowej może wziąć udział każda osoba w pełni zaszczepionai i ma szansę na ten milion, regulamin loterii jest dostępny,noi pozostańmy zdrowi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Miałem ostatnio taki sen: Przy stole siedzi grupa decyzyjnych ludzi z wierchuszki samorządowej z pewnej gminy, dziwnym trafem wszyscy rudzi, na środku stołu leży 30 milionów złotych. Ta grupa ma wystraszone spojrzenia i szeptem mówią do siebie, że teraz to oni będą dla swoich poddanych bardzo bardzo mili. Nie zrobią nic, żeby nie zwracać na siebie uwagi. Że jak ktoś zwroci uwagę, że manipulują przy przekazach medialnych z sesji to oni to poprawią, jak ktoś się będzie czepiał o jakieś pożal sie boże programy sesji to też je opublikują byle tylko nie drażnić kogokolwiek. Nawet jak ktoś zgłosi , że… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Ale ty się jeszcze nie obudziłeś.
Śpij dalej i czekaj na geszenki od „łowcy snów”.

Olka
Gość
Olka

Punkt konsultacyjny przenieś z Podzamcza na Przemysłową. Zapytaj mieszkańców, czy to normalne, że droga za miliony nie działa od ponad pół roku. Zapytaj co mieszkańcy sądzą o niewykoszonych poboczach, placach zabaw i budowaniu oświetlenia bez projektu w tym prawie mieście, ciekawe co?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, zauważyłem bardzo wartościowy tręd do poprawy swojego zdrowia spoleczeństwa wsi która to wieś zapomniała ostanimi latami, że jest wsią. Mówię to na podstawie oglądu ogromnego pędu w tym roku do zakładania sobie przydomowych małych hodowli kur na jajka. Tak jak zeszłymi latami jeździlem sobie do wylęgarni i swobodnie bez kolejki kupowałem kurki tak w tym roku w dniach sprzedaży tworzyły się kilkuset metrowe kolejki. Naprawdę bardzo mnie cieszy, że Państwo zaczynacie bardziej dbać o własne zdrowie. Te opluwane latami jaja kurze zawierajace rzekomo tyyyyle cholesterolu, mają tak naprawde w sobie ogromną moc zdrowotności. ALe po co ja to… Czytaj więcej »

Straszak
Gość
Straszak

Wolny rynek każdy kupuję co chce i za ile chce a nie tak jak arabasZ chce demokracja

anonim
Gość
anonim

czy może być radnym obecnej kadencji,jeżeli dostał wyrok z afery związanej z wójtem TD

anonim
Gość
anonim

W piątek jadąc do cmentarza strażacy wstrzymali ruch bo ścinali drzewa, jeden ze strażaków podczas ścinania spadł na jezdnię zabrała go karetka.ciekawe kto zlecił takie prace strażakom i czemu pracowali bez zabezpieczeń i w cywilnych ciuchach?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W przestrzeni internetowej pojawiło się określenie …..Mierne PIJACZYNY! Kaczyński szczerze o wyborcach PiSu! Wyrwała mu się prawda?…. Łatwo znaleźć po tych rekordach. Wierzę tylko , że nie miał na myśli mieszkańców – wyborców z Naszej Gminy.

Bolek
Gość
Bolek

Chyba wojt chce zeby Piekoszow zostal miastem, bo juz mu sie konczy kadencja a jak Piekoszow zostanie miastem to moze kandydowac na burmistrza a tak to trzeba zabierac manele na rower i po porzegnac sie z gmina

AWL
Gość
AWL

Czy widzieliście już wyniki konsultacji społecznych? Zastanawiam się skąd tylu popierających ten absurdalny pomysł…Nasza gmina ma ok 16-17 tys. mieszkańców a udział wzięło 3,2 tys.I czy takie konsultacje są w ogóle ważne? Mają jakieś znaczenie z prawnego punktu widzenia?

Lukasz
Gość
Lukasz

Sa
Maja
To jeden z punktow obowiazkowych na etapie uzyskiwania zgody

Straszak
Gość
Straszak

Jeśli radny dostał wyrok rada powinna go odwołać.a jeśli ma jaja sam powinien złożyć mandat radnego.

Łubinianka?
Gość
Łubinianka?

