Głos Piekoszowa – jest już wydanie z sierpnia 2013

W sklepach na terenie gminy można już znaleźć nowy – sierpniowy numer Głosu Piekoszowa. Gazeta jest trochę inna niż do tej pory.

Numer 8/2018 Głosu Piekoszowa jest cieńszy – ma 12 stron, o 4 mniej niż do tej pory i jest wydrukowany na cieńszym papierze. Od teraz będzie się też rzadziej ukazywał – raz na dwa miesiące. To efekt oszczędności w wydatkach na gazetę, o których była mowa na ostatniej – czerwcowej sesji rady gminy.

A co w środku? Między innymi – wyniki referendum, informacja o kandydatce na komisarza – Bożenie Szczypiór, o zmianach w przedszkolach, które będą od nowego roku szkolnego prowadzone przez fundację, obszerny tekst ze zdjęciami na temat nowego żłobka, o nowych firmach, które mają się wprowadzić na teren po szklarniach.

Są też dwa artykuły, które mnie zaskoczyły – jeden mówi o tym, że kursowanie autobusów nr 24 i 26 nie zostanie przywrócone po wakacjach (taką samą informację podało też wczoraj Echo Dnia), tymczasem ZTM już poinformował, że obie linie zostaną przywrócone od 2 września. Drugi artykuł (na całą stronę) to informacja o utrudnieniach przy przebudowie naszej „drogi przez mękę”, czyli drodze wojewódzkiej nr 786. Wynika z niego, że za chaos i bałagan panujący na tej inwestycji nie ma odpowiedzialnych, ale też dowiadujemy się między innymi, że wykonawca został dwukrotnie ukarany za brak właściwego oznakowania, a gminni urzędnicy wysyłają do zarządcy drogi pisma z informacjami o nieprawidłowościach. Szkoda, że efektów nie widać…

Jest już dostępna wersja elektroniczna Głosy Piekoszowa – do czytania w przeglądarce i w pliku PDF.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
anonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

Nowy numer i nowy redaktor naczelny.