Co dobrego w Naszej Gminie?

Wiele osób zarzuca nam (mnie i komentującym), że tylko narzekamy… Może rzeczywiście ziarnko prawdy w tym jest, ale z drugiej strony – ten blog powstał między innymi po to, aby nagłośnić to co jest złe. Postanowiłem jednak naprawić swój błąd i częściej pisać o pozytywnych zmianach w naszej gminie. Spróbuję tu wypunktować to co zmieniło się w naszej gminie na lepsze, a Was proszę – piszcie w komentarzach, co jeszcze dopisać do listy „dobrych zmian” 😉

 1. Spadło zadłużenie
  W ostatnim numerze Głosu Piekoszowa (z grudnia 2016) jest wywiad z wójtem, w którym czytamy między innymi, że zadłużenie naszej gminy dzięki programowi naprawczemu spadło z 38,2 miliona zł w 2013 roku do 27,5 miliona.
 2. Poprawiła się infrastruktura drogowa
  Może to akurat nie jest zasługa gminnych urzędników ale droga z Kielc po remoncie wreszcie wygląda jak droga. Co prawda osobiście mam zastrzeżenia do jakości wykonanych prac ale generalnie nastąpiła duża poprawa – piesi nie muszą wreszcie chodzić po jezdni, a samochody – jeździć po wybojach. Teraz trwa już remont drugiej drogi łączącej naszą gminę z Kielcami – przez Jaworznię. Pomęczymy się pół roku i będzie znacznie lepiej.
 3. Mamy nową siedzibę Biblioteki Centrum Kultury
  Budynek wygląda reprezentacyjnie a sama instytucja działa prężnie, organizuje ciekawe zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
 4. Udało się zablokować budowę spalarni odpadów medycznych
  A to dzięki wspólnemu działaniu mieszkańców, organizacji pozarządowych, radnych iurzędników.
 5. Poprawiła się jakość obsługi w Urzędzie Gminy
  Z tego co piszecie w komentarzach i co sam odczułem – szybciej dostajemy odpowiedzi na nasze pisma.
 6. Poprawiło się zimowe utrzymanie gminnych dróg
  Tu zdania mogą być podzielone ale z moich obserwacji wynika, że z roku na rok jest lepiej. Jeszcze 4-5 lat temu nie mogłem się doprosić, żeby na ulicę przy której mieszkam przyjechał pług i odgarnął śnieg lub posypał oblodzenie. W tym roku nawet nie musiałem nigdzie dzwonić – przyjeżdżał regularnie.
 7. Ocieplony został budynek szkoły w Piekoszowie
  Nareszcie jakoś to wygląda i mają być oszczędności na ogrzewaniu.

Lista jest otwarta – piszcie, co jeszcze powinno się na niej znaleźć.

84
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
62 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IzydorMarekPaweł ArabaszDrozdPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

Może to mało istotne ale „ZUK” wykazał że czyta blog i wyciąga wnioski. Po zakupie wozu asenizacyjnego jednostka ta ponowiła usługę oczyszczania zbiorników bezodpływowych ale wystartowali z wysokiego pułapu ceny tj. 151,20 zł dla wszystkich mieszkańców gminy. W owym czasie firmy inne wyceniały tą usługę na 152 zł. Dla przeciętnego mieszkańca żadna różnica w opłacie więc pewnie była znikoma ilość zleceń. Tu na tym blogu wywiązała się dyskusja min. ja pisałem że skoro 75% ceny samochodu jest ze środków Unii to usługa powinna być tańsza. W niedługim czasie na stronie ZUK pojawiła się korekta ceny i dwie strefy. Pierwsza- 129,60… Czytaj więcej »

Drozd
Gość
Drozd

Porządek z szklarnami i jedyny w powiecie zlobek gminny. 100 km siec kanalizacji.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

wybudowane nowe ujęcie wody i ponad1000m wodociągu w części zachodniej gminy.

czerepah
Gość
czerepah

Jest to jakiś wynik ale to to wstyd że w gminie która leży o”rzut beretem” od miasta stolicy województwa są gospodarstwa bez wodociągu i kanalizacji. Polityka zagospodarowania przestrzennego leży na łopatkach.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Ha, ha. Studnia, która niczemu i nikomu nie służy i nie posłuży, bo już jest zamulona… A ludzie to kupili!