Ten sam Radny/Sołtys nic nie robi, kiedy chcą mu pod nosem PSZOK zlokalizować: albo na początku, albo na końcu Wincentowa. Tak sobie ludzie wybrali!!!!

gość
Gość
gość

wybory w Rzeszowie przegrał pis . Ludzie wreszcie przejrzeli na oczy .Teraz
czas pogonić pis z Piekoszowa. Boże jest sprawiedliwość na tym świecie .Mam dosyć tych rządów ,drożyzny w sklepach i nie tylko. Czas na naszą społeczność Ludzie obudźcie się czas na zmiany. Kiedyś zagłosowałem na pis ,już więcej tego błędu nie po pełnie. Przyznaję że to był największy błąd w moim życiu.Ludzie teraz na was czas. Panie wójcie możesz Pan z Piekoszowa robić miasto ,ja i moja rodzina już na Pana nie zagłosujemy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu gosć, Twój aplauz i poniewczasie niestety dostrzeżenie otaczającej rzeczywistości trafia w społeczną próżnię. Na wiele aspektów społecznych jest już za późno. Otóż, rzeszowskie społeczeństwo tak naprawdę zagłosowało jedynie tym razem na drugą rekę tego samego oprawcy. Lewą. Owszem, zauważalne jest tam coś takiego jak głosowanie byle by tylko nie na PIS, ale biorąc pod uwagę, że ogólnie znany społecznie PIS to w rzeczywistości Polska Razem Zjednoczona Prawica – zlepek trzech parti tj PIS, Partia Razem Gowina, oraz Solidarna Polska Ziobry. Wczoraj dołączył do nich Kukiz, potocznie zwany już w internecie k. polityczną, zdrajcą wyborców itp. W Rzeszowie startowałą Leniart… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Te 9,1% mnie przeraza!

Elephant
Gość
Elephant

Po 1 nie „Fiołek” a Fijołek
Po 2 skoro jestes taki anty szczepienny to w jakim celu sie zaszczepiles??? Liczysz na te obiecane nagrody? A wiem zapewne zas pojdziesz do sadu po odszkodowanie a nie Ty sam nie pojdziesz bedziesz wypisywal banialuki i czekl az ktos Cie pozwie a po tem cyk ugodeczka i pare stowek do kieszeni skapnie no ale przeciez Ty nadal bedziesz wielce pokrzywdzony… nie chcesz nie szczep sie szczepienie nie jest obowiazkowe a swiat sobie poradzi bez Twoich ” madrosci zyciowych”

anonim
Gość
anonim

widzę że narzekać już umiesz powiedz .czy były lepsze czasy zyci dla nas dla naszych dzieci
Czy w piekoszowie wcześniej było tyle robione co teraz tobie jak widać przeszkadza PiS

ZZ
Gość
ZZ

Robione?
Chodzi Ci o „spaskudzenie” paru budynków styropianem?

ZZ
Gość
ZZ

Rzeszów to Rzeszów, a w Piekoszowie jeszcze 20 lat będą głosować na PIS.
Wielkie miasta odchodzą, więc Pisiory postanowiły sobie zrekompensować, przez robienie wiosek miastami 😂.
A co do Piątka, to powiem szczerze, że on mi do PiSu nie pasuje i pewnie jak będzie okazja, to szybko zmieni obóz.
Takim typowym przedstawicielem PISu i tego ich całego „teatru” jest nasz Wielki Pan Dyrektor z miasta Brynica!

anonimek
Gość
anonimek

Witam co to za chory gość pisze na natura Piekoszów o jakiś gazach niepalnych, smrodzie od roku pracuje w styropianach i nie czuje żadnego smrodu.ten człowiek chyba oczadzial.

Róża
Gość
Róża

Anonimek wyjdź z tych styropianów to poczujesz,a co to są gazy niepalne i jakie są szkodliwe to sobie w Googlach poczytaj,the end is near zrozumiesz jak zachorujesz i wtedy będziesz szukać przyczyny.

borówka
Gość
borówka

Idź do laryngologa, bo chyba masz coś ze zmysłem powonienia skoro nie czujesz smrodu z biogazowni

gal
Gość
gal

borówka – śmierdzi nie tylko z fabryki smrodu, ale również z chwalonego przez anonimka styropianu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Żądam publicznie od władz tego przyszłego miasta, aby na urzędowej stronie Urzedu Gminy zamieszczano informacje dotyczące możliwych powikłań u Naszych Mieszkańców po udziale w eksperymencie medycznym zwanym potocznie wyszczepianiem. Znane już są oficjalnie powikłania takie jak: zakrzepica żył, zakrzepicy tętniczej, zakrzepicy żył trzewnych, zespołu zmian Barego, zapalenia mięśnia sercowego, mikroudary, udary.Zaproszenie do udziału w eksperymencie potrafiliście rekoma strażaków OSP rozdawać mieszkańcom, to teraz proszę ich informować do czego ich namówiliście. Nie czekajcie, aż ktoś wam powie, że macie krew na rękach. Bo mnie po przeprowadzonych szczepieniach bardzo się pogorszyło.

