Ujęcie wody w Górkach Szczukowskich skażone bakterią coli! Zakaz spożycia wody!

Aktualizacja: Od 11.20.2021 woda jest już zdatna do spożycia.

——————–

PPIS wydał dzisiaj zakaz spożywania i używania do celów spożywczych wody z ujęcia w Górkach Szczukowskich. Dotyczy to mieszkańców:

  • Micigózd – ul. Kielecka, Częstochowska, Leśna, Łąkowa, Ogrodowa, Poleska, Polna, Słoneczna, Starowiejska, Szkolna, Wrzosowa, Stawowa
  • Piekoszów – ul. Basztowa, Hetmańska, Husarska, Kasztelańska, Królewska, Książęca, Pałacowa, Rycerska
  • Julianów, Brynica, Podzamcze, Stara Wola, Górki Szczukowskie, Szczukowice

56
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
48 Comment authors
JóziaJudytaMokaZZLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Los nie rychliwy ale sprawiedliwy. Pamiętam ten czas kiedy pojawiały się sklażenia na ujęciach w Piekoszowie, potem Nordkalku, potem Lesicy, kiedy to mieszkańcy zamieszkali na terenie który teraz jest dotknięty skażeniem drwili z tych cierpiących z powodu tej trucizny. Los postanowił wyrównać rachunki. Teraz pora na ostanie jeszcze nie skażone ( na papierze oczywiście) ujęcie, czyli Cielętnik. A może to Bóg postanowił ukarać mieszkańców Gminy Piekoszów? Myślę, że znalazła by się wielostronicowa litania przewinień i ciężkich grzechów.

kronikasz
Gość
kronikasz

Nie z przymiotnikami razem.
Ok???

Lukasz
Gość
Lukasz

Primo „Bóg” jesli istnieje, bo poki co nie ma zadnych dowodow na to, nie karze za grzechy ludzi zyjacych

ZZ
Gość
ZZ

Oj chyba na Wszechmogący PA pokarał!
Czyżby codziennie załatwiał swoje potrzeby przy naszym ujęciu?

Gienek
Gość
Gienek

Tym się kończy podłączenie zasyfionego nie odczyszczonego wodociągu do czystego ujęcia z Górek Szczukowskich to było tylko kwestią czasu kiedy zostanie skażony.Podłączenie zostało zrobione na osiedlu obok sklepu Hochla.Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.To będzie zdarzać się coraz częściej.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oooooo, to w Piekoszowie mieszkają jacyś lepsi i gorsi? A ci mieszkacy z tych ulic…Piekoszów – ul. Basztowa, Hetmańska, Husarska, Kasztelańska, Królewska, Książęca, Pałacowa, Rycerska…..to niby dlaczego nie otrzymywali tej samej zasyfionej wody co reszta mieszkańców Piekoszowa?

borówka
Gość
borówka

Weź się człowieku zastanów! Czy mieszkańcy tych ulic (albo pozostali mieszkańcy) mieli wpływ na to do którego ujęcia wody są podpięci? To nie pisz głupot, że są „lepsi i gorsi”. Po prostu mieli więcej szczęścia…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkańcy nie maja mieć „szczęście” w loterii podłączeniowej , tylko prawo do zdrowej wody za którą płacimy krocie. I nie tylko mieszkańcy Piekoszowa ale całej Naszej Gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Od lat krzyczymy tutaj abyście Wy Mieszkańcy się obudzili, zainteresowali tym co się wokół Was dzieje, jak jesteście rolowani i robi się z Was zwykłych durni potrzebnych jedynie w dniu wyborów. To co się teraz dzieje to jedynie zwykły skutek Waszej Głupoty, Zaprzaństwa, Zacofania Zapyzialstwa, Nienawiści, Pazerności, Ślepoty, Otumanienia, Lizusostwa, Sprzedajności, Konfidenctwa, Podstępności, Debilizmu. Doprowadziliście tą Gminę oraz samych siebie na dno. Społeczne, ekonomiczne oraz socjalno bytowe dno. Nie darmo ci wyżej rządzący połapali się z jakimi tumanami mają do czynienia i przeznaczyli Nasza Piękną gminę na Wysypisko i Składowisko Śmieci i Smrodu.

Lukasz
Gość
Lukasz

Wnosze o usuniecie powyzszego komentarza ze wzgledu na mowe nienawisci w stosunku do mieszkancow „naszej pieknej gminy”

anonim
Gość
anonim

czy podzamcze ma sołtysa ?.i czy powiadomił mieszkańców o skażeniu wody?