saskya
Gość
saskya

Punkt 4 to w głównej mierze zasługa protestu mieszkańców, gdyby nie było o tym głośno tutaj na blogu to spalarnia już by stała.
Punkt 5 to też zasługa bloga i krytyki o jakosci obsługi. Tak szczerze to ja odpowiedzi nie dostałam (oprócz jednej), ale to o co prosiłam w pismach było wykonane.
Punkt 6 to dzięki PB bo co zimę o tym pisał.
Wóz asenizacyjny i opłata też dzięki krytyce na blogu.
Szkarnie, to akurat mnie boli. Piekoszowskie pomidory są marką w całym kraju. Do dziś ludzie szukają piekoszowskich pomidorów na giełdzie w Sandomierzu. Szkoda, że szklarnie po prostu zostały rozebrane.
Szału ni ma.

Lukasz
Gość
Lukasz

Biedronka?

Marek
Gość
Marek

Zgadzam się z przedstawioną listą oprócz pkt 7. Ja ze swej strony proponuję dopisać pkt. 8 Prawidłowa i właściwa gospodarka finansowa gminy.Po raz pierwszy od niepamiętnych lat gmina posiada wolne środki finansowe /zabezpieczone w banku/ na wydatki np. inwestycje, wkład własny,dopłaty inne .Nie ma potrzeby tak jak to bywało zaciągać kredyty ,pożyczki,eliminować z planu inwestycyjnego zadania kosztem mieszkańców, robić przetasowania w budżecie w postaci przenoszenia finansów z działu do działu bo brakuje np. na wypłatę.Inne gminy nie mają takiej sytuacji mogą nam pozazdrościć.Powyższe jest skutkiem dyscypliny w wydatkowanie środków publicznych i właściwa piecza na finansami publicznymi.Proszę nie odbierać tego jako… Czytaj więcej »

Drozd
Gość
Drozd

Skarbniczke mamy ponoc najlepsza merytorycznie w calym wojewodztwie, szkoda ze wcześniej takiej nie bylo.

czerepah
Gość
czerepah

PB …korzystaj czasem ze swojego prawa i banuj wpisy nie na temat. Nie można przecież od 2013 roku czytać o tym samym. Ktoś kto pisze o sobie takie słowa …….” Z natury jestem pamiętliwy oraz bardzo mściwy. Jestem tzw osobą fatalną, kilka osób które ze mną zadarly już nie żyje ………………….” i tak nic tu nie wniesie. Nawet „wazeliniarze” po takim wpisie trochę opamiętali się. A tak na marginesie to niektórzy mieszkańcy gminy powinni wystąpić o ochronę.

saskya
Gość
saskya

Ochłoń. Chyba zabolało, że Paweł pisze rzeczowo i nie wdaje się w słowne utarczki?

Izydor
Gość
Izydor

Nowele : Antek Prusa i Janko Muzykant Sienkiewicza a także Naturalizm Żeromskiego przy twórczości pewnego autora to pikuś.

Lukasz
Gość
Lukasz

Ech szkoda ze minal termin zglaszania kandydatow do Nagrody Nobla …

Izydor
Gość
Izydor

Oj. Szkoda. Szkoda!

Izydor
Gość
Izydor

Niektóre pojedyncze posty to poloniści musieliby przerabiać co najmniej przez miesiąc czasu i to w szkole średniej. I nie wiem czy by doszli do rozwiązania co autor chciał wyrazić?

czerepah
Gość
czerepah

Fajnie że wiesz o kim pisałem.

Izydor
Gość
Izydor

Obaj wiemy o kim. Na pewno my nowelistami nie jesteśmy.

saskya
Gość
saskya

Zalecam basen, rozładujesz napięcie i powrót do merytorycznej dyskusji.