Jan R
Gość
Jan R

Panie Czarnowidzu skąd ta wiedza medyczna – proszę przedstawić. Natomiast prawda jest oczywista należy ufać nauce . A wielu anty-szczepionkowców stało się ofiarami korona wirusa . Należy się szczepić bo to najlepsza ochrona przed wirusem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dlaczego czarnowidzu? Uważam siebie za jasnowidza. Staram się widzieć jasno, trzeźwo, przejrzyście oraz celowo to czego inni nie widzą i nie chcą widzieć. Skąd moja wiedza? Z internetu, z wielu źródeł. Ale najważniejsze źródło to Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, gdzie pośród innych prof Hałat przed kamerami mówi jak to jest naprawdę z tymi ukłuciami. Proszę mi nie zarzucać antyszczepionkowości, szczepionki uratowały wiele istnień i powinny być stosowane tam gdzie są wskazane lub konieczne. Tylko co ma wspólnego to co obecnie jest realizowane ze szczepionkami?

Anonim
Gość
Anonim

Ty też masz krew na rękach bo osobiście przekazałes pulsoksymetry do urzędu.a że ci się pogorszyło to przecież sam pokazałeś by się zaszczepić.

anonimek
Gość
anonimek

Jest sobotni poranek godz 5*30 nad naszym przyszłym miastem wstaje piekny dzień.czyste powietrze aż miło pooddychać,zero smrodu-czy może natura blog stracił węch? Bo od 22.06 na jego blogu już nie śmierdzi.

gal
Gość
gal

anonimek – a dlaczego u niego nie śmierdzi? Skoro smród odczuwalny jest coraz częściej.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, przepraszam, że nie w temacie ale trafia mi się okazja ściągnąć z Kirgistanu niezwykle skuteczny specyfik jakim jest Mumio. Będzie on z kirgistańskiej apteki w formie 60 tabletek. Jesli by ktoś był zainteresowany to podaję nr 531129013 do siebie. Cenowo na pewno dużo mniej jak spotykane w polskim obiegu podróby, ale ceny końcowej nie znam, niemniej nie zarabiam na tym ani grosza.Nie gwarantuję na dziś , że na pewno to dotrze do mnie, ale jeśli ktoś był by zainteresowany to może się zadeklarować, abym wiedział czego się trzymać.

Łubinianka?
Gość
Łubinianka?

HAALOO !!!

https://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=298&sub=18&dzialy=298&akcja=artykul&artykul=3363

Wincentów czy Wincentów?
Taki wybór w konsultacjach społecznych mają mieszkańcy w wyborze lokalizacji PSZOKu. Ta działka w obrębie Łubno to „koniec ” Wincentowa. Druga wskazana – „początek ” Wincentowa.
Proponuję inne konsultacje i inny wybór: gdzie umieścić rynek Piekoszowa kiedy zostanie miastem: pod cmentarzem, czy przy ulicy Przemysłowej ?????

Nic mnie już w tym miejscu nie zdziwi !!!

A najgorsze jest to, że drwią sobie z ludzi.
Najpierw statystyczna układanka z pragnieniem mieszkańców gminy, żeby Piekoszów był miastem!!!
Teraz wybór bez wyboru!!!!

Jak to nazwać???

Trza stąd wiać, i nie oglądać się na żadne loterie!!!

Prawie miasto, a ludzi traktuje jakby byli z prehistorycznej jaskini…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łubinianko, a dlaczego chcesz ze swojej ojcowizny uciekać? Tu jest Twoje miejsce. Albo trwaj i czekaj na zmiany które wymuszą inni albo sama działaj, organizuj ludzi na rzecz przegnania z Naszej Gminy ( Twojej Gminy) szkodników i pasożytów którzy się tu zadomowili, niszczą Nas i Naszą Gminę, a w odpowiednim momencie po wyssaniu z Nas ile się da po prostu kiedyś sami znikną z walizkami Naszych Pieniędzy.

Osia
Gość
Osia

Najlepsza lokalizacja na PSZOK jest przy ulicy Przemysłowej. Otworzyć drogę i działać. Skoro Pan Prezes ŻUKU chce uruchomić starą śmieciarkę i prowadzić taki punkt, to chyba najlepsze miejsce na wykazanie się. Wreszcie i cel budowy tego bubla by się znalazł.