Lukasz
Gość
Lukasz

Zaiste ciekawe Milordzie …
Czy wiekszym „debilem” jest Ten, ktory nie zostal wybrany, czy Ci ktorzy Go niewybrali?

Lenka
Gość
Lenka

Taka propozycja. Może dałoby się na blogu wprowadzić taki dział:ile to kosztuje? Może ktoś wie i chciałby się podzielić z innymi lub poprostu potrafi lepiej liczyć ? Mnie np. ciekawi ile kosztuje naprawianie drogi z Łazisk do Rykoszyna 2 razy w roku i czy nie taniej zrobić asfalt???

gal
Gość
gal

Lenka – taką wiedzę ma gmina i oczywiście powinni mieć radni. Chociaż w to bardzo wątpię, aby radni coś więcej wiedzieli.

Lukasz
Gość
Lukasz

Skoro jest naprawiana z publicznych pieniedzy to mozna sprobowac spytac w ramach dostepu do informacji publicznej

anonimek
Gość
anonimek

Panu z kasztanowej wszystko przeszkadza.a jeśli chodzi o strzechy to przespaceruoj się pan po pańskim piekoszowie i popatrz ile jeszcze drewnianych ruder i strzech.

jola
Gość
jola

Czy wiadomo coś o zbiórce odpadów takich jak meble lodówki itp.? Co roku to samo, jesień się kończy zima za pasem zbiórki nie widać ? Zawodowcy ku..

Gienek
Gość
Gienek

Czy wiecie może coś o nowej umowie na odbiór śmieci podpisanej przez wójta.Podobno ma być jeszcze drożej obecne kosze mają być zabrane,a mieszkańcy mają je sobie załatwić we własnym zakresie

Lukasz
Gość
Lukasz

Przestan klamac w zeszlym roku byla w drugiej polowie listopada w tym roku byla w marcu

Bc
Gość
Bc

Mafia śmieciowa przed sądem. Na ławie oskarżonych także były świętokrzyski samorządowiec, były wójt gminy Piekoszów

Lukasz
Gość
Lukasz

Wojt sie ksiedzem dobrodziejem poklocil???

Anonim
Gość
Anonim

Pan z kasztanowej nie powinien spożywać wody z wodociągu bo chyba bardzo mu szkodzi i chyba coraz bardziej.panie J.a kiedy pańskie stowarzyszenie będzie mieć galę?to może moglibyśmy to zobaczyć posłuchać sprawozdań.no i zobaczyć pańskich aktywistów w realu.piszesz pan o jakiś olbrzymich kwotach wydawanych na OSP,może byś podał te oszalamiajace kwoty chętnie je poznamy.a na krytyce ochotników kapitału pan nie zabijesz zresztą nikt Józefa z kasztanowej poważnie nie traktuje.a tak ku przestrodze to w razie tragedii będzie potrzebna bardzo żarliwą modlitwa by zawodowcy z Kielc zdążyli.zdrowych świat panu życzę i strażacy pewnie też się dołącza bo to fajni ludzie .

Anonim
Gość
Anonim

Panie J.W a pan do której grupy religijnej się zalicza że tak lekko nazywa ludzi terrorystami?niedługo święta zrobił pan już paczkę dla potrzebującej rodziny.wczoraj na turnieju mikołajkowym w Brynicy była pełna sala ludzi z całej gminy zebrano grubo ponad 10000 zł.jakos tam pana nie było pewno w ciepłych kapciuszkach pisał pan swoje zacne,bzdurne,nikomu nie potrzebne artykuły.otrzasnij się pan zacznij żyć w normalnym świecie i wreszcie zrób coś pożytecznego zresztą i tak pan tego nie zrozumie a święty też pan nie jest za paznokciami też u pana sporo by wygrzebał.kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja podniosę i rzucę ten kamień jako pierwszy i jedyny. . Ja mam czyste sumienie.