Izydor
Gość
Izydor

A jak nie umie pływać? Ale przy napięciach , które ktoś nabył jako weteran walki na polu ochrony ładu to takie pływanie na basenie zalecane co najmniej raz dziennie.

lukasz
Gość
lukasz

moze boks? karate jest w bibliotece (?)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Umiem pływć Izydorze. W pododdziałach antyterrorystczncyh zdobyłem stopień instruktora płetwonurkowania. Zaliczyłem też głębokość 60metrów na zwyklej mieszance powietrznej. Żeby zdobyć te uprawnienia kilka lat zdrowo harowałem w wodzie. Można nawet rzec, że mam jej po dziurki w nosie. Teraz pływam tylko na otwartych wodach. Na basen nie chodzę ponieważ walą do wody bardzo dużo środków odkażających na bazie chloru, a chlor jest bardzo szkodliwy dla organizmu ludzkiego. Polecam zapoznać się z przenikaniem chloru przez skórę oraz z jego szkodliwoscią na organizm. Dzieje się to bardzo szybko i w dużych dawkach przez pory skóry. Zwłaszcza jak woda na basenie jest cieplejsza.… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jak skoczysz z nami to i ja się piszę!
Na basen 😉

saskya
Gość
saskya

ZZ w Strawczynku jestem często, polecam 🙂

Izydor
Gość
Izydor

Do Nowin na Perłę. Dobrze się zjeżdża rurą .

ZZ
Gość
ZZ

Jak się ma takiego „flaka” jak ja, to chodzenie na basen jest trochę krępujące, ale jeżeli zbierze się grupka to się skuszę 😉

lukasz
Gość
lukasz

tylko jedna osoba jest tu doskonala

Rob
Gość
Rob

A może skoro o sukcesach to o tych, na które czekają mieszkańcy: 1. W kwestii poprawy dróg i bezpieczeństwa – powstanie chodników przede wszystkim a później i ścieżek rowerowych; – nowe odcinki asfaltu – czasem wąskie nie zawsze spełniające „normy” ale umożliwiające dojazd do domu czystym samochodem. Kałużę gdy pada, pył gdy jest sucho no i wszechobecne dziury na które „arabaszowa wysiewka” działa ale bardzo krótko. – oświetlone drogi – przedłużenie linii tam gdzie budują się nowe domy – światło nadziei ma zabłysnąć ponoć w tym roku po instalacji oświetlenia LED – ale czy dla wszystkich? 2. Finanse: – cały… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Autobus dzieki czemu ceny biletow spadly

lukasz
Gość
lukasz

czyzby ktos sie poczul urazony ostanim wpisem naszego Pawcia?

Rafik
Gość
Rafik

Ad.7 Mój syn zadał mi ostatnio pytanie: „Tata a ja to nie rozumiem tej dyrektorki, zrobiła ściany zewnętrzne szkoły a czemu nie kibelki – przecież tam się nie da wejść”…

ZZ
Gość
ZZ

Sytuacja w Brynicy jest podobna – moje dzieci twierdzą że nie chodzą tylko „trzymają” aż do powrotu do domu.

sm
Gość
sm

A tak miało być dobrze jak wejdzie firma zewnętrzna.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ściany widać, a kibelków nie i kibel nigdy splendoru nie przyniesie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja dodam pozytywne zjawiska w Naszej Gminie które przychodzą mi do głowy. Może jako ciąg dalszy tj. 8./ Doskonała Pani Skarbnik w UG. To dzięki tej Pani która ogląda każdą złotówkę i trzyma dyscyplinę finansową gminy póki co nie słychać o jakichś przewałkach finansowych. 9./ Doskonały obecny przewodniczący Rady Gminy Pan Aleksander Sieradzan. Z tego co jest mi wiadomo był kiedyś inny przewodniczący który okazał sie za dobry na nasze zapyziałe środowisko i bardzo szybko go odwołano po powołaniu. Był nim Pan Marek Korba. Postąpiono z nim tak jak jutro zamierzają postąpić z Panem Sieradzanem. 9./ W naszej gminie przestały… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle! Mam do Pana serdeczną prośbę proszę nie pisać na blogu na mój temat.Stawia mnie Pan w sytuacji mało komfortowej i krępującej a zarazem zmusza do bycia biernym czyli czytającym .Skupmy się na merytorycznych tematach i terazniejszości , a nie dawnej historii. Jako pkt 9 dodałbym :postawę wszystkich mieszkańców naszej gminy jako taką wartość dodaną w okresie ostatnich 4 lat.Konsekwencje i obostrzenia wprowadzonego programu naprawczego mieszkańcy ponosili moim zdaniem ze zrozumieniem i pokorą.Pragnę przypomnieć ,że w 2013 roku gmina nasza była na skraju bankructwa/w naszym systemie prawnym jest to niemożliwe/ i plasowała się w czubie najbardziej zadłużonych gmin w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobrze Panie Marku 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