Róża
Gość
Róża

Ludzie co z wami, udajecie czy macie jakiś biznes w tym, s m r ó d rozciąga się nawet na 5 km (oczywiście nie codziennie ale ostatnio dość często )a na blogu tylko anonimek nie czuje odorów i nie wie co to gazy niepalne a nadodatek nawymyślał udręczonym ludziom tym smrodem,

Jp
Gość
Jp

Czy ktoś się zastanawiał jaki jest sens ekonomiczny remontu goku na Kolejowej. Nowe nigdy nie będzie a po zabytku tylko wspomnienie pozostało.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, przejeżdżając koło GOKu w Piekoszowie obecnie w tym tzw pod publikę remoncie nasuwa mi się niedpatrcie stwierdzenie, że jest to cios w Naszą Historię. Ten budynek nie jest remontowany tylko przebudowywany. Został praktycznie prawie , że wyburzony. Poszły na niego z Naszych kieszeni potężne miliony zł, dla wykonawcy robót spoza Naszej Gminy. Zniszczono cos co wielu z Nas nosi w pamięci, w sercu. Ja do dziś od dzieciństwa noszę w pamięci tą scenę, podłogi, przepiękną rzeźbioną w litym drewnie składajacą sie z wielu metrów sześciennych drewna kotare na wejściu do sali GOku, atmosferę tego budynku. Zapewne wiecie o… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Tak tak p.Pawle zapach pleśni i stęchlizny robił wrażenie w tym gmachu to było coś co straciliśmy bezpowrotnie.bedziemy za tym tęsknić.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zapach pleśni i stęchlizny powiadasz? Dziwne, bo ja tam wielokrotnie bywałem i nic nie czułem. W czasie gdy tam bywałem były też dziesiątki innych ludzi, ale nikt nic nie mówił o zapachu pleśni i stęchlizny. A z jakiej racji tam miała być stęchlizna i pleśń? Przecież to bydynek na podwyższeniu, wybudowany na piaszczystej części Piekoszowa. Posiadał wiele okien umożliwiających prawidłową wentylację. Restauracji też tam żadnej nie było. Cos tu kłamiesz Anonimie.

Bc
Gość
Bc

Po proteście mieszkańców gmina wycofuje się z budowy PSZOK-u. Wójt: Szukamy innego rozwiązania🤗

anonimek
Gość
anonimek

Znowu pan z kasztanowej mija się z prawdą bo wcale nie smierdzialo.nie wiem jaki ma w tym pisaniu o smrodzie cel bo wcześniej przeszkadzały mu styropiany i tartak a teraz tylko boogazownia może liczy na jaki gratis od właścicieli boogazowni.

Anonim
Gość
Anonim

Ja jestem chętny na mumio kupiłbym że dwa kilo.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Rozwiązanie juz jest znalezione zanim ta cała szopka została zapoczątkowana. Otóż rozwiązaniem jest podwyżka za wywóz śmieci. Potrzebny był tylko publiczny pretekst.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niewiarygodnym jest, że jeden anonimek szyderczo napluł prosto w oczy mieszkańcom potężnego piekoszowskiego osiedla mieszkaniowego a ci potulnie nadal krztuszą się niewyobrażalnym smrodem. Brak słów.

anonimek
Gość
anonimek

Nie trzeba być fachowcem by wiedzieć że proces wytwarzania bio gazu jest w systemie zamkniętym i właściciele do atmosfery mogą wypuszczać co najwyżej bąki po kapuscie

Róża
Gość
Róża

No właśnie, proces zamknięty a tam śmierdzi i co ty o tym sądzisz , może jakiś błyskotliwy komentarz nas oświeci.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z tym PSZOKiem to był niezła ustawka. Niech każdy z Was zastanowi się, co w w Was wywołała. Do kogo lub do czego zapałaliście miłością lub nienawiścią. Może wpadniecie na ukryty cel tej ustawki. Ja tylko zapytam publicznie dlaczego wójt jako lokalizację własnego podwórka nie zaproponował? Albo tego placu co to go od kościoła kupił rękoma ślepo spolegliwych radnych za nasze pieniądze tj. 350tys zł. Albo parkingu przy UG od strony okien jego wypasionego na miarę króla Polski gabinetu?