Bip
Gość
Bip

Oo to ciekawe

Janek
Gość
Janek

Czy zamiast czekania od coli do coli, nie lepiej zrobić monitoring jakości wody? Coś dla zdrowia ludzi a nie świecidła choinkowe na słupach gospodarze.

anonimek
Gość
anonimek

Dobry gospodarz by tak zrobił.szkoda że takiego nie mamy

Lidka
Gość
Lidka

Przy Czarnowskiej obok dużych sklepów wieczorem ludzie na przejściu słabo widoczni, ruch duży i rośnie. Pieszych całkiem sporo w innychiejscach na Piekoszowie podobnie.niby lampy są ale bardziej doświetlają drogę niż przejścia. Czekać tylko na nieszczęście. Nie można to było za te lampki na każdym słupie oświetlić ekstra przejść dla pieszych i innych niebezpiecznych miejsc.moze komuś uratowałoby to życie. Albo zrobić taki system, że jak pieszy zbliża się do przejścia to załącza dodatkowe światło ale co tam najlepiej to się bawić.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie powyżej ( ten od turniei za 1000zł ), a czy mógłbyś poinformować opinie publiczną , bo to chyba nie powinna być jakaś tajemnica, do których to rodzin i do których dzieci te paczki mają być wydane? Jako mieszkaniec tej gminy chciał bym to wiedzieć. Bo jakoś nie mogę sobie pogodzić pewnych rzeczy. Moje dzieci jakoś nigdy od nikogo obcego nic nie dostawały. Ja natomiast, od roku czasu za cholerę nie mogę doprosić się kogokolwiek w tej gminie do dorywczej roboty w moim podwórku. Tak się jakoś złożyło że córka na studiach, żona w pracy, syn w pracy, a roboty… Czytaj więcej »

anonimek
Gość
anonimek

A jednak żal że nie wybrali,porzadziło by się porzadziło.ale jednak są mądrzy ludzie na Łaziskach że pieniacza pogonili ha ha ha.a zakasać rękawy i w warzywka a nie na blogu się lansować.

Iza Konieczko
Gość
Iza Konieczko

Bo do ciebie nikt niechce przyjsc z tym co byl 15 lat temu to sie do dzisiaj sadzisz o pietruszke

kronikasz
Gość
kronikasz

Kiedy ty się baranie nauczysz poprawnej polszczyzny?
Nie turniei , lecz turniejów.
Zainwestuj w siebie.
Jeszcze nie jest za późno.

amonim
Gość
amonim

wszystko wszystkim,ale twój wpis jest obrażający ,czy ciebie tu ktoś obraża .resztę dopowiedz sobie sam co ja mogłem tu na ciebie powiedzieć

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tradycyjny kwik na moje wpisy staje się juz stałym elementem tego bloga , niemniej kwik kwikiem ale odpowiedzi w czyje kieszenie poszło wychachmęcone z prywatnych kieszeni ponad dziesięć tysięcy zł jakoś w tym kwiku nie widać. Ponawiam więc tutaj prośbę, aby publicznie wykazać gdzie poszły te zbierane pod „szczytnym” celem pieniądze?

ZZ
Gość
ZZ

Ręce opadają!

ZZ
Gość
ZZ

Przez takie wpisy, to na pewno odechciewa się tym pomagającym, a co dopiero tym którym pomoc została udzielona.
Ja na pewno nie chciałbym dostać kasy którą potem będzie wytykał mi na blogach niejaki Barabasz!
Myślisz jak zwierzę!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Otóż właśnie o to mi chodzi ZZ, że tacy jak Ty wyciągają łapy po te pieniądze okradając tych naprawdę potrzebujacych których z zasady się pomija skazując ich na margines społeczny. Ty jak się tu chełpiłeś zarabiasz bez wychodzenia z domu ponad 10tys zł miesięcznie , i jeszcze wyciągasz łapy po te pieniądze przeznaczone dla ubogich dzieci? Dlatego włąśnie poprosiłem tu na blogu publicznie aby poinformowano społeczeństwo gdzie poszły te naprawdę pokaźne pieniądze? Do których to rodzin i dzieci?

ZZ
Gość
ZZ

Wytłumacz mi Arabasz jak ja mogłem wyciągnąć łapę po te pieniądze, jak nie miałem nic wspólnego z nikim kto to organizował?
Wytłumacz mi to?
Jeżeli już jesteś taki dokładny, to ci powiem, że wyszedłem finansowo na tym interesie gdzieś przeszło 100-tkę na minus (już po uwzględnieniu przychodu z nabytego ciasta)
Więc Ci mówię – jestem uboższy o conajmniej 100zł.
A teraz Ty mi udowodnisz gdzie ja coś „zajumałem“?

Rob
Gość
Rob

Od 1 stycznia „woda + ścieki” droższe o 1.44 PLN /m3

Jola
Gość
Jola

Robił już ktoś zdjęcia z tym kiczowatym neonem przed urzędem? Mogli na rynku w mieście Piekoszow ustawić, miałby większe powodzenie. Gratulacje. Ciekawe ile ten pomnik braku dobrego smaku kosztował? A te lampki to tak w sam raz na podwyżki ceny za prąd.