dwie drogi asfaltowe w Jaworzni i Łosienku

saskya
Gość
saskya

Wpadam dziś, żeby się pożegnać. Dzięki PB za twoją pracę, niestety atmosfera na blogu jest jaka jest. Grupka ludzi, która nie potrafi czytać ze zrozumieniem i wzajemnie się obraża to za wiele.
Również wielkie dzięki dla Pana Marka i dla tych co chcieli udzielić odpowiedzi na moje pytania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, jesteś tutaj najrozsądniejszym głosem rozsądku. Nie odchodź. Ja ze swojej strony obiecuję , że będę grzeczniejszy. I bardziej merytoryczny.

saskya
Gość
saskya

Pawle w wielu sprawach mam podobne zdanie jak ty (mogę być nawet „wazeliną” 🙂 ), wyciągasz kwestie, które „śmierdzą” od wielu lat. Ja jestem przyjezdna i o wielu rzeczach nie wiedziałam bo nie znałam tutejszych zależności. Dobrze, że o tym piszesz, niestety naraziłeś się wielu osobom. Ale chyba wielu zapomniało, że to dzięki tobie np. polepszyła się jakość obsługi w UG. Kogo urzędnik chciał nagrywać dyktafonem i kto dopominał się pisemnych odpowiedzi? Też kilka lat temu przeżyłam swoje w urzędzie i sama odczuwam jak się polepszyło. Na przyszłość, nie wdawaj się w pyskówki, pisz merytorycznie i sprawdzaj wiadomości od wiewiórek.… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak zrobię Saskya jak mówisz 🙂 . Zresztą taki też miałem zamiar. Musiałem jednak najpierw „wykrwawić” atakujących mnie tutaj, i obnażyć ich intencje. To co uzyskałem wystarczy mi już. A tych którym podpadłem nie boję się. Los jest przewrotny. Niech o tym pamiętają. Wracaj tutaj jak najszybciej Saskya 🙂 . A co do istnienia Bloga to jak najbardziej należy mu się pierwsze miejsce na liście niniejszego artykułu pośród rzeczy pozytywnch. Czasem jednak tak bywa, że rzeczy oczywiste są tak oczywiste, że nie przyjdzie nam do głowy żeby to wyrazić. Niniejszym więc wyrażam Pozytyw Numer Jeden. Tak swoją drogą, to wójt… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Mam całkowicie odmienne zdanie jeśli chodzi o UG. Jestem osobą przyjezdną, wójta widziałem 2 sek. na korytarzu, szefa ZUK nigdy nie spotkałem. Wciskanie tu na blogu kitu że to moi znajomi jest ogromnym fałszem. To że używam zwrotów Jurek lub Zbyszek nie stanowi dowodu że to moi znajomi. Załatwianie spraw w UG tylko raz sprawiło mi mały problem, sprawa oparła się u sekretarza który po zapoznaniu się podstawą prawną którą miałem przy sobie przyznał mi rację. Nie wpisy towarzysza tylko „jakość” petenta. Większość spraw nie wymagających stawiennictwa w UG załatwiam przez telefon lub mailowo. Wszystko skutecznie. Druga sprawa …towarzysz wyciąga… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

To ja też króciutko i po raz kolejny odpiszę na te wyzsane z palca bajki Pawełka. Z urzędem gminy mam tyle wspólnego, że raz wyrabiałem tam dowód osobisty i zaltwiałem jakieś papierki potrzebne do budowy – to wszystko. Naszego wójta nie znam wogóle, ale darzę go sympatią, bo po pierwsze lubię ludzi aktywnych, a często widzę go jadącego rowerem po okolicy, a po drugie to mu trochę współczuję że się chłopina przed kamerami wysłowić nie potrafi, co wcale nie musi być najważniejszym atutem wójta. O jakich to moich „intencjach” myśli Pawełek, to nie wiem, wykrwawiania też nie pamiętam. A że… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

i Ty myslisz ze ostatni sprawiedliwy uwierzy Ci??? wiadomo ze winny sie tlumaczy…
to w takim razie ja sie pochwale ze znam i Zbigniewa i Jerzego i Tadeusza chodz z tym ostatnim jestem na per Pan Tadeusz