Anonim
Gość
Anonim

Osada pod lasem najlepsza lokalizacja i nadzór byłby darmowy,że wójt na to nie wpadl

Waldek
Gość
Waldek

Jja z innej beczki, otóż ostatnio miałem przyjemność być w urzędzie gminy i jestem nie mile zaskoczony, gdyż nie wiem kto jest odpowiedzialny za pracowników w urzędzie ale takiego braku dyscypliny u pracowników to jeszcze nie spotkałem. Pracownicy na telefonach prywatnych ciągle dzwoniące mesengery, roznegliżowane panie z dekoldami, a zarazem kruciutkie sukieneczki, że pośladki widać. No cóż jaki pracodawca tacy pracownicy. Bardzo proszę o udostępnienie może kogoś to ruszy bo wstyd dla mieszkańców do takiego urzędu przyjść bo odczucie trochę inne.

az
Gość
az

Telefony prywatne czy też messengery w miejscu pracy to rzeczywiście problem i łamanie dyscypliny pracy.Jednakże nie wie czemu widzisz problem w dekoltach nawet głębokich czy minispódniczkach nawet jeśli widać pośladki.Co chciałbyś żeby się ubierały w wory pokutne.Ubiór pracownika nawet w urzędzie powinien być w gestii tylko i wyłącznie pracownika i nikomu nic do tego

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, z uporem maniaka, wbrew drwinom i wyszydzaniu mnie przez wielu z Was, będe zwracał uwagę na problem zbliżającego się wielkimi krokami przebiegunowania ziemskiego które w dotychczasowych formach przynosiło katastrofalne skutki. Dobrze widzicie, że od kilku lat zmienia się drastycznie pogoda, a w tym roku jest to już ewidentnie widoczne i odczuwalne. Kto choć odrobinę oderwie się od seriali i innych życiowych bzdur to wie, że na całym świecie dzieją się bardzo złe rzeczy. W Polsce również. Te katastrofalne zmiany pogody nie są przypadkowe. Dziś np. w Niemczech śmierć poniosło kilka dziesiątek ludzi, w Czechach kilka tygodni temu trąba… Czytaj więcej »

anonimek
Gość
anonimek

Zacznij się okopywać i buduj jakąś nore pod lasem jak tak się boisz.

ZZ
Gość
ZZ

Zmiany klimatu, a przebiegunowanie 🙈

To jak nasrać i na kota zgonić!

Róża
Gość
Róża

P.Pawle zajmijmy się najpierw swoim podwórkiem bo jak widać i czuć nie dzieje się dobrze a potem globalnym ociepleniem,bo lokalsi wcześniej mogą nas wykończyć niż trąba powietrzna.Jednostka nic tu nie zrobi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Trzeba mieć dobrze naprane we łbie, żeby zachłystywać sie pomysłem postawienia tych siatkowych konstrukcji w kształcie serca w kilku miejscach w gminie. Co to niby i po co ma być to nie wiem, ale póki co jak dla mnie to jest symbol i ślad potwornej głupoty ludzi którzy poją siebie i swoje dzieci niezwykle szkodliwą chemia w kolorowych napojach, z których następnie nakrętki są wrzucane do tych siatkowych sercowatopodobnych koszy. Czym Wy się ludzie chełpicie? Swoją bezdenną głupotą? Szkoda, że po ilości tych nakrętek nie da się określić kilogramów chemii, w tym glifosatu które poszły w organizmy dzieci. Może to… Czytaj więcej »

anonimek
Gość
anonimek

Jak nie wiesz po co te pojemniki to się najpierw dowiedz a nie pisz bzdur bo się osmieszasz i pakujesz w twarz ludziom którym te zbiórki pomagają.a co kto pije to jego sprawa.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Spieszmy się , bo tak szybko odchodzą!!! Odchodza ludzie, których ktoś przebudzony ( jeśli by się taki pojawił) chciał by zapytać , jak to naprawdę było z tym wszystkim co nam zafundowano od wiosny 2020 roku. Odchodzą,,,,ze stanowisk decyzyjnych, aby objąć w nagrodę inne, rownie doskonale płatne, ale na uboczu. To wszystko przykryją Tuskiem, i nawet jeden z drugim nie będziesz miał gdzie iść dochodzić swoich racji czy szukać prawdy, bo tych co decydowali, tj byli wystawieni jako rzekomi decydujacy, już nie będzie tam gdzie mógł byś zapytać. Piszę to w kontekście tematu pod mój następny wpis.

anonimek
Gość
anonimek

Szawle, Szawle obudź się nie snij