Gmina Piekoszów ma nowego sekretarza. Został nim Andrzej Łopaciński

Andrzej Łopaciński – były wójt gminy Pierzchnica został wybrany na stanowisko sekretarza gminy Piekoszów. Od dzisiaj zaczyna urzędowanie.

Andrzej Łopaciński był wójtem gminy Pierzchnica w latach 2006-2010. Do wyborów został zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Zdobył 1538 głosów. W kolejnych wyborach – w 2010 także kandydował  w wyborach na wójta, jednak przegrał minimalną różnicą głosów.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Piekoszów czytamy:

Pan Andrzej Łopaciński spełnił wymagania formalne postawione kandydatom w ogłoszeniu o naborze. W drugim etapie postępowania konkursowego wykazał się większym doświadczeniem oraz wiedzą do wykonywania pracy na stanowisku sekretarza gminy.

Do obowiązków sekretarza gminy należy:

 • kierowanie referatem organizacyjnym
 • opracowywanie projektu Regulaminu Organizacyjnego Urzędu,
 • współpraca z organami sołectw,
 • organizacja szkoleń pracowników,
 • opracowywanie zakresów czynności dla poszczególnych stanowisk pracy,
 • informowanie Wójta o konieczności dokonywania zmian personalnych,
 • nadzorowanie czasu pracy pracowników samorządowych,
 • pełnienie stałego nadzoru nad funkcjonowaniem Urzędu,
 • nadzorowanie kompletowania dokumentacji z prac Wójta oraz współpraca z Radą Gminy,
 • koordynacja i organizacja spraw związanych z wyborami i spisami,
 • wnioskowanie w sprawach udzielania awansów, nagród, kar pracownikom,
 • zapewnienie sprawnej organizacji oraz efektywnego działania Urzędu,
 • wydawanie decyzji administracyjnych w sprawach określonych imiennym upoważnieniem Wójta,
 • nadzorowanie i prowadzenie akt osobowych, rejestru pism, decyzji i umów dotyczących funkcjonowania Gminy,
 • prowadzenie kancelarii tajnej,
 • koordynowanie zadań w zakresie obronności,
 • wykonywanie innych czynności powierzonych przez Wójta.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

 

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Karolkoboszenekzływojtek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

No i zaczęło się odwdzięczanie. Pocieszające jest to, że być może jest bardziej kompetentny niż wójt. Smutne to, iż w Piekoszowie nie ma mądrych na to stanowisko.

czerepah
Gość
czerepah

….”Na stanowisku sekretarza może być zatrudniona osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach, o których mowa w art. 2, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w tych jednostkach lub osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach, o których mowa w art. 2, oraz co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych. Sekretarz podlega bezpośrednio kierownikowi urzędu.Kierownik urzędu może upoważnić sekretarza do wykonywania w jego imieniu zadań, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki… Czytaj więcej »

wojtek
Gość
wojtek

Owszem smutne to

Nowy
Gość
Nowy

Tu nie o mądrość chodzi a o ustawę o pracownikach samorządowych. Warunki prawie nie do przejścia

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Warunki były wyraźnie pod kogoś.

zły
Gość
zły

Panie Blog a może powstałaby jakaś osobna notka o budżecie? Tak prostym językiem jak to Pan potrafisz 😉 Ciekawi mnie tak po ludzku jak nasze kochane władze zamierzają „domknąć budżet”. Skoro szkoły nie zamkną, zatrudnienia jakoś ograniczyć nie chcą. Czyżby gdzieś bursztynową komnatę znaleźli w którejś z naszych jaskiń? Komu i o ile podniosą podatki konkretne podatki to jest coś co mogłoby zainteresować bardzo czytelników. Bo jak na razie znalazłem tylko same ogólniki a przekopanie się przez uchwałe budżetową nie brzmi porywająco. Pozdrawiam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Najwięcej pieniędzy wpływa do budżetu z podatków według mnie jeżeli zatwierdzony budżet był za 2012r w 2013r podwyżki podatków były około 40% i 2014r znowu podwyżki podatków do tego oszczędności gdzie się da zwolnienia pracowników to zadłużenie gminy powinno bardzo zmaleć

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ble, ble powiedział co wiedział. Pan blog prosił o wyjaśnienie z polskiego na nasze. A ty co wyjaśniłeś wiejski filozofie. O zwolnieniach kogokolwiek nikt nie słyszał.

zenek
Gość
zenek

tzreba poczekac na publikacje uchwaly budzetowej a wczesniej i tak musi ja zaakceptowac RIO a to wydaje mi sie malo prawdopodobne

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Sekretarzem powinna być osoba, która zna gminę, szczególnie w wypadku w którym wójt nie ma o niej zielonego pojęcia. Ale u nas ignoruje się mieszkańców i robi co chce.

kobos
Gość
kobos

dodać nalezy ,ze był prownikiem gops w pierzchicy i wojt go wyrzucił,oraz praownikiem rio,bedąc wojtem bardzo kochał sie sadzić ,choćwszystkie sprawy przgrwał ,zostawił gmine 2010 zadłuzona na 80% zyczymy powodzenia mieszkancom Piekoszowa.!!!1

Karol
Gość
Karol

To prawie jak w Masłowie z tymi sądami. Czyżby to specyfika PiS?