saskya
Gość
saskya

Czerepahu pomyśl jeszcze raz.
1. Czy pan Wijas i pan Piątek wyrazili chęć przejścia z tobą na ty? Może nie chcą, żebyś się do nich zwracał po imieniu i to jeszcze na blogu, i dawał do zrozumienia, że jesteście na stopie koleżankiej.
2. Ja mieszkam w Piekoszowie 10 lat i to nie jakość petentów się zmieniła, ale jakość obsługi w UG.
3. Znasz pana Mularczyka? Wątpię bo ja znam i bardzo często kontroluje budowę.
4. Kto powinien, jak nie ZUK skontrolować dlaczego do kanalizacji są zrzucane odpady poubojowe?

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: saskya
4. Kto powinien, jak nie ZUK skontrolować dlaczego do kanalizacji są zrzucane odpady poubojowe? ”

Dlaczego …..Nie musi kontrolować ponieważ legalnie działająca ubojni powinna mieć umowę z ZUK określającą iloci i zasady wprowadzania odpadów do kanalizacji.
ROZPORZÑDZENIE MINISTRA BUDOWNICTWA1)
z dnia 14 lipca 2006 r.

Nigdy nie skojarzyłem imion z nazwiskami to twój wymysł że Jurek i Zbyszek to ci panowie. Nie wprowadzaj czytających w błąd.
NIcków na forach się nie odmienia ….czerepah

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: saskya
Czerepahu pomyśl jeszcze raz.
2. Ja mieszkam w Piekoszowie 10 lat i to nie jakość petentów się zmieniła, ale jakość obsługi w UG. ”
Możesz mieć swoje zdanie. Ja obstaje przy swoim.

czerepah
Gość
czerepah

Napisane przez: saskya
Czerepahu pomyśl jeszcze raz.
3. Znasz pana Mularczyka? Wątpię bo ja znam i bardzo często kontroluje budowę.

Nie znam człowieka. Położysz „głowę ” że wszystkie wymiary i poziomy zostały zachowane. Dlaczego w innych domach nie wybija ??

saskya
Gość
saskya

Zapomniałam się podpisać.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepah, a skąd ZZ wie o poziomach? Ja tam bylem, widziałem. A ZZ był? . Poza tym sama logika i prawa fizyki przeczy waszym słowom. Bo gdyby tak było, to piwnica u Pani Elżbiety była by bez przerwy zalana. A nie jest. Wara Ci od szanowanego w Naszej Gminie Pana Mularczyka. Jakim prawem nie znając go i nie mając pojęcia jaki jest i co robi obrażasz go tutaj? To tym odpłacasz sie za możliwość zamieszkania w Naszej Gminie? Acha, z nikim moje drogi się nie krzyżowały. Zbigniewa Piątka w ogóle nie znalem, Prezesa Wijasa na oczy do tej chwili nie… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Dwie wiewiórki.

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu …nie znam gościa, tak napisałem. Nic co dalej napisałem nie dotyczy tej osoby. Co do ostatniego zdania ….
„Napisane przez: Paweł Arabasz
Poza tym dam Ci dwa gołębie 🙂 jak znajdziesz kogoś z kim ja pozostaje we wrogości lub zatargu ….”
Odpowiedź może być tu ukryta…czy to nie twoje słowa ???
Napisane przez: Paweł Arabasz
Z natury jestem pamiętliwy oraz bardzo mściwy. Jestem tzw osobą fatalną, kilka osób które ze mną zadarly już nie żyje
19 lutego 2017 godz. 15:57 ”

Towarzyszu ..zjedz pączka wyluzuj.

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: Paweł Arabasz
Acha, z nikim moje drogi się nie krzyżowały….”

Towarzyszu na własnej skórze odczułeś co znaczy pisać o kimś na zasadzie domniemania. To jest twoja metoda. Pozostałe twoje wpisy obrazuje twoje zdanie……”.” Z natury jestem pamiętliwy oraz bardzo mściwy…”

ZZ
Gość
ZZ

Czyli nie wycofujesz się do końca?