Wielbicielka zenka
Gość
Wielbicielka zenka

Dokładnie, na odśnieżaniu drog się oszczędza a „nełony” na bogato. Brakuje jeszcze Zenka albo Bayer full z głośników.

Marek
Gość
Marek

Opisywanego pazdziernikowego skażenia wody faktycznie nie było o czym na sesji RG informował prezes ZUK-u.A jeśli tak było to osoba podpisująca decyzje administracyjną w tej kwestii poświadczyła nieprawdę i pozostało to bez żadnej reakcji ZUK-u.Jedynie co to na stronie ZUK-u złożono podziękowania za pracę przy tym „skażeniu” m.inn. strażakom z OSP/a czy pracowali społecznie czy za odpłatnością tego nie wiem/ i na listopadowej sesji RG prezes ZUK-u przeprosił zebranych czyli radnych, sołtysów i mieszkańców innych gmin a zapomniał o nas czyli mieszkańcach naszej gminy którzy ponieśli też wymierne i niewymierne koszty. Od początku tego roku weszły w życie nowe taryfy… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Od chwili założenia spółki z o.o. ZUK w Piekoszowie ginie woda z wodociągów, a ścieków jest więcej w kanalizacji niż powinno. Straty z tego tytułu są ogromne. Dlaczego tak się dzieje? Czy nowy prezes ogarnął ten problem?

Józia
Gość
Józia

Zastanawia mnie pomysł przesyłania ścieków z gminy Piekoszów do kanału w pobliżu rzeki Sufraganiec, tj. do urządzeń Wodociągów Kieleckich. Czyli co? Zaprojektujemy i wykonamy kanał od oczyszczalni do w/w miejsca, wybudujemy, będziemy przepompowywać „nasze” ścieki do oczyszczalni w Sitkówce i płacić. Dziś 6,21 lub 7,81 zł/m3. Doliczmy do tego koszt przepompowania tych ścieków przez ZUK, obsługę faktur przez ZUK, utrzymanie naszej sieci kanalizacyjnej, to pewnie jakieś kolejne 4-5 zł/m3. I tak będzie wygodniej dla ZUKu i „taniej” dla mieszkańców… I co z obiektami istnejącej oczyszczalni? O co tu chodzi? O uzależnienie się od Wodociagów Kieleckich? Taka gospodarność miasta Piekoszów?

UPS..
Gość
UPS..

I co teraz Panie Marku? Nic

Rob
Gość
Rob

Chcą wyłudzić kasę za pojemniki na śmieci. 55zl za 120 l.
O ile sobie przypominam to pojemniki kiedyś były gminne i zakupione z naszych pieniędzy. Potem gmina przekazała je firmie odbierającej śmieci a teraz kolejna firma chce na nich zarobić.

Ktoś potwierdzi moje przypuszczenia?

ZZ
Gość
ZZ

… śmietniki które przywędrowały do nas używane z Holandii – jak widać kasę można zrobić na wszystkim!

Wielbicielka zenka
Gość
Wielbicielka zenka

Czy mi się wydaje czy reakcje w czołówce naszych najwspanialszych władz się schłodziły ??

Gienek
Gość
Gienek

Wielbicielko zenka -konkrety a nie”czy mi się wydaje”😠

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Woda w naszej gminie jest bardzo chlorowana. Ciekawe ile osób będzie miało problemy skórne?

Tt
Gość
Tt

Były wójt skazany prawomocnie na więzienie. Za bombę ekologiczną na terenie dawnej Agromy. Taki wyrok to śmiech

Jarek
Gość
Jarek

Na BIP nie ma oświadczeń majątkowych od prawie roku, czy to nie jest karalne ? Kpina z mieszkańców.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie jest

Moka
Gość
Moka

Witam, na blogu natura pojawiły zarobki bez opisu do kogo należą. Czy ktoś wie o kogo chodzi? Nawet włodarz tyle nie zarabia, zawrotną kariera . Trzeba by wszystko prześledzić

Judyta
Gość
Judyta

Od dnia 24 stycznia 2022 r. do 28 lutego 2022 r. w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli i pracowników Urzędu wstrzymuje się przyjęcia interesantów przez Wójta oraz przez pracowników Urzędu …i ogranicza wstęp interesantów do budynku Urzędu. W sklepie byłem na przeciwko i mnie wpuścili a w Urzędzie jest inny covid jakiś chyba zagraniczny. Sami dla siebie.