Izydor
Gość
Izydor

A tak przy okazji tych wiewiórek. Nauka a zasadniczo paranauka zakłada istnienie takiego zjawiska jak telepatia- jednak w obrębie gatunku ludzkiego. No nie jest to dowiedzione ale się o tym tak trochę mówi. Jednakże w obrębie gatunku ludzkiego czyli człowiek teoretycznie a może i praktycznie potencjalnie ma możliwość komunikowania się z drugim człowiekiem za pomocą myśli na odległość. Czyli niejako odczytuje myśli drugiego człowieka. No. Jednakże tutaj na tym blogu mamy do czynienia z takim fenomenalnym zjawiskiem ,że chyba nawet teoretyczna nauka lub pseudonauka nie przewiduje. Bo oto człowiek komunikuje się z wiewiórkami. Podczas Wigilii podobno zwierzęta mówią ludzkim głosem.… Czytaj więcej »

Drozd
Gość
Drozd

Ja mam jedna prośbę do Pana Pawła, prosze dzielic to co mówią do Pana Radni na 2 a czasami wziasc pod uwage ze moze jest jakas przyczyna ze ktos Panu cos mowi, jest Pan osobą znana na blogu i kazdy z nich wie ze jak Panu cos powiedza to cala Gmina sie dowie, ktos komuś zrobi kolo tylka pół prawdą a Pan bekniesz.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Drużyna Marzeń z panem Świerczem przeznaczyła na przebudowę drogi w Micigożdzie ul.Słoneczna 100000tys zł

lukasz
Gość
lukasz

a to w jednym roku budzetowym?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

przepraszam myślałem o czym innym pisałem co innego 100tys zł

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowny Anonimie, tam ta droga jest bardzo potrzebna mieszkańcom.Zwłaszcza, że jest tam też gospodarstwo rolne, a te powinniśmy wspierać bo do nasze bezpieczeństwo żywnościowe. Jeśli w dodatku ma się do niej dołożyć gmina Strawczyn to wykorzystajmy to. Możemy polemizować oczywiście czy 100tys to dużo, czy może za dużo, ale nawet jeśli dużo to oczekujmy dobrego wykonania tej drogi, aby tamci mieszkańcy nie mieli takich udrek dojazdowych jakie mam ja i inni mieszkańcy osady w której mieszkam. Wczoraj tonęliśmy samochodami w gliniastej brei.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Uzupełnię może mój powyższy wpis tym, że wg mnie droga ta póki co powinna zostać zbudowana z czegoś sypkiego ( wysiewki lu grysu) ponieważ pod nią biegnie bardzo tajemnicza rzecz, a mianowicie nie wiadomo skąd znalazła się tam kanalizacja. Nikt w gminie nie wie skąd tam jest kanalizacja, ani kto, jak i komu za nią zapłacił. Wójt oczywiście po swojemu coś tam kręcił, ale nic z jego słów nie wynikało konkretnego. Tzn wynikało, że on też nie wie nic, aczkolwiek ja stawiam na opcję : wiem, ale nie powiem. . Uważam, że kładzenie tam teraz asfaltu mija sie z celem,… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

100000tyś
Czyli 100 milionów?
Wiedza podstawowa z matematyki by się przydała!

ZZ
Gość
ZZ

To trochę mało jak na drogę moim zdaniem.
Mały domek kosztuje 5x więcej.
To chyba jakaś uliczka, a nie droga?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie wiem czy to …Co dobrego w Naszej Gminie….jak brzmi tytuł artykułu, czy też odwrotnie, ale jednak stało się http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ Ja myślę, że to jednak coś złego. A złego w tym sensie , że gmina od dwóch lat jest fatalnie opleciona układami które ze służeniem społeczeństwu nie mają nic wspólnego. Niestety miarka zawsze szybko sie potrafi przebrać, i tym razem się przebrała. I to zło niestety w ostatnim czasie bardzo się potęgowało w sposób bezczelny i cyniczny wobec Nas, Mieszkańców tej Gminy. Może faktycznie pora to Zło wyplenić już teraz i rozegnać na cztery wiatry na zawsze z Naszej Gminy.… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A moim zdaniem jest to władza wybrana przez większość tych którym chciało się iść do wyborów, a kto nie poszedł to nawet niech się nie odzywa!

Lukasz
Gość
Lukasz

Droge nowa zrobili i to nie byle jaka bo asfaltowa dla 3 domostw

Rob
Gość
Rob

Gdzie?

lukasz
Gość